Βοηθήματα για τη Φυσική Προσανατολισμού

stratos_man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Μπορει να μου πει καποιος ποιο ειναι το καλυτερο Βοηθημα για την Τριτη Λυκειου σε Ταλαντωσεις να εχει καλει θεωρια ασκησεις με αποτελεσματα...????

Ευχαριστω προκαταβολικα :D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
εκδοσεις σαββάλα, των Α/Σ Σαβάλλα εχει πολυ περιγραφικά τη θεωρία αλλά οχι και τοσο δυσκολες ασκήσεις...
του μαθουδάκη/παναγιωτακόπουλου ειναι πιο συνποτικο αλλα με δύσκολες και καλές ασκήσεις........:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Καλές ασκησεις έχει και του Αλεφραγκή (Εκδοτικός Όμιλος Συγγραφέων Καθηγητών). Αν και δεν έχω δουλέψει καθόλου Σαβάλλα φέτος πιστεύω ότι έχει πολύ καλές και δύσκολες ασκήσεις του Παναγιωτακόπουλου, ενώ για θεωρία των αδερφών Σαβάλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μαθιουδάκη/Παναγιωτακόπουλου μακράν πρώτο με διαφορά. Έχει συζητηθεί το θέμα πολλές φορές, κάνε και κανά search. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bano

Νεοφερμένος

Ο bano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Παιδιά εγώ σήμερα πήρα το βοήθημα των Μαθιουδάκη/Παναγιωτακόπουλου αλλά παρόλο που το προτείνουν πολλοί δεν ξέρω κατά πόσο θα με βοηθήσει.Η αλήθεια είναι πως ο μόνος λόγος που έψαξα για βοήθημα φυσικής ήταν για να δω πάλι την θεωρία οργανωμένη και να προχωρήσω σιγά σιγά σε πιο δύσκολες ασκήσεις αφού έχω ξεχάσει τελείως τις ταλαντώσεις.

Από ότι έχω ακούσει το συγκεκριμένο βιβλίο έχει δύσκολες ασκήσεις οι οποίες είναι για επανάληψη και δεν ξέρω αν θα μου φανεί χρήσιμο.Ένα άλλο που μου πρότειναν ήταν του Αλεφραγκή.Επίσης το βιβλίο των Μαθιουδάκη/Παναγιωτακόπουλου είναι του 2002 και δεν ξέρω αν είναι πίσω σε οτι αφορά τα πρόσφατα θέματα στις Πανελληνιες ή αν θα ήταν καλύτερο να προτιμήσω κάποιο πιο πρόσφατο.Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bano

Νεοφερμένος

Ο bano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Μπορεί κανείς να με βοηθήσει?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
θες θεωρια ή ασκησεις;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bano

Νεοφερμένος

Ο bano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Και θεωρία και ασκήσεις.Το θέμα είναι οτι μιας και έχω ξεχάσει τις ταλαντώσεις θέλω πρώτα να δω μερικά λυμένα παραδείγματα και μετά να προχωρήσω στις ασκήσεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
εγω ξερω ενα καλο κατα τη γνωμη μου αλλα εχει μονο ασκησεις
https://www.xifaras.com.gr/product.asp?catid=124
αυτο ειναι!ειναι των εκδοσεων ξιφαρας...φρεσκο φρεσκο...προσωπικα στις ταλαντωσεις με βοηθησε αρκετα...αλλα δεν εχει θεωρια...αν και θεωρω οτι καλυτερα θεωρια απο σχολικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bano

Νεοφερμένος

Ο bano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Οκ gossipgirl θα το κοιτάξω και θα δώ τι θα κάνω τελικά.Ευχαριστώ πολύ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

UnSourCeR

Νεοφερμένος

Ο UnSourCeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Του Μαθιουδάκη/Παναγιωτακόπουλου είναι από τα καλύτερα αν όχι το καλύτερο , πολύ καλό είναι και του Σαμπράκου (Εκδοτικός Όμιλος Συγγραφέων Καθηγητών) ξεκίνησα να το χρησημοποιώ πριν 1 μήνα περίπου (οταν μπήκα στην επανάληψη δλδ) και έχει πολύ προτότυπα και έξυπνα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Συγγνώμη που κάνω τέτοιο θέμα αλλά δεν βρήκα παρόμοιο για φυσική παρά μόνο για μαθηματικά ! Λοιπόν..Θέλω ένα βοήθημα φυσικής με όσο γίνεται "ανεβασμένες" ασκήσεις!Επιπλέον να προσθέσω ότι έχω πάρει ήδη του Σαββάλα αλλά ούτε από θεωρία με ικανοποίησε ούτε απο ασκήσεις!Οπότε θέλω να μου προτείνετε ένα βοήθημα που να στοχεύει πιο πολύ στη θεωρία και να είναι έχει όσο γίνεται δυσκολότερες ασκήσεις!Είδα ένα βοήθημα φυσικής από κάποιον Κατσίκα αλλά δεν γνωρίζω πότε βγήκε και αν είναι καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
δεν ξερω ποιο βοηθημα του σαββαλα ειχες αλλα καλα ειναι τα εξης
μαθιουδακης-παναγιωτακοπουλος
αφοι σαββαλα
και απο αλλες εκδοσεις
γιωργος δημοπουλος
γιωργος δημοπουλος-επαναληπτικο εφ ολης της υλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Του Κατσικα εχει δυσκολες και εχει ωραια τη θεωρια...Προσωπικα δεν το πολυχρησιμοποιησα...Κορυφη του Παναγιωτακοπουλου και Μαθιουδακη των εκδοσεων Σαββαλας!Ειδικα το καινουριο!Κριμα που δεν το προλαβα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina!

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ράχες (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγω εχω τον Κοσμοπουλο και εχει πολυ καλες ασκησεις κ θεωρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratos_man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Εγω Χρησιμοποιω του Μαθιουδακη και Παναγιωτακοπουλου το καινουριο στις Ταλαντωσεις & Κυματα και την παλαια εκδοση σε Στερεο και Κρουσεις Δεν εχω κανενα παραπονο πολυ καλα λιγο στην θεωρια στο 2ο μ την χαλαει.. αλλα απο ασκησεις σκιζουνε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schoolfreak

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Εγώ εκτός του Σαββάλα είχα και ένα απο τις εκδόσεις Λιβάνη για στερεό και κρούσεις το οποίο βοήθησε πάρα πολύ και μάλιστα είχε και και παρόμοια άσκηση με το 4ο των πανελληνίων με ολόιδιο σχήμα... Έχει διάφορα επίπεδα απο ανεβασμένες μέχρι πολλαπλή επιλογή και είναι ιδιαίτερα χοντρό... Αν βρω κάποιο λινκ θα το βαλω
-----------------------------------------
https://livanis.eshopkey.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=251348
https://livanis.eshopkey.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=254270
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostashoneybee

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγώ έχω του κατσίκα και έχει από τις ποιό δύσκολες και πιο παράξενες ακήσεις, μου το πρότεινε φέτος ο καθηγητής μου ως το καλήτερο της κατηγορίας του!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Εγώ εκτός του Σαββάλα είχα και ένα απο τις εκδόσεις Λιβάνη για στερεό και κρούσεις το οποίο βοήθησε πάρα πολύ και μάλιστα είχε και και παρόμοια άσκηση με το 4ο των πανελληνίων με ολόιδιο σχήμα... Έχει διάφορα επίπεδα απο ανεβασμένες μέχρι πολλαπλή επιλογή και είναι ιδιαίτερα χοντρό... Αν βρω κάποιο λινκ θα το βαλω
-----------------------------------------
https://livanis.eshopkey.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=251348
https://livanis.eshopkey.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=254270

Και εγω αυτα τα βοηθηματα εκδοσεων Λιβανη ειχα και ειναι οντως πολυ καλα με πολυ καλογραμμενη θεωρια και πολυ καλες ασκησεις...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Παιδιά σήμερα πήγα στο βιβλιοπωλείο και είχαν την καινούρια έκδοση του παραπάνω βοηθήματος φυσικής που είναι της χρονιάς 2008.Εγώ είχα δει την έκδοση του 2006 που είναι σε δύο μεγάλους τόμους και μάλιστα πολύ αναλυτικά και δίστασα να αγοράσω το καινούριο γιατί ήταν πολύ λίγες οι σελίδες και έγραφε ότι καλύπτει όλη την ύλη της χρονιάς .Έκανα βλακεία;

αυτή είναι η έκδοση 2008 : https://www.allbooks.gr/book.php?TitlesID=132833

και αυτή η 2006 που αγόρασα : https://www.e-shop.gr/show_bks.phtml?id=BKS.0521032
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top