Βιολογία - εντυπώσεις

Xx..Riri..xX

Νεοφερμένος

Η Xx..Riri..xX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εννοω να υπαρχουν καποιες θεσεις εργασιας,να υπαρχει σχετικα καλη αποκατασταση και οχι να μεινεις με τα πτυχια στο χερι,αυτο εννοω.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ρε παιδιά... Τελικά υπάρχουν κατευθύνσεις στο βιολογικό της Αθήνας;;

Ανέτρεξα στο site του βιολογικού ΕΚΠΑ και δε βρήκα ξεκάθαρη αναφορά στην ύπαρξη κατευθύνσεων.

Μπορεί να βοηθήσει κανείς;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TrueBlue

Νεοφερμένος

Η TrueBlue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Μπορει να μην υπαρχουν κατευθυνσεις με την καθαρη "δεσμευτικη" μορφη, αλλα να μπορεις να προσαρμοζεις ο ιδιος το προγραμμα σπουδων του εξαμηνου σου αν υπαρχουν διαφορετικα επιλεγομενα μαθηματα.
Με μια γρηγορη ματια στο site του βιολογικου βλεπω πως πχ στο 6ο εξαμηνο ολα τα μαθηματα ειναι επιλογης. Οποτε αν θελεις να ειδικευτεις σε μοριακη βιολογια-γενετικη επιλεγεις μαθηματα οπως Ειδικα θεματα Μοριακης, Ειδικα θεματα Κυτταρικης κλπ, ενω αν σε ενδιαφερει περισσοτερο η ζωολογια παιρνεις αντιστοιχα τα μαθηματα Ζωικη ποικολοτητα, Συγκριτικη ΦΖ κλπ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Με μια γρηγορη ματια στο site του βιολογικου βλεπω πως πχ στο 6ο εξαμηνο ολα τα μαθηματα ειναι επιλογης. Οποτε αν θελεις να ειδικευτεις σε μοριακη βιολογια-γενετικη επιλεγεις μαθηματα οπως Ειδικα θεματα Μοριακης, Ειδικα θεματα Κυτταρικης κλπ, ενω αν σε ενδιαφερει περισσοτερο η ζωολογια παιρνεις αντιστοιχα τα μαθηματα Ζωικη ποικολοτητα, Συγκριτικη ΦΖ κλπ

Nαι αλλά έχω απογοητευτεί, καθώς, στον αιώνα της γενετικής και της μοριακής βιολογίας, βλέπω το πρόγραμμα σπουδών του βιολογικού ΕΚΠΑ να δίνει πολύ μεγαλύτερη σημασία σε θέματα ζωολογίας/βοτανικής παρά σε θέματα ΜΒ και γενετικής.

Δε γίνεται να αφιερώνεται στη γενετική το ίδιο μερίδιο που αφιερώνεται συγκεντρωτικά σε θέματα θαλάσσιας βιολογίας (υδατοκαλλιέργειες, ωκεανογραφίες, ιχθυολογία, οικοσυστήματα επιφανειακών υδάτων κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Nαι αλλά έχω απογοητευτεί, καθώς, στον αιώνα της γενετικής και της μοριακής βιολογίας, βλέπω το πρόγραμμα σπουδών του βιολογικού ΕΚΠΑ να δίνει πολύ μεγαλύτερη σημασία σε θέματα ζωολογίας/βοτανικής παρά σε θέματα ΜΒ και γενετικής.

Δε γίνεται να αφιερώνεται στη γενετική το ίδιο μερίδιο που αφιερώνεται συγκεντρωτικά σε θέματα θαλάσσιας βιολογίας (υδατοκαλλιέργειες, ωκεανογραφίες, ιχθυολογία, οικοσυστήματα επιφανειακών υδάτων κλπ)


Ουσιαστικά εσύ επιλέγεις με τι θα ασχοληθείς, αλλά το τμήμα έχει την υποχρέωση να καλύπτει όλους τους τομείς. Η βιολογία είναι αχανής, όπως και κάθε θετική επιστήμη και ασχέτως αν πολλοί έχουν το ψώνιο της γενετικής, μοριακής κλπ., αυτό δεν σημαίνει πώς θα πρέπει να παραγκωνιστούν οι υπόλοιποι κλάδοι. Ακόμα και οι ζωολογίες και οι βοτανικές (πού παρεμπιπτόντως είναι 100 φορές πιο αγγούρια από γενετική, κυτταρική κλπ.), εμπεριέχουν έννοιες μοριακής και κυτταρικής βιολογίας, όλα είναι αλληλένδετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ουσιαστικά εσύ επιλέγεις με τι θα ασχοληθείς, αλλά το τμήμα έχει την υποχρέωση να καλύπτει όλους τους τομείς. Η βιολογία είναι αχανής, όπως και κάθε θετική επιστήμη και ασχέτως αν πολλοί έχουν το ψώνιο της γενετικής, μοριακής κλπ., αυτό δεν σημαίνει πώς θα πρέπει να παραγκωνιστούν οι υπόλοιποι κλάδοι. Ακόμα και οι ζωολογίες και οι βοτανικές (πού παρεμπιπτόντως είναι 100 φορές πιο αγγούρια από γενετική, κυτταρική κλπ.), εμπεριέχουν έννοιες μοριακής και κυτταρικής βιολογίας, όλα είναι αλληλένδετα.

Nαι έχεις δίκιο.
Η βιολογία είναι μια αχανής επιστήμη, αλλά νομίζω πως θα μπορούσε να θυσιαστεί η ιχθυολογία π.χ. για μια ώρα παραπάνω μοριακής βιολογίας.

Δε ξέρω τι να κάνω. Δε μου αρέσουν ζωολογίες/βοτανικές τόσο πολύ, μου αρέσουν πιο πολύ (απ όσα έχω δει) ΜΒ και Γενετική. Επίσης έχω αποκλείσει το αντίστοιχο τμήμα της θράκης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TrueBlue

Νεοφερμένος

Η TrueBlue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αν ειναι οπως τα λες, οτι δεν σου αρεσουν οι βοτανικες, ζωολογιες, οικολογιες, ισως θα πρεπει να το ξανασκεφτεις για το τμημα της Θρακης. Εκτος κι αν η αποσταση ειναι προβλημα οποτε πασο! Εχω συγγενη στο βιολογικο απθ που μπηκε κυριως για να ασχοληθει με μοριακη κ γενετικη αλλα χρωσταει ακομα κατι φυσιολογιες φυτων, δυναμικες πληθυσμων κλπ κ σιχτιριζει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Με την οικολογία δεν έχω τόσο μεγάλο θέμα.
Με τη βοτανική και τη ζωολογία όμως κόβω φλέβες.

Το τμήμα της Θράκης, πέρα από την απόσταση (μένω Αθήνα), δε το επιλέγω και για άλλους λόγους που προανέφερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MixLazarKal

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Nαι έχεις δίκιο.
Η βιολογία είναι μια αχανής επιστήμη, αλλά νομίζω πως θα μπορούσε να θυσιαστεί η ιχθυολογία π.χ. για μια ώρα παραπάνω μοριακής βιολογίας.

Δε ξέρω τι να κάνω. Δε μου αρέσουν ζωολογίες/βοτανικές τόσο πολύ, μου αρέσουν πιο πολύ (απ όσα έχω δει) ΜΒ και Γενετική. Επίσης έχω αποκλείσει το αντίστοιχο τμήμα της θράκης.

Kοιτα, όπως είπαν και τα παιδια παραπάνω δεν γινεται να μην ασχοληθεις με βοτανικες, ζωολογιες στη γενικη τους μορφη. Βιολογος θα γινεις και πρεπει να ξερεις βασικα πράγματα που πιθανότατα να σου χρειαστουν ή να μη σου χρειαστούν και καθόλου απλά οφείλει το εκάστοτε τμήμα να στα διδάξει.
Δε γνωριζω τι γινεται στο τμημα των Αθηνων σε θεμα κατευθυνσεων. Από την άλλη στο τμημα βιολογίας της Κρήτης που σπουδάζω εγώ υπάρχουν όπως τις θες ''ξεκάθαρες'' κατευθυνσεις. Στο 2ο έτος στο εαρινό εξάμηνο υποχρεούται καθε φοιτητης να διαλέξει ανάμεσα σε Βιομοριακων επιστημων (μοριακα,γενετικα,βιοτεχνολογια) και σε Περιβαλλοντικής Βιολογίας/ διαχειρισης βιολογικων πόρων (θαλασσια βιολογια, οικολογια,βιογεωγραφια κλπ) που σε αποδεσμευουν κατα καποιο τροπο απο μαθηματα που πιθανοτατα να μη γουσταρεις. Παρ'όλ'αυτά υπάρχουν και κοινά αθήματα. Κάθε κατεύθυνση έχει τα δικά της υποχρεωτικά μαθήματα και τα υποχρεωτικά κοινα μαθήματα. Ίδιος σαφης διαχωρισμος κατευθυνσεων υπαρχει και στα μαθηματα επιλογης.Υπάρχουν μαθήματα επιλογής κοινά και για τις δυο κατευθυνσεις και μαθηματα επιλογής που μόνο ο μοριακοι ή μόνο οι του περιβάλλοντος μπορουν να παρουν .Βέβαια στο site του τμηματος μπορεις να δεις και ποια μαθηματα υπάρχουν αναλυτικά σε κάθε κατεύθυνση αλλα και τα κοινα (επιλογής ή υποχρεωτικα). https://w2.cc.uoc.gr/el
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Το βιοχημείας και βιοτεχνολογίας δε σου κάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleniKat

Νεοφερμένος

Η EleniKat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Για το βιολογικο, τι αποψη εχετε?? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi_d

Νεοφερμένος

Η Efi_d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας! Εδωσα φέτος πανελλήνιες και πέρασα στη Σ.Ε.Μ.Φ.Ε , παρόλο που πρωτη μου επιλογή ήταν το βιολογικό. Δε την απέρριψα από την αρχή γιατί μου είχαν πει πως είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα σχολή και ιδιαίτερα ο κλάδος της φυσικής ιατρικής. Παρακολούθησα κάποια μαθήματα και νομίζω δεν είναι γι εμένα. Δηλαδή δεν ήταν ότι φανταζόμουν και δε με καλύπτει σαν άνθρωπο. πιστεύω πως δε θα έπρεπε να περιμένω μέχρι το τρίτο έτος όπου αρχιζουν τα μαθηματα της φυσικής ιατρικής για να αποφασίσω . Σκέφτομαι λοιπόν (αν και λίγο καθυστερημένα ) να ξαναδώσω για να κυνηγήσω το όνειρό μου το βιολογικό και τη γενετική . Εσείς τι λέτε? Αξίζει .?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Aξίζει να σπουδάσεις Μαθηματικά και Φυσική και μέσω αυτών μπορείς σε κάποια μεταπτυχιακή πορεία να συναντήσεις υβριδικούς τομείς των Επιστημών Υγείας μέσω των Μαθηματικών και Φυσικής: Μαθηματική και Υπολογιστική Βιολογία, Βιοφυσική.

Όταν δίνουμε πληροφορίες σε μαθητές λυκείου και λέμε κάποια πράγματα όπως είναι, οι μαθητές δεν τα πιστεύουν και αρχίζουν οι κόντρες, οι φωνές,...κλπ. Καλώς ή κακώς η ΣΕΜΦΕ αν και ανήκει σε Πολυτεχνείο η φυσιογνωμία της είναι Μαθηματικά και Φυσική. Τέλος. Πρώτα αυτά και μετά όλα τα άλλα. Οι Επιστήμες Υγείας, οι Φυσικές Επιστήμες έρχονται ως εφαρμογές σε δεύτερο στάδιο και ενδεχόμενα σε κάποιο μεταπτυχιακό επίπεδο. Τα Τμήματα όμως που είναι αποκλειστικά σ' αυτές τις επιστήμες υπερτερούν αλλού και υστερούν αλλού. Έτσι πάει. Ο καθένας στο είδος του ασχέτως αν η κάθε επιστήμη μπορεί να συναντηθεί ερευνητικά (από Διδακτορικό και άνω) με κάποια άλλη επιστήμη που φαινομενικά δεν ταιριάζουν. Για να μελετήσει κάποιος Ιατρική Φυσική ή κάποιο Βιοεφαρμογή μέσω Μαθηματικών, απαιτείται να γνωρίζει τη δεύτερη λέξη καλά, δηλαδή,

- Ιατρική Φυσική: πολύ καλή Φυσική (και Μαθηματικά)
- Μαθηματική και Υπολογιστική Βιολογία: πολύ καλά Μαθηματικά (και αριθμητική ανάλυση για τον όρο Υπολογιστικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Δεν ειναι ανάγκη να μπεις στο λούκι των πανελληνίων και στα έξοδα που αυτο συνεπαγεται άλλη μια χρονιά. Αυτό που θα σου πρότεινα είναι να τελειώσεις το τμημα που μπήκες και μετά, σε μεταπτυχιακό επίπεδο ή σε επίπεδο κατευθυνσης κατα τη διάρκεια του πρωτου πτυχίου να κινηθείς στον χώρο της βιοφυσικής. Δεν βλάπτει να το ψάχνετε λίγο παραπάνω εαν δεν περάσατε στο τμημα που θελετε, γιατι ειδικα στις θετικες επιστήμες που ειναι αλληλένδετες, πάντα υπάρχει τρόπος να μεταπηδήσεις σε κάτι που να ειναι σχετικό με μια δευτερη. Τμηματα όπως το Μαθηματικό,το Φυσικό,το Χημικό, το Βιολογικό και το Γεωλογικό, ακόμα και η Πληροφορική, έχουν πολλά κοινά στοιχεία μεταξύ τους ή/και ευκολα μπορεις να βρεις κατι που να αφορα δυο ή και περισσότερα απο αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Η Βιολογία σύμφωνα με το Νέο σύστημα θα βρίσκεται στο πεδίο με τις επιστήμες υγείας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi_d

Νεοφερμένος

Η Efi_d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν ειναι ανάγκη να μπεις στο λούκι των πανελληνίων και στα έξοδα που αυτο συνεπαγεται άλλη μια χρονιά. Αυτό που θα σου πρότεινα είναι να τελειώσεις το τμημα που μπήκες και μετά, σε μεταπτυχιακό επίπεδο ή σε επίπεδο κατευθυνσης κατα τη διάρκεια του πρωτου πτυχίου να κινηθείς στον χώρο της βιοφυσικής. Δεν βλάπτει να το ψάχνετε λίγο παραπάνω εαν δεν περάσατε στο τμημα που θελετε, γιατι ειδικα στις θετικες επιστήμες που ειναι αλληλένδετες, πάντα υπάρχει τρόπος να μεταπηδήσεις σε κάτι που να ειναι σχετικό με μια δευτερη. Τμηματα όπως το Μαθηματικό,το Φυσικό,το Χημικό, το Βιολογικό και το Γεωλογικό, ακόμα και η Πληροφορική, έχουν πολλά κοινά στοιχεία μεταξύ τους ή/και ευκολα μπορεις να βρεις κατι που να αφορα δυο ή και περισσότερα απο αυτά.

Απλά σκέφτομαι πως πρέπει να υπομείνω άλλα 5 χρόνια στη σχολή που δε ξέρω αν μ αρέσει σίγουρα κ αν αξίζει ενώ μπορώ να θυσιάσω ένα χρόνο για κάτι που πραγματικά μου αρέσει. Γενικά είμαι πολύ μπερδεμένη. Με φοβίζει το γεγονός του ότι μπορεί να μην μπορέσω να ανταπεξέλθω στις απαιτήσεις της σχολης. επιπλεόν δε ξέρω κατά πόσο μέσω αυτής μπορώ να μεταπηδήσω στον τόμέα της γενετικής. Από την άλλη με τις πανελλήνιες δεν είναι καθόλου σιγουρο το ότι θα πιάσω το βιολογικό και μπορεί να πετάξω ένα χρόνο τσάμπα. Γενικά βρίσκομαι σε μια συγχηση γι αυτό ζητησα βοήθεια εδώ.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Απλά σκέφτομαι πως πρέπει να υπομείνω άλλα 5 χρόνια στη σχολή που δε ξέρω αν μ αρέσει σίγουρα κ αν αξίζει ενώ μπορώ να θυσιάσω ένα χρόνο για κάτι που πραγματικά μου αρέσει. Γενικά είμαι πολύ μπερδεμένη. Με φοβίζει το γεγονός του ότι μπορεί να μην μπορέσω να ανταπεξέλθω στις απαιτήσεις της σχολης. επιπλεόν δε ξέρω κατά πόσο μέσω αυτής μπορώ να μεταπηδήσω στον τόμέα της γενετικής. Από την άλλη με τις πανελλήνιες δεν είναι καθόλου σιγουρο το ότι θα πιάσω το βιολογικό και μπορεί να πετάξω ένα χρόνο τσάμπα. Γενικά βρίσκομαι σε μια συγχηση γι αυτό ζητησα βοήθεια εδώ.!

εγω λοιπον κάνοντας το δικηγόρο του διαβόλου, θα σου βάλω ακόμα μια πιθανότητα. Να δώσεις ξανά πανελλήνιες, να περάσεις και να δεις οτι δεν σου αρεσει η γεντεικη! Μη ξεχνας οτι καμία σχέση το πως διδάσκεται το κάθε μάθημα στο σχολείο, και πως το μελετάς σε πανεπιστημιακό επίπεδο. Αν ήμουν στη θέση σου μάλλον θα τελείωνα τη σχολη και θα στρεφομουν σε κομματια που βρίσκουν εφαρμογές στην Βιολογία. Γνώσεις γενετικής, βιοτεχνολογίας κλπ μπορείς να αποκτήσεις σε μεταπτυχιακό επίπεδο από εκεί και πέρα. Η απόφαση πάντως ειναι δύσκολη, και καλό ειναι να την πάρεις συντομα ετσι ώστε αν τελικα ξαναδωσεις, το πολυ πολυ να χάσεις 1 χρόνο από τη ζωή σου, όπως λες, παρά 2 ή 3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Ξέρει κανείς να μου πει αν απόφοιτοι των τμημάτων βιολογίας μπορούν να έχουν δικό τους φροντιστήριο?:hmm:
Όλα τα φροντιστήρια που έχω δει τα έχουν μαθηματικοί-φυσικοί-φιλόλογοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Ξέρει κανείς να μου πει αν απόφοιτοι των τμημάτων βιολογίας μπορούν να έχουν δικό τους φροντιστήριο?:hmm:
Όλα τα φροντιστήρια που έχω δει τα έχουν μαθηματικοί-φυσικοί-φιλόλογοι
Φυσικα και μπορουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Top