Εναλλακτικός πάροχος ηλεκτρικής ενέργειας - Αλλαγή ΔΕΗ

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,843 μηνύματα.
Ηταν το ενα τριτο του μισθού του ενω τωρα το ενα δέκατο... Τοτε για να εχεις τηλεφωνο περιμένεις μηνες και πληρωνες τα μαλιοκεφαλα σου για να σου δώσουν νούμερο. Τώρα αποκτας γραμμή σε δυο τρεις μερουλες.
Και εχεις Βονταφον, Κοσμοτε κτλ σε κάθε γειτονιά...
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Στο θέμα της τηλεφωνίας έχει αρκετές εταιρείες και δίνουν διαφορετικά ανταγωνιστικά πακέτα, συγκριτικά με παλιότερα που ήταν ΟΤΕ και κουτσουρευε τον κόσμο. Στο θέμα του ρεύματος, η ΔΕΗ έχει την ακριβότερη τιμολόγηση κάπου διάβαζα συγκριτικά με άλλες εταιρείες παροχής ρεύματος. Βέβαια, όταν αρχίσει ο κόσμοςα μαθαίνει και να αλλάζει τους παρόχους, λογικά θα αρχίσει να φέρνει ανταγωνιστικά πακέτα. Κάπου είχα διαβάσει δεν θυμάμαι ο Μητσοτάκης το είχε προτείνει, ότι θα πληρώνεις ρεύμα μέσω προγραμματων/πακέτων, οπως συμβαίνει με το τηλέφωνο δηλαδή παίρνεις πακέτα ομιλίας με 10 ευρώ 500 λεπτά ομιλίας, κάτι ανάλογο και με το ρεύμα. Δεν ξέρω αν ισχύει.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,843 μηνύματα.
Παιδιά λήγει το συμβόλαιο ηλεκτρικού ρεύματος που έχω με τον πάροχο μου.
Μου προτείνει 6 λεπτά την κιλοβατώρα και 4 λεπτά για την κιλοβατώρα με νυχτερινό ρεύμα. Το πάγιο είναι 2,90 ευρώ τον μήνα. Να ανανεώσω το συμβόλαιο μου ή υπάρχουν πάροχοι με καλύτερες προσφορές;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
αμα σου φερονται τιμια κατσε εκει που εισαι , ψιλοδιαφορες τιμης παντα θα υπαρχουν και δεν ειναι σιγουρο αν η χαμηλοτερη τιμη θα μεταφέρεται παντα σε σενα ή θα πνιγεται καπου στο δρομο
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Δεν θα τα πληρώσω εγώ αλλά ο παππούς μου. Οπότε δεν έχω το άγχος. Εγώ τον είχα ενημερώσει. Από εκεί και πέρα έχω τη συνειδηση μου καθαρή. Πήρα μόλις τώρα τηλ στη ΔΕΔΗΕ και είπα το πρόβλημα. Μου είπαν ότι έγινε καταμέτρηση 26/5 αλλά είναι θέμα ΔΕΗ ποτε θα εκδοθεί ο λογαριασμός. Τα είπα αυτά στη ΔΕΗ και το πρωί. ΔεΝ ΜΠΟΡΏ να καταλάβω τι γίνεται
Γιατί δε βγάζεις τον λογαριασμό ηλεκτρονικά;

Επίσης, γράψε ένα μέιλ στη ΔΕΗ ΚΑΙ τη ΔΕΔΗΕ, εξήγησε την κατάσταση διεξοδικά, βγάλε φωτογραφίες τον μετρητή κλπ, και γράψε στο μέιλ οτι αν δεν σού απαντήσουν λύνοντας το πρόβλημα σε 5 μέρες θα πας στον συνήγορο του καταναλωτή. Μετά από αυτό, πήγαινε πράγματι στον συνήγορο.
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Οποιο παροχο και να διαλεξετε,ενα εχω να σας πω,απο προσωπική μου πείρα.Μακρυα απο τον απατη που λεγεται VOLTON!!!!
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί δε βγάζεις τον λογαριασμό ηλεκτρονικά;

Επίσης, γράψε ένα μέιλ στη ΔΕΗ ΚΑΙ τη ΔΕΔΗΕ, εξήγησε την κατάσταση διεξοδικά, βγάλε φωτογραφίες τον μετρητή κλπ, και γράψε στο μέιλ οτι αν δεν σού απαντήσουν λύνοντας το πρόβλημα σε 5 μέρες θα πας στον συνήγορο του καταναλωτή. Μετά από αυτό, πήγαινε πράγματι στον συνήγορο.
axaxaax βρε χιμελα αυτο ειναι παλιο αλλα σ ευχαριστω που απαντησες. Είχα βγαλει άκρη αλλά γενικά ευχομαι να ιδιωτικοποιηθεί η ΔΕΗ να ηρεμήσουμε
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top