Εγγραφές πρωτοετών

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν θυμαμαι καλα για το Στατιστικο ατομικό δελτίο φοιτητή δεν υπαρχει καπου κουμπι να το εκτυπωσετε,οποτε εκτυπωστε ολη την σελιδα.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Εγώ την έκανα δεν ήτανε τίποτα δύσκολο!
Απλά προσέξτε οι ήδη εγεγγραμμένοι φοιτητές σε άλλο τμήμα τριτοβάθμιας να πατήσετε το σχετικό checkbox για να δηλώσετε την σχολή που θέλετε να διαγραφτείτε :)

Ρε παιδιά τι τραγική η ιστοσελίδα της ΕΛΣΤΑΤ. Ούτε στη δεκαετία '90 να ήμασταν, τέτοια ιστοσελίδα και μάλιστα επίσημου φορέα :lol: Ξυπνήστεεεε, ξημερώνει 2020!
 
Τελευταία επεξεργασία:

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 947 μηνύματα.
Εγώ είμαι έτοιμος! Εκτύπωσα και το Στατιστικό ατομικό δελτίο φοιτητή.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Παιδιά μια ερώτηση: ένας υπάλληλος security σε μεγάλη εταιρεία, ως τι κωδικός δηλώνεται από τα παρακάτω; Κι επίσης ένας υπάλληλος σε super market τι δηλώνεται;
Κωδικοί και Περιγραφές Επαγγελμάτων :
01. Ανώτερα Διοικητικά και Διευθυντικά στελέχη(Γενικοί διευθυντές, ανώτερα διοικητικά στελέχη και μέλη των νομοθετικών σωμάτων, διοικητικοί και εμπορικοί διευθυντές, διευθυντικά στελέχη μεγάλων δημόσιων και ιδιωτικών επιχειρήσεων και οργανισμών κλπ.)
02. Επαγγελματίες(Φυσικοί, μαθηματικοί, μηχανικοί, αρχιτέκτονες, ιατροί, κτηνίατροι, νοσηλευτές, μαίες, εκπαιδευτικοί όλων των βαθμίδων, λογιστές, νομικοί, οικονομολόγοι, δημοσιογράφοι, μουσικοί, ηθοποιοί, κληρικοί, σύμβουλοι πωλήσεων και μάρκετινγκ, ειδικοί του τομέα των τεχνολογιών πληροφόρησης και επικοινωνίας κλπ.)
03. Τεχνικοί, βοηθοί και ασκούντες συναφή επαγγέλματα(Τεχνικοί του τομέα πληροφόρησης και επικοινωνίας, τεχνικοί και βοηθοί φυσικών επιστημών και μηχανικής, τεχνικοί και βοηθοί του τομέα υγείας, εργοδηγοί και επόπτες ορυχείων, μεταποιητικών και κατασκευαστικών μονάδων, βοηθοί λογιστών, γραμματείς διοίκησης, εργαζόμενοι στον τομέα του αθλητισμού, πράκτορες και μεσίτες αγοροπωλησιών, πιλότοι, φωτογράφοι, αρχιμάγειρες, διακοσμητές εσωτερικών χώρων κλπ.)
04. Υπάλληλοι Γραφείου(Γραμματείς, ταμίες, υπάλληλοι εξυπηρέτησης πελατών κλπ.)
05. Απασχολούμενοι στην παροχή υπηρεσιών και πωλητές(Ξεναγοί, μάγειρες, σερβιτόροι, κομμωτές, καταστηματάρχες, παιδοκόμοι και βοηθοί δασκάλων, πυροσβέστες, αστυνομικοί, επόπτες καθαρισμού και φροντιστές κτιρίων, δάσκαλοι οδήγησης κλπ.)
06. Ειδικευμένοι γεωργοί, κτηνοτρόφοι, δασοκόμοι και αλιείς
07. Ειδικευμένοι τεχνίτες και ασκούντες συναφή επαγγέλματα(Κτίστες, ξυλουργοί, ηλεκτρολόγοι, ηλεκτρονικοί, υδραυλικοί, ελαιοχρωματιστές, ψυκτικοί, μηχανικοί και επισκευαστές μηχανημάτων, κοσμηματοποιοί, κρεοπώλες, αρτοποιοί, ράφτες, υποδηματοποιοί, τυπογράφοι κλπ.)
08. Χειριστές βιομηχανικών εγκαταστάσεων, μηχανημάτων και εξοπλισμού και συναρμολογητές (μονταδόροι)(Οδηγοί μέσων μεταφοράς και χειριστές κινητού εξοπλισμού, χειριστές μηχανημάτων, μηχανών, ναυτικοί-πλήρωμα καταστρώματος και ασκούντες συναφή επαγγέλματα κλπ.)
09. Ανειδίκευτοι εργάτες, χειρώνακτες και μικροεπαγγελματίες(Οικιακοί βοηθοί, καθαριστές, βοηθοί μαγειρείων, πλανόδιοι πωλητές, συλλέκτες απορριμάτων κλπ.)
10. Ένοπλες Δυνάμεις(Αξιωματικοί, υπαξιωματικοί και άλλα μέλη)
11. Μη οικονομικώς ενεργοί (π.χ εισοδηματίες, οικιακή απασχόληση)
12. Άνεργοι που αναζητούν εργασία
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 947 μηνύματα.
Θα έλεγα το νούμερο 5
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Παιδιά μια ερώτηση: ένας υπάλληλος security σε μεγάλη εταιρεία, ως τι κωδικός δηλώνεται από τα παρακάτω; Κι επίσης ένας υπάλληλος σε super market τι δηλώνεται;


Ξεκάθαρα το Νο5.Μια ερώτηση στο υπουργείο θα ήταν ακόμα καλύτερο.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Θα έλεγα το νούμερο 5
Και για υπάλληλο σε super market τι βάζουμε; Εγώ έβαλα το 05 (είναι για τη μάνα μου). Αν έκανα λάθος να επικοινωνήσω να το φτιάξουν :P
Security είναι ο πατέρας της ανιψιάς μου, για την οποία θα της κάνω την αίτηση.


Μάλλον ναι, θα μαζέψω τις απορίες μου και αύριο θα πάρω τηλέφωνο!
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 947 μηνύματα.
Και για υπάλληλο σε super market τι βάζουμε; Εγώ έβαλα το 05 (είναι για τη μάνα μου). Αν έκανα λάθος να επικοινωνήσω να το φτιάξουν :P
Security είναι ο πατέρας της ανιψιάς μου, για την οποία θα της κάνω την αίτηση.


Πάλι το νούμερο 5
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Και για υπάλληλο σε super market τι βάζουμε; Εγώ έβαλα το 05 (είναι για τη μάνα μου). Αν έκανα λάθος να επικοινωνήσω να το φτιάξουν :P
Security είναι ο πατέρας της ανιψιάς μου, για την οποία θα της κάνω την αίτηση.


Μάλλον ναι, θα μαζέψω τις απορίες μου και αύριο θα πάρω τηλέφωνο!


Καλά θα κανείς!Το υπουργείο θα σου πει 100%.

Και για υπάλληλο σε super market τι βάζουμε; Εγώ έβαλα το 05 (είναι για τη μάνα μου). Αν έκανα λάθος να επικοινωνήσω να το φτιάξουν :P
Security είναι ο πατέρας της ανιψιάς μου, για την οποία θα της κάνω την αίτηση.


Μάλλον ναι, θα μαζέψω τις απορίες μου και αύριο θα πάρω τηλέφωνο!


Το 5 πάλι!
 

Dimitris_Gr

Νεοφερμένος

Ο Dimitris_Gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εγω εχω ένα πρόβλημα.. Δεν μπορώ να διαγράφω από το προηγούμενο τμήμα, καθώς δεν υπάρχει σχετική επιλογή! Οι εκκλησιαστικες ακαδημίες δεν βρίσκονται στη λίστα με τα τμηματα όπου η διαγραφή γίνεται αποκλειστικά στη γραμματεία.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Εγω εχω ένα πρόβλημα.. Δεν μπορώ να διαγράφω από το προηγούμενο τμήμα, καθώς δεν υπάρχει σχετική επιλογή! Οι εκκλησιαστικες ακαδημίες δεν βρίσκονται στη λίστα με τα τμηματα όπου η διαγραφή γίνεται αποκλειστικά στη γραμματεία.


Ένα τηλεφωνώ στο υπουργείο νομίζω ότι θα βοηθούσε!
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

StamaS

Νεοφερμένος

Η StamaS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδιά τι να βάλω ο μπαμπάς :ιδιωτικός υπάλληλος (Καραμολέγκος Φορτηγό )
η μαμά :συνταξιούχος (πρώην δημόσιος υπάλληλος στο Δήμο στο ταμείο της Ύδρευσης ; ;)
ααα επίσης η μαμά έχει τελειώσω Βοηθος Αρχιτεκτωνα -Γραφιστική στη Ακτο να βάλω αυτό για απολυτήριο ή κάτι αλλο ;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Μου φαίνεται όλοι έχουμε απορία με τη δήλωση επαγγελμάτων!
Εγώ έχω την εξής απορία: η μάνα της ανιψιάς μου που θα της κάνω αύριο την εγγραφή, δουλεύει - προσωρινά - σε κοινωφελές πρόγραμμα του ΕΣΠΑ (μέσω ΟΑΕΔ) και το χαρτί της δουλειάς της γράφει ότι κάνει κομποστοποίηση (το κάνει πηγαίνοντας σε λαϊκές αγορές όπου μαζεύουν τα σάπια προιόντα σε τσάντες).
Τι κωδικός είναι αυτό;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Μου φενεται και εγώ έχω απορία και δεν θυμάμαι τι είχε βάλει πέρσι.Θα κάνω μια ερώτηση.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top