Βουλή των Εφήβων 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
γεια σας...ποσοι απο εσας γραψατε μια εκθεση_περιληψη ηταν 150 λεξεισ!ξερετε ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα?και αν ναι με κληρωση η τα καλυτερα?εσεις για τι θεμα γραψατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγω δεν εγραψα προσωπικα, αν και μας το ανεφερε σημερα η φιλολογος μας. Αλλα ξερω οτι θα διαλεξουν 300 με κληρωση. Τουλαχιστον ετσι μας ειπε. Θα μας πει αυριο περισσοτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Φαντάζομαι δε θα έχει αλλάξει κάτι από τότε που έδωσα. Εμείς χειρόγραφες εκθέσεις είχαμε στείλει σε ένα ειδικό τετράδιο και διαλέγονταν οι καλύτερες από κάθε πόλη ανάλογα με τους πραγματικούς βουλευτές που τις αντιστοιχούν. π.χ. Αν μια πόλη εκπροσωπείται από 7 βουλευτές θα βγουν οι 7 καλύτερες εκθέσεις από την πόλη αυτή για βασικούς έφηβους βουλευτές και οι επόμενες 7 για αναπληρωτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Εγω ημουνα περυσι Αναπληρωτης στο νομο Λαρισας..!!! Τυχαια ειχα γραψει μια εκθεση και μετα απο καμποσο καιρο μ λενε οτι εισαι αναπληρωτης για την Βουλη των Εφηβων.Καλη φαση ομως,αξιζει να γραψετε ολοι.
Θυμαμαι ειχα γραψει για την ανεργια.............:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Οχι Αλεξανδρα φετος αλλαξε. Το γραφεις και το στελνεις ηλεκτρονικα απο το ιντερνετ και διαλεγονται με κληρωση. Γενικα εχει αλλαξει η διαδικασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Και εμείς γράψαμε χθες και διάλεξα για θέμα '' Ευρωπαϊκή ενοποίηση'' .Βέβαια, δε μου άρεσε καθόλου αυτό το όριο των 150 λέξεων γιατί με περιόρισε αρκετά, αλλά από την άλλη αυτά του ηλεκτρονικού τύπου τετράδια τα θεωρώ κάτι πολύ πρωτοποριακό για τα ελληνικά δεδομένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Eπίσης,ο αριθμός των εφήβων βουλευτών ανά νομό έχει μειωθεί.Παλιά οι έφηβοι που πήγαιναν ήταν 300 χωρίς τους Κύπριους και του Έλληνες του εξωτερικού.Πέρσυ που πήγα,ήταν 260 από τον Ελλαδικό χώρο,20 από την Κύπρο και 20 από ελληνικά σχολεία του εξωτερικού.Η κλήρωση γίνεται από τα δοκίμια που περνάνε,και τα αποτελέσματα είχαν βγει κατά τη διάρκεια των εξετάσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
:devil: Πώς θα σας φαινόταν αν μαθαίνατε ότι όλη η υπόθεση με τη βουλή των εφήβων είναι μούφα και έχουν ήδη διαλεχτεί με μέσον αυτοί που θα "κληρωθούν"? (Στο κάτω-κάτω το σωστό αυτό έιναι αφού πρέπει από τώρα να συνηθίσουμε τη ρεμούλα και τη διαφθορά). :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Eμ,έχεις κάποιες αποδείξεις;Εγώ πέρσυ είχα εκλεγεί χωρίς κανέναν μέσον,όπως και άλλα παιδιά με τα οποία γνωριστήκαμε εκεί,και επικοινωνούμε ακόμα.ΟΚ,δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω εάν και οι 300 έχουν περάσει με το σταυρό στο χερι,αλλά είναι πολύ άδικο να γενικεύεις και να με προσβάλεις ουσιαστικά,γιατί εγώ στη ζωή μου ποτέ θα διεκδικούσα κάτι με τέτοιον τρόπο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Και εγώ έγραψα προχθες μια εκθεση για την ανεργια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
εγω εγραψα για την παγκοσμιοποιηση και πηρα ωσ δευτερο θεμα και τριτο θεμα εγκληματικοτητα-βια και κοινωνικη ανισοτητα αντιστοιχα..φυσικα τα θεματα να τα αναγουμε σε πολιτικο θεμα..ηταν ωραια εμπειρια και μονο η συμμετοχη αξιζει τον κοπο..μια τελευταια ευκαιρια μονο του χρονου θα μασ δοθει και ποτε ξανα....ειναι καλο να ακουγεται ενα ευρυ φασμα αποψεων η εκθεσεων στη βουλη των εφηβων...βεβεαια και εμενα με ενοχλησε πωσ υπηρχε περιθωριο 150 λεξεων γιατι δεν μπορουσα να αναπτυξω την κριση μου,,ηταν σαν σε πιεζει ενας αποπραγματοποιημενος υπολογιστης.υστερογραφο:οποιος περασει θα γνωρισει και τα λαμογια-βουλευτες!!!!!!συμφωνειτε????χαχαχαχαχαχαχαχχαχαα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
εγω εγραψα για την παγκοσμιοποιηση και πηρα ωσ δευτερο θεμα και τριτο θεμα εγκληματικοτητα-βια και κοινωνικη ανισοτητα αντιστοιχα..φυσικα τα θεματα να τα αναγουμε σε πολιτικο θεμα..ηταν ωραια εμπειρια και μονο η συμμετοχη αξιζει τον κοπο..μια τελευταια ευκαιρια μονο του χρονου θα μασ δοθει και ποτε ξανα....ειναι καλο να ακουγεται ενα ευρυ φασμα αποψεων η εκθεσεων στη βουλη των εφηβων...βεβεαια και εμενα με ενοχλησε πωσ υπηρχε περιθωριο 150 λεξεων γιατι δεν μπορουσα να αναπτυξω την κριση μου,,ηταν σαν σε πιεζει ενας αποπραγματοποιημενος υπολογιστης.υστερογραφο:οποιος περασει θα γνωρισει και τα λαμογια-βουλευτες!!!!!!συμφωνειτε????χαχαχαχαχαχαχαχχαχαα
Ναι!!! Οντως δυστυχώς-ευτυχώς θα τους δει και από κοντά!!!
Πάντως όσον αφορά το περιθώριο χρόνου ήταν ελάχιστο..Σε 50 λέξεις να γράψεις γιατί θες να συμμετάσχεισ και σε σε 150 να αναπτύξεις ένα θέμα...Και σε υπολογιστή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
kai αρχιζεισ με κεφαλαια,να βαζεισ τονουσ,τελειεσ ασε ασε!αχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Ασε ένας από εμάς ήθελε πολύ να συμμετέχει και τελικά δεν συμμετείχε γι αυτό το λόγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
σοβαρα???εγω κατι τετοια δν θα το ρισκαρα γι αυτον τον λογο...!!!δν ξερω μου φαινεται καπωσ αφυσικο..μηπωσ αυτο ηταν προσχημα για τν συγκεκριμενο???πεταει ενα τοσο ομορφο πραγμα στ σκουπιδια και δεν αφηνει τον εαυτο του να αναδειξει το ταλεντο του!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
σοβαρα???εγω κατι τετοια δν θα το ρισκαρα γι αυτον τον λογο...!!!δν ξερω μου φαινεται καπωσ αφυσικο..μηπωσ αυτο ηταν προσχημα για τν συγκεκριμενο???πεταει ενα τοσο ομορφο πραγμα στ σκουπιδια και δεν αφηνει τον εαυτο του να αναδειξει το ταλεντο του!!!
μπορεί να ήταν και πρόσχημα...δεν ξέρω γιατί αυτός είναι και ψιλο-στον κόσμο του..οπότε μπορεί να το είπε και για πλάκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangeline

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
και εγώ έγραψα μια εκθεσούλα, αν και κάποιος στο chat μου είχε πει ότι είναι μούφα η υπόθεση...
έγραψα για την αξιολόγηση των καθηγητών...
Βέβαια δεν ήξερα για ποιον λόγο ήθελα να πάω στη Βουλή και έγραψα απίστευτες κοινοτοπιες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Κανονικα δεν θα επρεπε να υπηρχε περιορισμος στην εκφραση....Ας εγραφε ο καθενας οσο ηθελε!! Τι 150 κ 200 λεξεις???
Οτι να ειναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gns

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι είναι καλύτερα φέτος που είχαμε όριο 50 και 150 λέξεων.Το λόγο για τον οποίο έγινε αυτό,ο αρμόδιος καθηγητής μας το εξήγησε ως εξής:<<Σου γράφω πολλά,γιατί δεν είχα χρόνο να σου γράψω λίγα>>.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Eμ,έχεις κάποιες αποδείξεις;Εγώ πέρσυ είχα εκλεγεί χωρίς κανέναν μέσον,όπως και άλλα παιδιά με τα οποία γνωριστήκαμε εκεί,και επικοινωνούμε ακόμα.ΟΚ,δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω εάν και οι 300 έχουν περάσει με το σταυρό στο χερι,αλλά είναι πολύ άδικο να γενικεύεις και να με προσβάλεις ουσιαστικά,γιατί εγώ στη ζωή μου ποτέ θα διεκδικούσα κάτι με τέτοιον τρόπο.
Σίγουρα δεν μπορώ να ξέρω ποσοστά. Όμως όταν έχω 2-3 καρατσεκαρισμένα παραδείγματα και ζω στη χώρα της κομπίνας δεν είναι λογικό να έχω σοβαρές αμφιβολίες για τη διαδικασία εκλογής που γίνεται? Κακώς το πήρες προσωπικά. Δεν είχα σκοπό να προσβάλω ούτε εσένα ούτε κανέναν άλλο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top