Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών Πάτρας

papaki_dada

Νεοφερμένος

Η papaki_dada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
έχω ακούσει ότι έχει τα καλύτερα εργαστήρια στην Ευρώπη, ισχύει????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
έχω ακούσει ότι έχει τα καλύτερα εργαστήρια στην Ευρώπη, ισχύει????
οχι

αλλα ειναι η καλυτερη σχολη της πατρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Καλά, η καλύτερη σχολή της Πάτρας δεν είναι, η καλύτερη ποιοτικά του Πολυτεχνείου είναι πάντως. Έχουν μερικούς ΠΟΛΥ καλούς καθηγητές, να φανταστείς Μαθηματικά Ι επειδή κάνουμε λίγο-πολύ τα ίδια πηγαίνω και παρακολουθώ εκεί.

Φυσικά δεν λείπουν και τα σούργελα, βλέπε (Α)Χρηστίδης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Καλά, η καλύτερη σχολή της Πάτρας δεν είναι, η καλύτερη ποιοτικά του Πολυτεχνείου είναι πάντως. Έχουν μερικούς ΠΟΛΥ καλούς καθηγητές, να φανταστείς Μαθηματικά Ι επειδή κάνουμε λίγο-πολύ τα ίδια πηγαίνω και παρακολουθώ εκεί.

Φυσικά δεν λείπουν και τα σούργελα, βλέπε (Α)Χρηστίδης...
καλα,αντικειμενικα οταν μιλαμε για καλυτερη πολυτεχνικη μιλουμε
για καλυτερη ολων.αντε δεχομαι οτι μονο η ιατρικη πατρας ισως εχει
καλυτερη ποιοτητα.

υγ:οι ημτυ κανουν σχεδον τα ιδια με αυτη πως τη λενε την οικονομικη
σου σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ρώτα τη μάνα σου, θα ξέρει :D!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
καλα,αντικειμενικα οταν μιλαμε για καλυτερη πολυτεχνικη μιλουμε
για καλυτερη ολων.αντε δεχομαι οτι μονο η ιατρικη πατρας ισως εχει
καλυτερη ποιοτητα.

1ον Εσυ δεξου οτι θες.. 2ον η ποιοτητα τους ειναι gtp ουτε μια καλη κοπελια δεν εχουν εκει μεσα.. η ιατρικη εχει πολυ καλυτερες.. 3ον οτι και αν δεχτηκες εμεις χεστηκαμε.. και 4ον οι αεροναυπηγοι ειναι οι πιο κορυφαιοι για τον απλουστατο λογω οτι ειμαι εγω εκει (τετοια επιχειρηματολογια ουτε ο ριμπος δεν εχει τσσ)


υγ:οι ημτυ κανουν σχεδον τα ιδια με αυτη πως τη λενε την οικονομικη
σου σχολη?

εχει πεσει ο καημενος ο θεμης σε μια καβλ γκουχ γκουχ ορεξατη μαθηματικο που διδασκει και στο πολυτεχνειο και τους biiiiiip
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ρώτα τη μάνα σου, θα ξέρει :D!
Έτσι!
Επι του θέματος τώρα.Είναι μια πάρα πολύ καλή&δύσκολη σχολή...αλλά αμφιβάλω αν οποιοδήποτε ελληνικο εργαστήριο μπορεί να συγκριθεί σε εξοπλισμό με ένα γερμανικό/σκανδιναβικό εργαστήριο.Φυσικά,εγγυώμαι πρωσοπικά στον topic starter,πως στο πολυτεχνείο της πάτρας θα βρεί οτι χρειάζεται για να κατανοήσει τις πρακτικές εφαρμογές του αντικειμενου του.Δεν ξέρω αν θα απολαύσει τη τελευταία λέξη της τεχνολογίας,ξέρω οτι βρεί τα βασικά για να κατανοήσει αυτά που πρέπει στη πράξη.Και αυτό μετράει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki_dada

Νεοφερμένος

Η papaki_dada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
οκ ευχαριστώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
να σου πώ και εγώ που τους τελευταίους 2 μήνες έιμαι μέσα...όσον αφορά τα εργαστήρια (του 1ου έτους)...Στους υπολογιστές ο εξοπλησμός είναι ικανοποιητικότατος μπορώ να πώ, τουλάχιστον για αυτό που προορίζονται όχι για gaming και σχετικά :). Το εργαστήριο της Φυσικής έχει απλά τα απαραίτητα για να κάνεις τα πειράματα (στα ίδια εργαστήρια κάνουν 2 σχολές,ίσως και παραπάνω, οπότε γίνεται λίγο χαμός). Όσον αφορά τους καθηγητές υπάρχουν ώς γνωστόν αυτοί που ξέρουν και κάνουν καλό μάθημα,αυτοί που ξέρουν και δεν κάνουν καλό μάθημα και τέλος αυτοί που δεν ξέρουν-αυτήν την εντύπωση δίνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ρε ο Καλαντώνης δεν είναι και μαμώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Τι χαμος απο ΗΜΤΥ ειναι αυτος ρε??:D

Και γω εκει ειμαι, 2ο ετος πλεον.. Δεν ξερω κατα ποσον ισχυει αυτο για τα εργαστηρια, αλλα σιγουρα ειναι καλη σχολη. Με τα ωραια της και τα ασχημα της, αλλα σιγουρα ναι, ειναι πολυ καλα.. Ειδικα αν σε ενδιαφερει και το αντικειμενο, δεν το συζητω.

*Σγαρμπας ftw:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Ρε ο Καλαντώνης δεν είναι και μαμώ;

δεν ξέρω είμαι στην άλλη ομάδα εγώ

*Σγαρμπας ftw:P

πραγματικά είναι πολύ καλός :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
έχω ακούσει ότι έχει τα καλύτερα εργαστήρια στην Ευρώπη, ισχύει????

Κοίτα να δεις... Υπολογιστές το εργαστήριο "αναβαθμίστηκε" το 2006 οπότε ναι είναι καλό αυτό.
Της Φυσικής είναι λίγο ό,τι να 'ναι, αλλά οκ... τη δουλειά σου την κάνεις.
Στον τομέα των Τηλεπικοινωνιών έχουμε πολύ καλά εργαστήρια, και στον Συστημάτων και Αυτομάτου Ελέγχου το ίδιο.
Στον τομέα της Ενέργειας, όλως τυχαίως μας εξοπλίζει η SIEMENS :P


Καλά, η καλύτερη σχολή της Πάτρας δεν είναι, η καλύτερη ποιοτικά του Πολυτεχνείου είναι πάντως. Έχουν μερικούς ΠΟΛΥ καλούς καθηγητές, να φανταστείς Μαθηματικά Ι επειδή κάνουμε λίγο-πολύ τα ίδια πηγαίνω και παρακολουθώ εκεί.

Φυσικά δεν λείπουν και τα σούργελα, βλέπε (Α)Χρηστίδης...

Και στις καλύτερες οικογένειες συμβαίνουν αυτά.
Και πάλι ο κ. Χριστίδης δεν είναι καθηγητής του τμήματος ΗΜΤΥ. Απλά κάνει μάθημα εκεί, και η θέση που έχει είναι στο Γενικό Τμήμα της Πολυτεχνικής Σχολής.
Πάντως και το καθ'αυτό τμήμα ΗΜΤΥ έχει κάποιες περιπτώσεις, όπως είναι ο κ. Μπιτσώρης κ άλλοι (όσοι συνάδελφοι ας δουν στο myprotia περί τίνος πρόκειται αν δεν ξέρουν ήδη:D)

1ον Εσυ δεξου οτι θες.. 2ον η ποιοτητα τους ειναι gtp ουτε μια καλη κοπελια δεν εχουν εκει μεσα.. η ιατρικη εχει πολυ καλυτερες..

Αυτό ξαναπές το..... Χτυπάς σε ευαίσθητο σημείο....:P
Πάντως και οι μηχανολόγοι δεν πάτε πίσω από κοπέλες....

Ρε ο Καλαντώνης δεν είναι και μαμώ;

Καλαντώνης και Περδίος (που κάνουν μαθηματικά) είναι και οι 2 πολύ καλοί καθηγητές κατά τη γνώμη μου...
Και το κυριότερο όλων είναι ότι είναι πολύ "εξηγημένοι" στις εξετάσεις.
Ποτέ δε ζητάνε κάτι που δεν έχουν πει στον πίνακα.
-----------------------------------------
*Σγαρμπας ftw:P

Για μάθημα ναι, για εξετάσεις όχι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Πάντως και οι μηχανολόγοι δεν πάτε πίσω από κοπέλες....

το σημειώνω αυτό :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Αυτό ξαναπές το..... Χτυπάς σε ευαίσθητο σημείο....:P
Πάντως και οι μηχανολόγοι δεν πάτε πίσω από κοπέλες....
το σημειώνω αυτό :jumpy:

Αστα να πανε.. χεσε μεσα η κατασταση.. εχω αρχισει να βλεπω περιεργα τους συμφοιτητες μου.. να ναι καλα το δεξι το χερακι να την παλεψουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Καλά τόσο εσείς (Μηχανολόγοι) όσο και εμείς (Ηλεκτρολόγοι) έχουμε κοντά το Παιδαγωγικό. Οπότε σε δύσκολους καιρούς κάνε και καμια βόλτα από εκεί :D (αν και στις αρχές συνήθως έχει κόσμο, μετά δεν πατάνε και πολύ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Καλά, η καλύτερη σχολή της Πάτρας δεν είναι, η καλύτερη ποιοτικά του Πολυτεχνείου είναι πάντως. Έχουν μερικούς ΠΟΛΥ καλούς καθηγητές, να φανταστείς Μαθηματικά Ι επειδή κάνουμε λίγο-πολύ τα ίδια πηγαίνω και παρακολουθώ εκεί.

Φυσικά δεν λείπουν και τα σούργελα, βλέπε (Α)Χρηστίδης...

Άντε βρε ψεύτη που πας και παρακολουθείς αφού όλη μέρα στο pc είσαι!Καμμένε!
-----------------------------------------
Αστα να πανε.. χεσε μεσα η κατασταση.. εχω αρχισει να βλεπω περιεργα τους συμφοιτητες μου.. να ναι καλα το δεξι το χερακι να την παλεψουμε..

Σε μας οι Μηχανολόγοι έχουν ακόμα λιγότερα κορίτσια από μας.Μόνο οι αρχιτέκτονες την παλεύουν που είναι μοιρασμένοι άντε και οι πολιτικοί μηχανικοί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
οι πολιτικοί μηχανικοί είναι γενικά σε αναλογία 50-50
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Κλασσικά για τις γυναίκες που δεν εχουν τα πολυτεχνεία θα μιλάτε...Καμένοι :) Αν θέλατε γυναίκες να μην πηγαίνατε εκεί:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Γεια σας. Εχω μια απορια σχετικα με τη συγκεκριμενη σχολη. Ξερω οτι ειναι καρμπον η σχολη ηλεκτρολογων μηχανικων και μηχανικων υπολογιστων του ΕΜΠ και νομιζω εξισου καλη. Αυτο που θελω να ρωτησω, ειναι αν στον επαγγελματικο τομεα, ενα πτυχειο που γραφει ΕΜΠ εχει μεγαλυτερη εκτημηση απ' ο,τι αν γραφει Πολυτεχνειο Πατρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top