Είναι εφικτό να μπω στην Ιατρική από Θεωρητική Κατεύθυνση;

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ευχαριστω για τις απαντησεις,τα γνωριζα αυτα περι μοριων (μεγιστο απο θεωρητικη σε 3ο με βιολογια 18600) απλως θα ηθελα να μου πει καποιος,πιθανον που ειναι μεσα σε ιατρικη ηδη,τι παιζει με τα μαθηματα και αν ενας που δεν εχει επαφη με φυσικομαθηματικοχημειες μπορει να τα βγαλει περα...

ΥΓ:Γνωριζω ατομο που μπηκε ιατρικη απο θεωρητικη, στην Αλεξανδρουπολη που ειχε βαση 18369.Δεν χρειαζονται ολα 20αρια...χωρανε και ορισμενα 19αρια.

κανενα πρόβλημα δε θα αντιμετωπισεις..εκει δεν κάνουν καθόλου μαθηματικα!!!
ομως ειναι πολυ δύσκολο να μπεις λογω της μειωσης των μοριων...εγω μονο μια φιλη μου ξερω που πέρασε ιατρικη αθηνας μάλιστα απο θεωρητικη η οποία ειχε ομως αύξηση μορίων γιατι ήταν αθλήτρια...

Ναι,αυτο για τα μαθηματικα αλλα και για την φυσικη μου το εχει πει και αλλο ατομο... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Όχι μάν μην φοβάσαι. Στην ιατρικη όλα μπλα μπλα είναι ακόμα και η φυσική

+1 συμφωνω εχω φιλο που εχει περασει χημεια εχουν ΠΟΛΛΗ θεωρια και γενικα σαβουρα να μαθουν απ'εξω αλλα μεχρι εκει παραπανω πραγματα δεν χρειαζονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
+1 συμφωνω εχω φιλο που εχει περασει χημεια εχουν ΠΟΛΛΗ θεωρια και γενικα σαβουρα να μαθουν απ'εξω αλλα μεχρι εκει παραπανω πραγματα δεν χρειαζονται

Man δε χρειάζεται καθόλου σκεψη παπαγαλους μας θέλουν. Μπλα μπλα μπλα πιστευω ότι αν ένας ήμμυ (που την θεωρω ίσως την πιο δύσκολη σχολη στη Ελλάδα) παρακολουθήσει για ενα εξάμηνο την ιατρικη θα χάσει πάσι θυσία :d την ιδέα για την δυσκολία της ιατρικής σχολης που εχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Δεν έχει ελπίδα το άτομο από τη θεωρητική στην Ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Αν κάποιος από θεωρητική καταφέρει να γράψει το "απόλυτο", δηλ. 18.600 για τρίτο πεδίο, περνάει πχ Ιατρική Κρήτης ή Θράκης, αν δείτε τις περσινές βάσεις. Τώρα, αν θα τα βγάλει πέρα, είναι άλλο θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eγώ πάντως δε ξέρω άτομο που πέρασε ιατρική από μη-θετική.
Ξέρω όμως άτομο από θετική που είναι νομική στη θράκη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Eγώ πάντως δε ξέρω άτομο που πέρασε ιατρική από μη-θετική.
Ξέρω όμως άτομο από θετική που είναι νομική στη θράκη:P

Δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση. Ειδικότερα αν ήταν και πολύτεκνος, η βάση της νομικής Θράκης πάει κάπου 14.500.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ένα άτομο από θεωρητική θα έχει πρόβλημα μόνο στη Βιοχημεία πιστεύω. Στην Θεσσαλονίκη έχουμε 3 Βιοχημείες, οι οποίες είναι αρκετά δύσκολες και χρειάζονται και κατανόηση, όχι απλά παπαγαλία (όπως στην Ιατρική Φυσική ή την Ιατρική Βιολογία). Ίσως θα ήταν καλό πριν ξεκινήσουν τα μαθήματα να κάνει ιδιαίτερα χημείας Λυκείου για να μην έχει μεγάλο πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση. Ειδικότερα αν ήταν και πολύτεκνος, η βάση της νομικής Θράκης πάει κάπου 14.500.

Το άτομο που λέω εγώ πέρασε το 2008:).

Πάντως οι θεωρητικοί έχουν μεγάλη καψούρα το 3ο πεδίο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Πάντως οι θεωρητικοί έχουν μεγάλη καψούρα το 3ο πεδίο:P

Μεγάλη -και ανεξήγητη- αλήθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
κανενα πρόβλημα δε θα αντιμετωπισεις..εκει δεν κάνουν καθόλου μαθηματικα!!!:/:

Aggh, fail. Ποιος μίλησε για μαθηματικά? Αν δεν έχεις κάποιες βάσεις σε χημεία και βιολογία, ψάχνεσαι.

απλως θα ηθελα να μου πει καποιος,πιθανον που ειναι μεσα σε ιατρικη ηδη,τι παιζει με τα μαθηματα και αν ενας που δεν εχει επαφη με φυσικομαθηματικοχημειες μπορει να τα βγαλει περα...

Μπορεί η σχολή να βασίζεται στην αποστήθιση, αλλά απαιτεί και κατανόηση για να μπορείς να γράψεις και να περάσεις το μάθημα και να σου μείνει κάτι. Εδώ εμείς που λιώσαμε σε Χημεία και Βιολογία με την κατεύθυνση και τώρα με τις Βιοχημείες και τη Φυσιολογία τρώμε ένα παλούκι. Και μην πεταχτεί κανένας έξυπνος να πει μάθε τα παπαγαλία και πάνε και γράψε και σιγά που θα σου χρειαστούν αυτά παρακάτω γιατί θα είναι epic fail. Αυτά είναι η βάση, δεν είπα να θυμάσαι τα πάντα, αλλά η γενική ιδέα καλό είναι να σου μείνει, οπότε αν δεν τα έχεις ξαναδεί και στο Λύκειο αυτά, είναι ακόμα πιο δύσκολο.

Καλώς ή κακώς τώρα εγώ μιλάω εκ του ασφαλούς γιατί έκανα και Χημεία και Βιολογία και Φυσική Κατεύθυνσης. Δε νομίζω ότι είναι ακατόρθωτο, αλλά είναι πολύ δύσκολο. Σημαίνει ότι όλα αυτά στα οποία εμείς οι θετικοί εντρυφήσαμε σε Β και Γ λυκείου εσύ πρέπει να τα καλύψεις σε πολύ μικρότερο διάστημα για να μπορέσεις να ανταπεξέλθεις από το Α' εξάμηνο και να μην είσαι τουρίστας. Το ερώτημα είναι, είσαι διατεθειμένος να το κάνεις? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
τσακοφόκε, πώς γίνεται η φυσική και η χημεία..να διαβάζονται παπαγαλία;
παρεπιπτόντως έχω ξεχάσει να διαβάζω παπαγαλία
πώς μπορείτε να διαβάζετε κατεβατά απέξω; δεν σας πονάει το κεφάλι;
στο θέμα διατύπωσης με ακριβές επιστημονικό λεξιλόγιο και όχι δικό σας αυτοσχεδιασμό - ελεύθερη απόδοση, τι κάνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
τσακοφόκε, πώς γίνεται η φυσική και η χημεία..να διαβάζονται παπαγαλία;
παρεπιπτόντως έχω ξεχάσει να διαβάζω παπαγαλία
πώς μπορείτε να διαβάζετε κατεβατά απέξω; δεν σας πονάει το κεφάλι;
στο θέμα διατύπωσης με ακριβές επιστημονικό λεξιλόγιο και όχι δικό σας αυτοσχεδιασμό - ελεύθερη απόδοση, τι κάνετε;

Στην ιατρικη η φυσική η χημεία και η βιολογία είναι θέμα καθαρα παπαγαλιας χωρίς ασκήσεις και χωρίς νουμερα. Θέλουν κατανόηση γιατί πέφτουν ερωτήσεις κρισεως αλλα όχι μαθηματικη σκεψη

Εγω δε διαβάζω απέξω απλά τα κατανοώ δε παίρνω καλούς βαθμούς αλλα δε με νοιάζει ότι μπορώ κάνω


Εγω απορώ με σας του μαθηματικούς τους φυσικούς πως μπορείτε με αυτά τα νουμερα που και με δέκα αιώνες διάβασμα μπορει ο κάθε καθηγητής να σας βάλει κουλα θέματα και να μείνετε εμείς τουλάχιστον σε διαβάσουμε γράφουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Απορώ τι σόι φυσική είναι αυτή..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Απορώ τι σόι φυσική είναι αυτή..:hmm:

φυσική "βιολογικοποιημένη" αν με πιάνεις :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Εχει γινει ποτε να περασει θεωρητικος σε ιατρικη;; :P Βασικα το αριστα δεν ειανι 18600?? Οποτε και ολα 20αρια να τα χει πρεπει να πεσει και 400 μορια η σχολη :P(Που δεν ειναι κ αδυνατο ομως)


Σημείωση συντονιστή: Τα παρακάτω μηνύματα προήλθαν από το θέμα "Πανελλήνιες 2012"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχει γινει ποτε να περασει θεωρητικος σε ιατρικη;; :P Βασικα το αριστα δεν ειανι 18600?? Οποτε και ολα 20αρια να τα χει πρεπει να πεσει και 400 μορια η σχολη :P(Που δεν ειναι κ αδυνατο ομως)

Δεν υπάρχει ιατρική μόνο στην Αθήνα, όμως! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Που καταντησαμε...
Να μπει η θεωρητικη ιατρικη και οχι η θετικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Μακαρι να μπαινει φετος θεωρητικη στην ιατρικη.Αλλιως δεν με βλεπω να μπαινω εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top