Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών Πάτρας

georgepaphmty

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γαστούνη (Ηλεία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ρε φιλε εσενα σου βγαζει ολοκληρο το χαρτη?εμενα μοθ εμφανιζει το 1/4 του χαρτη και ειναι πολυ μικρος ετσι για να καταλαβω....
-----------------------------------------
παιδια υπαρχει κανεις που να ειναι ΗΜΤΥ και να εχει μονο αριθμο μητρωου?Αν ναι πειτε μου να κανονισουμε να παμε μαζι στη σχολη τη δευτερα για να μη χαθουμε με το σχεδιο.....γιατι δεν υπαρχει και πολυ οργανωση....δηλαδη θα παμε στο σχεδιαστηριο η απο το κτιριο των ΗΜΤΥ θα μας πανε στο σχεδιαστηριο...

ρωτησα στη γραμματεια και ειπανα να παμε ολοι μαζι δευτερα πρωι με την α ομαδα για να μας χωρισουν!
-----------------------------------------
να ρωτησω κατι για το e-class και το webmail ποιουσ κωδικους βαζω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios8

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
παιδια ξερει κανεις αν το βιβλιοπωλειο του πανεπιστημιου της πατρας εχει Α3 χαρτια????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

INTERNETSURVIVOR

Νεοφερμένος

Ο INTERNETSURVIVOR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εγω τη δευτερα ξεκινάω μαθημα στις 11 (ειμαι στη Β ομαδα) πως θα καταλάβω που να παω για μαθημα ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
------------------------------------------------------------------------------------
σχεδιο θα κανω στο ΒΑ ή στο ΒΣ ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
------------------------------------------------------------------------------------
υπαρχει καποιος που να ειναι στο ιδιο τμημα με εμενα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
------------------------------------------------------------------------------------
οι αιθουσες των ηλεκτρολογων ειναι ολες μαζι(ΗΛ4 ΗΛ5 ΗΛ6 ΗΛ7);;;;;;;;;;;;
-----------------------------------------------------------------------------------
η γραμματεια της σχολης ειναι στην αιθουσα που καναμε εγγραφή;;;;;;;;
------------------------------------------------------------------------------------
:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
πήγαινε στο ΒΑ θα σας που εκεί πως να χωριστείτε μάλλον...μπορείς να παρακολουθείς βέβαια όποιο τμήμα θές της β ομάδας καλό είναι όμως να πας στο δικό σου. Αν είναι σαν και πέρυσι που ήμουνα εγώ είχανε γράψει τα ΑΜ έξω απο το ΒΑ αυτών που θα κάνανε εκεί μάθημα. Αν δεν είσαι εκεί πας στο ΒΣ.

ΗΛ6 - ΗΛ7 - ΗΛ 8 είναι στο ίδιο κτήριο. ΗΛ3 - ΗΛ4 - ΗΛ5 σε άλλο διπλανό.

Η αίθουσα που κάνατε την εγγραφή είναι η αίθουσα συνεδριάσεων. Η γραμματεία (θυρίδα) όπως μπαίνεις στον διάδρομο πριν μπείς στην αίθουσα συνεδριάσεων στο αριστερό σου χέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

INTERNETSURVIVOR

Νεοφερμένος

Ο INTERNETSURVIVOR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ευχαριστω!!
-----------------------------------------
το ΒΑ σε σχεση με τη γραμματεια που είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
είναι στο κτήριο των Μηχανικών ΗΥ φαίνεται εδώ με κόκκινο post #57 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

INTERNETSURVIVOR

Νεοφερμένος

Ο INTERNETSURVIVOR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
έχω ακούσει ότι έχει τα καλύτερα εργαστήρια στην Ευρώπη, ισχύει????
no1 σχολή στην Πάτρα,εδώ το ΕΜΠ δεν έχει το καλύτερο εργαστήριο στην ευρώπη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xpredatorx

Νεοφερμένος

Ο xpredatorx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
φιλε ο τυπος πρέπει να είναι λίγο φαντασμένος :nono:
-----------------------------------------
Ρε ο Καλαντώνης δεν είναι και μαμώ;
φιλε ο τύπος πρέπει να είναι λίγο φαντασμένος:nono:
-----------------------------------------
Ρε ο Καλαντώνης δεν είναι και μαμώ;
φιλε ο τύπος πρέπει να είναι λίγο φαντασμένος:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmyp

Νεοφερμένος

Ο jimmyp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ναύπακτος (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σας παιδια...επειδη απο του χρονου θα ειμαι και εγω στην Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και τεχνολογίας υπολογιστων θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις που ισως ειναι λιγο ανοητες αλλα δεν ξερω και πολλα πραγματα
Κατ αρχην μετα την αποφοιτηση βρισκεις ευκολα δουλεια και σε ποιους τομεις ακριβως...και επειτα διαβαζω στα post σας κατι για μαθηματα σχεδιου..τι ακριβως περιλαμβανουν γιατι δε τα πηγαινα ποτε καλα μ αυτο το σχεδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kkantoutsis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
γεια σας παιδια...επειδη απο του χρονου θα ειμαι και εγω στην Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και τεχνολογίας υπολογιστων θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις που ισως ειναι λιγο ανοητες αλλα δεν ξερω και πολλα πραγματα
Κατ αρχην μετα την αποφοιτηση βρισκεις ευκολα δουλεια και σε ποιους τομεις ακριβως...και επειτα διαβαζω στα post σας κατι για μαθηματα σχεδιου..τι ακριβως περιλαμβανουν γιατι δε τα πηγαινα ποτε καλα μ αυτο το σχεδιο
Γεια σου φίλε. Στη πρώτη φράση σου κολάει η παροιμία "ποτέ μη λες ποτέ".
Ωστόσο σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι του χρόνου στους ΗΜΤΥ στην Πάτρα.
Από εκεί και πέρα ανεργία αυτή την εποχή δεν υπάρχει. Ωστόσο αν θες πολλά λεφτά το εξωτερικό είναι πολύ καλύτερο.
Τέλος το σχέδιο που διδασκόμαστε σαν Ηλεκτρολόγοι Μηχανικοί είναι το Ηλεκτρολογικό και το Μηχανολογικό. Γενικά είναι το πιο βασικό μάθημα για έναν μηχανικό.
Καλή επιτυχία στις εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmyp

Νεοφερμένος

Ο jimmyp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ναύπακτος (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σου φίλε. Στη πρώτη φράση σου κολάει η παροιμία "ποτέ μη λες ποτέ".
Ωστόσο σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι του χρόνου στους ΗΜΤΥ στην Πάτρα.
Από εκεί και πέρα ανεργία αυτή την εποχή δεν υπάρχει. Ωστόσο αν θες πολλά λεφτά το εξωτερικό είναι πολύ καλύτερο.
Τέλος το σχέδιο που διδασκόμαστε σαν Ηλεκτρολόγοι Μηχανικοί είναι το Ηλεκτρολογικό και το Μηχανολογικό. Γενικά είναι το πιο βασικό μάθημα για έναν μηχανικό.
Καλή επιτυχία στις εξετάσεις.

ευχαριστω να σαι καλα.....οντως το ποτε μη λες ποτε ισχυει αλλα ακομα και αν αποτυχω στις πανελληνιες ανηκω σε μια απο τις κατηγοριες που δικαιουται εισαγωγη με το 5%....οποτε πιστευω ευκολα η δυσκολα θα ειμαι κι εγω εκει που λεει και η διαφημιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kkantoutsis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
ευχαριστω να σαι καλα.....οντως το ποτε μη λες ποτε ισχυει αλλα ακομα και αν αποτυχω στις πανελληνιες ανηκω σε μια απο τις κατηγοριες που δικαιουται εισαγωγη με το 5%....οποτε πιστευω ευκολα η δυσκολα θα ειμαι κι εγω εκει που λεει και η διαφημιση
Καλά, εδώ δεν ξέρουμε αν θα ζούμε αύριο. Ωστόσο μπράβο που θα είσαι κατά 99% του χρόνου στους ΗΜΤΥ και θα μου επιτρέψεις να σε λέω από τώρα συνάδελφο.
Λοιπόν συνάδελφε. Δεν ξέρω με ποιον τρόπο θα μπεις του χρόνου στους ΗΜΤΥ, αλλά μια συμβουλή θα στην δώσω. Μην αφήνεις κενά στα μαθηματικά κατεύθυνσης της Γ Λυκείου για κανέναν λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
...και κοίτα να περνάς όσα περισσότερα μαθήματα μπορείς...υπάρχει πολύυυυυς κόσμος που περνάει στην σχολή και φτάνει 3ο έτος να χρωστάει 25 μαθήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
...και κοίτα να περνάς όσα περισσότερα μαθήματα μπορείς...υπάρχει πολύυυυυς κόσμος που περνάει στην σχολή και φτάνει 3ο έτος να χρωστάει 25 μαθήματα...

Μπηχτη ηταν αυτο?? :P:P:P

Οχι νταξει, τοσο πολλα δεν εχω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
αμέσως εσυ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmyp

Νεοφερμένος

Ο jimmyp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ναύπακτος (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλά, εδώ δεν ξέρουμε αν θα ζούμε αύριο. Ωστόσο μπράβο που θα είσαι κατά 99% του χρόνου στους ΗΜΤΥ και θα μου επιτρέψεις να σε λέω από τώρα συνάδελφο.
Λοιπόν συνάδελφε. Δεν ξέρω με ποιον τρόπο θα μπεις του χρόνου στους ΗΜΤΥ, αλλά μια συμβουλή θα στην δώσω. Μην αφήνεις κενά στα μαθηματικά κατεύθυνσης της Γ Λυκείου για κανέναν λόγο.


συναδελφε,επειδη καταλαβαινω οτι προκειται για δυσκολη σχολη διαβαζω κανονικα ολα τα μαθηματα...ειδικα τα μαθηματικα.θα δωσω και πανελληνιες αλλωστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Picolo

Νεοφερμένος

Ο Picolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας,
Αρχικά είχα πάει για δύο χρόνια στην Γερμανία και δίνω Πανελλήνιες το καλοκαίρι. Αυτό το ανέφερα γιατί θέλω να καταλάβετε ότι για τα τελευταία δύο χρόνια του λυκείου δεν είχα καμία επαφή με Μαθηματικά και Φυσική. Μετά από εξουθενωτική αναζήτηση για μια σχολή που θα υποκύπτει στα ταλέντα μου και θα έχει και καλή μελλοντική υποκατάσταση, κατέληξα στην ΗΜΤΥ Πάτρας. Από σχόλια όμως που άκουσα και μου είπαν φίλοι μου φοιτητές (όχι της συγκεκριμένης σχολής), μου είπαν ότι υπάρχει ιδιαίτερη απαίτηση γνώσεων περί Μαθηματικών και Φυσικής. Εκτός απο αυτό σε όποιο φόρουμ έψαξα, όλοι λέγαν ότι η ΗΜΤΥ χρειάζεται ΤΡΕΛΟ διάβασμα και ότι το λιγότερο να βγει σε 6-7 χρόνια. Αυτό που θέλω να ρωτήσω τώρα εγώ είναι το πόσες ώρες την βδομάδα θεωρείται "τρελό" διάβασμα για έναν φοιτητή και αν πιστεύεται πως ένας ομογενής με όρεξη για διάβασμα και απίστευτο μεράκι για τους υπολογιστές και γενικότερα για τα Ηλεκτρολογικά θα μπορέσει να ανταποκριθεί στις προσδοκίες των μαθημάτων αυτής της σχολής. Τέλος, αυτό που συμπέρανα είναι ότι αν σου αρέσει προγραμματισμός πας Μηχανολόγος, αν σου αρέσουν και τα ηλεκτρολογικά πας Ηλεκτρολόγος Μηχανικός. Κάτι ενδιάμεσο δεν υπάρχει? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ο προγραμματισμός είναι για τις πληροφορικές όχ για τους μηχανολόγους:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Picolo

Νεοφερμένος

Ο Picolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ναί όμως αν δεις τα μαθήματα των μηχανολόγων, ασχολείται περισσότερο με τον προγραμματισμό και όχι το ηλεκτρικό.

Ρε παιδιά αύριο δίνω μηχανογραφικό!!! Δεν υπάρχει κανείς που να με διαφωτίσει???? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top