Εργασία

Eeeee

Νεοφερμένος

Η Eeeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Για όσους πάνε αρχιτεκτονική: τελείωσα δεύτερο έτος αλλά η εξουσιοδότηση για πρακτική δεν δίνεται όταν τελειώνεις το τρίτο; Γίνεται να βρω ένα γραφείο να κάνω τώρα ,και επιπλέον να πληρωθώ; Ή δεν θα έχω αυτή τη δυνατότητα;
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Για όσους πάνε αρχιτεκτονική: τελείωσα δεύτερο έτος αλλά η εξουσιοδότηση για πρακτική δεν δίνεται όταν τελειώνεις το τρίτο; Γίνεται να βρω ένα γραφείο να κάνω τώρα ,και επιπλέον να πληρωθώ; Ή δεν θα έχω αυτή τη δυνατότητα;
Λογικά στην ιστοσελίδα της σχολής σου θα υπάρχουν πληροφορίες για την πρακτική, ψάξε εκει να δεις τις απαιτήσεις. Σε εμάς (Παν. Θεσσαλίας) μπορείς να κάνεις αίτηση για πρακτική αφού έχεις συμπληρώσει το δεύτερο έτος.
Γενικά, υπάρχει και η επιλογή να κάνεις πρακτική χωρίς να μεσολαβει το πανεπιστήμιο, δηλαδή μπορείς απλά να επικοινωνήσεις εσύ με ένα γραφείο και να δουλέψεις εκεί μετά από δική σας συνεννόηση. Βέβαια δεν ξέρω αν το προτιμούν γιατί θα πρέπει να σε ασφαλίσουν κτλ και οι περισσότεροι δεν θέλουν να μπουν σε τέτοια διαδικασία, και επίσης λογικά δεν θα σε πληρώνουν ή θα πληρώνουν ελάχιστα. Όχι ότι η πρακτική μέσω πανεπιστημίου πληρώνεται καλά... Για να αποκτήσεις μια επαφή με το επάγγελμα την κάνεις την πρακτική, όχι για τον μισθό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top