Covid-19: Πότε θα ανοίξουν τα Πανεπιστήμια;

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χωρίς παρεξήγηση, ακόμα υπάρχει αυτό το θέμα. Εδώ είναι θέμα χρόνου να το ξαναπάνε σε γενικό lockdown και ας το αποφεύγουν. Γενικό lockdown εννοώ με ενωμένα τοπικά lockdown. Νομίζω δεν έχει νόημα να ανοίξουν για φέτος. Κανονικά η χρονιά έπρεπε να παγώσει παντού, γιατί όλο αυτό που γίνεται είναι τσουκου τσουκου και δουλειά με τα μπούχου και τα αούα και χωρίς πλάνο δεν γίνεται
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Το lockdown έχει επιπτώσεις σε ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες;

@airtrelomike13

Και καλά διαβάζουμε ..ξαπλωτοί.. :smoke:
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το lockdown έχει επιπτώσεις σε ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες;

@airtrelomike13

Και καλά διαβάζουμε ..ξαπλωτοί.. :smoke:
Mη λες τετοια γιατι οι περισσοτερες απο εδω μεσα, θα κανουν αμοκ να χτυπησει το βιολογικο τους ρολοι. Ήρθε μια σήμερα και μου λέει " θα καναμε ωραια παιδία μαζί" και όσο ωραία και να ήταν, τις είπα ότι δεν είμαι μονογαμικός αλλά κινούμαι προς κάθε κατεύθυνση γιατί μας κυνηγάει ο κορωναϊός
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Mη λες τετοια γιατι οι περισσοτερες απο εδω μεσα, θα κανουν αμοκ να χτυπησει το βιολογικο τους ρολοι. Ήρθε μια σήμερα και μου λέει " θα καναμε ωραια παιδία μαζί" και όσο ωραία και να ήταν, τις είπα ότι δεν είμαι μονογαμικός αλλά κινούμαι προς κάθε κατεύθυνση γιατί μας κυνηγάει ο κορωναϊός

Έτσι στην ψύχρα θέλουν παιδιά; :smoke:
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έτσι στην ψύχρα θέλουν παιδιά; :smoke:
E oxi ολο και κατι δικαιωματα θα εδωσα και εγω. Δεν ειμαι και το πιο φρονιμο παιδι του κοσμου

Για πείτε ρε παιδιά με 865 κρούσματα σήμερα 21/10, θα ανοίξουν τελικά τα πανεπιστήμια?
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Χωρίς παρεξήγηση, ακόμα υπάρχει αυτό το θέμα. Εδώ είναι θέμα χρόνου να το ξαναπάνε σε γενικό lockdown και ας το αποφεύγουν. Γενικό lockdown εννοώ με ενωμένα τοπικά lockdown. Νομίζω δεν έχει νόημα να ανοίξουν για φέτος. Κανονικά η χρονιά έπρεπε να παγώσει παντού, γιατί όλο αυτό που γίνεται είναι τσουκου τσουκου και δουλειά με τα μπούχου και τα αούα και χωρίς πλάνο δεν γίνεται
Αυτό που είτε με μειωμένα είτε με αυξημένα κρούσματα το γενικό lockdown το έχετε για ψωμοτύρι μερικοί εδω μέσα..
Οκ με γενικό lockdown ας μειωθούν οι νεκροί απο covid κ ας αυξηθούν οι νεκροί απο την πείνα. Θα βαφτιστούν κ αυτοί θύματα κορονοιού
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό που είτε με μειωμένα είτε με αυξημένα κρούσματα το γενικό lockdown το έχετε για ψωμοτύρι μερικοί εδω μέσα..
Οκ με γενικό lockdown ας μειωθούν οι νεκροί απο covid κ ας αυξηθούν οι νεκροί απο την πείνα. Θα βαφτιστούν κ αυτοί θύματα κορονοιού
δεν διαφωνώ αλλά δες τι έγραψα. Γενικο lockdown αποτελούμενο από τοπικά lockdown πόλεων. Αυτό κάνουν στην ουσία. Τώρα είναι η καστοριά αύριο θα είναι η πάτρα και πάει λέγοντας
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Αυτό που είτε με μειωμένα είτε με αυξημένα κρούσματα το γενικό lockdown το έχετε για ψωμοτύρι μερικοί εδω μέσα..
Οκ με γενικό lockdown ας μειωθούν οι νεκροί απο covid κ ας αυξηθούν οι νεκροί απο την πείνα. Θα βαφτιστούν κ αυτοί θύματα κορονοιού

Στην Ελλάδα νομίζω υπάρχει ακόμη λίπος από αδήλωτο εισόδημα, συντάξεις, εφάπαξ κτλ ώστε να τρώνε τα εγγόνια. Να κλαις λαούς που ζουν σε φτωχές χώρες όπου με την πανδημία, η κατάσταση έγινε κόλαση. Ας ρίξουμε μια ματιά τι συμβαίνει στη Λατινική Αμερική ή στην Αφρική. Στην Ελλάδα μιλάμε για φτώχεια και εννοούμε την αδυναμία αγοράς ενός κινητού! Ακόμη δεν έχω δε τρύπια κάλτσα ή ξυπόλητους Έλληνες νέους λόγω ακραίας φτώχειας. Κάπου έχει χαθεί η λογική.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Γενικό lockdown δύσκολα το βλέπω.Αν γίνει ,οι τελευταίες πόλεις που θα μπουν είναι στάνταρ Αθήνα-Θεσσαλονίκη για προφανείς λόγους.Τα πανεπιστήμια δύσκολο το βλέπω να ανοίγουν φέτος,γίνεται της καραπουτανάρας από κρούσματα,να 'μαστε καλά,του χρόνου πάλι,και αν.Στα Ιωάννινα πάντως αυτή την βδομάδα δεν έγινε το εργαστήριο δια ζώσης όπως ήταν προβλεπόμενο.Στο ΑΠΘ στο χημικό άκουσα θα ανασταλλούν οι λειτουργίες των εργαστηρίων μέχρι νεωτέρας.Άρα καταλαβαίνετε...
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
Αρα το 2ο εξάμηνο να μην περιμένουμε ότι θα παμε εκεί που σπουδάζουμε;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Αρα το 2ο εξάμηνο να μην περιμένουμε ότι θα παμε εκεί που σπουδάζουμε;
Σωστα τον φεβρουαριο υπαρχουν οι χειμερινοανοιξιατικες γριπες.
Τα πανεπιστημια δεν εχουν λεφτα για εφαρμογη του πρωτοκόλλου.
Φαντασου σε ενα αμφιθεατρο να μπαινει συνεργειο ανα 2ωρο και να σφουγγαριζει και να περνα με ατμο τα εδρανα.
Παιζει δεν παιζει? Γιατι να γινει ρομπα ο διγαλακης στο FB?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Αρα το 2ο εξάμηνο να μην περιμένουμε ότι θα παμε εκεί που σπουδάζουμε;
Δύσκολο για φέτος,πολύ.Ίσως κάποια στιγμή σας φέρουν για λίγο προς το καλοκαιράκι(να κάνετε κανένα "εργαστήριο") για να εγκληματιστείτε λίγο με το μέρος ή ίσως προσπαθήσουν να κάνουν σε κάποια μαθήματα δια ζώσης εξεταστική;Κανείς δε ξέρει.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Αρα το 2ο εξάμηνο να μην περιμένουμε ότι θα παμε εκεί που σπουδάζουμε;
τα Γιάννενα θα το προσπαθήσουν σίγουρα .

Αν πάει καλά το ολο θέμα ίσως γύρω στην άνοιξη να δείτε Προκόπη .

Δύσκολα πάντως , αν δε Νοίκιασες μη νοικιασεις.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλό είναι όσοι είστε από νησιά, και έχετε εργαστήρια στις σχολές που έχετε περάσει να νοικιάσετε γιατί με τα καράβια δεν γίνεται δουλειά. Αν ας πούμε σπουδάζετε θεσσαλονικη και ειστε απο Κατερινη μη νοικιάσετε. Αν ομως σπουδαζετε σαλονικα και ειστε απο Χιο , νοικιάστε.
Το ιδιο και για Αθήνα. Αν σπουδάζετε Αθήνα και είστε από Πάτρα, μη νοικιάστε. Αν είστε από Κρητη νοικιάστε.

Άσε που όταν τελειώσει όλο αυτό, με το Κορωναιό , οι ιδιοκτήτες με το δίκιο τους θα ανεβάσουν τα ενοίκια στα ύψη και θα γίνει ο κακός χαμός. Θα πέσει κλάμα
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
τα Γιάννενα θα το προσπαθήσουν σίγουρα .

Αν πάει καλά το ολο θέμα ίσως γύρω στην άνοιξη να δείτε Προκόπη .

Δύσκολα πάντως , αν δε Νοίκιασες μη νοικιασεις.
Τα Γιάννενα ίσως το παλέψουν για το άλλο εξάμηνο αλλά δε βλέπω προκοπή.Και τώρα το πάλεψαν αλλά ήδη ακυρώθηκαν τα δια ζώσης εργαστήρια.Επίσης μετά τις 28 Οκτώβρη παίζει λοκνταουν.
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Επιτέλους γίνονται ξανά γενικές συνελεύσεις.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Γιάννινα παιδιά, Γιάννινα..
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Καλό είναι όσοι είστε από νησιά, και έχετε εργαστήρια στις σχολές που έχετε περάσει να νοικιάσετε γιατί με τα καράβια δεν γίνεται δουλειά. Αν ας πούμε σπουδάζετε θεσσαλονικη και ειστε απο Κατερινη μη νοικιάσετε. Αν ομως σπουδαζετε σαλονικα και ειστε απο Χιο , νοικιάστε.
Το ιδιο και για Αθήνα. Αν σπουδάζετε Αθήνα και είστε από Πάτρα, μη νοικιάστε. Αν είστε από Κρητη νοικιάστε.

Άσε που όταν τελειώσει όλο αυτό, με το Κορωναιό , οι ιδιοκτήτες με το δίκιο τους θα ανεβάσουν τα ενοίκια στα ύψη και θα γίνει ο κακός χαμός. Θα πέσει κλάμα
Γενικά δε συμφέρει από όποιο νησί και αν είσαι,διότι τα δρομολόγια αλλάζουν συνήθως ή μπορεί να υπάρξει και απαγορευτικό. Μπορεί επίσης τα εργαστήρια να είναι πολύ νωρίς το πρωί (όπως αυτά που έχω εγώ),οπότε θα πρέπει να είσαι εκεί από την προηγούμενη και να έχεις και παραπάνω έξοδα,διότι δε θα κοιμηθείς στο δρόμο σα το σκυλί,εκτός αν υπάρχει συγγενής/γνωστός να φιλοξενήσει.
Υπάρχουν πολλά κακά σενάρια δυστυχώς για τους νησιώτες.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενικά δε συμφέρει από όποιο νησί και αν είσαι,διότι τα δρομολόγια αλλάζουν συνήθως ή μπορεί να υπάρξει και απαγορευτικό. Μπορεί επίσης τα εργαστήρια να είναι πολύ νωρίς το πρωί (όπως αυτά που έχω εγώ),οπότε θα πρέπει να είσαι εκεί από την προηγούμενη και να έχεις και παραπάνω έξοδα,διότι δε θα κοιμηθείς στο δρόμο σα το σκυλί,εκτός αν υπάρχει συγγενής/γνωστός να φιλοξενήσει.
Υπάρχουν πολλά κακά σενάρια δυστυχώς για τους νησιώτες.
Φίλε μου παντού υπάρχουν θετικά και αρνητικά αλλά ας μη το πάμε αλλού. Πχ το καλοκαίρι που είναι 4-5 μήνες, ο νησιώτης βολεύεται στο νησί του και περνάει ζάχαρη, σε αντίθεση με εκείνον που είναι στην επαρχία ( υπάρχουν επαρχίες) που δεν παλεύεται, ή σε μια μεγαλούπολη ( ειδικά η Θεσσαλονίκη το καλοκαίρι δεν παλεύεται και αυτή) και "δεινοπαθεί".

Γι αυτό υπάρχουν νησιώτες που έχουν και ένα σπίτι δικό τους σε μια μεγαλούπολη για το χειμώνα για να είναι εκεί, διότι τα νησιά το χειμώνα είναι σκέτη "αυτοκτονία"
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top