Covid-19: Πότε θα ανοίξουν τα Πανεπιστήμια;

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
μειωθηκαν τα κρουσματα και θα συνεχιζουν να μειωνονται τωρα που το καλοκαιρι πλησιαζει στο τελος του και θα αρχισει να πεφτει και η τουριστικη κινηση και οι αδειουχοι θα γυρισουν στα σπιτια τους και στις δουλειες τοταρα μπορει και να ανοιξουν οι σχολες με τμηματα ανα μαθημα εσεις τι λετε;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Λέτε και για τα πανεπιστήμια;
Στα Πανεπιστημια πολυ πιθανον εαν γινουν δια ζωσης τα μαθηματα να πανε με γκρουπ/μαθημα
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Τα Πανεπιστήμια δεν θα ανοίξουν. Δεν έχουν καμία σχέση τα σχολεία με τα Πανεπιστήμια, τα οποία γνωρίζαμε ήδη ότι 07/09 θα ανοίξουν.

Έτσι, όπως είναι η κατάσταση να μαζεύονται τόσα άτομα σε μία αίθουσα δεν ...
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Τα Πανεπιστήμια δεν θα ανοίξουν. Δεν έχουν καμία σχέση τα σχολεία με τα Πανεπιστήμια, τα οποία γνωρίζαμε ήδη ότι 07/09 θα ανοίξουν.

Έτσι, όπως είναι η κατάσταση να μαζεύονται τόσα άτομα σε μία αίθουσα δεν ...
έχουμε επισημη πληροφορια;
 

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Παντως η εξεταστικη απο οσο εχω δει σε καποια τμηματα θα γινει οπως και τον ιουνιο ( η χαρα του κλεψαντα δηλαδη).

Γενικα θεωρω απιθανο να ανοιξουν τα τμηματα και γενικα το να μην βγει ενα δευτερο μενουμε σπιτι απο οκτωμβριο
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Σε τρεις τέσσερις μέρες λογικά θα βγάζουν ανακοινωσεις.
Πάντως για τα σχολεία μου προκαλει έκπληξη που δε θα λειτουργησουν εκ περιτροπής... Μέχρι νεωτέρας...
 

kostasgian2

Νεοφερμένος

Ο kostasgian2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Γιατί να μην ανοίξουν άμα φτάσουμε τέλη Σεπτέμβρη 40-50-60 και παρακάτω κρούσματα ημερησίως;
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Έμαθα σήμερα ότι κάποια πανεπιστήμια στην ιταλία ενώ είχαν πει για μαθήματα και εξεταστική online τώρα τους λένε για δια ζώσης. δεν ξέρω αν το ξαναλλάξουν.
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
Άμα ανοίξουν τα πανεπιστήμια θα είναι τραγικό
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Άμα ανοίξουν τα πανεπιστήμια θα είναι τραγικό

Αν ανοίξουν τα νήπια, τα δημοτικά (που δεν νομίζω ότι είναι εύκολο να ακολουθήσουν τους κανόνες), τα γυμνάσια, τα λύκεια, τα φροντιστήρια κλπ, θα είναι τραγικό;
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
ολα θα ανοιξουν σας το λεω εγω π εχω γνωριμιες

τι γνωριμίες; με παπαδάρχες ή με πολιτικάρχες; :morning1:

Αν ανοίξουν τα νήπια, τα δημοτικά (που δεν νομίζω ότι είναι εύκολο να ακολουθήσουν τους κανόνες), τα γυμνάσια, τα λύκεια, τα φροντιστήρια κλπ, θα είναι τραγικό;

Το παράξενο είναι ότι αν και όποτε ανοίξουν κανονικά τα σχολεία, τα μικρά δεν θα αγκαλιάζονται όπως πριν λόγω φόβου...τραγικό λίγο. Εσείς τι πιστεύετε; :hmm:

Εγώ περιμένω κέρασμα αν περάσεις Γιάννινα. Και εγώ θα σου κάνω δώρο μια ομπρέλα, γιατί θα σε φάει η βροχή εκεί 10 μήνες το χρόνο

Γιάννενα ή Γιάννινα; Να αγοράσει και 1 ζευγάρι παπούτσια πάνινα..


Τραγούδι σταθμός... :crazy: Ένα-δυο-τρία με λένε Πόπη
 

Ggpg

Νεοφερμένος

Ο Ggpg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
μειωθηκαν τα κρουσματα και θα συνεχιζουν να μειωνονται τωρα που το καλοκαιρι πλησιαζει στο τελος του και θα αρχισει να πεφτει και η τουριστικη κινηση και οι αδειουχοι θα γυρισουν στα σπιτια τους και στις δουλειες τοταρα μπορει και να ανοιξουν οι σχολες με τμηματα ανα μαθημα εσεις τι λετε;
Τα κρούσματα έπεσαν προσωρινά και θα εκτοξευθούν το φθινόπωρο/χειμώνα λόγω των καιρικών συνθηκών που ευνοούν την έξαρση όλων των ιώσεων(covid, γρίπης και λοιπών εποχιακών ιώσεων). Τα μαθηματικά μοντέλα προβλέπουν 500-700 κρούσματα/24ωρο. Πραγματικά υπάρχει κάποιος που πιστεύει ότι τα πανεπιστήμια θα επιστρέψουν στην κανονικότητα τους ???
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι απίθανο όταν μερικοί εδώ μέσα, θέλουν να ανοίξουν τα πανεπιστήμια, και η χώρα και η παγκόσμια κοινωνία βρίσκεται σε αυτή τη κατάσταση με το Κορωναιό. Τέτοια αγάπη για μάθηση, πρώτη φορά βλέπω στη χώρα μας. Το να έδωσε κάποιος πανελλήνιες και να θέλει να φύγει από το σπίτι του πως και πως, για να πάει στο πανεπιστήμιο της πόλης που θα περάσει, άντε αυτόν τον δικαιολογώ. Θέλει να μείνει μόνος του, να γνωρίσει κόσμο, να βγαίνει, αλλά το φοιτητή που θα είναι 2ετης-3ετής-πτυχίο-μάστερ, γιατί τέτοια λαχτάρα να ανοίξουν τα πανεπιστήμια... Τα golden boys μπορείτε να πάτε και σε μια επαγγελματία. Μετά όχι τα μαθήματα θα περνάτε μόνο, πάρτι θα κάνετε...
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Τα κρούσματα έπεσαν προσωρινά και θα εκτοξευθούν το φθινόπωρο/χειμώνα λόγω των καιρικών συνθηκών που ευνοούν την έξαρση όλων των ιώσεων(covid, γρίπης και λοιπών εποχιακών ιώσεων). Τα μαθηματικά μοντέλα προβλέπουν 500-700 κρούσματα/24ωρο. Πραγματικά υπάρχει κάποιος που πιστεύει ότι τα πανεπιστήμια θα επιστρέψουν στην κανονικότητα τους ???
Μίλησε ο επιστήμονας, για ποια μοντέλα μιλάς 😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είναι απίθανο όταν μερικοί εδώ μέσα, θέλουν να ανοίξουν τα πανεπιστήμια, και η χώρα και η παγκόσμια κοινωνία βρίσκεται σε αυτή τη κατάσταση με το Κορωναιό. Τέτοια αγάπη για μάθηση, πρώτη φορά βλέπω στη χώρα μας. Το να έδωσε κάποιος πανελλήνιες και να θέλει να φύγει από το σπίτι του πως και πως, για να πάει στο πανεπιστήμιο της πόλης που θα περάσει, άντε αυτόν τον δικαιολογώ. Θέλει να μείνει μόνος του, να γνωρίσει κόσμο, να βγαίνει, αλλά το φοιτητή που θα είναι 2ετης-3ετής-πτυχίο-μάστερ, γιατί τέτοια λαχτάρα να ανοίξουν τα πανεπιστήμια... Τα golden boys μπορείτε να πάτε και σε μια επαγγελματία. Μετά όχι τα μαθήματα θα περνάτε μόνο, πάρτι θα κάνετε...
Εσύ λες για τους άλλους, εσύ όμως δεν μας λες γιατί δεν θες να ανοίξουν; Σε πήρε ο πόνος για την δημόσια υγεία 🤔
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λέτε και για τα πανεπιστήμια;
Καθόλου απίθανο!
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 947 μηνύματα.
Είναι απίθανο όταν μερικοί εδώ μέσα, θέλουν να ανοίξουν τα πανεπιστήμια, και η χώρα και η παγκόσμια κοινωνία βρίσκεται σε αυτή τη κατάσταση με το Κορωναιό. Τέτοια αγάπη για μάθηση, πρώτη φορά βλέπω στη χώρα μας. Το να έδωσε κάποιος πανελλήνιες και να θέλει να φύγει από το σπίτι του πως και πως, για να πάει στο πανεπιστήμιο της πόλης που θα περάσει, άντε αυτόν τον δικαιολογώ. Θέλει να μείνει μόνος του, να γνωρίσει κόσμο, να βγαίνει, αλλά το φοιτητή που θα είναι 2ετης-3ετής-πτυχίο-μάστερ, γιατί τέτοια λαχτάρα να ανοίξουν τα πανεπιστήμια... Τα golden boys μπορείτε να πάτε και σε μια επαγγελματία. Μετά όχι τα μαθήματα θα περνάτε μόνο, πάρτι θα κάνετε...
Κι όμως υπάρχουν και φιλομαθείς φοιτητές που επιθυμούν διακαώς να ανοίξουν τα πανεπιστήμια. Έχουμε κάθε δικαίωμα να εκφράζουμε αυτή την επιθυμία με την ίδια θέρμη, με την οποία εκφράζεσαι εσύ για το κλείσιμο των ΑΕΙ. Δεν θέλω να παρεξηγηθώ, καθώς είμαι υπέρ της λήψης κάθε μέτρου προστασίας για την απαλλαγή από την πανδημία. Αλλά αυτή η καταστροφολογία και η μονότονη επανάληψη των πιο τραγικών σεναρίων δεν βοηθά. Φιλικά πάντα!
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Με τέτοια συμπεριφορά που έχεις, και φαίνεται από τα λεγομενά σου και τις αντιδράσεις σου, λυπάμαι που θα βγούν γιατροί σαν εσένα στην έξω κοινωνία που αντί να δείχνεις το παράδειγμα για το κορωναϊό , κάθεσαι και ειρωνεύεσαι και επιτίθεσαι στο καθένα εδώ μέσα.
Κλαίω, τι γιατρός, νομική είπαμε έχω τελειώσει, δεν είμαι καν φοιτητής να καίγομαι, εσύ, για δικούς σου, προφανώς προσωπικούς λόγους, δεν θες να ανοίξουν ... σε κάθε περίπτωση δεν έχεις καταλάβει καν τι λέω, οπότε άστο ...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κι όμως υπάρχουν και φιλομαθείς φοιτητές που επιθυμούν διακαώς να ανοίξουν τα πανεπιστήμια. Έχουμε κάθε δικαίωμα να εκφράζουμε αυτή την επιθυμία με την ίδια θέρμη που εκφράζεις εσύ για το κλείσιμο των ΑΕΙ. Δεν θέλω να παρεξηγηθώ, καθώς είμαι υπέρ της λήψης κάθε μέτρου προστασίας για την απαλλαγή από την πανδημία. Αλλά αυτή η καταστροφολογία και η μονότονη επανάληψη των πιο τραγικών σεναρίων δεν βοηθά. Φιλικά πάντα!

Μα δεν είναι παράλογο να ανοίξουν τα πάντα όλα και να μείνουν κλειστά μόνο τα πανεπιστήμια;
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κλαίω, τι γιατρός, νομική είπαμε έχω τελειώσει, δεν είμαι καν φοιτητής να καίγομαι, εσύ, για δικούς σου, προφανώς προσωπικούς λόγους, δεν θες να ανοίξουν ... σε κάθε περίπτωση δεν έχεις καταλάβει καν τι λέω, οπότε άστο ...

Ότι και να έχεις τελειώσει δεν με αφορά. Και εγώ έχω τελειώσει και πιστεψε με είτε ήταν ανοιχτά είτε κλειστά, εγώ τη διπλωματική μου εργασία για το μεταπτυχιακό μου θα την πραγματοποιήσω από απόσταση. Εσύ δεν έχεις καταλάβει ότι είναι θέμα υγείας και ατομικής ασφάλειας. Αλλά ίσως το καταλάβεις όταν φάμε lockdown πάλι και τρέχουμε, γιατί δεν ξέρω αν το εχεις καταλάβει , αν συνεχίσουν και το Σεπτέμβριο τα κρούσματα σε αυτή τη μορφή, όπως είναι σήμερα, το επόμενο βήμα είναι μάσκα σε εξωτερικούς χώρους, τοπικά lockdown ( η αθηνα και η θεσσαλονίκη φιγουράρουν) και άλλες πολλές δυσάρεστες εκπλήξεις
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top