Γενικό - Λυσάρια.

Γιαννης20878

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης20878 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά μήπως θα μπορούσε κανείς να μου βρεί λυσάρια της 2 γυμνασίου ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παιδιά μήπως θα μπορούσε κανείς να μου βρεί λυσάρια της 2 γυμνασίου ???
Ε, ζήτα τι ακριβώς θέλεις. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
δεν είσαι τίμιο παιδί... :nono: :PΑυτό που έχω να σου προτείνω, είναι να λύνεις τις ασκήσεις με το μυαλό σου και αν δυσκολευτείς κάπου, να ρωτάς εδώ. Έτσι και εξασκείς το μυαλό σου και είσαι (σχεδόν) πάντα σωστός! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης20878

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης20878 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Χημεια,φυσικη και αν γινεται και μαθητατικα αλλα ποιο πολυ τα πρωτα δυο με νοιαζουν.Γιατι δεν τα παω και τοσο καλα με αυτα τα μαθηματα.

Ευχαριστω πρωκαταβολικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εγώ λυσσάρι χρησιμοποιώ για τις χρονικές αντικαταστάσεις στα Αρχαία στο λύκειο, άντε και λίγο Άλγεβρα (Μόνο για επαλήθευση και λύσιμο αποριών).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sadman

Νεοφερμένος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εγω τι να πω δηλ?Που μας χωρησανε για μια φορα σαν ταξη σε 2 τμηματα και μας χωρησανε για 2 μαθηματα για το ΣΕΠ και τα Γαλλικα.Στα γαλληκα ειμαι σκραπας μονο απο τον κολλητο βγαζω ακρη.Γραψαμε ενα τεστ χωρησμενοι και εγραψατο χειροτερο μου τεστ 04.............Αν σας ειαι ευκολο κατι που να με διευκοληνει?το βιβλιο που κανουμε ειναι το C;est clair!1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
εγω τι να πω δηλ?Που μας χωρησανε για μια φορα σαν ταξη σε 2 τμηματα και μας χωρησανε για 2 μαθηματα για το ΣΕΠ και τα Γαλλικα.Στα γαλληκα ειμαι σκραπας μονο απο τον κολλητο βγαζω ακρη.Γραψαμε ενα τεστ χωρησμενοι και εγραψατο χειροτερο μου τεστ 04.............Αν σας ειαι ευκολο κατι που να με διευκοληνει?το βιβλιο που κανουμε ειναι το C;est clair!1

Και εμάς έτσι μας είχαν κάνει! Μας είχαν χωρίσει στο ΣΕΠ-Πληροφορική-Τεχνολογία-Γερμανικά/Γαλλικά (για όλες τις τάξεις μιλάω), αλλά με αλφαβητική σειρά!! Και στην ξένη γλώσσα χωρίς τεστ και τέτοια...!

Γιαννη σχολείο δε σας έδωσαν λυσάρια;Αν όχι, μπορείς να περιμένεις λίγο ακόμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης20878

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης20878 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ακομα βιβλια δεν μας εχουν δωσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Φίλε μου από ότι θυμάμαι στον Γυμνάσιο δίνανε Λυσάρια μαθηματικών πάντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης20878

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης20878 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ρε παιδια ειμαιστε 2 γυμνασίου και ακομα κανουμε το βιβλιο της πρώτης γυμνασίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
σε ποιό σχολείο? Πρώτη φορά το ακούω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sadman

Νεοφερμένος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
και εγω ειμαι 3η γυμνασιου και ακομα κανουμε βιβλια της πρωτης γυμνασιου(Αγγλικα,Γαλληκα,Θρησκευτηκα,ΙΣτορια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
χαχα... καλό κι αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης20878

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης20878 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Οτι να ναι ειμαστε.Α και καποιος ρωτησε "σε ποιο σχολειο" Θεσσαλονικη/Αμπελόκηποι/2 γυμνασιο Αμπελοκηπων.Αφου την Πεμπτη ειμασταν οι μονοι στην αυλη ενω ολη ειχαν γιορτη και μας ειπαν οτι πηραν Φαξ απο το υπουργειο παιδιας και ειναι υποχρεωτικο να κανουμε μαθημα τις πρωτες 4 ωρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
εγω τι να πω δηλ?Που μας χωρησανε για μια φορα σαν ταξη σε 2 τμηματα και μας χωρησανε για 2 μαθηματα για το ΣΕΠ και τα Γαλλικα.Στα γαλληκα ειμαι σκραπας μονο απο τον κολλητο βγαζω ακρη.Γραψαμε ενα τεστ χωρησμενοι και εγραψατο χειροτερο μου τεστ 04.............Αν σας ειαι ευκολο κατι που να με διευκοληνει?το βιβλιο που κανουμε ειναι το C;est clair!1
Aν και είμαι α γυμνασίου μπορω να σε βοηθησω οπου θες! Με λίγα λόγια ρώτα ότι θες ακομη και να πιστευεις πως ειναι βλακεία !κανω σε φροντιστηριο γαλλικα και κοντευω να τελειωσω το C'est clair 2 :no1::DΚαι τα ξερω τέλεια !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γαλλικα ρωτα ο,τι θες εδω. Εχω Β2! Σχετικα με τα λυσαρια, δινανε μονο στα μαθηματικα στο γυμνασιο, οχι στη φυσικοχημεια που θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Να και ένα αγόρι που προτιμά τα γαλλικα απο τα γερμανικα....Σπανια γινεται αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η αδερφουλα μου κανει μαστερ Ιστορικης Γλωσσολογιας στο Βερολινο, κι εχει τελειωσει τη γερμανικη φιλολογια αθηνας. Δεν ηταν καθολου ευκολο να της ανακοινωσω οτι τελικα θα γινω γαλλοφωνος! Καθε φορα μου ελεγε "Αν ειχες αρχισει απο τοτε που σου λεγα, τωρα θα ειχες zertifikat, βλακα". Τα γαλλικα τα διαλεξα γιατι μου φαινονται πιο ευκολα και ειναι πιο ωραια στην ομιλια. Εχουν μια ποιητικοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Η αδερφουλα μου κανει μαστερ Ιστορικης Γλωσσολογιας στο Βερολινο, κι εχει τελειωσει τη γερμανικη φιλολογια αθηνας. Δεν ηταν καθολου ευκολο να της ανακοινωσω οτι τελικα θα γινω γαλλοφωνος! Καθε φορα μου ελεγε "Αν ειχες αρχισει απο τοτε που σου λεγα, τωρα θα ειχες zertifikat, βλακα". Τα γαλλικα τα διαλεξα γιατι μου φαινονται πιο ευκολα και ειναι πιο ωραια στην ομιλια. Εχουν μια ποιητικοτητα.

ναι, και στο μέλλον όταν θα πάς να πιάσεις δουλειά... θα δεις τη χρησιμότητα των γαλλικών... :D:D:D:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η δευτερη γλωσσα δεν χρησιμευει σχεδον ποτε, αν εξαιρεσεις τον ΑΣΕΠ που σου δινει μορια, που απ'ολες τις γλωσσες ειναι ιδια. Αλλωστε δεν εχω σκοπο να παω ουτε στη Γαλλια για μαστερ, αλλα σε πανεπιστημιο με αγγλοφωνο προγραμμα. Οι στοχοι μου επισης ειναι ΑΣΟΕΕ και η γλωσσα της Οικονομιας ειναι τα Αγγλικα, που τα κατεχω καλα. Οποτε no problem. Οσο για την πραγματικη χρησιμοτητα μιας γλωσσας θα ελεγα οτι ειναι προτιμοτερο να μαθεις βαλκανικη γλωσσα, γιατι πλεον οι ελληνικοι ομιλοι δουλευουν και στα Βαλκανια. Για παραδειγμα η αδερφη μου που ειναι πολιτικος μηχανικος, θα μπορουσε να παει να δουλεψει εργοδηγος στο Βουκουρεστι σε κατι εργα ενος Ελληνα εργολαβου, αλλα δεν μπορει γιατι δεν μιλαει ρουμανικα. Και που ξερει Γερμανικα λοιπον....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top