Ερευνητική Εργασία

κερκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Με βαση το θεμα που επελεξα σκεφτηκα να κανουμε μια κουβεντα μιας και εχουν ολοι να πουνε πολλα πανω στο θεμα αυτο. (με λιγα λογια βαριεμαι πειτε τιποτα να σκοτωσουμε την ωρα μας :D). Ο τιτλος ειναι: Η Δεοντολογία των ΜΜΕ και η Δημοκρατία. Οπότε και σας παραθετω μερικες ερωτησεις να χουμε να σχολιασουμε: ΜΜΕ: Επιχείρηση ή λειτούργημα;

Ποιά η αξιοπιστία των ΜΜΕ;

Τι είναι η δεοντολογία; Πως καθορίζεται; Απο ποιούς; Τι διασφαλίζει; Τηρήται; Αν δεν τηρήται;

Ποιά ειναι τα ΜΜΕ και ποιά η ιστορία τους;

Υπάρχει λογοκρισία;

Ποιά ειναι η σχέση των ΜΜΕ με τη δημοκρατία;

Ποιός ο ρόλος των διαφημίσεων στα ΜΜΕ;

Υπάρχει προπαγάνδα στα μέσα;

Είναι το διαδύκτιο αξιόπιστο μέσο;

Ποιός είναι ο δημοσιογραφικός κώδικας δεοντολογίας;

Είναι ελεύθερος ο δημοσιογράφος;

Ποιά είναι η κοινή γνώμη;

:P :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Δεν θα μπω στον κόπο να απαντήσω στις ερωτήσεις σου, γιατί εσύ πρέπει να τις βρεις εφόσον έχεις αναλάβει αυτό το θέμα. :P Λοιπόν εγώ επέλεξα το CanSat, είναι ένας διαγωνισμός διαστημικής που φέτος θα γίνει στην Ολλανδία, και έτσι αποφασίσαμε να μην ασχοληθούμε μόνο σε σχολικό επίπεδο. Το project αυτά είναι ετήσιο, γιατί αυτός ο διαγωνισμός θα γίνει τέλη Απριλίου. Με λίγα λόγια, πρέπει να φτιάξουμε ένα κουτί που το εκτοξεύουμε και μετράει gps, πίεση, θερμοκρασία, ραδιενέργια, εχει κάμερες υπαιρύθρων και αλεξίπτωτο. Προσωπικά εγώ είμαι στα ηλεκτρονικά, δηλαδή θα έχω ως αντικείμενο την πλακέτα arduino και την λειτουργία της με τα κατάλληλα καλώδια. Πολύ ενδιαφέρον μεν, αλλά πολύ χρονοβόρο δε. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κερκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Δεν θα μπω στον κόπο να απαντήσω στις ερωτήσεις σου, γιατί εσύ πρέπει να τις βρεις εφόσον έχεις αναλάβει αυτό το θέμα. :P Λοιπόν εγώ επέλεξα το CanSat, είναι ένας διαγωνισμός διαστημικής που φέτος θα γίνει στην Ολλανδία, και έτσι αποφασίσαμε να μην ασχοληθούμε μόνο σε σχολικό επίπεδο. Το project αυτά είναι ετήσιο, γιατί αυτός ο διαγωνισμός θα γίνει τέλη Απριλίου. Με λίγα λόγια, πρέπει να φτιάξουμε ένα κουτί που το εκτοξεύουμε και μετράει gps, πίεση, θερμοκρασία, ραδιενέργια, εχει κάμερες υπαιρύθρων και αλεξίπτωτο. Προσωπικά εγώ είμαι στα ηλεκτρονικά, δηλαδή θα έχω ως αντικείμενο την πλακέτα arduino και την λειτουργία της με τα κατάλληλα καλώδια. Πολύ ενδιαφέρον μεν, αλλά πολύ χρονοβόρο δε. :happy:

γινονται τετοια πραγματα στα δες;; μωρε μπραβοο :clapup: εε αυτες οι ερωτησεις δεν ειναι για να τις απαντησω για το μαθημα. εγω τις σκεφτηκα οταν αναρτησα το θεμα για να εμβαθυνουμε προς καποια συγκεκριμενα σημεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crash crash

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
πραγματικα πολυ ενδιαφερον το θεμααα σας! συγχαρητηρια πανω απο ολα και ειστε αξιοι απο τωρα!
εμεις παλι δεν διαλεξαμε -.- μας εδωσαν ενα θεμα σε καθε τμημα..!
στην δικη μ ομαδα εχουμε ''Το πυθαγορειο θεωρημα στην τεχνη!''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν απαντήσουμε σε αυτά, σου έχουμε κάνει την εργασία! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crash crash

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
χαχαχα τι βλεπω ?? ΜΜΕ ?? Εεε βοηθηστε τον λιγακι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αυτά που ρωτάει είναι ένα διδακτορικό, 3-4 διπλωματικές και 6-7 πτυχιακές!
Αν ξεκινήσει να ψάχνει (όπως πρέπει να κάνει) θα βρει υλικό για τόμους ολόκληρους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crash crash

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
οντως! νομιζω πως θα πρεπει να αναλαβει 2-3 το πολυ ερωτησεις απο αυτες!
εγω τι να πω που εχω για το π.θ. στην τεχνη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Τέλεια ακούγεται αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crash crash

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
τελεια ακουγεται και ειναι δεν αντιλεγω! εχω βρει και βιντεακια αλλα με προβληματιζει το γεγονος οτι δεν βρισκω και πολλα ''θεωρητικα'' πανω σε αυτο.αν καταλαβαινεται τι εννοω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μη μου μιλάς στον πληθυντικό! :) :) :)

Θα υπάρχουν σίγουρα και θεωρητικά για να σας το έχουν βάλει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crash crash

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
ΛΟΓΙΚΑ ναι αλλα προς το παρον δεν εχω βρει τοσα οσο θα ηθελα!

οσα*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Εγω εχω διαλεξει αλληλεπιδραση Ελλαδας-Γερμανιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Εγώ έχω χρυσή αναλογία και αριθμός φ. Γαμάει το θεματάκι με ενδιαφέρει πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crash crash

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
woww πολυ καλο ομολογω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Alejandro che 7 χμμμμ... περυσι είχαμε μια μινι εργασία για τον αριθμό φ.. Όχι και τόσο ενδιαφέρον..
Ντάξει για τα παιδιά με το CatNat ή καπως έτσι τελος πάντων ένα πραγμα σας λέεω " ΕΙΣΤΕ Κ****ΦΑΡΔΟΙ"
έ εμείς έχουμε : "άτομα με ειδικές ανάγκες"
ψιλοβαρετό.. το πιο ενδιαφέρον σε αυτό είναι 1) ότι θα μιμηθούμε τα άτομα με ειδικές ανάγκες, δλδ θα μπούμε στη θέση τους για να δούμε πόσο δύσκολο είναι να επιβιώσεις. 2) θα μελετήσουμε λίγο τα τεχνητά μέλη τ σώματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Alejandro che 7 χμμμμ... περυσι είχαμε μια μινι εργασία για τον αριθμό φ.. Όχι και τόσο ενδιαφέρον..

οκ εμενα μαρεσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Εμείς δεν έχουμε αρχίσει ακόμα, μας λείπει ένας καθηγητής Χημείας. (Για τον οποίο οι υπόλοιποι καθηγητές είναι σίγουροι ότι θα αναλάβει το τελευταίο τμήμα, γιατί κανένας άλλος δε θέλει :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crash crash

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Εμείς δεν έχουμε αρχίσει ακόμα, μας λείπει ένας καθηγητής Χημείας. (Για τον οποίο οι υπόλοιποι καθηγητές είναι σίγουροι ότι θα αναλάβει το τελευταίο τμήμα, γιατί κανένας άλλος δε θέλει :P)
αχαχαα αυτα ειναιιιι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
αχαχαα αυτα ειναιιιι!!!
Έεετσι :) Το αιώνιο εκπαιδευτικό μας σύστημα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top