Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Καλησπέρα φίλοι μου, η περσινή βάση εισαγωγης του τμήματος Πληροφορικής στο ΠΑΠΕΙ ήταν 16.150, φέτος στις πανελλήνιες συγκέντρωσα 16.308, έχοντας βάλει το τμήμα ως πρώτη επιλογή, λέτε να εισαχθώ ή αναμένεται καμία τρελή άνοδος? Οποιαδήποτε πρόβλεψη θα μου ήταν χρήσιμη, ευχαριστώ!!
Υπολόγιζε συν 500 με 600 μόρια πάνω....
 

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι η λιμενοφυλάκων από 15700 στα 15400 έχει κάποια λογική στην εκτίμηση του στρατηγακη;
 

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πιστεύετε ότι η λιμενοφυλάκων από 15700 στα 15400 έχει κάποια λογική στην εκτίμηση του στρατηγακη;
Νομίζω θα ανέβει. Δεν θα κατέβουν τα σώματα ασφαλείας. Μόνο η πυροσβεστων μου φαίνεται λογική τιμή
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ είδα ότι η Αστέρ θα ανέβει ενώ η αστεκ θα κατέβει με ποια λογική η Αστέρ θα ανέβει ???
 

Nikkkpat

Νεοφερμένος

Ο Nikkkpat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Καλά το ότι πιστευω θα πεσει έξω στα σώματα ασφαλείας το μόνο σίγουρο... Ακόμα και με δεδομένους τους ίδιους εισακτέους η μειωμένη βάση δεν είναι παραξενη αφου οι επιδόσεις ήταν καλυτερες ;
Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν θεωρείτε οτι η λιμενοφυλακων θα ξεπεράσει τα 16500 ..
 

Turtlestar

Νεοφερμένος

Ο Turtlestar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλημέρα, τι εκτίμηση υπάρχει για το Τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής του ΠΑΔΑ; Έχω συγκεντρώσει 14.600
 

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά το ότι πιστευω θα πεσει έξω στα σώματα ασφαλείας το μόνο σίγουρο... Ακόμα και με δεδομένους τους ίδιους εισακτέους η μειωμένη βάση δεν είναι παραξενη αφου οι επιδόσεις ήταν καλυτερες ;
Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν θεωρείτε οτι η λιμενοφυλακων θα ξεπεράσει τα 16500 ..
Φέτος παραπάνω από 500 περίπου άτομα πέρασαν τα πκε σε σχέση με πέρσι. Οπότε θα έχει αύξηση σίγουρα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Καλημέρα, τι εκτίμηση υπάρχει για το Τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής του ΠΑΔΑ; Έχω συγκεντρώσει 14.600
H σχολη αυξησε δημοφιλια φετος οπως πιθανων να ξερεις λογω του integrated master.
Η περιοχη μοριων της εχει σταθερους επιτυχοντες σε συγκριση με το 2020 και οι εισακτεοι ειναι περισσοτεροι λογω μη υπαρξης παλαιου που εκοβε 5% .
Θα περιμενε κανεις μια μεισωση βασεων και λογω της εφαρμογης συντελεστων βαρυτητας.
Λογω ομως της δημοφιλιας και αθηνων θα δικαιολογουσα μια αυξηση της ταξεως 200-300 μοριων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ είδα ότι η Αστέρ θα ανέβει ενώ η αστεκ θα κατέβει με ποια λογική η Αστέρ θα ανέβει ???
Καλα ασε το τραμπολινο της κρητης, εσυ εστιασε στην ροδο που την παλευεις. Ειπαμε η επιτυχια ειναι στο τι θα κανουν τα αγγλικα, απο τα αλλα 4 μαθηματα θα εχουμε πτωση.
 

xraxra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xraxra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Γιάννη καλημέρα. Ο στρατηγακης στην εκτιμηση των βασεων χτες εδωσε πολλές χαμηλόβαθμες μπλοκ στα 8550. Μπορει να ειναι ενδεικτικό και να πέσουν ολες αυτες πχ 8400με 8500?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Γιάννη καλημέρα. Ο στρατηγακης στην εκτιμηση των βασεων χτες εδωσε πολλές χαμηλόβαθμες μπλοκ στα 8550. Μπορει να ειναι ενδεικτικό και να πέσουν ολες αυτες πχ 8400με 8500?
καλημερα, δυστηχως δεν καταλαβαινω τι ρωτας.
 

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Όχι. Ήταν στα 3 πεδία από τότε που μπήκε στις πανελλήνιες
Μάλλον μπερδεύτηκα με την αστυφυλάκων
Φέτος παραπάνω από 500 περίπου άτομα πέρασαν τα πκε σε σχέση με πέρσι. Οπότε θα έχει αύξηση σίγουρα
μήπως φέτος από το λιμενικό ήρθαν περισσότεροι στα πκε επειδή μετρούσε και για τα υπόλοιπα σώματα ασφαλείας και για τον στρατο, τις προηγούμενες χρονιές ίσχυε αυτό ;
 

xraxra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xraxra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
καλημερα, δυστηχως δεν καταλαβαινω τι ρωτας.
Εδωσε εκτίμηση βάσεων. Ειδα οτι στο 1ο πεδίο σε χαμηλόβαθμες σχολές έδωσε σε πολλές το ίδιο νουμερο. Ενδεικτικά 8.550 μόρια σε 22 σχολες. Αυτό θα μπορούσε να ειναι ενδεικτικό και να κινηθουν αυτές οι σχολές πχ 100 κάτω και 100 πάνω?

https://public.stadiodromia.gr/epik...EWLl4ZeZTnS5NebkDsoxzffNtMeiQSwJ-8DU_Wn_kHI9k
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Εδωσε εκτίμηση βάσεων. Ειδα οτι στο 1ο πεδίο σε χαμηλόβαθμες σχολές έδωσε σε πολλές το ίδιο νουμερο. Ενδεικτικά 8.550 μόρια σε 22 σχολες. Αυτό θα μπορούσε να ειναι ενδεικτικό και να κινηθουν αυτές οι σχολές πχ 100 κάτω και 100 πάνω?

https://public.stadiodromia.gr/epikairothta_v/content.php?cid=7c47c5e7-61ae-498d-a845-9928bcf10e2e&id=453?cid=7c47c5e7-61ae-498d-a845-9928bcf10e2e&fbclid=IwAR3gCjFcay-US5EWLl4ZeZTnS5NebkDsoxzffNtMeiQSwJ-8DU_Wn_kHI9k
ναι ...ο στρατηγακης ειπε εμμεσως οτι αυτοι που εχουν ΜΟ 8,9 ( 1ο πεδιο) θα κινηθουν στα 8550 μορια που θα ειναι και ο πατος 1ου πεδιου.
Εγω στρατηγακης δεν ειμαι αλλα εχω θεσει την πατο 1ου στα 8200-8300 ( ισως και λιγο παρακατω κατα περιπτωση).
 

xraxra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xraxra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
ναι ...ο στρατηγακης ειπε εμμεσως οτι αυτοι που εχουν ΜΟ 8,9 ( 1ο πεδιο) θα κινηθουν στα 8550 μορια που θα ειναι και ο πατος 1ου πεδιου.
Εγω στρατηγακης δεν ειμαι αλλα εχω θεσει την πατο 1ου στα 8200-8300 ( ισως και λιγο παρακατω κατα περιπτωση).
Μακάρι Γιάννη,μακάρι.
Σ ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Δεν γίνεται ο πάτος να ναι μικρότερος του μέσου όρου λόγω των συντελεστών.
 

Χρυσουλα-Δημητρα

Νεοφερμένος

Η Χρυσουλα-Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Είμαι απόφοιτη της τρίτης λυκείου. Έδωσα φέτος πανελλήνιες από το 2ο πεδίο. Μάζεψα 16.695 μόρια μαζί με το σχέδιο. Δυστυχώς και λόγω της Εβε δεν μπόρεσα να δηλώσω στο μηχανογραφικό μου τις σχολές της αρχιτεκτονικής στην Ξάνθη και στην Πάτρα. Παρόλο αυτά γνωρίζετε αν έχω ελπίδες για τον Βόλο, τα Ιωάννινα και τα Χανιά;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Είμαι απόφοιτη της τρίτης λυκείου. Έδωσα φέτος πανελλήνιες από το 2ο πεδίο. Μάζεψα 16.695 μόρια μαζί με το σχέδιο. Δυστυχώς και λόγω της Εβε δεν μπόρεσα να δηλώσω στο μηχανογραφικό μου τις σχολές της αρχιτεκτονικής στην Ξάνθη και στην Πάτρα. Παρόλο αυτά γνωρίζετε αν έχω ελπίδες για τον Βόλο, τα Ιωάννινα και τα Χανιά;
Και τις 3 τις εχεις
Βολος οχι πανω απο 16.500, εδω ειμαστε λιγο οριακα λογω αποτυχιας απθ-εμπ απο το σχεδιο.
Ιωαννινα οχι πανω απο 14.200-14.400
Χανια οχι πανω απο 13.900-14.000 , ισως να υπαρξουν κενες θεσεις
Καλα αυτη την αυτοκτονια της ξανθης δεν την καταλαβα. 10 παιδια θα παρει. Μηπως ειναι δακτυλος για να κλεισει?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top