Λογιστική ή Πληροφορική (σπουδές ΟΠΑ);

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Καλησπερα!Ειμαι 20 χρονων και βρισκομαι στην αναζητηση σχολης.Ειμαι αναμεσα στην λογιστικη και την πληροφορικη!Εχω ακουσει πως στην πληροφορικη ειναι πολυ καλυτερη η επαγγελματικη αποκατασταση με πολυ καλυτερο μισθο και μου λενε ολοι να στραφω προς τα εκει...Βεβαια με αγχωνει το γεγονος οτι ειμαι πολυ μετριος στα μαθηματικα και απο προγραμματισμο δεν ξερω τιποτα παρα μονο αυτον που καναμε στο σχολη (το ΑΕΠΠ) που ημουν πολυ καλος! .Αναφέρομαι στις σχολές του Οπα
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Θαρρώ πως το ΑΕΠΠ δεν είναι τόσο κοντά στις γλώσσες που κάνουν στις σχολές. Θέληση να έχεις και υπομονή και θα τα καταφέρεις όπως και να έχει. Καλή επιτυχία ❤
 

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Μπορεις να τσεκαρεις στον οδηγο σπουδων της Πληροφορικης, τι ειδους γλωσσες κανετε στα αρχικα εξαμηνα και να ξεκινησεις μονος σου επιφανειακα να δεις πως λειτουργουν για να αισθανεσαι πιο ηρεμος. Αλλα ναι προτεινω πληροφορικη απο αποψη μισθου και αποκαταστασης. Αν και οταν αρχισεις να ψαχνεις για πρακτικη ή δουλεια, σημαντικοτερο ειναι το προσωπικο ψαξιμο στην πληροφορικη.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Μπορεις να τσεκαρεις στον οδηγο σπουδων της Πληροφορικης, τι ειδους γλωσσες κανετε στα αρχικα εξαμηνα και να ξεκινησεις μονος σου επιφανειακα να δεις πως λειτουργουν για να αισθανεσαι πιο ηρεμος. Αλλα ναι προτεινω πληροφορικη απο αποψη μισθου και αποκαταστασης. Αν και οταν αρχισεις να ψαχνεις για πρακτικη ή δουλεια, σημαντικοτερο ειναι το προσωπικο ψαξιμο στην πληροφορικη.
Η αλήθεια είναι πως και εγώ πληροφορική σκέφτομαι καθώς πια υπάρχει σε όλους τους τομείς...Εμένα θα με ενδιαφερε βέβαια το πάντρεμα Πληροφορικής οικονομικών και θεωρώ ότι σε αυτό θα εξυπηρετούσε καλύτερα ένα προπτυχιακό στην πληροφορική παρά στα οικονομικά και να έκανα μετά μεταπτυχιακό στην πληροφορική
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top