Να νοικιάσω σπίτι;

Leukosrinokeros

Νεοφερμένος

Η Leukosrinokeros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Το ερωτημα μου ειναι να νοικιασω σπιτι ή να μην νοικιασω γιατι το α εξαμηνο θα γινει εξ αποστασεως στο πανεπιστημιο που θα παω;; Ποια η αποψη σας ;
Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Αν δεν έχεις εργαστήρια μην νοικιάσεις καθόλου. Αν έχει πάλι νοίκιασε μόνο αν είσαι σίγουρος ότι θα γίνουν δια ζώσης και όχι εξ αποστάσεως.
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Το ερωτημα μου ειναι να νοικιασω σπιτι ή να μην νοικιασω γιατι το α εξαμηνο θα γινει εξ αποστασεως στο πανεπιστημιο που θα παω;; Ποια η αποψη σας ;
Ευχαριστω εκ των προτερων
εισαι αθηνα αν ειδα καλα, τοτε μην νοικιασεις περιμενε να μαθεις τι θα γινει στο 2ο αυτο θα κανω και εγω τουλαχιστον
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αρχικά μάθε αν θα ανοίξει η σχολή σου. Δεύτερον αν θα έχει εργαστήρια δια ζώσης. Αν έχει νοίκιασε. Αν όχι, μη νοικιάσεις, θα πάει πακέτο εξ αποστάσεως
 

Leukosrinokeros

Νεοφερμένος

Η Leukosrinokeros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Περιμενω κι εγω το ιδιο αλλα δν ξερω

Ειναι απλο μετρησε τα συν και τα πλην και θα καταληξεις.
Αν εχεις την ανεση χρηματων πας και νοικιαζεις τωρα που η ζητηση ειναι μικροτερη και υπαρχουν και καλα σπιτια.
Αν μεινει κλειστο που μαλλον θα μεινει ,Οκ εμεινε.
Αν δεν εχεις τα χρηματα περιμενεις να δεις τι θα γινει το φεβρουαριο και πιθανων να μην εχεις πολες επιλογες τοτε. Ισως και να χασεις καποια εργαστηρια του χειμερινου.
Εινα κατι σαν τις εκπτωσεις αν εχεις τα χρηματα αγοραζεις το μπλουζακι τωρα ,αν δεν τα εχεις περιμενεις τις εκπωσεις σε οτι χρωμα βρεις και το αφαλο απεξω.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Εγώ πάντως που σκόπευα Νοέμβριο , πλέον περιμένω μήπως παει ολο το ακαδημαϊκό έτος έτσι .
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Εγώ πάντως που σκόπευα Νοέμβριο , πλέον περιμένω μήπως παει ολο το ακαδημαϊκό έτος έτσι .

Οκ περιμενε... Με τα χρηματα ενοικιου χειμερινου εξαμηνου βγαζεις διπλωμα οδηγησης και με τα χρηματα ετους αγοραζεις αυτοκινητο.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
Εγώ έχω σπίτι στη Αθήνα εκεί που θα σπουδάσω αλλά αφού τα περισσότερα μαθήματα θα γίνουν εξ αποστάσεως με εξαίρεση ένα εργαστηριακό μάθημα θα μείνω στο πατρικό μου που είναι στη Κρήτη γιατί έτσι όπως αυξάνονται τα κρούσματα στη Αθήνα φοβάμαι μήπως προκύψουν πιο αυστηρά νέα μέτρα και θα κλειστώ στο σπίτι για να μην κολλήσω τον ιό και θα βαριέμαι πολύ μέσα στο σπίτι. Ενώ στη Κρήτη θα μπορώ να βγαίνω έξω για βόλτα με το σκυλί μου στην φύση.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Εγώ έχω σπίτι στη Αθήνα εκεί που θα σπουδάσω αλλά αφού τα περισσότερα μαθήματα θα γίνουν εξ αποστάσεως με εξαίρεση ένα εργαστηριακό μάθημα θα μείνω στο πατρικό μου που είναι στη Κρήτη γιατί έτσι όπως αυξάνονται τα κρούσματα στη Αθήνα φοβάμαι μήπως προκύψουν πιο αυστηρά νέα μέτρα και θα κλειστώ στο σπίτι για να μην κολλήσω τον ιό και θα βαριέμαι πολύ μέσα στο σπίτι. Ενώ στη Κρήτη θα μπορώ να βγαίνω έξω για βόλτα με το σκυλί μου στην φύση.

Μη φοβασαι τα κοκκαλα δεν κολλάνε ιο.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Κοιτά φέτος είναι περίεργη χρονιά οπού δεν ξέρεις τι θα προκύψει τη επόμενη μέρα...

Τιποτα δεν θα προκυψει , οσοι εχουν ασθενεις πνευμονες και ασθενη καρδια θα ειναι οπως και καθε χρονο με την γριπη υψηλου κινδυνου , οι αλλοι τιποτα.
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα πράγματα είναι πολύ απλά. Από τη στιγμή που ένα μάθημα έχει πάνω από 50 άτομα ΔΕΝ θα γίνει. Και ειδικά από τη στιγμή όπου τα πανεπιστήμια, ειδικά στις μεγαλούπολεις είπαν εξ αποστάσεως, δεν βρίσκω το λόγο να νοικιάζει κάποιος. Εκτός εάν... έχει εργαστήρια ΤΕΛΟΣ. Μη το κουράζουμε. ΑΝ κάποιος έει εργαστήρια, καλό είναι να νοικιάσει εκτός αν είναι σε κοντινές πολεις όπου μπορεί να πηγαινοέρχεται με το λεωφορείο
 

Prak

Νεοφερμένος

Ο Prak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ας έχουν υπόψιν τους οι ενδιαφερόμενοι οτι ενδέχεται να έχουν περισσότερες ευκαιρίες να βρουν ένα καλό σπίτι προς ενοικίαση. Κι αυτό γιατί πολλά σπίτια τα οποία οι ιδιοκτήτες τους τα έδιναν airbnb, πλέον είναι χωρίς κρατήσεις λόγω κορονοϊού. Αρκετοί από αυτούς επιλέγουν να τα νοικιάσουν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top