Βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών Pre-Lower, Cambridge ή Michigan

Stavros1

Νεοφερμένος

Ο Stavros1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημέρα. Τι θα μου προτείνατε για ιδιαίτερο αγγλικών σε επίπεδο Pre-Lower; Δεν ξέρω αν θα την κατευθύνω σε Cambridge ή Michigan, πρόκειται όμως για κορίτσι που διαβάζει.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,571 μηνύματα.
Αφού διαβάζει, σίγουρα Cambridge
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,563 μηνύματα.
Το Cambridge έχω την αίσθηση ότι παρέχει βαθύτερη εκμάθηση της γλώσσας και βασίζεται πολύ περισσότερο στο διάβασμα σε σχέση με το Michigan, στο οποίο και ο παράγοντας τύχη παίζει έναν κάποιο ρόλο (χωρίς βέβαια να θέλω να το υποτιμήσω). Αν έχει τις δυνατότητες και τη διάθεση, καλύτερα το FCE.
 

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Ξεκίνα με ένα coursebook b1 ή b1+ που προετοιμάζει και για fce και για ecce. Αν διαπιστώσεις ότι είναι καλύτερη σε ανοικτού τύπου ερωτήσεις fce. Αν είναι καλύτερη σε κλειστού τύπου ερωτήσεις ecce. Καθηγητής αγγλικών δεν είμαι για να σου προτείνω coursebook. Τα βιβλία των εκδοτικών οίκων όμως είναι αμέτρητα.
 

Stavros1

Νεοφερμένος

Ο Stavros1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Θα μπορούσατε να μου προτείνετε βιβλία;
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Πώς θα την αναλάβεις αφού δεν ξέρεις ούτε τι βιβλίο θα κάνεις; Πήγαινε σε ένα ξενόγλωσσο βιβλιοπωλείο και κοίτα 5-6 τίτλους επιπέδου Β1+ να δεις ποιος σου ταιριάζει. Όλα σχεδόν τα βιβλία αυτού του επιπέδου κάνουν και για τις δύο εξετάσεις, αν είναι μόνο για Michigan ή μόνο για Cambridge το λένε στο εξώφυλλο.
 

Stavros1

Νεοφερμένος

Ο Stavros1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ για την απάντηση, έχω εν τέλει επιλέξει βιβλίο. Όσον αφορά το πώς θα την αναλάβω άσε εμένα και τους γονείς της ν'ανησυχουν γι'αυτό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top