Εστίες στα Πανεπιστήμια

isnogood

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Επειδή ο καιρός πλησιάζει και το βλέπω να μην περνάω στην πόλη μου θα ήθελα να ρωτήσω τους φοιτητές του forum και γενικά όσους ξέρουν τι παίζει με τις εστίες.
Ποιες πόλεις έχουν καλές εστίες?πότε δικαιούσαι να μπεις στη εστία?πόσο σίγουρο έιναι άμα θα μπεις?
Και γενικά πληροφορίες που εσείς ξέρετε καλύτερα ότι θα μου χρειαστούν!!!!!:no1::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Α ναι και εγω θα ηθελα να τα ξερω αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
έχω την εντύπωση οτι για να σε παρουν σε εστία πρέπει να είσαι

• ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΑΠΟΡΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ή
• ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΟΡΦΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ή
• ΥΠΟΨΗΦΙΟ ΑΤΟΜΟ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ή
• ΥΠΟΨΗΦΙΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΛΥΤΕΚΝΗΣ ΟΙΚ/ΝΕΙΑΣ ΜΙΣΘΩΤΩΝ
ή άλλους παρόμοιους λόγους

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με το 210 64.17.162

αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα έχουμε :
Φ.Ε.Π.Α.
Φιλοσοφική 414

Πάντειος 31
Γεωπονική 12
Πολυτεχνείο 13
ΑΣΟΕΕ 17
ΠΑ.ΠΕΙ. 10
ΤΕΙ Αθήνας 117

εστίες..

ρίξε και μια ματιά https://www.amfitheatro.gr/esties/festies.php εδώ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riemann80

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Επανομή (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
εγω εζησα 4 χρονια στις εστιες του ΕΜΠ που ειναι καιαν νουριες και ηταν φανταστικα.το ΕΚΠΑ εχει και αυτο καινουριες εστιες απο το 2004 (τις ειχαν φτιαξει για να μεινουν οι δημοσιογραφοι στην ολυμπιαδα).στη θεσσαλονικη μου λενε οτι η κατασταση ειναι ανυποφορη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Στα Χανιά έχουμε 70κάτι δωμάτια, σε κακή κατάσταση απο οτι μου λένε, και πρέπει να είσαι ετοιμοθάνατος (που λέει ο λόγος) για να μπείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isnogood

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις μέχρι τώρα!
Αν δεν είσαι κατί από:• ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΑΠΟΡΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ή
• ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΟΡΦΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ή
• ΥΠΟΨΗΦΙΟ ΑΤΟΜΟ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ή
• ΥΠΟΨΗΦΙΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΛΥΤΕΚΝΗΣ ΟΙΚ/ΝΕΙΑΣ ΜΙΣΘΩΤΩΝ
ή άλλους παρόμοιους λόγους


δεν σε πέρνουν στις εστίες????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Δεν ξέρω για εστίες αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι στα Γιάννενα φτιαχτήκαν κάτι καινούργιες και ακόμη το φαγητό που προσφέρετε μέσα στο Πανεπιστήμιο(επειδή έφαγα πρόσφατα) είναι φοβερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Αν εχει δηλαδη ο πατερας σου χαμηλο εισοδημα δεν μπορεις να μπεις?Μηπως να πεισω τους γονεις μου να κανουν κανα παιδι?προλαβαινουν?lol
Α αν περασω δηλαδη Γιαννενα να τις προτιμησω..αλλα ειναι μονο για το ΑΕΙ η και για το ΤΕΙ?ξερει κανεις τιποτα για το Τει της Πατρας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Παιδιά, ποια η γνώμη σας για τις καινούριες εστίες του ΕΚΠΑ;
Άκουσα ότι είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα από ό,τι πριν: τουαλέτες μικρές σε κάθε δωμάτιο, internet, κλιματισμός κλπ...
Ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ξερει κανεις ποτε κανουμε αιτηση για τις εστιες?στην εγγραφη?και τι χρειαζεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
οι εστίες του εμπ είναι άθλίες !!!!!του ΕΚΠΑ έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλύτερες αλλά δύσκολα σε πέρνουν!για το ΕΚΠΑ σιγουρα οι αιτήσεις δεν γίνονται με την εγγραφή, γύρω στον πρώτο μήνα αλλά μπορείς να κάνεις αίτηση κ για άλλες εστίες μηπώς δεν σε πάρουν!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semfer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Semfer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 332 μηνύματα.
Μαλλον λες για τις παλιες εστιες του ΕΜΠ γιατι οι καινουργιες ειναι τελειες, ισως οι καλυτερες στην Ελλαδα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Είναι ήσυχα στις εστίες ή γίνεται ο χαμός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red7genius

Νεοφερμένος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Για την Εστια του πανεπιστημιου της Πατρας ξερει κανεις τπτ? Ειναι καλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porto Leone

Νεοφερμένος

Ο Porto Leone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Kαλησπερα!Ειμαι φοιτητης νομικης από επαρχια και σκέφτομαι να μείνω σε εστια το επόμενο έτος.Επειδη επισκέφτηκα πρόσφατα την εστια του ΕΜΠ και ξετρελαθηκα θα ήθελα να μάθω εαν και οι εστιες του ΕΚΠΑ είναι σε αντιστοίχη καταστάση(μονοκλινα δωματια.κλιματισμος,ιντερνετ).Στην νέα εστια του ΕΜΠ μπορουν να δηλώσουν μόνο φοιτητες του ΕΜΠ;
Επίσης διάβασα ότι πρέπει μέχρι 15 Ιουνιου να έχω κάνει την αιτηση.Αν τελικα με πάρουν από πότε μπορώ να μετακομίσω;
Μηπως υπάρχει κάποιο τηλεφωνο στο οποίο μπορώ να ενημερωθω για ποιες εστιες μπορω να κάνω αιτηση και ισως να τις δω κιόλας;
-----------------------------------------
εγω εζησα 4 χρονια στις εστιες του ΕΜΠ που ειναι καιαν νουριες και ηταν φανταστικα.το ΕΚΠΑ εχει και αυτο καινουριες εστιες απο το 2004 (τις ειχαν φτιαξει για να μεινουν οι δημοσιογραφοι στην ολυμπιαδα).στη θεσσαλονικη μου λενε οτι η κατασταση ειναι ανυποφορη.
Και οι 2 εστιες του ΕΜΠ είναι καινούργιες ή μονο αυτη στην Κοκκινοπούλου είναι σε κάλη κατασταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_____KRS_____

Νεοφερμένος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Επειδή ο καιρός πλησιάζει και το βλέπω να μην περνάω στην πόλη μου θα ήθελα να ρωτήσω τους φοιτητές του forum και γενικά όσους ξέρουν τι παίζει με τις εστίες.
Ποιες πόλεις έχουν καλές εστίες?πότε δικαιούσαι να μπεις στη εστία?πόσο σίγουρο έιναι άμα θα μπεις?
Και γενικά πληροφορίες που εσείς ξέρετε καλύτερα ότι θα μου χρειαστούν!!!!!:no1::)
Κομοτηνη και Θεσσαλονίκη που γνωρίζω, άθλιες οι εστίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rudi

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
καποιος που να ξερει τι χρειαζεται για να μεινεις σε εστια? δεν γινεται να μεινεις απλως αν δηλωσεις οτι το θες? η πρεπει να καλυπτεις τις προυποθεσεις που αναφερθηκαν? :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Οχι, πρεπει να πληρεις μια απο τις προυποθεσεις που αναφερθηκαν η να εχεις χαμηλό εισόδημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
οι εστίες του εμπ είναι άθλίες !!!!!του ΕΚΠΑ έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλύτερες αλλά δύσκολα σε πέρνουν!για το ΕΚΠΑ σιγουρα οι αιτήσεις δεν γίνονται με την εγγραφή, γύρω στον πρώτο μήνα αλλά μπορείς να κάνεις αίτηση κ για άλλες εστίες μηπώς δεν σε πάρουν!!!!!!!!

οι καινουργιες εστιες του ΕΜΠ ειναι παρα πολυ καλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porto Leone

Νεοφερμένος

Ο Porto Leone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ρε παιδια κάποιος που να ξερει σε τι κατασταση ειναι οι εστιες του ΕΚΠΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top