Να πάω σε εσπερινό ΕΠΑΛ για να ξανά δώσω πανελλήνιες;

glamgirl123

Νεοφερμένος

Η glamgirl123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΔΙ.ΠΑ.Ε.. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια,
Ειμαι τριτοετης στην γεωπονια σε δυο χρονια τελειωνω την σχολη αλλα σκεφτομουν το σεπτεμβριο να γραφτω σε ενα εσπερινο επαλ και να ξαναδωσω πανελλελε ....ξερω οτι απαγορευεται η παραλληλη φοιτηση,αλλα απο την αλλη δεν θελω να χασω χρονο ...να το αποπειραθω? ποιες θα μπορουσαν να ειναι οι επιπτωσεις? ....
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια,
Ειμαι τριτοετης στην γεωπονια σε δυο χρονια τελειωνω την σχολη αλλα σκεφτομουν το σεπτεμβριο να γραφτω σε ενα εσπερινο επαλ και να ξαναδωσω πανελλελε ....ξερω οτι απαγορευεται η παραλληλη φοιτηση,αλλα απο την αλλη δεν θελω να χασω χρονο ...να το αποπειραθω? ποιες θα μπορουσαν να ειναι οι επιπτωσεις? ....

Κατά την εγγραφή σου, θα σου ζητηθεί να καταθέσεις υπεύθυνη δήλωση ότι δεν φοιτάς σε άλλες δομές δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ή μεταδευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και κατάρτισης.
Προσωπικά δεν θα το διακινδύνευα.
Τώρα για τις πιθανές συνέπειες, βάσει της κοινής λογικής, εφόσον "παράνομη" θα ήσουν για την φοίτησή στο ΕΠΑΛ, εκεί θα δεχόσουν και τις συνέπειες.
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια,
Ειμαι τριτοετης στην γεωπονια σε δυο χρονια τελειωνω την σχολη αλλα σκεφτομουν το σεπτεμβριο να γραφτω σε ενα εσπερινο επαλ και να ξαναδωσω πανελλελε ....ξερω οτι απαγορευεται η παραλληλη φοιτηση,αλλα απο την αλλη δεν θελω να χασω χρονο ...να το αποπειραθω? ποιες θα μπορουσαν να ειναι οι επιπτωσεις? ....
γιατι θες να γραφτεις σε εσπερινο επαλ για να δωσεις πανελληνιες ξανα;
 

Μαθητής του 15

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μαθητής του 15 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
ναι απλα δεν καταλαβα γιατι δεν δινει κατευθειαν πανελληνιες ξανα και θελει να μπει και στο εσπερινο επαλ
Γιατί δεν απαιτούνται πολλά μόρια μέσα απο εσπερινό ΕΠΑΛ συγκριτικά με ημερήσιο γελ πχ. Οπότε (για να μπορέσει να δώσει) πρέπει να φοιτήσει πρώτα στο εσπερινό επαλ (νομίζω Β και Γ λυκ) και μετά δίνει κανονικά με το σύστημα του
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Γιατί δεν απαιτούνται πολλά μόρια μέσα απο εσπερινό ΕΠΑΛ συγκριτικά με ημερήσιο γελ πχ. Οπότε (για να μπορέσει να δώσει) πρέπει να φοιτήσει πρώτα στο εσπερινό επαλ (νομίζω Β και Γ λυκ) και μετά δίνει κανονικά με το σύστημα του
Αυτο το ξερω αλλα πιο ευκολο μου φαινεται να αφιερωσει τον εναν χρονο για διαβασμα και να παει απο το ημερησιο γελ/επαλ/που τελειωσε παρα να ξαναγραφτει ουσιαστικα στη γ λυκειου.. ο,τι βολευει τον καθενα βεβαια δεν μου πεφτει λογος λολ
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
πιο ευκολο μου φαινεται να αφιερωσει τον εναν χρονο για διαβασμα και να παει απο το ημερησιο γελ/επαλ
Ναι αλλά έχουν πολυ υψηλές βάσεις σε αντίθεση με τα εσπερινά/μπορεί να θέλει να εργάζεται τα πρωινά κλπ
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
νν υποθετω~ γι' αυτο ρωτησα να μαθω κιολας αλλα η θεματοθετρια δεν απαντησε ακομα :')
Ε ντάξει δεν είναι επι του θέματος για ποιο λόγο θέλει ντε και καλά εσπερινό επαλ πάντως. Εμείς της απαντήσαμε σε ο,τι την απασχολούσε
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Ε ντάξει δεν είναι επι του θέματος για ποιο λόγο θέλει ντε και καλά εσπερινό επαλ πάντως. Εμείς της απαντήσαμε σε ο,τι την απασχολούσε
ναι σωστα κανατε και της απαντησατε οπως της απαντησατε, απλα κι εγω εξηγησα για ποιον λογο ρωτησα αυτο που ρωτησα :laugh:
 

Μαθητής του 15

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μαθητής του 15 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.

giannis8krono

Νεοφερμένος

Ο giannis8krono αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ξερει κάποιος, αν ενας αποφοιτος επαλ τομεα εφαρμοσμενων τεχνων μπορει να δωσει πανελληνιες επαλ απο τον τομεα ηλεκτρολογιας, ηλεκτρονικης και αυτοματισμου?
 

NikNik1995

Νεοφερμένος

Ο NikNik1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
φιλε ειμαι 30 χρονων και θα παω επαλ για να δωσω παννεληνιες εδωσα απο γελ και μπητα την πρωτη φορα αλλα την δευτερη με εκοψε η εβε οποτε τωρα θα παω επαλ ελπιζω να βοηθησα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top