Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
εγω ολα τα βρισιδια με τα αρκουδια τα κανουμε face to face στην αυλη και στα θρανια πριν ερθει ο καθηγητης.

Γιάννη τι είναι αυτά? τώρα το πρόσεξα.. είσαι και τσαμπουκαλής?? :happy:

Τα πανεπιστήμια έχουν νταήδες και bullying? κάτι πρέπει να γίνει
και με αυτό, έχουν καταστραφεί ή χαθεί αρκετοί νέοι σε φάση Γιακουμάκη.

Φιλόλογος μας.. είχε αφιερώσει ολόκληρο 2ωρο, να το συζητάμε σαν
θέμα έκθεσης πανελληνίων.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Γιάννη τι είναι αυτά? τώρα το πρόσεξα.. είσαι και τσαμπουκαλής?? :happy:

Τα πανεπιστήμια έχουν νταήδες και bullying? κάτι πρέπει να γίνει
και με αυτό, έχουν καταστραφεί ή χαθεί αρκετοί νέοι σε φάση Γιακουμάκη.

Φιλόλογος μας.. είχε αφιερώσει ολόκληρο 2ωρο, να το συζητάμε σαν
θέμα έκθεσης πανελληνίων.
οχι δεν ειμαι τσαμπουκας ...αλλα να αυτα που συζητανε στις ομαδικες τα λεμε κατα προσωπο και καλυτερα στο αμφιθεατρο..ε αμα πεσει και κανενα γαλλικο οκ φιλομαθεια ειναι.
σωστη η φιλολογος αλλα δυσκολο ειναι αυτο. θα ελεινε πολλα προβληματα ομως ,,αυτη ειναι η μεθοδος αγγλιας.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Να ρωτήσω και κάτι άλλο... απο την στιγμή που παραγγείλεις συγγράμματα και έχεις
πάρει το pin, πρέπει να τα παραλάβεις σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα ή όποια
στιγμή μπορείς να πας να τα πάρεις?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Να ρωτήσω και κάτι άλλο... απο την στιγμή που παραγγείλεις συγγράμματα και έχεις
πάρει το pin, πρέπει να τα παραλάβεις σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα ή όποια
στιγμή μπορείς να πας να τα πάρεις?
Οχι αμεσα..μπορεις μεχρι την ληξη που εχει ανακοινωσει το υπουργειο.
Αναλογα τον οικο βεβαια τους μιλας ..το χρεωνουν στο υπουργειο και στα κρατανε στο ραφι.
Εγω στον οικο Τζιολα ενα του χειμερινου το πηρα τα εαρινο. Το χρεωσαν και μου το ειχαν κρατησει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Οχι αμεσα..μπορεις μεχρι την ληξη που εχει ανακοινωσει το υπουργειο.
Αναλογα τον οικο βεβαια τους μιλας ..το χρεωνουν στο υπουργειο και στα κρατανε στο ραφι.
Εγω στον οικο Τζιολα ενα του χειμερινου το πηρα τα εαρινο. Το χρεωσαν και μου το ειχαν κρατησει.

τέλεια!!! (κάλα δεν μιλάμε να τα αφήσω κανένα εξάμηνο..)

αλλά από την στιγμή που δεν ξέρουμε από που θα τα πάρουμε ίσως δεν
θα εξυπηρετούσε ενα ενδεχόμενο άμεσα!

Γιάννη αυτό με τις "σημειώσεις" είναι γενικός κανόνας το έχουν άλλες οι σχολές?
διαβάζεις από εκεί και τα βιβλία είναι για να ανατρέχεις για πληροφορίες για να
καταλάβεις κάτι καλύτερα?

κάθε καθηγητής (6 μαθήματα) απο καμιά 100αρα σελίδες με σημειώσεις? πχ σε PDF?


σορρυ που ρωτάω χαζά...ξέρω πως φαίνονται οι ερωτήσεις μου..προσπαθώ να
καταλάβω πως δουλεύει το σύστημα στα πανεπιστήμια.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
τέλεια!!! (κάλα δεν μιλάμε να τα αφήσω κανένα εξάμηνο..)

αλλά από την στιγμή που δεν ξέρουμε από που θα τα πάρουμε ίσως δεν
θα εξυπηρετούσε ενα ενδεχόμενο άμεσα!

Γιάννη αυτό με τις "σημειώσεις" είναι γενικός κανόνας το έχουν άλλες οι σχολές?
διαβάζεις από εκεί και τα βιβλία είναι για να ανατρέχεις για πληροφορίες για να
καταλάβεις κάτι καλύτερα?

κάθε καθηγητής (6 μαθήματα) απο καμιά 100αρα σελίδες με σημειώσεις? πχ σε PDF?


σορρυ που ρωτάω χαζά...ξέρω πως φαίνονται οι ερωτήσεις μου..προσπαθώ να
καταλάβω πως δουλεύει το σύστημα στα πανεπιστήμια.
Τα βιβλια τα παιρνεις απο σημεια διανομης στην πολη της σχολης και οι φτωχοι εκδοτες τα δινουν στην βιβλιοθηκη.

Δεν ξερω τι παιζει με τις θεωρητικες αλλα οι θετικες θελουν σημειωσεις.

Οι σημειωσεις δεν ειναι λιγες ειναι βιβλιο 200 συν πλην σελιδων.
εγω καθε εξαμηνο θελω τουλαχιστον 1000 σελιδες πριντ και 30€ σπειραλωμα.
Ε τα βιβλια ειναι πολυ ωραια και δεν κανει να τα ανοιγουμε και πολυ γιατι χαλανε,παρολα αυτα επειδη ειναι πολυ καλα βιβλια τα ανοιγες που και που για κατι περισσοτερο,για κατανοηση , επιβεβαιωση, να ψαχτεις για εργασια για σχηματα και οτι αλλο.
Τα βιβλια δεν εχουν γραφει με γνωμωνα την εκπαιδευση αλλα την ανταγωνιστικη πληροτητα και ετσι πρεπει να αντιμετωπιζονται.
Παντως εχουμε πολυ καλα βιβλια με εξαιρετικη μεταφραση και απλη γλωσσα κατανοησης.
πχ το βιβλιο μαθηματικων του thomas σου δειχνει γιατι πρεπει να μαθαινεις ολες αυτες τις μαθηματικες μπουρδολογιες που τις θεωρεις αχρειαστες γιατι κανεις δεν σου εδειξε την χρησιμοτητα τους.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Να ρωτησω οταν με το καλο ανοιξουν για τα βιβλια. Εγω περασα κοζανη θα παρακολουθω θεσσαλονικη ωστοσο θελω να παρω τα βιβλια της κοζανης, πως μπορω να τα παρω? Πρεπει να παω κοζανη?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Να ρωτησω οταν με το καλο ανοιξουν για τα βιβλια. Εγω περασα κοζανη θα παρακολουθω θεσσαλονικη ωστοσο θελω να παρω τα βιβλια της κοζανης, πως μπορω να τα παρω? Πρεπει να παω κοζανη?
οχι να μην τα παρεις ειναι παρανομο, αν βεβαια επιμενεις ή θα πας κοζανη ή θα παρεις τηλεφωνο το κοζανιτικο βιβλιοπωλείο εκει να στα στειλει.
αν ειναι βιβλιο απο βιβλιοθηκη την πατησες
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
οχι να μην τα παρεις ειναι παρανομο, αν βεβαια επιμενεις ή θα πας κοζανη ή θα παρεις τηλεφωνο το κοζανιτικο βιβλιοπωλείο εκει να στα στειλει.
αν ειναι βιβλιο απο βιβλιοθηκη την πατησες
Ξερω γω ειπε στην ομαδικη ενα παιδι που περασε κοζανη περσι και ηρθε θεσσαλονικη οτι πηρε τα βιβλια της κοζανης ωστε να εχει να παρακολουθει κ πως δεν του τα ζητησαν πισω.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Ξερω γω ειπε στην ομαδικη ενα παιδι που περασε κοζανη περσι και ηρθε θεσσαλονικη οτι πηρε τα βιβλια της κοζανης ωστε να εχει να παρακολουθει κ πως δεν του τα ζητησαν πισω.
ναι σωστα τα ειπε , η κοζανη δεν εχει ιστορικο ζηταω πισω βιβλια.. αν τωρα αλλάξει θα τα στειλεις... ε κοντα εισαι μπορεις και να πας .
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
ναι σωστα τα ειπε , η κοζανη δεν εχει ιστορικο ζηταω πισω βιβλια.. αν τωρα αλλάξει θα τα στειλεις... ε κοντα εισαι μπορεις και να πας .
Ναι νταξει αν μ τα ζητησουν θα παω 1-1μιση ωρα δρομος ειναι σιγα. Αρα οταν ξεκινησουν οι διαδικασιες με τα βιβλια να τα ζητησω και γω και να συνεννοηθω να μ τα φερουν εδω. Και αν με το καλο παρω την μεταγραφη και μ τα ζητήσουν πισω τους τα στελνω αλλιως τα κραταω.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Ναι νταξει αν μ τα ζητησουν θα παω 1-1μιση ωρα δρομος ειναι σιγα. Αρα οταν ξεκινησουν οι διαδικασιες με τα βιβλια να τα ζητησω και γω και να συνεννοηθω να μ τα φερουν εδω. Και αν με το καλο παρω την μεταγραφη και μ τα ζητήσουν πισω τους τα στελνω αλλιως τα κραταω.
ετσι ,,σωστα.. τωρα δεν ξερω τον συνδυασμό ημερομηνιων ... αποτελεσματα μετεγγραφων και ανοιγμα ευδοξου..θα δεις
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Καλησπερα,οταν εχουμε να δηλωσουμε στη σχολη ενα μαθημα επιλογης απο τα τρεια, αλλα στον Ευδοξο μας βγαζει οτι μπορουμε να δηλωσουμε συγγραμματα και απο τα τρεια μαθηματα, πειραζει αν το κανουμε?Το εχει κανει κανεις?Απο τη γραμματεια μας ειπαν να μη το κανουμε.Ευχαριστω.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Καλησπερα,οταν εχουμε να δηλωσουμε στη σχολη ενα μαθημα επιλογης απο τα τρεια, αλλα στον Ευδοξο μας βγαζει οτι μπορουμε να δηλωσουμε συγγραμματα και απο τα τρεια μαθηματα, πειραζει αν το κανουμε?Το εχει κανει κανεις?Απο τη γραμματεια μας ειπαν να μη το κανουμε.Ευχαριστω.
Κανονικά πρέπει να δηλώσεις μόνο το μάθημα επιλογής που θα παρακολουθήσεις γιατί αν δηλώσεις και τα τρια βιβλία και ο εύδοξος το ελέγξει μετά θα σου ζητήσουν πίσω τα 2 βιβλία για τα μαθήματα που δεν τα παρακολουθήσες και δεν τα δήλωσες στη δήλωση μαθήματων του πανεπιστήμιου
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Το έχω πάθει: πήρα καταλάθος βιβλίο από μάθημα που δεν δήλωσα γιατί το έκοψαν για εκείνο το εξάμηνο. Πληρώνεις ένα πρόστιμο της τάξης του 20€ αν θυμάμαι καλά γιατί κάνουν crosscheck την δήλωση. Το παράδοξο είναι ότι δεν μου ζητήθηκε το βιβλίο πίσω ποτέ.
 

ένας τυχαίος

Νεοφερμένος

Ο ένας τυχαίος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς αν δικαιούται βιβλία αν δώσει κατατακτηριες αφού πρώτα έχει πάρει επιπλέον μαθήματα απο το πρόγραμμα των πρώην Τει δηλαδή παίρνοντας πανεπιστήμιακο πτυχίο.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς αν δικαιούται βιβλία αν δώσει κατατακτηριες αφού πρώτα έχει πάρει επιπλέον μαθήματα απο το πρόγραμμα των πρώην Τει δηλαδή παίρνοντας πανεπιστήμιακο πτυχίο.
Δεν κατάλαβα τίποτα.

Εαν η ερώτησή σου είναι για το αν οι κατατακτήριοι για δεύτερο πτυχίο δικαιούνται συγγράμματα, η απάντηση είναι ναι.
 

ένας τυχαίος

Νεοφερμένος

Ο ένας τυχαίος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εννοούσα αν κάποιος έδινε κατακτηριες εξετάσεις αλλά είχε πάρει πτυχιο πανεπιστημιο έχοντας πάρει μαθήματα αντίστοιχης από τμήμα πρώην τει
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Εννοούσα αν κάποιος έδινε κατακτηριες εξετάσεις αλλά είχε πάρει πτυχιο πανεπιστημιο έχοντας πάρει μαθήματα αντίστοιχης από τμήμα πρώην τει
Ναι τι; Πάλι κατατακτήριος προς δεύτερο πτυχίο θα είσαι. Συγγράμμματα δικαιούσαι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top