γιω99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιω99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Γεις σας! Πήρα τους βαθμούς μου από τις Πανελλήνιες και δεν πιάνω ιατρική που θέλω. Αξίζει να ξαναδώσω του χρόνου ή να περάσω σε κάποια σχολή που μου δίνει τη δυνατότητα μεταπήδησης με κατάτακτήριες ή βαθμό πτυχίου; Αν ισχύει το δεύτερο ποιες σχολές δίνουν αυτή την ικανότητα;
Πόσα μόρια έβγαλες;
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.
μην εχετε ονειρα οτι θα μπειτε ιατρικη με βαθμο πτυχιου.εχει καταργηθει εδω και αρκετα χρονια αυτο καθως οπως ηταν λογικο γινοταν καταχρηση με καποιους απο αγραφα τει της πλακας να πιανουν τις θεσεις και να αδικουνται αποφοιτοι φαρμακευτικης,οδοντιατρικης
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βύσμα σε κατατακτήριες; Πρώτη φορά το ακούω.

Νομίζω τα στοιχεία σου είναι καλυμμένα και υπάρχουν δύο με τρείς βαθμολογητές.

Κρίμα να μην περάσεις μόνο για μισή μονάδα.

Επιπλέον δεύτερο έτος περνάνε μόνο όσοι προέρχονται από συναφείς σχολές.

Πάντως μου κάνει εντύπωση αυτό που ειπώθηκε πως είναι πιο δύσκολες από τις Πανελλήνιες λυκείου όπου πρέπει να γράψεις άριστα.
και γω πιστευω οτι ειναι υπερβολες αυτα.τα στοιχεια οντως καλυπτονται οπως γινεται και στις πανελλαδικες.για ιατρικες πατρας,ιωαννινων,αλεξανδρουπολης,κρητης,λαρισας δεν δεχομαι οτι μπορει να γινει το οτιδηποτε.τωρα αν στην αθηνα μπορει να γινει δεν το ξερω.
 

Doctorblue

Νεοφερμένος

Η Doctorblue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Πάντως για Αθήνα έχω ακούσει τα τέρατα περί βύσματος από ιατρική αθηνας την γειτόνισα οδοντιατρική αθηνας καθώς και την φαρμακευτική αθηνας στην οποία είχαν γίνει καταγγελίες πριν 3-4χρόνια
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σε αυτή την περίπτωση ναι είναι.

Για μένα δεν τίθεται θέμα για προς τα εκεί.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όταν ήμουν 28 σκεφτόμουν κατατακτήριες για Κτηνιατρική μιας και είναι η δουλειά του πατέρα μου αλλά τώρα πλέον είναι αργά.
Αν ο πατέρας σου εχει ιατρειο και βασική πελατεία δεν ςιναι αργά
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Αν ο πατέρας σου εχει ιατρειο και βασική πελατεία δεν ςιναι αργά


Είναι αργά γιατί θα βγει σύνταξη όπου να ναι και εγώ θα πρέπει να δουλεύω παράλληλα γιατί είμαι 35 χρονών. Πως θα μπορώ να παρακολουθώ εργαστήρια κλπ;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Είναι αργά γιατί θα βγει σύνταξη όπου να ναι και εγώ θα πρέπει να δουλεύω παράλληλα γιατί είμαι 35 χρονών. Πως θα μπορώ να παρακολουθώ εργαστήρια κλπ;
Εφόσον περάσεις κτηνιατρική πρέπει αυτόματα να σταματήσεις ότι δουλειά κανεις και να προσπαθήσεις να βγάλεις στα 5 χρόνια την σχολή. Παράλληλα να εισαι με τον πατέρα σου και να σου μάθει βασικές επεμβάσεις, βασικά περιστατικά και μαζί του να εξελίζεσαι. Όταν με το καλό τελειώσεις παίρνει σύνταξη ο πατέρα σου και απλά σε βοηθά και εσύ συνεχίζεις την οικογενειακή επιχείρηση. Μπορεί εναλλακτικά να πάρει σύνταη ο μπαμπας όσο είσαι φοιτητής αλλά θα χάσεις την εμπειριά που θα κερδίσεις από αυτόν.

Ειναι δύσκολο γιατί θα σε τροφοδοτούν σε 35 σού , οι συμφοιτητές σου θα είναι παιδάκια ανώριμα αλλά θα έχεις πιο ώριμη σκέψη από αυτούς και μακροπρόθεσμα θα είχες κέρδος.

Εφόσον αυτό που κάνεις τώρα δε σε ικανοποιεί ηθικά και οικονομικά πιστεύω αξίζει τον κόπο. Έχεις έτοιμο ιατρείο, μηχανήματα, επιχείρηση ....
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.
Εφόσον περάσεις κτηνιατρική πρέπει αυτόματα να σταματήσεις ότι δουλειά κανεις και να προσπαθήσεις να βγάλεις στα 5 χρόνια την σχολή. Παράλληλα να εισαι με τον πατέρα σου και να σου μάθει βασικές επεμβάσεις, βασικά περιστατικά και μαζί του να εξελίζεσαι. Όταν με το καλό τελειώσεις παίρνει σύνταξη ο πατέρα σου και απλά σε βοηθά και εσύ συνεχίζεις την οικογενειακή επιχείρηση. Μπορεί εναλλακτικά να πάρει σύνταη ο μπαμπας όσο είσαι φοιτητής αλλά θα χάσεις την εμπειριά που θα κερδίσεις από αυτόν.

Ειναι δύσκολο γιατί θα σε τροφοδοτούν σε 35 σού , οι συμφοιτητές σου θα είναι παιδάκια ανώριμα αλλά θα έχεις πιο ώριμη σκέψη από αυτούς και μακροπρόθεσμα θα είχες κέρδος.

Εφόσον αυτό που κάνεις τώρα δε σε ικανοποιεί ηθικά και οικονομικά πιστεύω αξίζει τον κόπο. Έχεις έτοιμο ιατρείο, μηχανήματα, επιχείρηση ....
σαν σχολη η κτηνιατρικη ομως θα θελει αρκετο διαβασμα.και ο ανθρωπος ειναι 35 χρονων.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
σαν σχολη η κτηνιατρικη ομως θα θελει αρκετο διαβασμα.και ο ανθρωπος ειναι 35 χρονων.
έχει ώριμη σκέψη δε θα διαβάζει όπως το χαζό που είναι 18 χρονών δηλαδή παπαγαλία αλλά περιεκτικό διάβασμα (και αρκει το 5 δε χρειάζεται να κυνηγά το 10). Το ότι είναι δύσκολο να διαβάσει στα 35 ειναι και ειναι δυσκολη απόφαση αλλά αν συμφέρει ή οχι παιζουν ρολο πολλοί παράγοντες. Για μένα αν ο μισθός του παιδιού ειναι
κάτω των 900 ευρώ αξίζει να προσπαθήσει.
Αν ειναι μεχρι 1500 τοτε το σκέφτεται
Αν ειναι 1500 μέχρι 2000 ισως δε τον συμφέρει να πάει κτηνιατρική αλλα μπορεί να προσπαθήσει
Αν ειναι πάνω απο 2000 να μη πάει κτηνιατρική.
 
Τελευταία επεξεργασία:

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
έχει ώριμη σκέψη δε θα διαβάζει όπως το χαζό που είναι 18 χρονών δηλαδή παπαγαλία αλλά περιεκτικό διάβασμα (και αρκει το 5 δε χρειάζεται να κυνηγά το 10). Το ότι είναι δύσκολο να διαβάσει στα 35 ειναι και ειναι δυσκολη απόφαση αλλά αν συμφέρει ή οχι παιζουν ρολο πολλοί παράγοντες. Για μένα αν ο μισθός του παιδιού ειναι
κάτω των 900 ευρώ αξίζει να προσπαθήσει.
Αν ειναι μεχρι 1500 τοτε το σκέφτεται
Αν ειναι 1500 μέχρι 2000 ισως δε τον συμφέρει να πάει κτηνιατρική αλλα μπορεί να προσπαθήσει
Αν ειναι πάνω απο 2000 να μη πάει κτηνιατρική.

Μισο λεπτό. Υπάρχει δουλειά στην Ελλάδα με μισθό πάνω από 1500? Χωρίς να είναι διευθυντής, το σημαντικότερο στέλεχος επιχείρησης, μεγαλοιατρος ή βουλευτής
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.
Μισο λεπτό. Υπάρχει δουλειά στην Ελλάδα με μισθό πάνω από 1500? Χωρίς να είναι διευθυντής, το σημαντικότερο στέλεχος επιχείρησης, μεγαλοιατρος ή βουλευτής
ελα ντε αυτο σκεφτηκα και γω οταν το ειδα
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Υπάρχουν δουλειές με μισθό πάνω από 1.500 ευρώ/μήνα, ωστόσο, δεν είναι πάρα πολλές. Σερβιτόρος, barista (σεζόν), σε επιχειρήσεις υπάλληλοι (όχι γραμματειακή θέση) αλλά ούτε και ανώτατες θέσεις που βρίσκονται, ακαδημαϊκοί, εισαγγελείς, δικαστές, δημόσιοι υπάλληλοι με προϋπηρεσία κλπ :P

Θέσεις υπάρχουν, αλλά απαιτούν και προϋπηρεσία.

1o μισθό 1500 ευρώ, δύσκολα πάρα πολύ να βρεις...
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μισο λεπτό. Υπάρχει δουλειά στην Ελλάδα με μισθό πάνω από 1500? Χωρίς να είναι διευθυντής, το σημαντικότερο στέλεχος επιχείρησης, μεγαλοιατρος ή βουλευτής
ειδικευόμενος ιατρός είμαι και βγάζω πάνω από 1500 με τις εφημερίες.
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Focko χειρουργικη ειδικοτητα ειναι αυτη?Παντως να σε δω στον ιδιωτικο τομεα μετα θα βγαζεις φραγκα η ου?
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
ειδικευόμενος ιατρός είμαι και βγάζω πάνω από 1500 με τις εφημερίες.

Μην το ακούσει ο πατέρας μου και αρχίσει πάλι το "κήρυγμα" επειδή του έχω πει ότι ούτε απ' έξω δεν θέλω να περάσω από Ιατρικό/Νοσηλευτικό τμήμα 😂😂😂😂
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Παιδια μήπως ξέρετε αν ο βαθμός πτυχίου μετράει στις κατατακτήριες?
Θα στείλω και στις σχολές που θέλω μήνυμα αλλά μήπως ξέρετε εσείς ή έχετε ακούσει
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top