Σε ποια πόλη πιστεύετε ότι βρίσκεται το καλύτερο Τμήμα Ιατρικής;

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Στην πατρα πεφτει.:P Απλως μπορουμε να κανουμε ανταλλαγη φοιτητων και καθηγητων με το hopkins(που κανονικα δεν δεχεται ανταλλαγες), επειδη καποιος πλουσιος ελληνας του εξωτερικου εκανε μια τεραστια δωρεα εκει, και εβαλε ως ορο να δεχονται ερευνητικες ανταλλαγες απο την πατρα.

(Ναι, το ξερω, δεν το αξιζαμε, αλλα τα λεφτα ειναι λεφτα...)

Επισης ενα προβληματακι ειναι οτι αν και ο κοσμος ολος το ξερει, κανεις δεν λεει λεπτομερειες. Φοβαμαι οτι ισως οι καθηγητες κρατανε τις θεσεις για τους αγαπημενους τους φοιτητες(ευχομαι να κανω απλως λαθος και να φταιει το οτι δεν εψαξα λεπτομερειες, αλλα στην ελλαδα αυτο ειναι πιθανοτατο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Ελπιζω να δεχονται ερευνητικες ανταλλαγες και του χρονου.. :P
Τωρα για το αλλο, αν τους πας δυο τενεκεδες λαδι υποθετω οτι θα μαθεις οτιδηποτε θελησεις και πολυ πιθανο να συμμετασχεις κιολας αν θελεις.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ιιι, κι εσυ; :P
Υπαρχει και η νευρογενετικη ξερεις.. Νομιζω αυτη θα σε ενδιαφερει περισσοτερο (τουλαχιστον εμενα με ενδιαφερει πολυ...).
Απ οτι ξερω, μεσω ιατρικης μπορεις να ακολουθησεις αυτο τον τομεα..

Kι εγώ:P.

Μμμ, εγώ πάλι μιλάω για την κατανόηση του τρόπου που λειτουργεί ο εγκέφαλος και τη βιολογική/υλική θεμελίωση των πνευματικών μας λειτουργιών.
Από πού μπορώ να το κάνω τώρα αυτό;
Εδώ:
https://en.wikipedia.org/wiki/Portal:Neuroscience
λέει πως
Traditionally it was seen as a branch of biological sciences.

Kαι βλέποντας αυτό:
https://en.wikipedia.org/wiki/Neuroscience#Major_branches

με ενδιαφέρει και το πρώτο και το δεύτερο. Από Ιατρική πρέπει να πάω ή από Βιολογία; Είναι απότομο αυτό, τόσον καιρό σκεφτόμουν γενετική, τώρα ξαφνικά έκανε αυτό ένα μπαμ.

Τωρα που λες για νευρογενετικη, ειναι ενας απο τους κλαδους που το πανεπιστημιο πατρων εχει συνεργασία με το hopkins!
Αρα αν θες να εχεις μια ευκαιρία να συμμετεχεις στην ερευνα με τους κορυφαιους, ελα στις αγκάλες μας.:D (αλλα δεν ξερω ποσο θα κρατησει αυτο το ρημαδι το συμβολαιο, ευχομαι αρκετα)

Καλα ουτε πληρωμένος κραχτης να ημουν...:lol:

Εσύ

βασικα,ο νευρολογος ασχολειται με διαφορα θεματα και λιγο με τον εγκεφαλο
αν θα ηθελες να ασχοληθεις με τον εγκεφαλο,θα σου προτεινα την αμφιλεγομενη ψυχιατρικη.εκει να δεις παθησεις και μυστηρια.

ο νευροχειρουργος ειναι χειρουργικη ειδικοτητα,κανει εγχειρισεις οχι μονο στον εγκεφαλο αλλα κυριως στους σπονδυλους κτλ.(στον εγκεφαλο κανουν οι κορυφες επιστημονες μονο και κυριως στο εξωτερικο.)

Στην πατρα πεφτει.:P Απλως μπορουμε να κανουμε ανταλλαγη φοιτητων και καθηγητων με το hopkins(που κανονικα δεν δεχεται ανταλλαγες), επειδη καποιος πλουσιος ελληνας του εξωτερικου εκανε μια τεραστια δωρεα εκει, και εβαλε ως ορο να δεχονται ερευνητικες ανταλλαγες απο την πατρα.

(Ναι, το ξερω, δεν το αξιζαμε, αλλα τα λεφτα ειναι λεφτα...)

Α. Το θέμα είναι ότι την κλασσική ιατρική δεν την πολυσυμπαθώ...:P Μόνο με το τμήμα Ιατρικής συνεργάζεται ή και με το Βιολογικό της Πάτρας;

Επισης ενα προβληματακι ειναι οτι αν και ο κοσμος ολος το ξερει, κανεις δεν λεει λεπτομερειες. Φοβαμαι οτι ισως οι καθηγητες κρατανε τις θεσεις για τους αγαπημενους τους φοιτητες(ευχομαι να κανω απλως λαθος και να φταιει το οτι δεν εψαξα λεπτομερειες, αλλα στην ελλαδα αυτο ειναι πιθανοτατο)

:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Παιδια μηπως ξερετε πως μπορει καποιος να ασχοληθει με τη μοριακη ιατρικη?? Μετα το πτυχιο απο την ιατρικη σχολη κανεις ειδικοτητα σε αυτον τον τομεα?? Υπαρχει τετοια ειδικοτητα στην Ελλαδα ή για να ασχοληθει κανεις με αυτο πρεπει να παει εξωτερικο?? Ειδα στο site της ιατρικης σχολης του καποδιστριακου πανεπιστημιου ανακοινωση για μεταπτυχιακο πανω στη μοριακη ιατρικη. Μεχρι τωρα ειχα την εντυπωση οτι μονο η Σχολη μοριακης βιολογιας και γενετικης ασχολειται με αυτον τον κλαδο. Μπορει κανεις να με διαφωτισει????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
δυστυχως δεν υπαρχει τετοια ειδικοτητα
μεταπτυχιακο ισως μπορεις να κανεις αλλα ειδικοτητα τετοια δεν υπαρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
δυστυχως δεν υπαρχει τετοια ειδικοτητα
μεταπτυχιακο ισως μπορεις να κανεις αλλα ειδικοτητα τετοια δεν υπαρχει
:thanks:
Οποτε να υποθεσω πως μετα το μεταπυχιακο μπορεις να ασχοληθεις με την ερευνα???
Επισης γενικα δεν υπαρχει αυτη η ειδικοτητα ή αυτο ισχυει για τη χωρα μας???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
σαφως,μετα η επιλογη για το αν θα ασχοληθεις με την ερευνα η την περιθαλψη ειναι δικια σου
θα σου πω ομως κατι.στο ελλαντα δεν υπαρχει ερευνα(το αντικειμενο που φανταζομαι οτι σε ενδιαφερει) οποτε καλυτερα κοιτα κατι στο εξωτερικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
ΟΚ Ευχαριστω. Κυριως με ενδιαφερει η χειρουργικη, ειδικα τωρα που εχουν αρχισει να χρησιμοποιουνται διαφορα ρομποτικα συστηματα σε χειρουργικες επεμβασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Kι εγώ:P.
Μμμ, εγώ πάλι μιλάω για την κατανόηση του τρόπου που λειτουργεί ο εγκέφαλος και τη βιολογική/υλική θεμελίωση των πνευματικών μας λειτουργιών.
Από πού μπορώ να το κάνω τώρα αυτό;
Εδώ:
https://en.wikipedia.org/wiki/Portal:Neuroscience
λέει πως

Kαι βλέποντας αυτό:
https://en.wikipedia.org/wiki/Neuroscience#Major_branches

με ενδιαφέρει και το πρώτο και το δεύτερο. Από Ιατρική πρέπει να πάω ή από Βιολογία; Είναι απότομο αυτό, τόσον καιρό σκεφτόμουν γενετική, τώρα ξαφνικά έκανε αυτό ένα μπαμ.

Με μια γρηγορη ματια στη βικιπαιδεια, αυτο που θελεις αποτελει κλαδο της βιολογιας.
Μπορεις να το δεις κι εδω:
https://en.wikipedia.org/wiki/Biology#Branches_of_Biology
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Παιδάκια, με ιατροδικαστική τι παίζει? Πόσα χρόνια είναι?
Σκεφτόμουν αρχικά για νευροχειρουργικη (όχι νευρολογία), ή αγγειοχειρουργική ή γαστρεντερολογία, γιατί με αυτά έχω ασχοληθεί (λέμε τώρα) κάπως περισσότερο, αλλά σκέφτομαι και την ιατροδικαστική.
Ναι, εντάξει. Αφού ΄περάσω πρώτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Ιατροδικαστική έχει τα λιγότερα χρόνια (3)
https://www.ismagnesia.gr/nomika/eidikothtes.html#1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
λοιπον θα σου απαντησω εγω.
η ειδικοτητα ειναι 3 χρονια.πολυ ευκολα και επειτα με ικανοποιητικο μισθο 1500-2000 ευρω οχι παραπανω
δουλεια βρισκεις σχετικα ευκολα αλλα ειναι σιχαμερη ειδικοτητα
δηλαδη θα πρεπει να κοβεις με τρυπανι κρανια,να βγαζεις και να ζυγιζεις καρδιες και τελος αφου κανεις την νεκροψια να τα τεμαχιζεις ολα και να τα βαζεις στο στομαχι

καλη ορεξη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_Of_Carnage

Νεοφερμένος

Η Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
λοιπον θα σου απαντησω εγω.
η ειδικοτητα ειναι 3 χρονια.πολυ ευκολα και επειτα με ικανοποιητικο μισθο 1500-2000 ευρω οχι παραπανω
δουλεια βρισκεις σχετικα ευκολα αλλα ειναι σιχαμερη ειδικοτητα
δηλαδη θα πρεπει να κοβεις με τρυπανι κρανια,να βγαζεις και να ζυγιζεις καρδιες και τελος αφου κανεις την νεκροψια να τα τεμαχιζεις ολα και να τα βαζεις στο στομαχι

καλη ορεξη:D
μας εφτιαξες πρωι πρωι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ιατροδικαστική έχει τα λιγότερα χρόνια (3)
https://www.ismagnesia.gr/nomika/eidikothtes.html#1

Ευχαριστώ για το τρομερό site, θα το δω μετά με την ησυχία μου, για όλες τις ειδικότητες...:thanks:

λοιπον θα σου απαντησω εγω.
η ειδικοτητα ειναι 3 χρονια.πολυ ευκολα και επειτα με ικανοποιητικο μισθο 1500-2000 ευρω οχι παραπανω
δουλεια βρισκεις σχετικα ευκολα αλλα ειναι σιχαμερη ειδικοτητα
δηλαδη θα πρεπει να κοβεις με τρυπανι κρανια,να βγαζεις και να ζυγιζεις καρδιες και τελος αφου κανεις την νεκροψια να τα τεμαχιζεις ολα και να τα βαζεις στο στομαχι

καλη ορεξη:D

Είχα την εντύπωση ότι αφού γίνεσαι παθολόγος κατά κάποιο τρόπο, τότε θα πρέπει να κάνεις και τα χρόνια της παθολογίας. Δηλαδή ότι αποτελεί ειδίκευση στην ειδίκευση τέλοσπάντων... 9 χρόνια μόνο δηλαδή? Ωραία...
Ναι, είναι λίγο το θεματάκι αυτό, αλλά ούτως ή άλλως, η ιατρική έχει τέτοια πράγματα. Θέλω να πω, όλοι το ξέρουν αυτό όταν επιλέγουν ιατρική. Ότι πρέπει να είναι σκληροπυρηνικοι κατά κάποιο τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Ευχαριστώ για το τρομερό site, θα το δω μετά με την ησυχία μου, για όλες τις ειδικότητες...:thanks:



Είχα την εντύπωση ότι αφού γίνεσαι παθολόγος κατά κάποιο τρόπο, τότε θα πρέπει να κάνεις και τα χρόνια της παθολογίας. Δηλαδή ότι αποτελεί ειδίκευση στην ειδίκευση τέλοσπάντων... 9 χρόνια μόνο δηλαδή? Ωραία...
Ναι, είναι λίγο το θεματάκι αυτό, αλλά ούτως ή άλλως, η ιατρική έχει τέτοια πράγματα. Θέλω να πω, όλοι το ξέρουν αυτό όταν επιλέγουν ιατρική. Ότι πρέπει να είναι σκληροπυρηνικοι κατά κάποιο τρόπο.
υπαρχουν και καθαρες ειδικοτητες οπως ο οφθαλμιατρος και ο ωρυλλα

η ιατροδικαστικη ειναι μονο 3 χρονια:D,βασικα να πετσοκοβεις χρειαζεται και γερο στομαχι γιατι το πτωμα λιγο βρωμαει αλλα νταξ.ειδικοτητα ειναι και αυτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
υπαρχουν και καθαρες ειδικοτητες οπως ο οφθαλμιατρος και ο ωρυλλα

η ιατροδικαστικη ειναι μονο 3 χρονια:D,βασικα να πετσοκοβεις χρειαζεται και γερο στομαχι γιατι το πτωμα λιγο βρωμαει αλλα νταξ.ειδικοτητα ειναι και αυτη


Ε, εντάξει ρε... Μετά τις δόσεις φορμόλης, και αναθυμιάσεων από το νεκρό σώμα, ο ιατρός θα στανιάρει με ένα τρίωρο λασπόλουτρο και στη συνέχεια μπάνιο δις και θα φουμάρεται έπειτα χρησιμοποιώντας όλο το μπουκάλι..
Καλά πέρα από την πλάκα, εντάξει, πόσο άσχημα μπορεί να είναι?
Αφού συμπεριλαμβάνεται και η ανατομία στα πρώτα 6 χρόνια της ιατρικής έτσι? Αλλά, εντάξει, όπως είπα πρέπει ΄να είσαι πολύ hardcore.
Θα δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Ε, εντάξει ρε... Μετά τις δόσεις φορμόλης, και αναθυμιάσεων από το νεκρό σώμα, ο ιατρός θα στανιάρει με ένα τρίωρο λασπόλουτρο και στη συνέχεια μπάνιο δις και θα φουμάρεται έπειτα χρησιμοποιώντας όλο το μπουκάλι..
Καλά πέρα από την πλάκα, εντάξει, πόσο άσχημα μπορεί να είναι?
Αφού συμπεριλαμβάνεται και η ανατομία στα πρώτα 6 χρόνια της ιατρικής έτσι? Αλλά, εντάξει, όπως είπα πρέπει ΄να είσαι πολύ hardcore.
Θα δούμε...

εγω εχω αναισθησια δεν φοβαμαι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Παιδάκια, με ιατροδικαστική τι παίζει? Πόσα χρόνια είναι?
Σκεφτόμουν αρχικά για νευροχειρουργικη (όχι νευρολογία), ή αγγειοχειρουργική ή γαστρεντερολογία, γιατί με αυτά έχω ασχοληθεί (λέμε τώρα) κάπως περισσότερο, αλλά σκέφτομαι και την ιατροδικαστική.
Ναι, εντάξει. Αφού ΄περάσω πρώτα...

Για την Ιατροδικαστική απαιτείται άσκηση 3 ετών. Από αυτά:

  • [*]1 έτος Παθολογικής Ανατομικής και
    [*]2 έτη Ιατροδικαστική.
Ιατροδικαστική ειδικότητα μπορείς να παρεις μονο σε 4 Νοσοκομεία ή Πανεπιστήμια στην Ελλάδα:

  • Στο Πανεπιστήμιο Αθηνών(στο εργαστήριο Ιατροδικαστικής & Τοξικολογίας)
  • Στο Α.Π.Θ
  • Στο Γενικό Περιφερειακό Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ηρακλείου
  • Στο Γενικο Περιφερειακό Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ιωαννίνων
Υπολόγιζε μαζί με την αναμονή οτι για να γίνεις Ιατροδικαστής χρειάζεσαι 5++ χρόνια ( 2++ χρόνια αναμονή & 3 ειδίκευση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Ευχαριστώ για το τρομερό site, θα το δω μετά με την ησυχία μου, για όλες τις ειδικότητες...:thanks:

Παρακαλώ. Κι εγώ από κει παίρνω ότι πληροφορίες θέλω...

Η ιατροδικαστική είναι πολύ ενδιαφέρουσα, αλλά δε θα εξετάζεις μόνο θύματα βιασμών και "φρέσκα" πτώματα(σόρρυ για τη μακαβριότητα), αλλά και πτώματα σε προχωρημένη σήψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Παρακαλώ. Κι εγώ από κει παίρνω ότι πληροφορίες θέλω...

Η ιατροδικαστική είναι πολύ ενδιαφέρουσα, αλλά δε θα εξετάζεις μόνο θύματα βιασμών και "φρέσκα" πτώματα(σόρρυ για τη μακαβριότητα), αλλά και πτώματα σε προχωρημένη σήψη
Επίσης σώματα κομματιασμένα (δεν γινόταν να το πω αλλιώς..σόρρυ για την μακαβριότητα)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top