Βοηθήματα γ λυκειου

menual

Νεοφερμένος

Ο menual αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Καλημέρα θα πάω γ λυκειου και θέλω βοηθήματα για προετοιμασία ποια θα μου προτείνατε;
Ευχαριστώ
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,416 μηνύματα.
Κατεύθυνση;
 

Τρελας123

Νεοφερμένος

Η Τρελας123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Καλημέρα θα πάω γ λυκειου και θέλω βοηθήματα για προετοιμασία ποια θα μου προτείνατε;
Ευχαριστώ
Καλησπέρα! Για Χημεία με κλειστά μάτια από εκδόσεις Σαββάλα του Κώστα Σαλτερή. Για Φυσική εκδόσεις πάλι Σαββάλα των Μαθιουδάκη & Παναγιωτακόπουλου.Κάποτε έλυνα και βοηθήματα των εκδόσεων Γκρίτζαλη! Για Νεοελληνική Γλώσσα & Έκθεση +Λογοτεχνία εκδόσεις Ελληνοεκδοτική των αφών Μητσέλλου αλλά και τα κριτήρια αξιολόγησης των εκδόσεων Πατάκη. (Έχω βγάλει και θετική και θεωρητική κ/θνση).Για Βιολογία είχα τότε του Σαλαμαστράκη αν και πιο πολύ κοίταζα το φροντιστηριακό της Ώθησης.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

και γω μήπως ξέρετε βοηθήματα για ανθρωπιστικών
Λοιπόν,για Γνωστό Αρχαίων εκδόσεις Πατάκη α' κ β' τόμος.Για Άγνωστο είχα πάρει Θεματογραφία αρχαίας ελληνικής του Κων/νου Βασιλάτου και το βοήθημα του Μπιτσιάνη από εκδόσεις Μεταίχμιο.Επίσης,ειχα πάρει και τη θεματογραφία των εκδοσεων Πουκαμισά(ναι,του έχω μια αδυναμία του αγνώστου).Για Νεοελληνική Γλώσσα ό,τι έγραψα και παραπάνω.Για Λατινικά εκδόσεις Πατάκη τους 2 τόμους και Μεταίχμιο του Παπαθανασίου στο οποίο,όμως,είχε κάποια λαθάκια στυλ τυπογραφικά μέσα.Για Ιστορία το σχολικό βιβλίο ευαγγέλιο και εκδόσεις Ξιφαράς εγγύηση.Έχει και φροντιστήριο αυτός.
 

Τρελας123

Νεοφερμένος

Η Τρελας123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Καλησπέρα! Για Χημεία με κλειστά μάτια από εκδόσεις Σαββάλα του Κώστα Σαλτερή. Για Φυσική εκδόσεις πάλι Σαββάλα των Μαθιουδάκη & Παναγιωτακόπουλου.Κάποτε έλυνα και βοηθήματα των εκδόσεων Γκρίτζαλη! Για Νεοελληνική Γλώσσα & Έκθεση +Λογοτεχνία εκδόσεις Ελληνοεκδοτική των αφών Μητσέλλου αλλά και τα κριτήρια αξιολόγησης των εκδόσεων Πατάκη. (Έχω βγάλει και θετική και θεωρητική κ/θνση).Για Βιολογία είχα τότε του Σαλαμαστράκη αν και πιο πολύ κοίταζα το φροντιστηριακό της Ώθησης.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Λοιπόν,για Γνωστό Αρχαίων εκδόσεις Πατάκη α' κ β' τόμος.Για Άγνωστο είχα πάρει Θεματογραφία αρχαίας ελληνικής του Κων/νου Βασιλάτου και το βοήθημα του Μπιτσιάνη από εκδόσεις Μεταίχμιο.Επίσης,ειχα πάρει και τη θεματογραφία των εκδοσεων Πουκαμισά(ναι,του έχω μια αδυναμία του αγνώστου).Για Νεοελληνική Γλώσσα ό,τι έγραψα και παραπάνω.Για Λατινικά εκδόσεις Πατάκη τους 2 τόμους και Μεταίχμιο του Παπαθανασίου στο οποίο,όμως,είχε κάποια λαθάκια στυλ τυπογραφικά μέσα.Για Ιστορία το σχολικό βιβλίο ευαγγέλιο και εκδόσεις Ξιφαράς εγγύηση.Έχει και φροντιστήριο αυτός.
μήπως ξέρεις αν και του πουκάμισα οι εκδόσεις είναι καλές
 

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Γενικά,για τις εκδόσεις Πουκαμισά κάτι άλλο δεν ξέρω,οπότε δε λέω κάτι μη σε πάρω και στο λαιμό μου.Ως φροντιστήριο,πάντως,έχει όνομα.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
μήπως ξέρεις αν και του πουκάμισα οι εκδόσεις είναι καλές
Είχα κάποια βοηθήματα τους σε φυσική και χημεία.
Είχαν αρκετά λάθη. Δεν ξέρω τι μπορεί να έχει αλλάξει απο το 2017. Θα σου πρότεινα να μην το διακινδυνέψεις όμως.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,416 μηνύματα.
Συμφωνώ με αυτά που είπε η @margik απλά στη βιολογία θέλω να προσθέσω της Λαζαρακη εκδόσεις πουκαμισά (μόνο που σε μερικές απαντήσεις έχει κάποια λαθάκια) τόσο το καφέ (αυτό με τον σκύλο) όσο και το μοβ με τα επαναληπτικά. Και αγαπημένο μου ήταν " Η Επανάληψη" εκδόσεις ελληνοεκδοτικη.

Οσον αφορά τα βοηθήματα του Σαλτερη καλό θα ήταν να ξέρεις ότι σε μερικά σημεία στη θεωρία πλατιάζει χωρίς λόγο, ωστόσο με την καθοδήγηση ενός καθηγητή δεν πρόκειται να χαθείς.

Θα πας σε φροντιστήριο; Αν ναι θα σου προτείνουν αυτοί βοηθήματα πάντως...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top