4ο Πεδίο Επαγγελματικά δικαιώματα του Τμήματος Μηχανικών Αυτοματισμού ΕΚΠΑ

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις τα επαγγελματικα δικαιωματα που εχει ο πτυχιουχος αυτου του τμηματος? Και συγκεκριμενα του τμηματος της Χαλκιδας?


Ευχαριστω.:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
δεν υπάρχουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
δεν υπάρχουν...


Σοβαρα?Χμμ και σκεφτομουν να την εχω ως μια απο τις πρωτες επιλογες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Αναφέρομαι σε θεσμοθετημένα επαγγελματικά δικαιώματα από την επίσημη Πολιτεία. Αυτό ισχύει για τα Τμήματα Αυτοματισμού (αν δεν κάνω κάποιο σοβαρότατο λάθος), καθώς και σε αρκετά ακόμα τμήματα των ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Αναφέρομαι σε θεσμοθετημένα επαγγελματικά δικαιώματα από την επίσημη Πολιτεία. Αυτό ισχύει για τα Τμήματα Αυτοματισμού (αν δεν κάνω κάποιο σοβαρότατο λάθος), καθώς και σε αρκετά ακόμα τμήματα των ΤΕΙ.


Χμμ για ΤΕΙ Πληροφορικης οπως Λαμιας,Λαρισας η Σερρων γνωριζεις αν αξιζουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bruninio

Νεοφερμένος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις τα επαγγελματικα δικαιωματα που εχει ο πτυχιουχος αυτου του τμηματος? Και συγκεκριμενα του τμηματος της Χαλκιδας?


Ευχαριστω.:thanks:
«Κρυμμένες» σχολές που ανοίγουν δρόμους [Αρχείο] - InOut .μπες εδω και θα βρεις οτι θες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
«Κρυμμένες» σχολές που ανοίγουν δρόμους [Αρχείο] - InOut .μπες εδω και θα βρεις οτι θες



Ευχαριστω:thanks:,θα το διαβασω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
λοιπον επειδη ειστε ασχετοι..............εγω ειμαι στο τει χαλκιδας αυτοματισμο!!! ειναι σαν τμημα αν οχι το δυσκολοτερο απο τα δυσκολοτερα που υπαρχουν. θελει παρα πολυ διαβασμα και το τελειωνουν παρα πολυ λιγοι....χαρακτηρηστικα πρωτο εξαμηνο θα κανεις διπλα ολοκληρωματα οχι μονο στα μαθηματικα αλλα και στην φυσικη. Αν το τελειωσεις θα βγεις αμεσως δουλεια και με παρα πολλα λεφτα... εγω το παραταω κι παω αστυνομια ομως διοτι δεν μπορω να περασω μαθημα,θελει αριστο επιπεδο σε μαθηματικα φυσικη και προγραμματισμο.επισης θελει αριστη γλωσσα αγγλικων καθως ολες οι ορολλογιες ειναι στα αγγλικα.Το επιπεδο μαθηματων ειναι ΑΕΙ.οποιος εχει υπομονη και διαβασει θα τα καταφερει...
-----------------------------------------
επισης η σχολη ειναι στο 4ο πεδιο.τι δουλεια εχει το τοπικ στο 5ο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
λοιπον επειδη ειστε ασχετοι..............εγω ειμαι στο τει χαλκιδας αυτοματισμο!!! ειναι σαν τμημα αν οχι το δυσκολοτερο απο τα δυσκολοτερα που υπαρχουν. θελει παρα πολυ διαβασμα και το τελειωνουν παρα πολυ λιγοι....χαρακτηρηστικα πρωτο εξαμηνο θα κανεις διπλα ολοκληρωματα οχι μονο στα μαθηματικα αλλα και στην φυσικη. Αν το τελειωσεις θα βγεις αμεσως δουλεια και με παρα πολλα λεφτα... εγω το παραταω κι παω αστυνομια ομως διοτι δεν μπορω να περασω μαθημα,θελει αριστο επιπεδο σε μαθηματικα φυσικη και προγραμματισμο.επισης θελει αριστη γλωσσα αγγλικων καθως ολες οι ορολλογιες ειναι στα αγγλικα.Το επιπεδο μαθηματων ειναι ΑΕΙ.οποιος εχει υπομονη και διαβασει θα τα καταφερει...
-----------------------------------------
επισης η σχολη ειναι στο 4ο πεδιο.τι δουλεια εχει το τοπικ στο 5ο??



Μαλιστα,και ως τι μπορεις να δουλεψεις?διοτι εχω ψαξει και δεν μπορω να βρω.


Καταλαθος το εβαλα εδω,καποιος διαχειρηστης ας το μεταφερει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bruninio

Νεοφερμένος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αναφέρομαι σε θεσμοθετημένα επαγγελματικά δικαιώματα από την επίσημη Πολιτεία. Αυτό ισχύει για τα Τμήματα Αυτοματισμού (αν δεν κάνω κάποιο σοβαρότατο λάθος), καθώς και σε αρκετά ακόμα τμήματα των ΤΕΙ.
για κοιταξτε εδω:https://www.pde.gr/forum/index.php?topic=10195.0;prev_next=next
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
A μάλιστα bruninio. Έγινε το χειμώνα είδα. Δεν την ήξερα αυτή την εξέλιξη. Ωστόσο, αναφέρεται για το ΣΑΤΕ και δέσμευση του Υπ. ΥΠΕΠΘ. Αλλά σχετικό ΦΕΚ ξέρεις αν υπάρχει? Αν δεν υπάρχουν αυτά σε ΦΕΚ
(άρα και το επίσημο του όλου θέματος) δεν μπορούν να γνωρίζουν οι νέοι και το ποια είναι ακριβώς τα επαγγελματικά δικαιώματα όλων αυτών των Τμημάτων ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSayian

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!Δήλωσα ως πρώτη επιλογή Τει αυτοματισμού αλλά είμαι 184 μόρια κάτω!Αρχικά ήθελα πάρα πολύ να μπω σ αυτό το τμήμα γιατί ενα βιβλίο με σχολές καθώς και το site της σχολής φαίνετε ενα εξαιρετικά ενδιαφέρον τμήμα!Βασικά σκοπός μου ήταν να μπω και μετά πρώτα ο Θεος να δώσω κατατακτήριες για ΗΜΜΥ κ οτι καταφέρω!Αλλά δυο καλοί μου φίλοι μου είπαν πως ο ένας του είπαν στο φροντ του πως είναι εξαιρετικά χάλια τμήμα και το ίδιο άκουσε στην ΝΕΤ(!) {αυτό μου ακούστηκε περίεργο} και ο άλλος μου φίλος διάβασε παρεμφερεί πράγματα στο Ιnternet!Άκουσε πως δεν μπορείς να γραφτείς στο τεχνικό επιμελητήριο και με λίγα λόγια δεν βρίσκεις δουλειά!!!Γ**ω το ΣΕΠ που μας κάνουν!!Και τώρα αν πέσει τόσο η βάση της σχολής που δεν νομίζω αν δεν μπω δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή οχι!Εμένα επαναλαμβάνω απο οδηγούς σπουδών και τέτοια μου φαίνετε καλό!!Περιμένω απόψεις σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Και γω το άκουσα ότι το συγκεκριμένο τμήμα δεν έχει καθόλου επαγγελματικά δικαιώματα.Το τμήμα στην Χαλκίδα ειδικά είναι πολύ χειρότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSayian

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Φίλε μου δεν ξέρω και εγω τι να πρωτοπιστέψω!Απ την μια ο οδηγός σπουδών έχει ενα σωρό επαγγελματικά δικαιώματα απ την άλλη ακούω άλλα τώρα!Έχει κάποια ενδιαφέροντα μαθήματα όπως Ρομποτική ,Προγραματισμός Η/Υ κ.α. Βέβαια δεν νομίζω να πέσει και 180 μόρια αλλά θα δούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εγώ το είχα ακούσει από το MEGA συγκεκριμένα.Κοίτα, το ότι δεν έχει επαγγελματικά δικαιώματα δεν σημαίνει ότι δεν θα μπορείς να βρείς δουλειά σε κάποιες καλές θέσεις εργασίας.Γενικά πάντως το τμήμα είναι αρκετά καλο και από πρόγραμμα σπουδών αλλα και από επαγγελματική αποκατάσταση.Τι έχεις δηλώσει κάτω από αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSayian

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Εχω βάλει ηλεκτρολογία Χαλκίδας οπότε το πιάνω σίγουρα!Απλά δεν ήθελα ιδιαίτερα ηλεκτρολογία γιατί ήθελα να ασχολιθώ περισσότερο με η/υ!Είδωμεν(ελπίζω να γράφετε έτσι:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Επειδή έχω φίλους στο τμήμα αυτοματισμού χαλκίδας πιστεύω ότι καλύτερα να μην το πιάσεις.Το τμήμα στην Χαλκίδα έχει πολλές διαφορες από το αντίστοιχο του Πειραιά και έχει πολύ μικρή σχέση με Πληροφορική,Προγραμματισμό κτλ.Αντίθετα για την Ηλεκτρολογία έχω ακούσει καλά λόγια. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSayian

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ φίλε μου για τις απαντήσεις!Βέβαια πστεύω πως δουλειά και όρεξη να χεις και ολα γίνονται!Αλλά δεν νομίζω να περάσω σε οτι εκτιμήσεις εχω δει την δίνουν ολη την σχολή παραπάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ρε παιδια εγω εχω ακουσει οτι ειναι απο τα καλυτερα τμηματα κ με αμεση επαγγελματικη αποκατασταση...ειμαι φοιτητρια στ τμημα αυτο...
-----------------------------------------
Κρυμμένες» σχολές που ανοίγουν δρόμους
--------------------------------------------------------------------------------
Ποιες είναι οι «άγνωστες» για τους πολλούς σχολές, που προσφέρουν καλύτερη και ταχύτερη επαγγελματική αποκατάσταση από τις περιζήτητες.
7.-Οι απόφοιτοι των τμημάτων ΤΕΙ Πληροφορικής, σύμφωνα με το Π.Δ. 268, 28/12/2004, εντάσσονται στο ΠΕ 20 Πληροφορικής και μπορούν να διδάξουν πληροφορική στην εκπαίδευση. Στο ίδιο ΠΕ εντάσσονται και οι απόφοιτοι των ακόλουθων τμημάτων ΤΕΙ: Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων, Εφαρμοσμένης Πληροφορικής και Πολυμέσων, Πληροφορικής και Τεχνολογίας Υπολογιστών, Πληροφορικής και Επικοινωνιών, Επιχειρηματικού Σχεδιασμού και Πληροφοριακών Συστημάτων, Εφαρμογών Πληροφορικής στη Διοίκηση και στην Οικονομία, Διαχείρισης Πληροφοριών, Τηλεπληροφορικής και Διοίκησης, Γεωπληροφορικής και Τοπογραφίας, Τεχνολογίας Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών, Βιομηχανικής Πληροφορικής και Αυτοματισμού.

17.-Το τμήμα Πληροφορικής του ΤΕΙ Αθήνας είναι το πρώτο τμήμα ΤΕΙ που υποδέχεται με κατατακτήριες εξετάσεις αποφοίτους ΑΕΙ! Είναι το πλέον δημοφιλές μαζί με το τμήμα Αυτοματισμού ΤΕΙ. Η δε επαγγελματική αποκατάσταση των τελειοφοίτων τους είναι άμεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xarisgr

Νεοφερμένος

Ο χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας παιδια. Θα ηθελα να σας ρωτησω αν τελειωσω το τει αυτοματισμου θεσσαλονικης θα μπορω να εργαστω ως ηλεκτρονικος υπολογιστων και αν οχι τι μελλον εχει αυτη η σχολη? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top