Να πάω την σχολή ενα χρονο πισω

Giannis_19

Νεοφερμένος

Ο Giannis_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Θέλω την συμβουλή σας...Στο πρωτο ετος δεν τα πηγα τοσο καλα με την εννοια οτι η σχολη δεν μου ειχε αρεσει τοσο και ετσι αποφασισα στο εαρινο εξαμηνο να αφησω 5 εργαστηρια τα οποια για εμενα ειναι πολλα...Τα μαθηματα που χρωσταω στο συνολο ειναι 9 αλλα τωρα που αρχισα να παιρνω τα πανω μου στο 2ο ετος, ελεγα να παω ενα εαρινο εξαμηνο πιο πισω...Τι λετε, ειναι καλη ιδεα;
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Είσαι δηλαδή αν κατάλαβα καλά στο τρίτο εξάμηνο και χρωστάς εννιά μαθήματα;
 

Giannis_19

Νεοφερμένος

Ο Giannis_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 54 μηνύματα.

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Δεν έχεις αλυσίδες?
 

Giannis_19

Νεοφερμένος

Ο Giannis_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 54 μηνύματα.

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Κοίτα καλό θα ήταν να την πας ένα χρόνο,πίσω αφού χρωστάς 9 μαθήματα κατά τη γνώμη,μου
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Απλα δηλωσε μαθηματα και στο εαρινο το ‘23 , δωσε αυτα το πολυ πολυ και τον σεπτεμβρη δωσε ο,τι εργαστηριο εχεις απο το εαρινο του ‘22 ή viceversa

Επισης προσεχε με τις ects επειδη υπαρχει περιορισμος ανα εξαμηνο
 

Giannis_19

Νεοφερμένος

Ο Giannis_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Απλα δηλωσε μαθηματα και στο εαρινο το ‘23 , δωσε αυτα το πολυ πολυ και τον σεπτεμβρη δωσε ο,τι εργαστηριο εχεις απο το εαρινο του ‘22 ή viceversa

Επισης προσεχε με τις ects επειδη υπαρχει περιορισμος ανα εξαμηνο
Η αλήθεια είναι ότι τα εργαστήρια μπορώ να τα κάνω μόνο στο εαρινό εξάμηνο...Οπότε θεώρω πως καλύτερο είναι να τα κάνω από την αρχή και ας καθυστερήσω ενα χρόνο, δεν με πειράζει.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι τα εργαστήρια μπορώ να τα κάνω μόνο στο εαρινό εξάμηνο...Οπότε θεώρω πως καλύτερο είναι να τα κάνω από την αρχή και ας καθυστερήσω ενα χρόνο, δεν με πειράζει.
Δεν γινεται να τα δωσεις σεπτεμβρη ; Ε στην τελικη απλα δωσε εργαστηρια και τα υπολοιπα μαθηματα δηλωνε τα στα επομενα ετη ή δωστα τον σεπτεμβρη
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Κοίτα σίγουρα το έχεις καραγαμήσει εαν είσαι τρίτο εξάμηνο με εννέα χρωστούμενα:loltooth::loltooth:

Αλλά όλοι την πατήσαμε έτσι, οπότε απλά συνέχισε και δεν πιστεύω να σου πάει ένα χρόνο πίσω. Έχεις Σεπτέμβρη + τα εργαστήρια τα κάνεις και εαρινό οπότε δεν βλέπω ουσιώδες θέμα.

Απλά προχώρα.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
Θέλω την συμβουλή σας...Στο πρωτο ετος δεν τα πηγα τοσο καλα με την εννοια οτι η σχολη δεν μου ειχε αρεσει τοσο και ετσι αποφασισα στο εαρινο εξαμηνο να αφησω 5 εργαστηρια τα οποια για εμενα ειναι πολλα...Τα μαθηματα που χρωσταω στο συνολο ειναι 9 αλλα τωρα που αρχισα να παιρνω τα πανω μου στο 2ο ετος, ελεγα να παω ενα εαρινο εξαμηνο πιο πισω...Τι λετε, ειναι καλη ιδεα;
Κι απο εμενα ειναι προχωρα οπως εισαι.

Δεν το βρισκω καλη ιδεα να το τρεναρεις απο τωρα ενα χρονο, καθως ουτως ή αλλως μπορει να προκυψει κατι "αναπαντεχο" που θα σε παει αλλον εναν χρονο πισω.
Ειδικα στη σχολη σου, που ξερω οτι εχει τον μεγαλυτερο αριθμο μαθηματων του ΑΠΘ, αλλα και προβληματα με την ευρεση ασθενων/κενων θεσεων στις κλινικες στα κλινικα ετη, αρκετος κοσμος την πατησε ετσι, και με την κοβιντ που εσκασε στα καπακια, με αποτελεσμα να κοντευει 8ο για να ορκιστει.*(αστερακι)

Δινε καθε εξαμηνο 1-2 απο αυτα που χρωστας, δεν ειναι τιποτα και μαζευονται σχετικα ευκολα.

*Εξαιρεση εαν εισαι πολυ πιτσιρικας, δεν υπαρχει οικονομικο θεμα και θελεις να το ζησεις πιο ανετα, εαν σε παιρνει δηλαδη να καθυστερησεις 1-2-3 χρονια και δεν εγινε και τιποτα, τοτε κανε προφανως ο,τι σου φαινεται πιο χαλαρο.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,222 μηνύματα.
Συμφωνώ με Ryuzaki.
Μην πιεστείς πολύ, αλλά πιέσου αρκετά για να μετριάσεις κάπως την κατάσταση δίνοντας ένα με δύο σε κάθε εξάμηνο, γιατί δεν ξέρεις αύριο μεθαύριο τι γίνεται και μπορεί να καθυστερήσεις και άλλο.
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Κάνε μια σταθερή απόσβεση. Πες πχ έχω 60 μαθήματα για πτυχίο άρα περίπου πρέπει να περνάς 5 ανά εξάμηνο (6ετης σχολή σωστά; ).

Χρωστάς 9, κουλ. Μοιράζεις αυτά τα 9 στα υπόλοιπα εξάμηνα άρα κάθε εξάμηνο θα δίνεις 1-2 παραπάνω όπως λένε και τα παιδιά. Με αυτόν τον τρόπο ούτε θα πιεστείς πολύ αλλά θα τελειώσεις και στην ώρα σου.

Χαλαρά, δεν έγινε κάτι.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,615 μηνύματα.
Κάνε μια σταθερή απόσβεση. Πες πχ έχω 60 μαθήματα για πτυχίο άρα περίπου πρέπει να περνάς 5 ανά εξάμηνο (6ετης σχολή σωστά; ).

Χρωστάς 9, κουλ. Μοιράζεις αυτά τα 9 στα υπόλοιπα εξάμηνα άρα κάθε εξάμηνο θα δίνεις 1-2 παραπάνω όπως λένε και τα παιδιά. Με αυτόν τον τρόπο ούτε θα πιεστείς πολύ αλλά θα τελειώσεις και στην ώρα σου.

Χαλαρά, δεν έγινε κάτι.
Μα για να περνας στην οδοντιατρικη απθ 7/7 μαθηματα καθε εξαμηνο ειναι αρκετα δυσκολο. Θελει πιεση αλλα σωζεται.
 

Giannis_19

Νεοφερμένος

Ο Giannis_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 54 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,615 μηνύματα.
Για αυτο κυριως θελω να το κανω...
Νοικιαζεις στη σαλονικα? Ειστε σχετικα ανετα οικονομικα στην οικογενεια σου? Θες να ζησεις φοιτητικη ζωη εντονη? Πρεπει να μας πεις και αυτα τα στοιχεια για να σε βοηθησουμε.
 

Giannis_19

Νεοφερμένος

Ο Giannis_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Νοικιαζεις στη σαλονικα? Ειστε σχετικα ανετα οικονομικα στην οικογενεια σου? Θες να ζησεις φοιτητικη ζωη εντονη? Πρεπει να μας πεις και αυτα τα στοιχεια για να σε βοηθησουμε.
Νοικιαζω στη Θεσσαλονικη, οικονομικα ειμαι ανετος αλλα ο λογος που χρωσταω (+εργαστηρια) ηταν επειδη ηταν να αλλαξω σχολη. Στο τελος ομως το μετανιωσα γιατι ενιωθα πως ηταν νωρις να παρω μια τετοια αποφαση...Ειμαι στο 2ο ετος προς το παρον δεν μπορω να πω οτι δεν μου αρεσει. Αλλα αν αλλαξω γνωμη στο επομενο εξαμηνο, θα αλλαξω σχολη. Ασε που εχει θεσπιστει το ανωτατο οριο φοιτησης,οποτε δεν με παιρνει να μην ειμαι συνεπης
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Νοικιαζω στη Θεσσαλονικη, οικονομικα ειμαι ανετος αλλα ο λογος που χρωσταω (+εργαστηρια) ηταν επειδη ηταν να αλλαξω σχολη. Στο τελος ομως το μετανιωσα γιατι ενιωθα πως ηταν νωρις να παρω μια τετοια αποφαση...Ειμαι στο 2ο ετος προς το παρον δεν μπορω να πω οτι δεν μου αρεσει. Αλλα αν αλλαξω γνωμη στο επομενο εξαμηνο, θα αλλαξω σχολη. Ασε που εχει θεσπιστει το ανωτατο οριο φοιτησης,οποτε δεν με παιρνει να μην ειμαι συνεπης
Μην αφήσεις σχολή, αυτή είναι η χειρότερη δυνατή απόφαση. Ιδίως για μια ζόρικη σχολή όπως η Οδοντ ΑΠΘ.

Απλά δίνε τα ως χρωστούμενα, όπως κάνουν όλοι.
 

Giannis_19

Νεοφερμένος

Ο Giannis_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Μην αφήσεις σχολή, αυτή είναι η χειρότερη δυνατή απόφαση. Ιδίως για μια ζόρικη σχολή όπως η Οδοντ ΑΠΘ.

Απλά δίνε τα ως χρωστούμενα, όπως κάνουν όλοι.
Καποια δεν μπορω να τα δωσω γιατι εχουν και εργαστηριο 😅ευχαριστω για την συμβουλη σου παντως και χαιρομαι που απαντησαν πολλοι
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Καποια δεν μπορω να τα δωσω γιατι εχουν και εργαστηριο 😅ευχαριστω για την συμβουλη σου παντως και χαιρομαι που απαντησαν πολλοι
Τα εργαστήρια παρακολούθα τα απλά βρε θα δεις στο πανεπιστήμιο είναι πιο διαφορετικά τα πράγματα ρεφάρεις πολύ πιο εύκολα αν προσπαθείς
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top