Θέλω να δώσω Πανελλαδικές για να περάσω Ιατρική ούσα μητέρα - είναι εφικτό;

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Άστα να πάνε χτυπούσα το κεφάλι μου στον τοίχο...
Κανείς δεν ήξερε ότι θα μπορούσες να εισαχθείς από επαλ σε πανεπιστήμια όμως τότε.
Όσοι ήταν τυχεροί και τους έπιασε πρώτους το σύστημα, μαγκιά τους, τους παραδέχομαι.


Για να πας σε εσπερινο αρκει απλα να δουλέυεις;
ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΛΥΣΩ ΤΟ ΒΙΟΠΟΡΙΣΤΙΚΌ ΜΟΥ ΘΕΜΑ;

ντάξει παιδεία πλακα κανω ( μαλλον)
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Αναρωτιεμαι ποσα μορια εχει η τελευταια ιατρικη απο εσπερινο επαλ.
Edit:Μολις τα ειδα αισθανηκα την πιεση μου να ανεβαινει.
 

Συνημμένα

  • 20200709_151050.jpg
    20200709_151050.jpg
    112.3 KB · Εμφανίσεις: 110
  • 20200709_151105.jpg
    20200709_151105.jpg
    128.2 KB · Εμφανίσεις: 117

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Για να πας σε εσπερινο αρκει απλα να δουλέυεις;
ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΛΥΣΩ ΤΟ ΒΙΟΠΟΡΙΣΤΙΚΌ ΜΟΥ ΘΕΜΑ;

ντάξει παιδεία πλακα κανω ( μαλλον)
Όταν κόπηκα 1η φορά κατατακτ. είπα δεν θα αφήσω ούτε παραθυράκι πλέον στην τύχη.
1 μέρα πριν παραιτηθώ από την υπηρεσία για να κάτσω να διαβάσω, γράφτηκα στο εσπερινό επαλ.
Τελικά δεν χρειάστηκε να δώσω από εκεί, αλλά το να χαζεύω στο επαλ με βοήθησε πολύ ψυχολογικά στο άγχος. Ήξερα ότι υπήρχε μία εναλλακτική κάπου.

Δυστυχώς αρχίζουν και το παίρνουν κ άλλοι γραμμή, το πολύ μέχρι του χρόνου να κρατήσει, μετά πάπαλα.

@J.Cameron Ναι, έμειναν κενές θέσεις, για 1η (και τελευταία) φορά στην ιστορία.
Σκέψου να βλέπω αυτό και ταυτόχρονα ότι έχασα τη σχολή για 1/2 μονάδα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Όταν κόπηκα 1η φορά κατατακτ. είπα δεν θα αφήσω ούτε παραθυράκι πλέον στην τύχη.
1 μέρα πριν παραιτηθώ από την υπηρεσία για να κάτσω να διαβάσω, γράφτηκα στο εσπερινό επαλ.
Τελικά δεν χρειάστηκε να δώσω από εκεί, αλλά το να χαζεύω στο επαλ με βοήθησε πολύ ψυχολογικά στο άγχος.

Δυστυχώς αρχίζουν και το παίρνουν κ άλλοι γραμμή, το πολύ μέχρι του χρόνου να κρατήσει, μετά πάπαλα.


Εντάξει δε προλαβαίνω.
Αντιο ιατρική.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Για να πας σε εσπερινο αρκει απλα να δουλέυεις;
ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΛΥΣΩ ΤΟ ΒΙΟΠΟΡΙΣΤΙΚΌ ΜΟΥ ΘΕΜΑ;

ντάξει παιδεία πλακα κανω ( μαλλον)
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Για να δώσεις από εσπερινό πρέπει να έχεις φοιτήσει σε εσπερινό. Και είναι 4 τάξεις... Δεν είναι απλό πράγμα
Είναι 3 τάξεις το εσπερινό πλέον.

Σίγουρα, δεν πάει ο καθένας έτσι. Αν ήταν έτσι απλά όλοι θα πήγαιναν...
 

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Όποτε για να καταλάβω από το επαλ δίνεις πανελλήνιες και μπαίνεις ιατρική ; Πως είναι δυνατόν
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Όποτε για να καταλάβω από το επαλ δίνεις πανελλήνιες και μπαίνεις ιατρική ; Πως είναι δυνατόν
ΕΠΑΛ Ημερήσιο και ΕΠΑΛ Εσπερινό. Το ΕΠΑΛ Ημερήσιο έχει υψηλή βάση (λίγο πιο κάτω από τα αντίστοιχα ΓΕΛ), το άλλο είναι στα τάρταρα η βάση.
 

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Μάλιστα κατάλαβα
Στην περίπτωσή σου μπορείς να εγγραφείς σε εσπερινό λύκειο (είτε ΓΕΛ είτε ΕΠΑΛ) χωρίς να εργάζεσαι, καθώς έχεις 2 παιδάκια.

Ένας 15χρόνος, 16χρόνος δεν μπορεί να πάει Εσπερινό, αν δεν εργάζεται νόμιμα με ένσημα.
 

Nick234

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nick234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 804 μηνύματα.
ΡΟΥΜΑΝΙΑ-ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΜΟΝΟ!!! :jester: :jester: :jester: :kitty:
:tongue::tongue::tongue::angel:
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Στην περίπτωσή σου μπορείς να εγγραφείς σε εσπερινό λύκειο (είτε ΓΕΛ είτε ΕΠΑΛ) χωρίς να εργάζεσαι, καθώς έχεις 2 παιδάκια.

Ένας 15χρόνος, 16χρόνος δεν μπορεί να πάει Εσπερινό, αν δεν εργάζεται νόμιμα με ένσημα.
Είχα 2 παιδάκια στην τάξη μου, 16 χρονών που τα δήλωσαν "εργαζόμενους" για να έρθουν εκεί.
Η μαμά του ενός μάλιστα ήταν καθηγήτρια στο εσπερινό επαλ. Προφανώς αυτά τα παιδάκια αλλιώς δεν θα περνούσαν πουθενά.
Τι εννοείς δεν γίνεται; :D

@Sourma Μπαα, επειδή είναι σχεδόν όλοι ενήλικες, το κλίμα είναι πολύ καλό.
 

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Στην περίπτωσή σου μπορείς να εγγραφείς σε εσπερινό λύκειο (είτε ΓΕΛ είτε ΕΠΑΛ) χωρίς να εργάζεσαι, καθώς έχεις 2 παιδάκια.

Ένας 15χρόνος, 16χρόνος δεν μπορεί να πάει Εσπερινό, αν δεν εργάζεται νόμιμα με ένσημα.
Ναι αλλά από την μια σκέφτομαι ότι το εσπερινό θα έχει λίγο αλητεία 😂
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Για να δώσεις από εσπερινό πρέπει να έχεις φοιτήσει σε εσπερινό. Και είναι 4 τάξεις... Δεν είναι απλό πράγμα

Εν τω μεταξύ πάτησα το πόδι μου εσπερινό επαλ πρώτη φορά( στεγαζόταν με ενα ιεκ και πήγα να πάρω κατι χαρτιά για κάποιον) και παιδιά εμενα εκει μεσα θα με έτρωγαν.
Το τι είδα ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΆΦΕΤΑΙ.


Μαλλον θα παω σε ημερήσιο τελικά.
Νταξει 2 μαθηματα απ εξω κλαιν.
Εκθεση το χω ε και μαθηματικά γενικής δε τα πιανω απο μονη μου αλλα με ιδιαίτερα κομπλε.
θα γίνουμε συνάδελφοι !

Περα απο την πλάκα οσες λίγες θέσεις και να ειναι , κάποια παιδιά δεν έχουν καμια ελπίδα να μπούνε απο γενικό.
Μιλαμε για δυο μαθήματα που μπορείς να χτυπήσεις 20αρι μονο με διάβασμα.
Ο ανταγωνισμός θα αυξηθεί πολύ αν μαθητές που όντως μπορούν να μπούνε κι απο γελ πανε στα επαλ.
Και γράφουν παντου αριστα εκτος απο εκθεση.
Προς το παρών οι καλοί μαθητές που όμως δεν μπορούν να ανταποκριθούν σε φυσική , βιολογια κτλ μια χαρα τους συμφέρει να πανε Επαλ.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Είχα 2 παιδάκια στην τάξη μου, 16 χρονών που τα δήλωσαν "εργαζόμενους" για να έρθουν εκεί.
Η μαμά του ενός μάλιστα ήταν καθηγήτρια στο εσπερινό επαλ. Προφανώς αυτά τα παιδάκια αλλιώς δεν θα περνούσαν πουθενά.
Τι εννοείς δεν γίνεται; :D
Αρκετοί δεν εργάζονται πραγματικά, αλλά πληρώνουν τα ένσημα και φαίνεται ότι εργάζονται. Είτε αν έχεις δική σου επιχείρηση, κανενός γνωστού κλπ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι αλλά από την μια σκέφτομαι ότι το εσπερινό θα έχει λίγο αλητεία 😂
Στο Εσπερινό είναι μεγάλοι άνθρωποι κυρίως ηλικιακά... Το πιο ήρεμο είναι το εσπερινό.
 

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Είχα 2 παιδάκια στην τάξη μου, 16 χρονών που τα δήλωσαν "εργαζόμενους" για να έρθουν εκεί.
Η μαμά του ενός μάλιστα ήταν καθηγήτρια στο εσπερινό επαλ. Προφανώς αυτά τα παιδάκια αλλιώς δεν θα περνούσαν πουθενά.
Τι εννοείς δεν γίνεται; :D

@Sourma Μπαα, επειδή είναι σχεδόν όλοι ενήλικες, το κλίμα είναι πολύ καλό.
Μακάρι να είναι έτσι για σε ένα που είχα πάει μου έφυγε το σαγόνι 😂
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Εμενα παλι τον ξαδελφο μου ( no hate please ) τον στείλανε μεχρι την κυπρο να κανει Λύκειο και περασε ιατρική μονο με έκθεση.

Γενικά παραθυράκια παντα υπήρχαν .
Και με το νυχτερινό ειναι συνηθισμένο αυτο που λεει ο ρυζακι.
Γιατροί και γενικα οσοι ειχαν τη δυνατότητα να εμφανίζουν τα παιδιά τους ως εργαζόμενους.
Ηταν η μαμα μου καθηγήτρια σε νυχτερινό.
 

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εμενα παλι τον ξαδελφο μου ( no hate please ) τον στείλανε μεχρι την κυπρο να κανει Λύκειο και περασε ιατρική μονο με έκθεση.

Γενικά παραθυράκια παντα υπήρχαν .
Και με το νυχτερινό ειναι συνηθισμένο αυτο που λεει ο ρυζακι.
Γιατροί και γενικα οσοι ειχαν τη δυνατότητα να εμφανίζουν τα παιδιά τους ως εργαζόμενους.
Ηταν η μαμα μου καθηγήτρια σε νυχτερινό.
Ναι κοιτά πρέπει και λιγάκι να είσαι τυχερός σε κάποια θέματα. Τώρα ας πούμε εγώ με όλες αυτές τις απαντήσεις έχω κάψει εγκεφαλικά κύτταρα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top