Κτηνιατρική ΑΠΘ - νιώθω ότι δε θα την βγάλω ποτέ

Honeyina!

Νεοφερμένος

Η Honeyina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τελείωσα πρώτο έτος και μπαίνω 2ο χρωστάω ήδη μαθήματα και την πρώτη χρονιά ούτε ψυχολογικά ήμουν καλά ούτε μπορούσα να διαβάσω με τίποτα. Προσπαθώ να καταλάβω αν μου αρέσει όντως η σχολή αλλά είναι δύσκολο καθώς δεν με τραβάει κάποια άλλη. Γενικά είμαι λίγο στα χαμένα και αισθάνομαι λες και δεν θα την βγάλω ποτέ χελπ!!
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,893 μηνύματα.
Τελείωσα πρώτο έτος και μπαίνω 2ο χρωστάω ήδη μαθήματα και την πρώτη χρονιά ούτε ψυχολογικά ήμουν καλά ούτε μπορούσα να διαβάσω με τίποτα. Προσπαθώ να καταλάβω αν μου αρέσει όντως η σχολή αλλά είναι δύσκολο καθώς δεν με τραβάει κάποια άλλη. Γενικά είμαι λίγο στα χαμένα και αισθάνομαι λες και δεν θα την βγάλω ποτέ χελπ!!
Θα τα πάρεις όλα ένα ένα
1) Τι είναι αυτό που ψυχολογικά σε απασχολεί; Μπορείς να το λύσεις μόνη σου, αν όχι, έχεις σκεφτεί να απευθυνθείς σε ειδικό;

2) Σου αρέσει η σχολή σου; Ρώτα τον εαυτό σου και σκέψου αν στο μέλλον θα μπορέσεις να φανταστείς τον εαυτό σου σε επαγγελματικες διεξόδους της σχολής.

3) είσαι σε πολύ μικρό έτος για να φρικαρεις. Ξέρω ότι η κτηνιατρική είναι από τις πιο δύσκολες σχολές και έχει πολλά μαθήματα, αλλά αν θέλεις και διαβάσεις θα τα καλύψεις.

Σου εύχομαι τα καλύτερα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,538 μηνύματα.
Τελείωσα πρώτο έτος και μπαίνω 2ο χρωστάω ήδη μαθήματα και την πρώτη χρονιά ούτε ψυχολογικά ήμουν καλά ούτε μπορούσα να διαβάσω με τίποτα. Προσπαθώ να καταλάβω αν μου αρέσει όντως η σχολή αλλά είναι δύσκολο καθώς δεν με τραβάει κάποια άλλη. Γενικά είμαι λίγο στα χαμένα και αισθάνομαι λες και δεν θα την βγάλω ποτέ χελπ!!
Δεν υπαρχει σχολη που να αρεσει 100% ολο και κατι δημιουργει ναυτια.
Εσυ κοιτα το μετα..μπορεις να βοηθας τα σκυλακια και τα γατακια... να βοηθας μια αγελαδιτσα να γεννησει. αν ναι οκ ..σν οχι το ξανασκεφτομαστε.
Εγω πχ δεν θα μπορουσα να κανω στειρωση σε μια γατουλα οποτε θα ειμουν ενας αποτυχημενος ανεργος κτηνιατρος.
Α θα εκανα αιτηση να παω στο στρατο να βλεπω αν εχουν καθαρα μαγειρεια και τα κρεατικα που αγοραζουν ειναι καλα.
 

Miranda32

Νεοφερμένος

Η Miranda32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Επειδή τυχαίνει συγγενικό μου πρόσωπο να είναι κτηνίατρος,σύμφωνα με τα λεγόμενα του,εάν δεν είσαι πραγματικά παθιασμένη με αυτό δεν θα μπορέσεις να ασχοληθείς στο μέλλον.Θέλει πολύ γερό στομάχι...Και απο όσο καταλαβαίνω, αφού δεν έχεις όρεξη να διαβάσεις, ίσως δεν σε γεμίζει...Ψάξε να βρεις ένα κίνητρο για να συνεχίσεις ή αλλιώς άλλαξε πορεία <3
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top