Εγγραφές πρωτοετών

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Eγώ αυτό που διάβασα είναι ότι δεν θα κάνετε ηλεκτρονικές εγγραφές, αλλά θα γίνουν από κοντά. Τώρα μη σας μπερδεύω. Θα βγουν ανακοινώσεις. Καλύτερα από κοντά, για να είστε και σίγουροι


οταν λες "απο κοντα" τι εννοεις;Απο ποση αποσταση;Μισο μετρο,1,5 μετρο;Οσο πιο κοντα τοσο πιο καλα;Μαλλον το αντιθετο ισχυει.Οσο πιο μακρυ-α τοσο πιο καλα:give_rose:
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Eγώ αυτό που διάβασα είναι ότι δεν θα κάνετε ηλεκτρονικές εγγραφές, αλλά θα γίνουν από κοντά. Τώρα μη σας μπερδεύω. Θα βγουν ανακοινώσεις. Καλύτερα από κοντά, για να είστε και σίγουροι

Αυτη η ρύθμιση ισχύει για ειδικές ομάδες, όπως οι αλλοδαποί και τα τεκνά Ελλήνων του εξωτερικού.

https://www.foititikanea.gr/%CF%86%CE%BF%CE%B9%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82/%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B5%CF%84%CE%B5%CE%AF%CF%82/%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%82-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B5%CF%84%CF%8E%CE%BD/16584-%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%82-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B5%CF%84%CF%8E%CE%BD-%CE%BD%CE%B5%CF%8C%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B5%CF%82-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.

Johnjohnjohn

Νεοφερμένος

Ο Johnjohnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ρε παιδιά ποτέ θα ανοίξει η ηλεκτρονική πλατφόρμα. Έχουμε 18 υποτίθεται 24 ξεκινούν οι εγγραφές κ πέρσι είχε ανοίξει στις 10. Ξέρει κανείς κάτι;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Ρε παιδιά ποτέ θα ανοίξει η ηλεκτρονική πλατφόρμα. Έχουμε 18 υποτίθεται 24 ξεκινούν οι εγγραφές κ πέρσι είχε ανοίξει στις 10. Ξέρει κανείς κάτι;


Φέτος δεν ξέρω τι έγινε.Διαβαζα ότι καθυστερούν λόγω των νέων τμημάτων.Παντως μέχρι την Παρασκευή θα βγουν!
 

Evimgr

Νεοφερμένος

Η Evimgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι...
Διάβασα ότι η εγγραφή θα γίνει ηλεκτρονικά θα πρέπει να εκτυπωθεί και μετά να πάμε στην γραμματεία του τμήματος μας κτλ.
Εγώ που θα ξαναδωσω πανελληνιες αλλά θέλω να γράφω στην σχολή που πέρασα, ώστε σε περίπτωση που δεν τα καταφέρω φέτοςνα περάσω στην πρώτη μου επιλογή, να πάω του χρονου πρέπει να μπω σ αυτήν την διαδικασία να μεταβώ στην πόλη?
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι...
Διάβασα ότι η εγγραφή θα γίνει ηλεκτρονικά θα πρέπει να εκτυπωθεί και μετά να πάμε στην γραμματεία του τμήματος μας κτλ.
Εγώ που θα ξαναδωσω πανελληνιες αλλά θέλω να γράφω στην σχολή που πέρασα, ώστε σε περίπτωση που δεν τα καταφέρω φέτοςνα περάσω στην πρώτη μου επιλογή, να πάω του χρονου πρέπει να μπω σ αυτήν την διαδικασία να μεταβώ στην πόλη?

Θα κάνεις την ηλεκτρονική εγγραφή. Μετά θα μπαίνεις στην ιστοσελίδα του τμήματός σου ώστε να βλεπεις ανακοινώσεις σχετικά με ποια δικαιολογητικά ζητούν. Τα χαρτιά αυτά μπορείς να τα στείλεις ταχυδρομικώς στην διεύθυνση του πανεπιστημίου. Καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο στη γραμματεία για να σε πληροφορησουν καλύτερα.
 

Johnjohnjohn

Νεοφερμένος

Ο Johnjohnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Θα κάνεις την ηλεκτρονική εγγραφή. Μετά θα μπαίνεις στην ιστοσελίδα του τμήματός σου ώστε να βλεπεις ανακοινώσεις σχετικά με ποια δικαιολογητικά ζητούν. Τα χαρτιά αυτά μπορείς να τα στείλεις ταχυδρομικώς στην διεύθυνση του πανεπιστημίου. Καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο στη γραμματεία για να σε πληροφορησουν καλύτερα.


Αυτά που του είπες αλλά επίσης πρέπει ν κάνει κ εξουσιοδότηση στον κούριερ που θα πάει τα χαρτιά ότι του επιτρέπει ν κάνει την εγγραφή αντί αυτου
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αυτά που του είπες αλλά επίσης πρέπει ν κάνει κ εξουσιοδότηση στον κούριερ που θα πάει τα χαρτιά ότι του επιτρέπει ν κάνει την εγγραφή αντί αυτου
Α ναι σε μερικές συμβαίνει αυτό! Στη δική μου η συγκεκριμένη πήγαινε αυτοπροσώπως στο ταχυδρομείο και είχε ειδική θυρίδα όπου τα παραλαμβανε! Γι αυτό καλύτερα να πάρει ενα τηλέφωνο τη γραμματεία και καλως εχόντων των πραγμάτων θα πληροφορηθεί δεόντως.
 

Evimgr

Νεοφερμένος

Η Evimgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Α ναι σε μερικές συμβαίνει αυτό! Στη δική μου η συγκεκριμένη πήγαινε αυτοπροσώπως στο ταχυδρομείο και είχε ειδική θυρίδα όπου τα παραλαμβανε! Γι αυτό καλύτερα να πάρει ενα τηλέφωνο τη γραμματεία και καλως εχόντων των πραγμάτων θα πληροφορηθεί δεόντως.

Δηλαδή η ηλεκτρονικη εγγραφή δεν αρκεί έτσι?
Θα μπορούσε αυτή η διαδικασία να γίνει του χρόνου εφόσον φοιτησω στην σχολή? Αναφέρομαι στο τμήμα της γεωπονιας απθ

Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις πληροφορίες :)
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Από ότι διάβασα στο ίντερνετ βγήκε η εγκύκλιος από το υπουργείο παιδείας και οι αιτήσεις ξεκινάνε από σήμερα έως τις 27 Σεπτεμβρίου... Δεν έχω μπει βέβαια στο σαιτ του υπουργείου για επιβεβαίωση οπότε σας το λέω με κάθε επιφύλαξη
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Άνοιξαν!
 

Nayia

Νεοφερμένος

Η Nayia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μόλις έκανα την εγγραφή μου και μου λέει ότι είναι απαραίτητο να κάνω και Ατομικο Στατιστικο Δελτιο Φοιτητη-Σπουδαστη. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι αυτο;
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Μόλις έκανα την εγγραφή μου και μου λέει ότι είναι απαραίτητο να κάνω και Ατομικο Στατιστικο Δελτιο Φοιτητη-Σπουδαστη. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι αυτο;


Δε θυμάμαι ακριβώς τι είναι αλλά νομίζω το συμπληρώνεις και το εκτυπώνεις γιατί είναι ένα από τα δικαιολογητικά που ζητάνε στη σχολή για την ολοκλήρωση της εγγραφής σου.
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Παιδιά σος! Είμαι εγγεγραμμένος από πέρσι στο τμήμα ιερατικων σπουδων στη σχολή βελλας Ιωαννίνων αλλα δεν υπάρχει επιλογή στο σύστημα!
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Ερώτηση!!! Τί είναι αυτό το κόκκινο πλαίσιο στο τέλος της εγγραφής;

https://prnt.sc/p7rw02

Αν θυμάμαι καλά συμπληρώνεις το Στατιστικο ατομικό δελτίο φοιτητή (σου έχει κάτι ερωτήσεις να απαντήσεις) και το εκτυπώνεις γιατί στις περισσότερες σχολές το ζητάνε στα δικαιολογητικά για την ολοκλήρωση της εγγραφής σου.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top