Εισαγωγή στο Πανεπιστήμιο με το 5% (άτομα με σοβαρές παθήσεις)

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Δεν είσαι πτυχιούχος, οπότε επιτρέπεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
thanks,να ρωτήσω κάτι τελευταίο,για τις μετεγγραφές ξέρεις μήπως;;;

Δηλαδή συμφώνα με τον νόμο το 2014 θα φύγουν οι πρώτοι ''αιώνιοι'',εγώ επιτρέπεται βάση νόμου μέχρι το 2015,αν τότε δεν τελειώσω μπορώ να πάρω μετεγγραφή για καμιά Κύπρο ή Ρουμανία και να αποδοιτήσω από εκεί;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν δικαιούσαι ούτε μετεγγραφή ούτε 10%.
Η θα προσπαθήσεις να πάρεις πτυχίο στο τμήμα που είσαι ή ξαναδίνεις πανελλήνιες να περάσεις σε άλλο τμήμα ή φεύγεις για εξωτερικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Μάλιστα....για το άλλο που ρωτάω παραπάνω αν μπορώ να εγγγραφώ πάλι ως ειδική κατηγορία σε κάποιο τμήμα γνωρίζεις;;;;

Σκέφτομαι την δημοσιογραφία.

Δύο πράγματα έχω εντοπίσει να μου αρέσουν στην ζωή μου: α)το γράψιμο και β)το θέατρο

Με αυτή την λογική σκέφτομαι δημοσιογραφία και είμαι ήδη σε θεατρική σχολή έχοντας κάνει 2 χρόνια σε εργαστήριο....

Το καλό πάντως είναι ότι μετά από χρόνια αρχίζω επιτέλους να βγαίνω από το σκοτάδι που είχα πέσει λόγω των προβλημάτων υγείας,οπότε έχω μια αισιοδοξία γενικώς,αν μπορούσατε να βοηθήσετε να ξεδιαλύνει κάπως το τοπίο θα ήταν ευχάριστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
εεεμ, κάπου είχα διαβάσει ότι η χρήση του 5% γίνεται μόνο μια φορά, αλλά δεν θυμάμαι καλά... θα σε γελάσω...
μήπως να απευθυνόσουν σε κάποιον ειδικό, ή στους υπεύθυνους επικοινωνίας που έχει το υπουργείο για το 5% (αν απαντήσουν :Ρ)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Αυτό το ξέρω,αν γίνεται-επιτρέπετιαι για παλιούς δεν ξέρω.

Εννοείται πως επιτρέπεται! Κάνει μηχανογραφικό το Σεπτέμβρη κανονικά και τους στέλνεις τα αντίστοιχα χαρτιά που ζητάνε. Εννοείται βέβαια πως έχεις διαπιστωμένα μια από τις παθήσεις που είναι στη λίστα και το χαρτί ισχύει ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimibma

Νεοφερμένος

Ο dimibma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά καλώς σας βρίσκω..

Να ρωτήσω κάποιος που έχει μπει το 2006 με το 3% και έχει πάρει πτυχίο μπορεί να ξανα υποβάλει τα χαρτιά του με το 5% τώρα?
Χλωμό το κόβω αλλά λέω μήπως..

Καλημέρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrusa!

Νεοφερμένος

Η xrusa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά καλώς σας βρίσκω..

Να ρωτήσω κάποιος που έχει μπει το 2006 με το 3% και έχει πάρει πτυχίο μπορεί να ξανα υποβάλει τα χαρτιά του με το 5% τώρα?
Χλωμό το κόβω αλλά λέω μήπως..

Καλημέρα :)
Όχι δεν γίνεται, μόνο για μία σχολη μπορείς να κανεις (εκτός αν δεν πάρεις πτυχίο και θες να αλλάξεις). Ας σου πει και κάποιος άλλος αλλά κατά 99% δεν γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Δε γίνεται,το λέω και γω ως 5%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
οταν μαθαινεις 3 εβδομαδες πριν τις πανελληνιες οτι εχεις σοβαρη παθηση ενω ηταν να δωσεις κανονικα,, τι κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Δίνεις κανονικά και αν δεν περάσεις το χρησιμοποιείς την επόμενη χρονιά(μίλα με τον διευθυντή του λύκειο σου,θα σε κατατοπίσει)δεν προλαβαίνεις να ενταχθείς στις ειδικές κατηγορίες τώρα...αλλά θα σου χρειαστεί αργότερα όταν θα'ναι να διοριστείς,αν επιλέξεις το δημόσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Δίνεις κανονικά και αν δεν περάσεις το χρησιμοποιείς την επόμενη χρονιά(μίλα με τον διευθυντή του λύκειο σου,θα σε κατατοπίσει)δεν προλαβαίνεις να ενταχθείς στις ειδικές κατηγορίες τώρα...αλλά θα σου χρειαστεί αργότερα όταν θα'ναι να διοριστείς,αν επιλέξεις το δημόσιο.
εχουμε κανει αρκετα τηλεφωνηματα και ακομα και τωρα γινεται να δωσω ενδοσχολικες και να παω και με 5%...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
E αφού τα ξέρεις τί ρωτάς,τί θες να μάθεις ακριβώς;;;

Δεν κατάλαβα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
E αφού τα ξέρεις τί ρωτάς,τί θες να μάθεις ακριβώς;;;

Δεν κατάλαβα....
το ειχα ρωτησει πριν μαθω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Κανενας που ειναι στην κατηγορια του 5% και εδωσε πανελληνιες?? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα!Όποιος γνωρίζει οτιδήποτε σας παρακαλώ πολύ να απαντήσει γιατί είναι επείγον ζήτημα.Εγώ ανήκω στην συγκεκριμένη κατηγορία,ωστόσο πέρυσι τα αποτελέσματα για την εισαγωγή σε κάποιο ΑΕΙ/ΤΕΙ ανακοινώθηκαν στις 15 Οκτωβρίου.Εάν λοιπόν οι εγγραφές πραγματοποιηθούν από 15 έως 26 Σεπτεμβρίου τί ακριβώς θα γίνει με εμάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Greek Army μίλα με την γραμματεία και μείνε σε επαφή όσο μπορείς,κοινώς πρήζε του,η εγγραφή σου θα γίνει αργότερα από τους άλλους.

Εγώ γράφτηκα Ιανουάριο να φανταστείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Βασικά έχω επικοινωνήσει ήδη δύο φορές με το υπουργείο αλλά δεν ήταν καθόλου εξυπηρετικοί.Μου είπαν εντός της εβδομάδας να περιμένω.Ωστόσο πώς γίνεται να γράφτηκες Ιανουάριο;Αφού η περσινή ανακοίνωση έδινε ως προθεσμία για την εγγραφή 17-31 Οκτωβρίου.Και ακόμα και έτσι να γίνεται αυτό σημαίνει ότι θα χάσω το εξάμηνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Μπήκα το 07-08 εγώ προσωπικά. Τότε οι εγγραφές των ειδικών κατηγοριών αργούσαν ακόμα περισσότερο.
Μην παίρνεις στο υπουργείο(τζάμπα),στην γραμματεία της σχολής σου πάρε ή στην πρυτανεία.

Ναι το εξάμηνο από άποψη μαθημάτων μάλλον θα το χάσεις πολύ φοβάμαι,εκτός αν επιταχύνθηκαν οι διαδικασίες πια,εγώ πάντως το έχασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Ποπο μα τί χάλια είναι αυτά!Μα καλά μωρέ δεν ντρέπονται να παίζουν έτσι με την αγωνία μας;;!!!!Σήμερα που ξαναπήρα μου είπαν ότι καθυστερεί η ανακοίνωση λόγω του ότι θα ψηφίσουν νέο νόμο λέει για τον τρόπο με τον οποίο διεξάγεται η διαδικασία αποστολής του μηχανογραφικού και των υπόλοιπων δικαιολογητικών μέσω courier.Πλέον θα γίνονται λέει όλα μέσω internet.Αλήθεια τώρα το έχασες το εξάμηνο;;;:worry::(:( Θεε μου τί απογοήτευση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top