Θέλω να δώσω Πανελλαδικές για να περάσω Ιατρική ούσα μητέρα - είναι εφικτό;

ada1974

Νεοφερμένος

Η ada1974 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Κάτι ακόμα, εδώ 50χρονές/χρόνοι τα κατάφεραν και πέρασαν ιατρική έχοντας παιδιά και ταυτόχρονα δούλευαν, εσύ δεν θα τα καταφέρεις που είσαι 22 χρονών;
Ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις πραγματικά . 🤩
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
καταρχας ειστε τυχεροι που δε δινετε μαθηματικα.με μαθηματικα και βαθμος κατω απο τη βαση λογικα δε θα ειχατε καμια τυχη στη συνεχεια.η βιολογια ειναι παπαγαλια,η χημεια παπαγαλια αν και τα θεματα τα τσιμπανε,φυσικη το χουν καταντησει μαθηματακι με κατι τυπους που βαζουν καμια σχεση με μαθηματικα και εκθεση που ναι θεμα τυχης.για μενα ειναι αρκετα εφικτο αν στρωθεις στο διαβασμα.αν δινατε και μαθηματικα και επειδη προφανως τωρα εσυ 22 δε θα χες ιδεα λογικα θα ειχες αποτυχει πριν μπεις.οποτε δωστε τωρα οσο προλαβαινετε γτ που θα παει θα τα ξαναβαλουν παλι τα μαθηματικα καποια χρονικη στιγμη
 

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
καταρχας ειστε τυχεροι που δε δινετε μαθηματικα.με μαθηματικα και βαθμος κατω απο τη βαση λογικα δε θα ειχατε καμια τυχη στη συνεχεια.η βιολογια ειναι παπαγαλια,η χημεια παπαγαλια αν και τα θεματα τα τσιμπανε,φυσικη το χουν καταντησει μαθηματακι με κατι τυπους που βαζουν καμια σχεση με μαθηματικα και εκθεση που ναι θεμα τυχης.για μενα ειναι αρκετα εφικτο αν στρωθεις στο διαβασμα.αν δινατε και μαθηματικα και επειδη προφανως τωρα εσυ 22 δε θα χες ιδεα λογικα θα ειχες αποτυχει πριν μπεις.οποτε δωστε τωρα οσο προλαβαινετε γτ που θα παει θα τα ξαναβαλουν παλι τα μαθηματικα καποια χρονικη στιγμη
Δίκιο έχεις μόλις είδα και εγώ τα βασικά μαθήματα λέω εντάξει εδώ είμαστε αλλά θα προλάβω ;; 😂😂😂 κάτι μου λέει πως όχι 🤷‍♀️
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Απο το 0 να αρχίσεις προετοιμασία τώρα για πανελλήνιες 2021 Ιατρική από ΓΕΛ;
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Παιδιά από επαλ δίνεις μαθηματικά γενικής που είναι της πλάκας και τα αλλά δυο μαθήματα τελείως θεωρητικά
Προφανώς πρέπει να στρωθείς και από επαλ να τα μάθεις όλα απ έξω αλλά καμία σχέση με τη δυσκολία του γελ .
Εμένα θα με ανησυχούσαν τα κενά στη χημεία ,βιολογία και φυσική που θα χα αν έδινα από επαλ για τις σπουδές ιατρικής .
 

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ποσό σχετική είσαι με αυτα τα μαθηματα;
Βιολογία το ‘χω για πλάκα ν.ελληνικά Μια χαρά φυσική οκκκ και χημεία θεωρώ αρκετά καλά θα τα πάω άμα ήτανε τα μαθηματικά δυστυχώς όχι και πολύ καλά
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Βιολογία το ‘χω για πλάκα ν.ελληνικά Μια χαρά φυσική οκκκ και χημεία θεωρώ αρκετά καλά θα τα πάω άμα ήτανε τα μαθηματικά δυστυχώς όχι και πολύ καλά
Δηλαδή την ξέρεις την ύλη της γ λυκείου. Την έχεις δουλέψει. Γιατί σε βλέπω πολύ σίγουρη
 

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Απο το 0 να αρχίσεις προετοιμασία τώρα για πανελλήνιες 2021 Ιατρική από ΓΕΛ;
Τι εννοείς ακριβώς; Κάτσε πρώτα να πάω γελ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δηλαδή την ξέρεις την ύλη της γ λυκείου. Την έχεις δουλέψει. Γιατί σε βλέπω πολύ σίγουρη
Η αλήθεια είναι πως όχι έχω ξεχάσει αρκετά πράγματα αλλά θυμάμαι ότι σε αυτά δεν είχα θέμα
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Έχεις τελειώσει το σχολείο κανονικά (ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ) ή το σταμάτησες ; Και τώρα θα αρχίσεις πάλι;
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Τι εννοείς ακριβώς; Κάτσε πρώτα να πάω γελ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Η αλήθεια είναι πως όχι έχω ξεχάσει αρκετά πράγματα αλλά θυμάμαι ότι σε αυτά δεν είχα θέμα
Ααα δεν το έβγαλες το λύκειο; Τώρα θα ξεκινήσεις;
 

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Έχεις τελειώσει το σχολείο κανονικά (ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ) ή το σταμάτησες ; Και τώρα θα αρχίσεις πάλι
Έχω πάει στην Α μόνο δυστυχώς δεν με βοήθησαν λόγο του ότι καθυστερουσα την πρώτη ώρα όποτε η φοίτηση μου ήταν ανεπαρκης τότε η πρώτη μου κόρη ήταν 8 μηνών και παρόλα αυτά που πήγαινα και έδινα εξετάσεις κανονικά η τελική βαθμολογία χωρίς να ανοίξω βιβλίο ήταν σχεδόν 17 και δεν πέρασα 😞
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ααα δεν το έβγαλες το λύκειο; Τώρα θα ξεκινήσεις;
Ναι δυστυχώς
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
@Nick234 ακριβώς οι περιπτώσεις που λες ειναι γιατι Πρεπει να καταργηθεί αυτή η δυνατότητα .
Να μπαίνουν απο Επαλ.
Άνθρωποι 50 χρόνων στερούν θέσεις σε νεα παιδιά. Καθε χρόνο στις ειδήσεις τα ίδια.
Απο ψώνιο θέλουν να μπούνε και δεν πατανε ποτέ.
Αν εναι δυνατόν να βγάλεις ιατρική σε τέτοια ηλικία...
Κριμα πραγματικά .
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
@Nick234 ακριβώς οι περιπτώσεις που λες ειναι γιατι Πρεπει να καταργηθεί αυτή η δυνατότητα .
Να μπαίνουν απο Επαλ.
Άνθρωποι 50 χρόνων στερούν θέσεις σε νεα παιδιά. Καθε χρόνο στις ειδήσεις τα ίδια.
Απο ψώνιο θέλουν να μπούνε και δεν πατανε ποτέ.
Αν εναι δυνατόν να βγάλεις ιατρική σε τέτοια ηλικία...
Κριμα πραγματικά .
Έχεις δίκιο, σε πολλές περιπτώσεις δεν πατάνε καν στη σχολή και δυστυχώς παίρνουν θέσεις από παιδιά που πραγματικά προσπάθησαν και για λίγα μόρια δεν μπήκαν στη σχολή, όμως αν σου πουν ότι το όνειρο τους από μικρά παιδιά είναι να γίνουν γιατροί, τι θα τους πούμε, μην προσπαθήσεις;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Μάλιστα, κατάλαβα άρα σταμάτησες στην Α λυκείου ΓΕΛ ημερήσιο. Επομένως, πρέπει να φοιτήσεις στην Β Λυκείου τώρα και μετά στη Γ Λυκείου. Σε 2 χρόνια, το λιγότερο να δώσεις Πανελλήνιες δηλαδή. Και σκέφτεσαι τώρα η προετοιμασία από ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ αν είναι καλύτερη επιλογή.

Σίγουρα οι Πανελλήνιες δεν είναι τα θέματα και ο βαθμός δυσκολίας των μαθημάτων των ενδοσχολικών εξετάσεων.
Γενικά, είναι ευκολότερο το διάβασμα στο ΕΠΑΛ, απλώς λιγότερες θέσεις. Βέβαια, μπορείς να γράψεις υποθέτω πιο εύκολα το 18.500-18.800 που θέλει η Ιατρική ΕΠΑΛ.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
@Sourma καλή αρχή από μενα και μπράβο για το κουραγιο σου! Είσαι μικρή εννοειται αλλά έχεις παιδάκια όποτε αυτό απαιτεί κοπο. Σε τέτοιες περιπτώσεις οι περισσότεροι καταφεύγουν σε επαλ. Γενικά σκέφτεσαι εσπερινό ή ημερήσιο;
 

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
@Sourma καλή αρχή από μενα και μπράβο για το κουραγιο σου! Είσαι μικρή εννοειται αλλά έχεις παιδάκια όποτε αυτό απαιτεί κοπο. Σε τέτοιες περιπτώσεις οι περισσότεροι καταφεύγουν σε επαλ. Γενικά σκέφτεσαι εσπερινό ή ημερήσιο;
Σχετικά με αυτό μάλλον ημερήσιο θα καταλήξω γιατί θα πηγαίνω ΙΕΚ παράλληλα Τα απογεύματα όποτε όταν θα τελειώσω θα έχω μια ευρύτερη εικόνα για το πως θα συνεχίσω
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
ΙΕΚ, παιδάκια, σχολείο και προετοιμασία για Πανελλήνιες και μάλιστα Ιατρική, φίλη μού φαίνεται παρά πολύ δύσκολο. Θα χρειαστεί να καταβάλεις πολύ μεγάλη προσπάθεια, περισσότερη από όσο καταβάλει ένας 17χρονος. Μακάρι να πας όσο καλύτερα μπορείς.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top