Εξετάσεις TOEIC/TOEFL/IELTS

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Λεω Χειμωνας 2009 και οχι Δεκεμβριος για να ειμαι μεσα στις ημερομηνιες και των 3ων εξετασεων...
-----------------------------------------
ποιοι θα δωσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Τι ειναι αυτοο..?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Η δεύτερη κι η τριτη πιστοποιηση αφορα και την προυποθεση ενταξης σε καποιο αγγλόφωνο πανεπιστημίου σε Αγγλια,Αμερικη,Αυστραλια κλπ!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Η δεύτερη κι η τριτη πιστοποιηση αφορα και την προυποθεση ενταξης σε καποιο αγγλόφωνο πανεπιστημίου σε Αγγλια,Αμερικη,Αυστραλια κλπ!:no1:
και το πρώτο απευθυνεται σε ενιλικες εργαζομενους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
και το πρώτο απευθυνεται σε ενιλικες εργαζομενους.
όχι μόνο:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σε ολους απευθυνεται αλλα εξεταζει "bussiness english":)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
θα δωσει κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
ναι! αλλα μετα τα 20 μουθ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
εχω συμμετασχει σε ονλαιν σεμινατια για τα πιστοποιητικα της ETS (TOEIC & TOEFL)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ημασταν με τις webcams και μας μιλουσε ενας απο την ETS και οποιος ηθελε σηκωνε χερι (δλδ πατουσε ενα κουμπι και αναβε ενα χερακι) και εκανε ερωτηση. αν θες παραπανω πληροφοριες, και για να μη βγουμε οφ τοπικ, πλιζ στιλε πμ η κανε με ανστ σε μσν/γιαχου/σκαιπ...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos7

Νεοφερμένος

Ο vaggos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Εγώ δίνω τώρα στις 5 Σεπτέμβρη IELTS (Στη Θεσσαλονίκη)... Δίνει κανένας άλλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγώ δίνω τώρα στις 5 Σεπτέμβρη IELTS (Στη Θεσσαλονίκη)... Δίνει κανένας άλλος?

Kαλή επιτυχία σου εύχομαι!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos7

Νεοφερμένος

Ο vaggos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!! Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο από τα δύο?? Για να έχει ισχύ το πτυχιο των αγγλικών.
Από michigan ή campridge.
Μπορεί να πει κανείς εάν κάποιος διαβάσει μόνος του για toefl ή ielts για παραδειγμα και παει να δωσει μπορεί να περάσει?? ή πρεπει να κανει φροντιστήριο??
και αν οφειλει να κανει φροντιστήριο γνωρίζετε κάποιο καλό στα νότια προάστια??
σορρυ για τις πολλες ερωτησεις, αλλά με ενδιαφέρει!!
bye!!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Όταν φτάσει η στιγμή (όχι απαραίτητα αμέσως μετά το πτυχίο) να κάνεις κάποιο μεταπτυχιακό στη Δ.Ευρώπη θα χρειαστείς να επικαιροποιήσεις το επίπεδο γλωσσομάθειάς σου με κάποιο πιστοποιητικό όπως το IELTS. Βασικά παίζει ρόλο το Πανεπιστήμιο τι εσωτερικό κανονισμό επί της απόδειξης γλωσσομάθειας έχει ορίσει. Για παράδειγμα σε κάποια Ολλανδικά ή Βρετανικά Πανεπιστήμια, έχω δει ότι εναλλακτικά ζητάνε CPE με κάποιο A,B,C ή και CAE το ελάχιστο. Τα πιστοποιητικά του Michigan δεν έχω δει να ζητούνται κάπου. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!! Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο από τα δύο?? Για να έχει ισχύ το πτυχιο των αγγλικών.
Από michigan ή campridge.
Μπορεί να πει κανείς εάν κάποιος διαβάσει μόνος του για toefl ή ielts για παραδειγμα και παει να δωσει μπορεί να περάσει?? ή πρεπει να κανει φροντιστήριο??
και αν οφειλει να κανει φροντιστήριο γνωρίζετε κάποιο καλό στα νότια προάστια??
σορρυ για τις πολλες ερωτησεις, αλλά με ενδιαφέρει!!
bye!!!:):)

εγω TOEFL μια βδομαδα διαβασα και πηρα 105/120 .Τα περισσοτερα πανεπιστημια ζητανε απο 80-90 συνηθως .Γενικα αν εχεις ηδη καποιο υποβαθρο δεν θα εχεις θεμα .Για αμερικη&καναδα ζητανε TOEFL πιο πολυ και Ευρωπη IELTS ,χωρις να αποκλειουν και το TOEFL .Πολλα παίρνουν και τα 2. Παρε βιβλία προετοίμασιας και δες και κανα tutorial sto ut με tips και σχετικα και θα εισαι κομπλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Με ενδιαφέρει και εμένα ένα απο τα δύο πτυχία.Είμαι σε επίπεδο lower και θέλω σε εξάμηνο-οχτάμηνο να δώσω ένα απο τα δύο αλλά χωρίς να παώ σε φροντιστήριο.Ποιό να δώσω απο τα δύο για να έχω περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας με βάση ότι θέλω να προετοιμαστώ μόνος μου;Το θέλω κυρίως για μεταπτυχιακό αλλά και για δημόσιο σε επίπεδο advance άν είναι δυνατόν.Mπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια καλά βιβλία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Kirdou ένας φίλος μου με επίπεδο Lower χρόνων, αφιέρωσε ένα δίμηνο εντατικής προετοιμασίας με σκοπό να κάνει μια υπενθύμιση. Δεν θυμόταν πολλά πράγματα στη γλώσσα. Στη συνέχεια δούλεψε για ένα 3μηνο πάνω στην ύλη του IELTS και προς το τέλος βρήκε έναν καθηγητή για τελικό συντονισμό με tests και προφορικά. Έπιασε το αποδεκτό 6.5 για πολλά ξένα Πανεπιστήμια και συγκεκριμένα του Ην.Βασιλείου που ήθελε.

εγω TOEFL μια βδομαδα διαβασα και πηρα 105/120 .Τα περισσοτερα πανεπιστημια ζητανε απο 80-90 συνηθως .Γενικα αν εχεις ηδη καποιο υποβαθρο δεν θα εχεις θεμα .Για αμερικη&καναδα ζητανε TOEFL πιο πολυ και Ευρωπη IELTS ,χωρις να αποκλειουν και το TOEFL .Πολλα παίρνουν και τα 2. Παρε βιβλία προετοίμασιας και δες και κανα tutorial sto ut με tips και σχετικα και θα εισαι κομπλε

Μόνος σου προετοιμάστηκες; Στα προφορικά τι έκανες; :hmm:

Το ΑΣΕΠ αναγνωρίζει το πτυχίο IELTS ως πιστοποίηση γνώσης της Αγγλικής γλώσσας, σύμφωνα με τον παρακάτω πίνακα:

Βαθμός πτυχίου IELTS (score) Γνώση Αγγλικής Αντιστοιχία με άλλα πτυχία
4,5 - 5,5 Καλή γνώση Lower (B2)
6 - 7 Πολύ καλή γνώση Advanced (C1)
7,5 κ άνω Άριστη γνώση Proficiency (C2)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Kirdou ένας φίλος μου με επίπεδο Lower χρόνων, αφιέρωσε ένα δίμηνο εντατικής προετοιμασίας με σκοπό να κάνει μια υπενθύμιση. Δεν θυμόταν πολλά πράγματα στη γλώσσα. Στη συνέχεια δούλεψε για ένα 3μηνο πάνω στην ύλη του IELTS και προς το τέλος βρήκε έναν καθηγητή για τελικό συντονισμό με tests και προφορικά. Έπιασε το αποδεκτό 6.5 για πολλά ξένα Πανεπιστήμια και συγκεκριμένα του Ην.Βασιλείου που ήθελε.



Μόνος σου προετοιμάστηκες; Στα προφορικά τι έκανες; :hmm:

βρηκα σχετικα videos στο ut .Τα προφορικα του TOEFL ειναι στον υπολογιστη,οποτε ουσιαστικα μαθαινεις ορισμενα templates για καθε ειδος ερωτησης (6 συνολικα) και μετα αυτοσχεδιαζεις και λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top