Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή οι σχολές με πολύ χαμηλές βάσεις δε θα δεχτούν φέτος καθόλου πρωτοετείς φοιτητές ;
αν τις κλεισανε ΟΧΙ. αν ειναι ανοιχτες ναι. Αλλα εχω την εντυπωση ( μπορει να ειναι και εντελως λαθος) οτι με την ΕΒΕ άτυπα επανεφεραν τη βαση του 10.
 

Zoigian

Νεοφερμένος

Η Zoigian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εγω υπολογιζω να εχω 16.500 με 17.000 απο 3ο πεδιο, πιστευετε εχω ελπιδες για βιολογικο ή χημικο απθ;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μα τι εννοείτε τις έκλεισαν ??? Εγώ πιστεύω πάντως ότι οι χαμηλές σχολές θα επιλέξουν το 0.8 της εβε
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.

Zoigian

Νεοφερμένος

Η Zoigian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ , εαν εχει καποιος αλλος αποψη να μας την πει και ευχομαι καλα αποτελεσματα σε ολους και να παρει ο καθε ενας οτι του αξιζει
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστω πολυ , εαν εχει καποιος αλλος αποψη να μας την πει και ευχομαι καλα αποτελεσματα σε ολους και να παρει ο καθε ενας οτι του αξιζει
αυτο μου θυμισε Ελενα Ακριτα σε φαση Μητσικωστας
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
βιολογια εχουνε γραψει πολυ καλυτερα απο περσι,χημεια σε επιπεδα εποχων χρυσων για τη χημεια ξαναλεω ξεχαστε ιατρικη με κατω απο 18100.να με ακουτε τι λεω.πεφτω καθε χρονο μεσα
Πώς γνωρίζεις το πως έγραψε η πλειονότητα; Από ότι φαίνεται, αν και τα θέματα θεωρήθηκαν εν συνόλω βατά, οι μαθητές, εξαιτίας μια σειράς λόγων και ιδιαίτερων συνθηκών, δεν ανταποκρίθηκαν δεόντως. Εγώ πιστεύω πως θα έχουμε μικρή άνοδο στις υψηλόβαθμες(=17.000+ μόρια), η τελευταία Ιατρική θεωρώ ότι θα κυμανθεί στα 17.700-17.800, ενώ στις υπόλοιπες βαθμολογικές τάξεις δεν θα σημειωθούν μεγάλες μεταβολές. Όλα τα παραπάνω είναι καθαρά εικασίες βάσει του τι έχω δει και ακούσει, δίχως στατιστικά η όποια προσέγγιση των βάσεων είναι άτοπη. Καλά αποτελέσματα στους υποψήφιους!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Αφού βγουν τα στατιστικά με τις βαθμολογίες θα μπορούμε να έχουμε μια εικόνα για τις βάσεις. Οτιδήποτε λέγεται τώρα είναι προσωπική εκτίμηση
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Πώς γνωρίζεις το πως έγραψε η πλειονότητα; Από ότι φαίνεται, αν και τα θέματα θεωρήθηκαν εν συνόλω βατά, οι μαθητές, εξαιτίας μια σειράς λόγων και ιδιαίτερων συνθηκών, δεν ανταποκρίθηκαν δεόντως. Εγώ πιστεύω πως θα έχουμε μικρή άνοδο στις υψηλόβαθμες(=17.000+ μόρια), η τελευταία Ιατρική θεωρώ ότι θα κυμανθεί στα 17.700-17.800, ενώ στις υπόλοιπες βαθμολογικές τάξεις δεν θα σημειωθούν μεγάλες μεταβολές. Όλα τα παραπάνω είναι καθαρά εικασίες βάσει του τι έχω δει και ακούσει, δίχως στατιστικά η όποια προσέγγιση των βάσεων είναι άτοπη. Καλά αποτελέσματα στους υποψήφιους!
πανω απο 18100 θα ναι η τελευαταια
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
εγω παιδια απο αυτα που διαβαζω-βλεπω και ειδα ειναι τα εξης...δεν ξερω αν συμφωνειτε μαζι μου...τα θεματα ηταν βατα δλδ ενας μαθητης που πηγαινε πχ για 10 επαιρνε το 12-13 ενας που πηγαινε για 5 επαιρνε 8-9 και παει λεγοντας...(η πλειοψηφια τουλαχιστον)τωρα για τον α η β λογο πολυ δεν ανταποκριθηκαν στα θεματα με αποτελεσμα στα δυσκολα μαθηματα πχ αρχαια μαθηματικα να μην εχουμε πολλες καλες βαθμολογιες...εν κατακλειδια πιστευω οτι θα εχουμε ραγδαια ανοδο των χαμηλοβαθμων τμηματων(γιατι αραγε :bleh: ) και υψηλες σχολες θα εχουν τα σκαμπανεβασματα τους πλην των παραιατρικων που απο οτι βλεπω τα γραπτα θα ειναι καλυτερα απο περυσι!
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.
Τα θέματα του τρίτου πεδιου ηταν εύκολα. Η φυσική, περα απο το κλασσικα παρατραβηγμενο δ θεμα και την μεγαλη εκταση των θεματων, δεν ηταν και τοσο δυσκολη. Υπο κανονικές συνθήκες, οι βασεις θα αυξάνονταν. Οι μαθητες/τριες ομως, δεν έγραψαν καλα λογω εγκλεισμού. Οποτε, το οτι θα υπαρξει ανοδος βασεων ειναι σιγουρο, απλα δεν μπορούμε να ξερουμε κατα ποσο.
 

penelopet

Νεοφερμένος

Η penelopet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμές φέτος οι επιδόσεις ήταν χειρότερες από πέρυσι... μίλησα με καθηγητές μου βιολογία ο μέσος όρος ήταν γύρω στο 10-12 μπορεί να ακούγεται ότι έγραψαν τα παιδιά αλλά στην πραγματικότητα δεν έγραψαν τόσο καλά και συγκεκριμένα χειρότερα από πέρυσι.. όπως και στην έκθεση και στην φυσική..εγώ πιστεύω ότι ή θα μείνουν στάσιμες ή βάσεις ή ακόμα και θα πέσουν
 

Eri0611

Νεοφερμένος

Η Eri0611 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Υπολογίζω για μένα γύρω στα 16.000 πιάνω οδε παμακ από επαλ; Πέρυσι ήταν 14.5κ!
 

chochoru

Νεοφερμένος

Η chochoru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμές φέτος οι επιδόσεις ήταν χειρότερες από πέρυσι... μίλησα με καθηγητές μου βιολογία ο μέσος όρος ήταν γύρω στο 10-12 μπορεί να ακούγεται ότι έγραψαν τα παιδιά αλλά στην πραγματικότητα δεν έγραψαν τόσο καλά και συγκεκριμένα χειρότερα από πέρυσι.. όπως και στην έκθεση και στην φυσική..εγώ πιστεύω ότι ή θα μείνουν στάσιμες ή βάσεις ή ακόμα και θα πέσουν
Όταν γράφαμε τα παιδιά έλεγαν ότι τα πήγαν αρκετά καλά ειδικά στη βιολογία και απογοητεύτηκα που τα πήγα χάλια όμως σε διάφορα site και γενικά στο διαδίκτυο δεν είδα την ίδια σιγουριά αντιθέτως πολλοί είπαν ότι δυσκολεύτηκαν. Ίσως τελικά τα "βατά" θέματα δεν βοήθησαν τόσο πολύ ώστε περισσότεροι να πάρουν μια μέτρια βαθμολογία. Θα δείξει όταν βγουν οι βαθμολογίες μας :lol:
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.
Εγώ μόνο η θεατρικών δεν θέλω να ανέβει... Λέτε να ανέβει πολύ?
Το τμήμα θεατρικών σπουδών τα τελευταία χρόνια παρουσιάζει μείωση βάσεων. Λογικά φέτος, και λόγω των αλλαγών, θα ανέβει, το ποσο όμως θα εξαρτηθεί από τη ζήτηση. Όσο πιο πολλοί τη δηλώνουν τόσο θα ανεβαίνει η βάση. Το καλό είναι ότι δεν είναι από τις πιο δημοφιλείς σχολές.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το τμήμα θεατρικών σπουδών τα τελευταία χρόνια παρουσιάζει μείωση βάσεων. Λογικά φέτος, και λόγω των αλλαγών, θα ανέβει, το ποσο όμως θα εξαρτηθεί από τη ζήτηση. Όσο πιο πολλοί τη δηλώνουν τόσο θα ανεβαίνει η βάση. Το καλό είναι ότι δεν είναι από τις πιο δημοφιλείς σχολές.
Γιατί να ανέβει? Μπορεί και να κατέβει 😂 μακάρι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί να ανέβει? Μπορεί και να κατέβει 😂 μακάρι

2010: 14.463
2011: 14.127
2012: 14.387
2013: 13.363
2014: 13.035
2015: 13.472
2016: 13.333
2017: 13.509
2018: 13.074
2019: 12.602
2020: 11.125

Αυτές είναι οι βάσεις της σχολής θεάτρου... Έχει μικρά σκαμπανεβάσματα άρα και φέτος ελπίζω αν ανέβει, να μην ανέβει πάνω από 400-500 μόρια
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top