Βιβλία για το ECPE Michigan

puppet_58

Νεοφερμένος

Ο puppet_58 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Δημιούργησα αυτό το θέμα με σκοπό να παραθέσει ο καθένας από εμάς βιβλία που κατα την γνώμη του αποτελούν αναπόσπαστα εργαλεία στην προετοιμασία κάποιου για το ECPE.
Στο φροντιστήριο μου αν και η βασική μου προετοιμασία ήταν για το CPE(Cambridge), ωστόσο κάναμε και το ακόλουθο εγχειρίδιο το οποίο και εξειδικεύεται σε καθαρή προετοιμασία για το ECPE. Το εν λόγω βιβλίο που παραθέτω είναι καρπός της προσωπικής επιμέλειας του καθηγητή μου και ιδιοκτήτη του φροντιστηρίου. Δίχως καμμία μεροληπική από μέρους μου διάθεση, θεωρώ πως πρόκειται ένα από τα πιο ενημερωμένα βιβλία για το ECPE.

1) Get it!......with Honors! The absolute handbook for Michigan ECPE candidates by K. Termentzoglou.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Εγώ έχω το ECPE practice tests Heinle new editions και ομολογώ πως μ'αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Burlington Practice Tests for Michigan Proficiency 1,2 (ΦΟΒΕΡΑ ΒΙΒΛΙΑ! :D)
και για γραμματική -αν και δεν είναι αποκλειστικά για cpe, ecpe κλπ.- Revised Mastermind Use of English for Advanced and Proficiency Classes (Burlington Books)

Καλή δύναμη σε όσους δίνουν! :) Και καλή επιτυχία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malbouffe

Νεοφερμένος

Η malbouffe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Για ολοκληρωμένη προετοιμασία τα: 1) On Course for the MIchigan ECPE, 2) New Generation Practice Tests, 3) Grammar & Sructure for the ECPE, 4) Writing Skills for the ECPE είναι καλά???? https://www.grivas.gr/index.php?id=232
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ECCE practice tests (Grivas)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
1) σειρά Burlington, βιβλία: ECPE HONORS Student's Book, Companion, Workbook
2) Σειρά της Diane Flanel Piniaris, βιβλία: Michigan Proficiency SKILLS BUILDER, LISTENING & SPEAKING, ALL STAR PRACTISE TESTS, FINAL COUNTDOWN, FINAL PRACTISE TESTS for the ECPE
αρκετά :eek: αλλά ομολογώ πως είμαι πολύ ευχαριστημένος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Δημιούργησα αυτό το θέμα με σκοπό να παραθέσει ο καθένας από εμάς βιβλία που κατα την γνώμη του αποτελούν αναπόσπαστα εργαλεία στην προετοιμασία κάποιου για το ECPE.
Στο φροντιστήριο μου αν και η βασική μου προετοιμασία ήταν για το CPE(Cambridge), ωστόσο κάναμε και το ακόλουθο εγχειρίδιο το οποίο και εξειδικεύεται σε καθαρή προετοιμασία για το ECPE. Το εν λόγω βιβλίο που παραθέτω είναι καρπός της προσωπικής επιμέλειας του καθηγητή μου και ιδιοκτήτη του φροντιστηρίου. Δίχως καμμία μεροληπική από μέρους μου διάθεση, θεωρώ πως πρόκειται ένα από τα πιο ενημερωμένα βιβλία για το ECPE.

1) Get it!......with Honors! The absolute handbook for Michigan ECPE candidates by K. Termentzoglou.
Πώς μπορούμε να δούμε δείγμα του βιβλίου και πώς μπορούμε να το αγοράσουμε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Burlington Practice Tests for Michigan Proficiency 1,2 (ΦΟΒΕΡΑ ΒΙΒΛΙΑ! :D)
και για γραμματική -αν και δεν είναι αποκλειστικά για cpe, ecpe κλπ.- Revised Mastermind Use of English for Advanced and Proficiency Classes (Burlington Books)

Καλή δύναμη σε όσους δίνουν! :) Και καλή επιτυχία! :)
αυτα ειχα και εγω και εμεινα απολυτα ικανοποιημενη! ;) επισης ως mainbook εκανα το revised new trends και ειχα και το βιβλιο με τα michigan tests της ιδιας σειρας. Ολα τα βιβλια ειναι παρα πολυ καλα και ευχαριστα! :D Αφου ακομα μου λειπει το μαθημα που εκανα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
2) Σειρά της Diane Flanel Piniaris, βιβλία: Michigan Proficiency SKILLS BUILDER, LISTENING & SPEAKING, ALL STAR PRACTISE TESTS, FINAL COUNTDOWN, FINAL PRACTISE TESTS for the ECPE
αρκετά :eek: αλλά ομολογώ πως είμαι πολύ ευχαριστημένος :)

Κι εγώ Piniaris είχα τα FINAL PRACTICE TESTS for the ECPE και πιστεύω ότι ήταν πολύ καλά(και τα tips που είχε στην αρχή βοήθησαν πολύ)
Γενικότερα έχω ακούσει τα καλύτερα για αυτή τη σειρά και από άλλα άτομα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puppet_58

Νεοφερμένος

Ο puppet_58 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Πρός Ισαάκ Παπαδόπουλο:
Το συγκεκριμένο βιβλίο του Κώστα Τερμεντζόγλου δεν διατίθεται στο εμπόριο, δηλαδή σε βιβλιοπωλεία..Διανέμεται από ενα φωτοτυπείο στην Θεσσαλονίκη. Για περισσότερες πληροφορίες, σε περίπτωση που ενδιαφέρεσαι, θα μπορούσα να ρωτήσω τον καθηγητή μου που εδρεύει το συγκεκριμένο φωτοτυπείο ή ακόμη και να σε φέρω σε επαφή μαζί του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
σχετικα με γραμματικη συστηνω ανεπιφυλακτα το grammar structures for the ecpe εκδοσεις grivas;) και αλλο ενα ολοκαινουργιο βιβλιο michigan proficiency new final super course peter pappas sarah you.....πολυ δυσκολο βιβλιο αλλα αξιζει τον κοπο:) για εκθεση εχω παρει το build up ypour proficiency writing skills της anne nebel;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
αυτα ειχα και εγω και εμεινα απολυτα ικανοποιημενη! ;) επισης ως mainbook εκανα το revised new trends και ειχα και το βιβλιο με τα michigan tests της ιδιας σειρας. Ολα τα βιβλια ειναι παρα πολυ καλα και ευχαριστα! :D Αφου ακομα μου λειπει το μαθημα που εκανα...:(

Εγώ για mainbook είχα τo Upstream C2 Student's Book (αλλά ήταν για το CPE κυρίως αυτό).
Εμένα να δεις πόσο μου έλειψε το μάθημα :worry::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MasterMe

Νεοφερμένος

Ο MasterMe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ποιά η γνώμη σας για το βιβλίο All in one Advanced/Proficiency (KeyEditions) ? Στο τμήμα του ECPE έχουμε ξεκινήσει εδώ και κάνα 2μηνο με αυτό..επίσης αν έχει κάποιος κάνει το "Listening-Writing-Speaking book" της sylvia kar ποια η αποψή του?για τα βιβλια της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης επιπέδου ECPE τι λέτε?εγώ έκανα επιπέδου ECCE παλαιότερα τα βιβλία αυτά και ήμουν ικανοποιήμενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KotCoC100

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Τώρα που το λες θα μπορούσατε να μου προτείνετε καμιά σειρά βιβλίων για ECPE με τα οποία μπορώ να κάνω καλή και επαρκή προετοιμασία σε όλα τα μέρη της εξέτασης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
έχετε να προτείνετε κάτι καλό για writing ecpe?????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KotCoC100

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 258 μηνύματα.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
εκτός της hau, δεν μου αρέσουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KotCoC100

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
εκτός της hau, δεν μου αρέσουν :P
Hahahaha! Μα ίσα ίσα από εκείνη πρέπει να προετοιμαζόμαστε :Ρ Αν θες γνώμη μου ψάξε στις εκδόσεις GRIVAS Publications .. Φέτος έκανα τα βιβλία του για το ECCE και απ'ότι φαίνεται απέδωσαν αφού το πήρα με ΗΡ.. Βγάζει πολύ ωραία και καλά βιβλία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Hahahaha! Μα ίσα ίσα από εκείνη πρέπει να προετοιμαζόμαστε :Ρ Αν θες γνώμη μου ψάξε στις εκδόσεις GRIVAS Publications .. Φέτος έκανα τα βιβλία του για το ECCE και απ'ότι φαίνεται απέδωσαν αφού το πήρα με ΗΡ.. Βγάζει πολύ ωραία και καλά βιβλία..

Ναι σκέφτομαι το Writing Skills του γρίβα... μμμ :hmm: ευχαριστώ! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KotCoC100

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Τίποτα τίποταα :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top