Πανελλήνιες απο ΕΠΑ.Λ. για ιατρική

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Τα τελευταία χρόνια, επειδή πολλοί έχουν μπει σε αυτό το τρικ, να φεύγουν από ΓΕΛ για ΕΠΑΛ, προκειμένου να περάσουν Ιατρική, οι βάσεις δεν είναι χαμηλές, τα θέματα είναι ευκολότερα, αλλά είναι ευκολότερα για όλους, και είναι πολλοί αυτοί που ακολουθούν το δρόμο του ΕΠΑΛ για Ιατρική, σε συνδυασμό με το ότι οι θέσεις είναι πολύ λίγες, δεν περνάς εύκολα από ΕΠΑΛ.
 

Nick234

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nick234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 804 μηνύματα.
Πιο εύκολο είναι να περάσεις από το Γελ παρά από το Επάλ διότι όπως είπαν και από πάνω οι θέσεις στα επαλ είναι περιορισμένες και λόγω των αρκετά εύκολων θεμάτων αρκετά άτομα γράφουν σχετικά καλά. Κατά τα άλλα έχουμε ακούσει ιστορίες παιδιών που πήγαν από τα επαλ στην ιατρική και δεν άντεξαν ούτε ένα εξάμηνο. Πριν με πείτε ρατσιστή των επαλ ή κάτι τέτοιο τα θέματα που δίνουν στα γελ είναι τα κατάλληλα για να αναπτυχθεί ένας επιστήμονας και δίνονται οι βάσεις για να προχωρήσει μετέπειτα. Τώρα ένας άνθρωπος που δεν γνωρίζει χημεία ή φυσική μπορεί αν μπορεί να γίνει γιατρός... αυτό είναι ένα άλλο θέμα
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Εμενα η γνωμη μου ειναι πως αμα υπαρχει θεληση ολα γινονται , τωρα το παιδι θα κανει οτι θελει , δικια του αποφαση ειναι
 

Nick234

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nick234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 804 μηνύματα.
Δεν τον αναγκάσαμε να κάνει κάτι, μας εξέφρασε τις απορίες του και του απαντήσαμε αναλόγως. Εξάλλου και εγώ τώρα αυτό θα έγραφα, αν πιστεύει ότι μπορεί να τα καταφέρει δεν τον σταματάει κανένας, δική του απόφαση είναι
 

KGGS

Νεοφερμένος

Η KGGS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Αλήθεια έχει σκεφτεί κανείς από τους συνομιλητές γιατί να μην υπάρχουν τόσες ιατρικές όσες να απορροφούν τη ζήτηση από τους ενδιαφερόμενους; Ποιος ο λόγος να υπάρχουν τόσες "άχρηστες" σχολές που δεν έχουν καμία ζήτηση ενώ υπάρχουν τόσο λίγες με τεράστια ζήτηση;
Έχετε σκεφτεί ότι με αυτόν τον τρόπο θα είχαν επιλυθεί πολλά προβλήματα που βασανίζουν τους νέους και τους γονείς τους; Αλλά μήπως τελικά υπάρχει κάποιος λόγος που δεν γίνονται όλα αυτά ;
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Αλήθεια έχει σκεφτεί κανείς από τους συνομιλητές γιατί να μην υπάρχουν τόσες ιατρικές όσες να απορροφούν τη ζήτηση από τους ενδιαφερόμενους; Ποιος ο λόγος να υπάρχουν τόσες "άχρηστες" σχολές που δεν έχουν καμία ζήτηση ενώ υπάρχουν τόσο λίγες με τεράστια ζήτηση;
Έχετε σκεφτεί ότι με αυτόν τον τρόπο θα είχαν επιλυθεί πολλά προβλήματα που βασανίζουν τους νέους και τους γονείς τους; Αλλά μήπως τελικά υπάρχει κάποιος λόγος που δεν γίνονται όλα αυτά ;
Και πως θα βολευτουν οι πανεπιστημιακοι χωρις αυτες τις "αχρηστες" σχολες; 😜
 
Τελευταία επεξεργασία:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Εδώ λέμε ότι υπάρχει κορεσμός στα επαγγέλματα με μεγάλη ζήτηση, αν δημιουργηθούν και άλλα τμήματα στις υψηλόβαθμες σχολές, το πρόβημα θα φθάσει ακόμα σε χειρότερη μοίρα.
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Τα ΕΠΑΛ υποτιθεται οτι δημιουργηθηκαν για ατομα τα οποια επιθυμουν να μαθουν μια τεχνη και οχι για να εισαχθουν σε ανωτατα εκπαιδευτικα ιδρυματα. Ειναι παραλογο να μπαινουν σε σχολες τυπου Ιατρικη, Νομικη, Φιλολογια κτλπ. Ετσι υποβαθμιζονται και τα ΓΕΛ.
Τα Επαλ είναι και αυτά λύκεια,πηγαίνουν παιδιά και ενήλικες για να πάρουν ένα απολυτήριο,κατά εμένα δεν υπάρχει καμία κατωτερότητα και το δικαίωμα των πανελλαδικών το έχουν τόσο αυτοί του επαλ,όσο και οι μαθητές του Γελ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ada1974

Νεοφερμένος

Η ada1974 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Έχω πάθει σοκ με αυτά που διαβάζω!Είμαι απόφοιτος Γενικού Λυκείου και τελείωσα και ΕΠΑΛ φέτος για την ειδικότητα βοηθού ιατρικών και βιολογικών εργαστηρίων χωρίς φυσικά να παρακολουθώ γενικής παιδείας!Τα παιδιά παρακολουθούν ότι και στα Γελ και επιπλέον τα μαθήματα ειδικότητας!Και μη μιλάτε για ευκολία να μπουν σε πανεπιστήμια.Σε εμάς η κατώτερη βάση πέρσι για να μπεις ήταν 15.000 μόρια.Απο Γελ μπήκαν με 500 μόρια Πολιτικοί Μηχανικοί Ξάνθη.Σας πειράζει τι ακριβώς δεν καταλαβαίνω.Αν μπορεί κάποιος να μπει Ιατρική από ΕΠΑΛ???Έχετε διαβάσει ανατομία πανελλαδικών????Όταν ένα παιδί μπει Ιατρική από ΕΠΑΛ ξέρει ήδη πολλά πράγματα.Αντι να σχολιάζετε αυτούς που επέλεξαν ΕΠΑΛ έχετε 2 λύσεις.Η πηγαίνετε κ εσείς αφού θεωρείτε ότι είναι ευκολότερο.Η προσπαθήστε από Γελ .Μην ασχολείστε πως μπαίνει ο καθένας.Να ασχολήθηκε πως θα μπείτε εσείς.Δεν βλέπω σχόλια για αυτούς που επιλέγουν να σπουδάσουν εξωτερικό Ιατρική!!!!Αν είσαι καλός όπως και όπου και να πας θα θριαμβεύσεις!Τα υπόλοιπα είναι χαμένα λόγια!!!
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν βλέπω σχόλια για αυτούς που επιλέγουν να σπουδάσουν εξωτερικό Ιατρική!!!!

Αχ μην το λες αυτό και ξαναρχίσουμε τα ίδια!:scare2:
Δεν νομίζω να έχει συζητηθεί άλλο θέμα στο φόρουμ περισσότερο απ΄αυτό!
Πρόσφατα γίναμε πάλι μαλλιά-κουβάρια!
 

Nick234

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nick234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 804 μηνύματα.
Όπως έχω πει αρκετές φορές δεν είμαι "ρατσιστής" των επαλ όμως πιστεύω πρέπει να το πω.
Όντας φοιτητής γεωπονικής δεχόμαστε άτομα από τα επαλ από κατεύθυνση που υπάρχει εκεί πέρα. Από ότι έχω δει αυτά τα παιδιά δεν ξέρουν ούτε τα βασικά σε θέματα φυσικής, χημείας και μαθηματικών. Οι πιο πολλοί κάνουν παράπονα στα μαθήματα λέγοντας συνέχεια "εμείς είμαστε από επαλ όχι απο γελ, δεν τα γνωρίζουμε αυτά". Όλο παράπονα και οι περισσότεροι από αυτούς έχουν μείνει στα μισά μαθήματα.

Τώρα φανταστείτε τι θα γίνεται στην ιατρική. Η ιατρική δεν είναι παίξε-γέλασε, είναι ένα επάγγελμα που χειρίζεσαι ζωές, είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι θα έχουν σκοπό να πάρουν το πτυχίο μέχρι και με 5 αρκεί να λέγονται γιατροί. Το θέμα είναι ότι όπως έχουν πει πολλά άτομα ούτε το πρώτο χρόνο δεν μπορούν να περάσουν... πως θέλουν να γίνουν γιατροί;

Πείτε μου όταν περνάτε από επαλ τι βλέπεται;
Χάος, μηχανάκια, κατώτερη εκπαίδευση (δεν γίνεται μάθημα ουσιώδης τις περισσότερες φορές), παιδιά χωρίς συνείδηση και φυσικά, snik, glx, και ότι άλλο θες

Να σας δώσω ένα παράδειγμα όταν ήμουν στη πρώτη λυκείου υπήρχαν αρκετά παιδιά που δεν διάβαζαν κτλ. Όταν είδαν τα πράγματα ζόρικα έπειτα έφυγαν και πήγαν στα επαλ.

Για να το πω πιο απλά τα επαλ πρέπει να καταργηθούν, γιατί εχουν καταργήσει τα ΤΕΙ και όχι τα Επαλ; Εφόσον έχουν δυνατότητα να πάνε σε πανεπιστήμια να πάνε ως άνθρωποι με γνώσεις

Τέλος θα πω το εξής και ότι θέλετε πείτε:
γελ= Επιστήμονας, ερευνητής, πολυμαθείς
επαλ: μηχανήματα, τεχνολόγοι.
Η αλήθεια πρέπει να λέγεται

Υ.Γ Φυσικά υπάρχουν παιδιά από ΕΠΑΛ που μπορούν να τα καταφέρουν όμως σε αριθμοί είναι ελάχιστα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Όπως έχω πει αρκετές φορές δεν είμαι "ρατσιστής" των επαλ όμως πιστεύω πρέπει να το πω.
Όντας φοιτητής γεωπονικής δεχόμαστε άτομα από τα επαλ από κατεύθυνση που υπάρχει εκεί πέρα. Από ότι έχω δει αυτά τα παιδιά δεν ξέρουν ούτε τα βασικά σε θέματα φυσικής, χημείας και μαθηματικών. Οι πιο πολλοί κάνουν παράπονα στα μαθήματα λέγοντας συνέχεια "εμείς είμαστε από επαλ όχι απο γελ, δεν τα γνωρίζουμε αυτά". Όλο παράπονα και οι περισσότεροι από αυτούς έχουν μείνει στα μισά μαθήματα.

Τώρα φανταστείτε τι θα γίνεται στην ιατρική. Η ιατρική δεν είναι παίξε-γέλασε, είναι ένα επάγγελμα που χειρίζεσαι ζωές, είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι θα έχουν σκοπό να πάρουν το πτυχίο μέχρι και με 5 αρκεί να λέγονται γιατροί. Το θέμα είναι ότι όπως έχουν πει πολλά άτομα ούτε το πρώτο χρόνο δεν μπορούν να περάσουν... πως θέλουν να γίνουν γιατροί;

Πείτε μου όταν περνάτε από επαλ τι βλέπεται;
Χάος, μηχανάκια, κατώτερη εκπαίδευση (δεν γίνεται μάθημα ουσιώδης τις περισσότερες φορές), παιδιά χωρίς συνείδηση και φυσικά, snik, glx, και ότι άλλο θες

Να σας δώσω ένα παράδειγμα όταν ήμουν στη πρώτη λυκείου υπήρχαν αρκετά παιδιά που δεν διάβαζαν κτλ. Όταν είδαν τα πράγματα ζόρικα έπειτα έφυγαν και πήγαν στα επαλ.

Για να το πω πιο απλά τα επαλ πρέπει να καταργηθούν, γιατί εχουν καταργήσει τα ΤΕΙ και όχι τα Επαλ; Εφόσον έχουν δυνατότητα να πάνε σε πανεπιστήμια να πάνε ως άνθρωποι με γνώσεις

Τέλος θα πω το εξής και ότι θέλετε πείτε:
γελ= Επιστήμονας, ερευνητής, πολυμαθείς
επαλ: Μηχανάκια,, μηχανήματα, τεχνολόγοι.
Η αλήθεια πρέπει να λέγεται

Υ.Γ Φυσικά υπάρχουν παιδιά από ΕΠΑΛ που μπορούν να τα καταφέρουν όμως σε αριθμοί είναι ελάχιστα.

Με αυτά που γράφεις θα ξεσπάσει άλλο σκάνδαλο.

Να σου πω την αλήθεια, δεν πρέπει να καταργηθούν και σίγουρα δεν θα γίνει κάτι τέτοιο -Ευτυχώς-. Στα ΕΠΑΛ έχει πολλές ειδικότητες, δεν πάνε όλοι για πανεπιστήμιο στο ΕΠΑΛ. Έχει τεχνικής φύσεως επαγγέλματα, π.χ. κομμωτική. Επομένως, γιατί να πρέπει να παρακολουθήσουν τα παιδιά ΓΕΛ, εφόσον μπορούν να πάνε εκεί και να ασχοληθούν με μία ειδικότητα.

Για την κατάσταση στα ΕΠΑΛ, κι εγώ όταν ακούω για τα συγκεκριμένα Λύκεια, κάτι τέτοιο έχω στο μυαλό μου. Σίγουρα, αρκετοί είναι τέτοιας φύσεως άτομα, ωστόσο, υπάρχουν και παιδιά που πάνε για να περάσουν σε καλές σχολές σε ΑΕΙ. Ορισμένα, μάλιστα, είναι πολύ δυνατοί μαθητές.

Και για τις υψηλόβαθμες σχολές με μεγάλη ζήτηση π.χ. Ιατρική, όπως λέμε συχνά και εδώ πέρα, ακριβώς επειδή έχει λίγες θέσεις και έχουν μπει πολλοί μαθητές στο σκεπτικό πάω ΕΠΑΛ γιατί θα είναι ευκολότερα να περάσω, κάτι τέτοιο δεν ευσταθεί τις περισσότερες φορές. Ίσα ίσα, είναι αρκετά δύσκολα γιατί έχει μεγάλο ανταγωνισμό, όχι παιδιών νοοτροπίας ΕΠΑΛ, δηλαδή, παιδιά που δεν ασχολούνται με το διάβασμα καθόλου, είναι μόνο βόλτες, μηχανάκια, γκάζια και τα σχετικά, αλλά παιδιών που θα μπορούσαν κάλιστα να σταθούν αντιμέτωποι με τα υπόλοιπα παιδιά των ΓΕΛ.

Το γενικό συμπέρασμα μου, δεν είναι όλοι οι μαθητές των ΓΕΛ «δυνατοί μαθητές» ούτε των ΕΠΑΛ όλοι «αδύνατοι μαθητές». Δεν είναι όλα άσπρο και μαύρο :P
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Όπως έχω πει αρκετές φορές δεν είμαι "ρατσιστής" των επαλ όμως πιστεύω πρέπει να το πω.
Όντας φοιτητής γεωπονικής δεχόμαστε άτομα από τα επαλ από κατεύθυνση που υπάρχει εκεί πέρα. Από ότι έχω δει αυτά τα παιδιά δεν ξέρουν ούτε τα βασικά σε θέματα φυσικής, χημείας και μαθηματικών. Οι πιο πολλοί κάνουν παράπονα στα μαθήματα λέγοντας συνέχεια "εμείς είμαστε από επαλ όχι απο γελ, δεν τα γνωρίζουμε αυτά". Όλο παράπονα και οι περισσότεροι από αυτούς έχουν μείνει στα μισά μαθήματα.

Τώρα φανταστείτε τι θα γίνεται στην ιατρική. Η ιατρική δεν είναι παίξε-γέλασε, είναι ένα επάγγελμα που χειρίζεσαι ζωές, είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι θα έχουν σκοπό να πάρουν το πτυχίο μέχρι και με 5 αρκεί να λέγονται γιατροί. Το θέμα είναι ότι όπως έχουν πει πολλά άτομα ούτε το πρώτο χρόνο δεν μπορούν να περάσουν... πως θέλουν να γίνουν γιατροί;

Πείτε μου όταν περνάτε από επαλ τι βλέπεται;
Χάος, μηχανάκια, κατώτερη εκπαίδευση (δεν γίνεται μάθημα ουσιώδης τις περισσότερες φορές), παιδιά χωρίς συνείδηση και φυσικά, snik, glx, και ότι άλλο θες

Να σας δώσω ένα παράδειγμα όταν ήμουν στη πρώτη λυκείου υπήρχαν αρκετά παιδιά που δεν διάβαζαν κτλ. Όταν είδαν τα πράγματα ζόρικα έπειτα έφυγαν και πήγαν στα επαλ.

Για να το πω πιο απλά τα επαλ πρέπει να καταργηθούν, γιατί εχουν καταργήσει τα ΤΕΙ και όχι τα Επαλ; Εφόσον έχουν δυνατότητα να πάνε σε πανεπιστήμια να πάνε ως άνθρωποι με γνώσεις

Τέλος θα πω το εξής και ότι θέλετε πείτε:
γελ= Επιστήμονας, ερευνητής, πολυμαθείς
επαλ: μηχανήματα, τεχνολόγοι.
Η αλήθεια πρέπει να λέγεται

Υ.Γ Φυσικά υπάρχουν παιδιά από ΕΠΑΛ που μπορούν να τα καταφέρουν όμως σε αριθμοί είναι ελάχιστα.
Συμφωνω απολυτα μαζι σου σε ολα οσα ανεφερες.Δεν ειναι δυνατον να δινεται η δυνατοτητα να περασεις σε σχολες τυπου ιατρικη και πολυτεχνειου απο επαλ.Το επαλ ειναι επαγγελματικο λυκειο, δηλαδη με μια πιο ελευθερη ερμηνεια μαθαινεις μια τεχνη.Συνεπως,εφοσον τα παιδια αυτα δεν θελουν να αρκεστουν στην "τεχνη" και θελουν να δωσουν πανελληνιες, κατι το οποιο ειναι απολυτως κατανοητο, ας εχουν προσβαση σε συγκεκριμενες σχολες και οχι σε ολες( εκτος απο των ανθρωπιστικων).Σκεφτειτε ενα παιδι απο επαλ να δωσει πανελληνιες και να παει μηχανολογων στο εμπ( τυχαιο παραδειγμα).Αυτο το παιδι ειμαι 100% σιγουρος( με μια δοση υπερβολης) θα τα παρατησει απο το πρωτο εξαμηνο, καθως δεν εχει διδαχθει ουτε ολοκληρωματα, ουτε φυσικη(ουτε καν στην γ,καθως απο οσο ξερω κανουν μαθηματα ειδικοτητας ) και γενικοτερα δεν εχει εξεικειωθει ουτε με τον τροπο διαβασματος και του εκλειπουν βασικες γνωσεις για μια τετοια σχολη.Επομενως ειναι φανερη η αναγκη αλλαγης του νομου και η επαναφορα των τει( αλλη ιστορια και αυτη) οπως παλια, ωστε να ευνοηθουν ολοι.
*Δεν εχω κατι προσωπικο με τα παιδια, απλως παραθετω την προσωπικη μου αποψη επι του θεματος.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
οπως τα λεει ο νικος ειναι η κατασταση.αλλα δυστυχως και στο ενιαιο λυκειο η κατασταση μεσες ακρες ετσι ειναι.
απο τα χρονια τα δικα μου υπηρχε η λεγομενη <<αγελη>> που στοχοποιουσε οποιον ηταν αριστος και το παιζανε βαρυμαγκες,αλητεια μηχανακια οπως λεει ο νικος.Τωρα βεβαια αυτοι βοσκουνε προβατα και τους μεινανε οι αλητειες και οι μαγκιες
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
οπως τα λεει ο νικος ειναι η κατασταση.αλλα δυστυχως και στο ενιαιο λυκειο η κατασταση μεσες ακρες ετσι ειναι.
απο τα χρονια τα δικα μου υπηρχε η λεγομενη <<αγελη>> που στοχοποιουσε οποιον ηταν αριστος και το παιζανε βαρυμαγκες,αλητεια μηχανακια οπως λεει ο νικος.Τωρα βεβαια αυτοι βοσκουνε προβατα και τους μεινανε οι αλητειες και οι μαγκιες
Αυτα πλεον δεν υπαρχουν, τουλαχιστον στην πολη (επαρχια) στην οποια ζω.Αυτοι οι "βαρυμαγκες" πλεον δεν πειραζουν κανεναν, το μονο που κανουν ειναι να καπνιζουν στην εισοδο ή σε καμια απομερη γωνια.Μονο αυτο.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Αυτα πλεον δεν υπαρχουν, τουλαχιστον στην πολη (επαρχια) στην οποια ζω.Αυτοι οι "βαρυμαγκες" πλεον δεν πειραζουν κανεναν, το μονο που κανουν ειναι να καπνιζουν στην εισοδο ή σε καμια απομερη γωνια.Μονο αυτο.
μακαρι φιλε μου να μην υπαρχουν.στα χρονια τα δικα μου υπηρχανε και σε εξαρση μαλιστα.παιδια τα οποια ειναι βαρυδια της κοινωνιας και σκοπος τους ειναι να μεταφερουν την ανεπαρκεια τους στους αλλους για να τους διαλυσουν τη ζωη.κανονικα θα επρεπε να κλεινοντουσαν σε ιδρυμα μπας και γινουν ανθρωποι και ας ακουγεται φασιστικο αυτο που λεω.επιτρεψε μου να διατηρω ισχυρες επιφυλαξεις οτι αυτα δεν γινονται και σημερα
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Να φανταστειτε το ποσο αθλια ειναι η κατασταση στα επαλ, οταν μας ειχε παει το γυμνασιο, οταν ημουνα γ γυμνασιου, περσι επισκεψη στο επαλ, οι καθηγητες καπνιζαν παρεα με τους μαθητες στην εισοδο του κτηριου.Απλα τραγικο...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επιπλεον να επισημανθει οτι δεν τιθεται συγκριση μεταξυ των μαθηματων της ειδικοτητας και των μαθηματικων του επαλ μεταξυ της βιολογιας, της χημειας και της φυσικης.Η μερα με την νυχτα στην κυριολεξια.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
για το θεμα της ιατρικης οπως εχω ξαναπει ενας που μπαινει μεσω πανελλαδικων απο το κανονικο λυκειο ουσιαστικα αυτα που μαθαινει του ειναι εντελως αχρηστα.κανενα μαθημα της ιατρικης δεν εχει καμια σχεση με πανελλαδικες.μπορεις να πεις λιγο για βιολογια αλλα και κει καμια σχεση ο τροπος διδασκαλιας.αρα λοιπον οσο και αν ακουγεται αστειο ο επαλιτης απο πλευρας γνωσης ιατρικης στο ιδιο ζυγι μπαινει με τον κανονικο υποψηφιο.το θεμα ειναι ενας που ναι μεσω επαλ ειναι δυνατον να στρωθει να διαβασει στο πανεπιστημιο?οπως παλι εχω ξαναπει αλλα και ο φοκος πολυ στοχευμενα το χει πει αρκετες φορες η ιατρικη δεν ειναι σχολη των εξυπνων οπως λαθεμενα εχει επικρατησει.εκει που υπογραφω βεβαια και βαζω στοιχημα οτι θελετε οτι ο επαλιτης δε θα τελειωσει σχολες φυσικομαθηματικες και πολυτεχνεια.σε αυτες τις σχολες αν δεν εχεις βασεις απο λυκειο εισαι τελειωμενος.δηλαδη θα μπεις μαθηματικο οντας πανασχετος πως θα το βγαλεις?
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
για το θεμα της ιατρικης οπως εχω ξαναπει ενας που μπαινει μεσω πανελλαδικων απο το κανονικο λυκειο ουσιαστικα αυτα που μαθαινει του ειναι εντελως αχρηστα.κανενα μαθημα της ιατρικης δεν εχει καμια σχεση με πανελλαδικες.μπορεις να πεις λιγο για βιολογια αλλα και κει καμια σχεση ο τροπος διδασκαλιας.αρα λοιπον οσο και αν ακουγεται αστειο ο επαλιτης απο πλευρας γνωσης ιατρικης στο ιδιο ζυγι μπαινει με τον κανονικο υποψηφιο.το θεμα ειναι ενας που ναι μεσω επαλ ειναι δυνατον να στρωθει να διαβασει στο πανεπιστημιο?οπως παλι εχω ξαναπει αλλα και ο φοκος πολυ στοχευμενα το χει πει αρκετες φορες η ιατρικη δεν ειναι σχολη των εξυπνων οπως λαθεμενα εχει επικρατησει.εκει που υπογραφω βεβαια και βαζω στοιχημα οτι θελετε οτι ο επαλιτης δε θα τελειωσει σχολες φυσικομαθηματικες και πολυτεχνεια.σε αυτες τις σχολες αν δεν εχεις βασεις απο λυκειο εισαι τελειωμενος.δηλαδη θα μπεις μαθηματικο οντας πανασχετος πως θα το βγαλεις?
Εκει που υπερτερει ο μαθητης του γελ σε σχεση με του επαλ ειναι οτι εχει μαθει να δουλευει κατω απο μια μεγαλη μα πολυ μεγαλη πιεση.Διαφορετικο ειναι να βγαλει ενας μαθητης του γελ 19.000 και ενας του επαλ 19.000, τουλαχιστον στα δικα μου ματια ετσι ειναι.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Εκει που υπερτερει ο μαθητης του γελ σε σχεση με του επαλ ειναι οτι εχει μαθει να δουλευει κατω απο μια μεγαλη μα πολυ μεγαλη πιεση.Διαφορετικο ειναι να βγαλει ενας μαθητης του γελ 19.000 και ενας του επαλ 19.000, τουλαχιστον στα δικα μου ματια ετσι ειναι.
συμφωνω σε αυτο απλα δεν εχει καμια σχεση δυστυχως η ιατρικη με πανελληνιες.πολλα παιδια απλα επειδη αριστοι μαθητες βγαλανε 19000 μορια δηλωσανε ιατρικη και μετα δεν μπορουσανε με την καμια να μπουνε στο ρυθμο της ιατρικης και στο τελος ειτε εγκαταλειπανε ειτε γινοντουσαν φοιτητες κακοι ειτε παιρνανε το πτυχιο αλλα δεν μπορουσανε να το αξιοποιησουνε γτ δεν τους αρεσε
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top