Προοπτικές εργασίας στο εξωτερικό με πτυχίο Διοίκησης Επιχειρήσεων

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.. μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω.. πιστεύετε ότι αυτή η ειδικότητα έχει ζήτηση και αποκατάσταση στο εξωτερικό; Αναφέρομαι κυριότερα για Αγγλία αλλά γενικότερα εάν υπάρχει γιατί στην Ελλάδα δύσκολα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 😊
*ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΌ*
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.. μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω.. πιστεύετε ότι αυτή η ειδικότητα έχει ζήτηση και αποκατάσταση στο εξωτερικό; Αναφέρομαι κυριότερα για Αγγλία αλλά γενικότερα εάν υπάρχει γιατί στην Ελλάδα δύσκολα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 😊
*ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΌ*
εγω σπουδαζα διοικηση και φετος θα προσπαθησω να μπω σε αλλη σχολη καιι ενας απο τους λγους ειναι αυτος(εδινα το 2019)στο εξωτερικο σγρ τα πραγματα θα ειναι πιο ευκολα αλλα λογικα θα χρειαστεις και μεταπτυχιακο καθως ειναι πολυ γενικες και θεωρητικες οι γνωσεις σου σε σχεση με αλλα πτυχια ελπιζω να βοηθησα
 

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
εγω σπουδαζα διοικηση και φετος θα προσπαθησω να μπω σε αλλη σχολη καιι ενας απο τους λγους ειναι αυτος(εδινα το 2019)στο εξωτερικο σγρ τα πραγματα θα ειναι πιο ευκολα αλλα λογικα θα χρειαστεις και μεταπτυχιακο καθως ειναι πολυ γενικες και θεωρητικες οι γνωσεις σου σε σχεση με αλλα πτυχια ελπιζω να βοηθησα
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σκεφτόμουν επίσης και τα ναυτιλιακά αλλά ούτε αυτά δεν ξέρω τι παίζει πάνω κάτω
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σκεφτόμουν επίσης και τα ναυτιλιακά αλλά ούτε αυτά δεν ξέρω τι παίζει πάνω κάτω
καλυτερες προοπτικες σιγουρα!ειναι ενας κλαδος που παντα θα υπαρχουν θεσεις εργασιας...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
η αστυνομία δεν παίζει ως επιλογή βολέματος-δουλειάς; :morning1:
 

Ada ada

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ada ada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Πέρασα φέτος διοίκηση επιχειρήσεων
Θα ήθελα να ξέρω τι προοπτικές έχει αυτο το τμημα γενικότερα
Στην Ελλάδα Αλλά ακόμα περισσότερο στο εξωτερικό;
Εγω θα ήθελα μετα τις σπουδές να φύγω εξωτερικό
Δηλαδή τι επάγγελματα μπωρο να κανω; μέσα από αυτή τη σχολη
Βέβαια πιστεύω ότι και με ένα μεταπτυχιακό θα είναι καλύτερα
Θα ήθελα κάτι πανω στο μαρκετινγκ
Ναυτιλιακά η τουριστικά σαν μεταπτυχιακό
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Έτσι γενικά και αόριστα δεν ξέρουμε να σου πούμε. Το πρόβλημα ξεκινάει καθώς δεν γνωρίζουμε εσένα σαν άνθρωπο για να δούμε τι σου πάει και ως προσωπικότητα. Η κάθε δουλειά (κυρίως στο εξωτερικό) βασίζεται κατά ένα μεγάλο βαθμό και στην προσωπικότητα κάποιου. Κάποιος που μπορεί να έχει ψυχοσωματικά συμπλέγματα και βαθμό αντικοινωνικότητας για παράδειγμα δεν κάνει για δικηγόρος ή marketing manager ας έχει και διδακτορικό στον κλάδο του. Είναι πατάτας με πτυχία!

Προσωπικά δεν ξέρω τι μπωρείς να κάνεις, αλλά προσπάθησε μέσα από μαθήματα και κατευθύνσεις να βρεις τον βηματισμό σου. Εκεί θα δεις αν σου πάει ή όχι και η επιστήμη που επέλεξες να σπουδάσεις. Μετά θα ξέρεις που να ψάξεις για το επαγγελματικό κομμάτι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ada ada

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ada ada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Έτσι γενικά και αόριστα δεν ξέρουμε να σου πούμε. Το πρόβλημα ξεκινάει καθώς δεν γνωρίζουμε εσένα σαν άνθρωπο για να δούμε τι σου πάει και ως προσωπικότητα. Η κάθε δουλειά (κυρίως στο εξωτερικό) βασίζεται κατά ένα μεγάλο βαθμό και στην προσωπικότητα κάποιου. Κάποιος που μπορεί να έχει ψυχοσωματικά συμπλέγματα και βαθμό αντικοινωνικότητας για παράδειγμα δεν κάνει για δικηγόρος ή marketing manager ας έχει και διδακτορικό στον κλάδο του. Είναι πατάτας με πτυχία!

Προσωπικά δεν ξέρω τι μπωρείς να κάνεις, αλλά προσπάθησε μέσα από μαθήματα και κατευθύνσεις να βρεις τον βηματισμό σου. Εκεί θα δεις αν σου πάει ή όχι και η επιστήμη που επέλεξες να σπουδάσεις. Μετά θα ξέρεις που να ψάξεις για το επαγγελματικό κομμάτι.
Κοίτα εγώ έχω καταλάβει ότι γενικά διάλεξα λάθος κατευθινση αν γυρνούσα το χρόνο πίσω θα πήγαινα θεωριτικη η Υγείας απλά το προσπαθώ μέσα μου να με κανω ν μ αρέσει
Δεν ξερω μπορεί και ν μ'αρέσει τελικά δεν εχω άλλη επιλογή.
Τώρα όσο για τα αλλα θα μου άρεσε κατι πανω στο μαρκετινγκ επικοινωνία πιστεύω μου Τεριαζει το έχω με την επικοινωνία απο οτι μου έχουν πει και οι καθηγητές μ και οι γύρω μου
Όπως και να χει σε ευχαριστώ!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Πέρασα φέτος διοίκηση επιχειρήσεων
Θα ήθελα να ξέρω τι προοπτικές έχει αυτο το τμημα γενικότερα
Στην Ελλάδα Αλλά ακόμα περισσότερο στο εξωτερικό;
Εγω θα ήθελα μετα τις σπουδές να φύγω εξωτερικό
Δηλαδή τι επάγγελματα μπωρο να κανω; μέσα από αυτή τη σχολη
Βέβαια πιστεύω ότι και με ένα μεταπτυχιακό θα είναι καλύτερα
Θα ήθελα κάτι πανω στο μαρκετινγκ
Ναυτιλιακά η τουριστικά σαν μεταπτυχιακό
Στο εξωτερικο δεν εχουν αναγκη απο τετοια πτυχια , βγαζουν και αυτοι πολλους.
Εκει θελουν , οδηγους νταλικας, νοσοκομους, γιατρους, μηχανικους, και μαστορους.
Εδω εναι ενα πτυχιο πασπαρτου παντου κολλαει ,ενα πραμα σαν την coca cola.
Mπορεις να πουλας απο γιαουρτια μεχρι rafale.
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Στο εξωτερικο δεν εχουν αναγκη απο τετοια πτυχια , βγαζουν και αυτοι πολλους.
Εκει θελουν , οδηγους νταλικας, νοσοκομους, γιατρους, μηχανικους, και μαστορους.
Εδω εναι ενα πτυχιο πασπαρτου παντου κολλαει ,ενα πραμα σαν την coca cola.
Mπορεις να πουλας απο γιαουρτια μεχρι rafale.
οδηγους νταλικας; πως και ετσι; μαλλον θα μιλας για ΗΠΑ κυριως.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top