Αυνανισμός

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,167 μηνύματα.
Παιδια εγώ είπα την άποψη μου δεν ξέρω τι λετε τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasisag

Νεοφερμένος

Ο anastasisag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Η θρησκεία σου anastasisag και ειδικότερα η εκκλησία σου ευθύνεται για τους περισσότερους φόνους στην ιστορία της ανθρωπότητας.

ναι οτι πεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Οι διάφοροι επίσκοποι και «θρησκευτικοί ηγέτες» δεν κάνουν πάνω-κάτω; :hmm: :P:whistle:

Αν έκαναν πανω κατω ή τουλάχιστον είχαν μια φυσιολογική σεξουαλικη ζωή, θα ξεδιναν και δεν θα έκαναν τις ανωμαλίες που κάνουν! Βλ. Παιδεραστία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Πάντως ξέρω και κοπέλες που πράγματι δεν αυνανιζονται. Και όχι, δε θα μου το έκρυβαν. Σύμφωνα με τα λεγόμενα τους "απλά δεν ένιωσαν ποτέ την ανάγκη". Αναστάση και Φώτη μάλλον ανήκετε κι εσείς στις εξαιρέσεις. Εγώ προτείνω να ξαναδοκιμάσετε πάντως, δεν έχετε να χάσετε κάτι. (Κατά προτίμηση χωρίς να έπεται εξομολόγηση... :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasisag

Νεοφερμένος

Ο anastasisag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
όχι ευχαριστώ οσο μπορω θα το αποφευγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Πάντως ξέρω και κοπέλες που πράγματι δεν αυνανιζονται. Και όχι, δε θα μου το έκρυβαν.
Μπα, απλά σ' το κρύβουν :P

Δε θα πω το 100%, αλλά τουλάχιστον το 90% των αγοριών και των κοριτσιών στην ηλικία σου τον παίζει/χαϊδεύεται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
τι εγινε ρε παιδες ,πολεμος για την μαλακια;:P

Στη χώρα της μαλακίας, οι άνθρωποι πολεμούν γι' αυτήν. :P

Θα ήθελα να μας πουν αυτοί που είναι αποχιστές πώς καταφέρνουν την αποχή; :) Το ανθρώπινο σώμα έχει κάποιες ανάγκες και δυστυχώς η (κάθε) εκκλησία ήταν ενάντια στην ανθρώπινη φύση γι' αυτό και η έντονη και διαστροφική ανθρώπινη ιστορία ενάντια στην ειρηνική συνύπαρξη των ανθρώπων. Όλα ξεκινούν από το σώμα. Το σώμα ελέγχεται καλύτερα όσο είναι περιορισμένο στη φυσική του εξέλιξη. Έτσι η υποτονικότητα οδηγεί σε άλλου είδους συμπεριφορές. Όπως συμπεριφέρεται ένα βιολογικό σώμα, έτσι είναι και ένα κοινωνικό σώμα. Η εκκλησία σαν ηθικά παραδείγματα έχει μεγάλη διαφορά από τότε που έγινε εκκλησία σύστημα με διοικητική ταμπέλα. Από πότε οι άνθρωποι είναι τόσο γνώστες ώστε να επιβάλλουν στους άλλους ανθρώπους ότι θα πρέπει να μην αυνανίζονται; Με ποιο κριτήριο, αφού αποτελούνται από το ίδιο σώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

anastasisag

Νεοφερμένος

Ο anastasisag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Στη χώρα της μαλακίας, οι άνθρωποι πολεμούν γι' αυτήν. :P

Θα ήθελα να μας πουν αυτοί που είναι αποχιστές πώς καταφέρνουν την αποχή; :) Το ανθρώπινο σώμα έχει κάποιες ανάγκες και δυστυχώς η (κάθε) εκκλησία ήταν ενάντια στην ανθρώπινη φύση γι' αυτό και η έντονη και διαστροφική ανθρώπινη ιστορία ενάντια στην ειρηνική συνύπαρξη των ανθρώπων. Όλα ξεκινούν από το σώμα. Το σώμα ελέγχεται καλύτερα όσο είναι περιορισμένο στη φυσική του εξέλιξη. Έτσι η υποτονικότητα οδηγεί σε άλλου είδους συμπεριφορές. Όπως συμπεριφέρεται ένα βιολογικό σώμα, έτσι είναι και ένα κοινωνικό σώμα. Η εκκλησία σαν ηθικά παραδείγματα έχει μεγάλη διαφορά από τότε που έγινε εκκλησία σύστημα με διοικητική ταμπέλα. Από πότε οι άνθρωποι είναι τόσο γνώστες ώστε να επιβάλλουν στους άλλους ανθρώπους ότι θα πρέπει να μην αυνανίζονται; Με ποιο κριτήριο, αφού αποτελούνται από το ίδιο σώμα.

Δε σου επιβάλλουν τίποτα μονος σου το επιλεγεις. Αν δεν εχεις ψυχικη δυναμη να μην τον παιζεις τοτε πως ακριβως θα εχεις την ψυχικη δυναμη να κάνεις άλλα πιο σημαντικά πράγματα? Πρωτού κοροιδέψετε λοιπόν και το παιξετε εξυπνοι κατανοήστε το νόημα του ασκητισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Δηλαδή θεωρείς ότι είναι παρά φύσιν η ανάγκη του οργανισμού να εκσπερματώνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Εντάξει ο καθένας έχει την άποψη του και σεβαστή αφού εδώ είναι ένα φόρουμ και ανταλλάζουμε απόψεις. Πάντως στο θέμα μας και εγώ το θεωρώ φυσιολογικό είναι κάτι που το έχει ανάγκη ο οργανισμός, μόνο που δεν πρέπει να το παρακάνουμε! Πάντως εγώ δεν συμφωνώ με την "άποψη" της εκκλησίας. Πολλοί την χρησιμοποιούν όποτε τους βολεύει καθώς σε μερικά την ακολουθούν και σε μερικά όχι, οπότε είναι λίγο γελοίο ( πχ μου λένε για τον αυνανισμό ότι απαγορεύεται και μετά το πάσχα μου πάνε και μου νηστεύουν μόνο μεγάλη εβδομάδα ξέρω 'γω κτλ). Αλλά τέλος πάντων ο καθένας εκφράζει την γνώμη του και δεν προσπαθώ για κανέναν λόγο να σας την αλλάξω. Αλλά άμα είναι να υποστηρίξεις την γνώμη σου με κάτι τουλάχιστον να είσαι 100% πιστός με αυτό (γενικά μιλάω δεν ξέρω τι κάνουν τα παιδιά και τι δεν κάνουν). Βέβαια μερικοί για να μου λένε δεν το έχω δοκιμάσει, κάτι τέτοια μου ακούγονται αστεία, ακόμα και ο πιο "αθώος" γνωρίζει για αυτό! Άσε που ήμαστε στην εφηβεία και η έκκριση τεστοστερόνης αυξάνεται άρα όσοι δεν έχετε δοκιμάσει ή έστω νοιώσει σεξουλική διέγερση να το κοιτάξεται γιατί ίσως έχετε και κάνα πρόβλημα με το αναπαραγωγικό σας (για τα αγοράκια μιλάω) :) φιλικά πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasisag

Νεοφερμένος

Ο anastasisag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Δηλαδή θεωρείς ότι είναι παρά φύσιν η ανάγκη του οργανισμού να εκσπερματώνει;

οχι δεν ειναι παρα φυσιν αφου και αυτο ο Θεος το εφτιαξε. Αλλα επειδη απλα και μονο το ζηταει ο οργανισμός δεν σημαίνει πως πρέπει και να το δώσεις. Ξέρεις άμα φας ζαχαρωτά ο οργανισμός αρχίζει να ζητάει περισσότερα και να νιώθει καλά α και επίσης ο οργανισμός ποτέ δεν θα σου ζητήσει να κάνεις σωματικη ασκηση γιατι δεν αισθανεται καλα και κουραζετε. Το σωστο ομως δεν ειναι να κανεις μονο οτι σου ζηταει ο οργανισμος γιατι τοτε θα καταστραφεις. Η αποχη και η νηστεια ξερεις αυτο το σκοπο εχουν να καλλιεργησουν την δυναμη του νου ωστε να επιβαλλεται στα ενστικτα. Και αυτα που μαθαινεις απο τον ασκητισμο τα κουβαλας και χρησιμεουν και σε αλλους τομεις της ζωης. Και αυτ τα λενε ολες οι θρησκειες. Μαλλον τοσα δισεκατομμύρια ανθρωποι ειναι ολοι χαζοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
pretty much ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ζήσε ασκητικά ή έστω κάνε περιόδους αποχής για πράγματα τα οποία θα συμβαδίσουν με την καλύτερη υγεία σου, καμιά διαφωνία. Όπως ας πούμε το να μην πέφτεις με τα μούτρα στα κορεσμένα λιπαρά ή να μην καπνίζεις 30 τσιγάρα την μέρα και δεν συμμαζεύεται. Δεν βλέπω πώς το να κρατιέσαι από μία βιολογική ανάγκη θα σε κάνει μακροπρόθεσμα καλύτερο άνθρωπο. Άμα είναι έτσι μην κατουράς και 5 φορές την ημέρα, για να μην ακούς πάντα τον οργανισμό σου όταν σου το ζητάει. Κι αυτό βιολογική ανάγκη δεν είναι; Αυτό γιατί δεν σηκώνει αυτοσυγκράτηση;
Προφανώς γιατί το κατούρημα δεν είναι απόλαυση όπως το σεξ ή το φαγητό. Άρα και δεν δαιμονοποιήθηκε από την τόσο σοβαρή θρησκεία σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.

:lol:

Πού το θυμήθηκες; :P Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί στην Ελλάδα ένα τέτοιο θέμα όπως τόσα άλλα, κάνουν τόσο πάταγο έτσι ώστε να αποτελούν είτε σημείο για κόντρες είτε για σημείο για γέλια. Λαός των άκρων.


-Σε τι κόσμο θα βγάλουμε τα παιδιά μας, Νίκο Τσιαμτσίκα;
- Έτσι όπως τα λες Νίκο Ευαγγελάτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
οχι δεν ειναι παρα φυσιν αφου και αυτο ο Θεος το εφτιαξε. Αλλα επειδη απλα και μονο το ζηταει ο οργανισμός δεν σημαίνει πως πρέπει και να το δώσεις. Ξέρεις άμα φας ζαχαρωτά ο οργανισμός αρχίζει να ζητάει περισσότερα και να νιώθει καλά α και επίσης ο οργανισμός ποτέ δεν θα σου ζητήσει να κάνεις σωματικη ασκηση γιατι δεν αισθανεται καλα και κουραζετε. Το σωστο ομως δεν ειναι να κανεις μονο οτι σου ζηταει ο οργανισμος γιατι τοτε θα καταστραφεις. Η αποχη και η νηστεια ξερεις αυτο το σκοπο εχουν να καλλιεργησουν την δυναμη του νου ωστε να επιβαλλεται στα ενστικτα. Και αυτα που μαθαινεις απο τον ασκητισμο τα κουβαλας και χρησιμεουν και σε αλλους τομεις της ζωης. Και αυτ τα λενε ολες οι θρησκειες. Μαλλον τοσα δισεκατομμύρια ανθρωποι ειναι ολοι χαζοι

το ότι το ζητάει ο οργανισμός ξέρεις είναι φυσιολογικό, δεν είναι κάτι το οποίο πρέπει επειγόντως να το αποφύγουμε. Το παράδειγμα με τα ζαχαρωτά πάντως μακράν λάθος. Άμα μπορείς να το ελέγξεις και τρως τη σωστή ποσότητα κάθε φορά μια χαρά θα είσαι. Έτσι και με τον αυνανισμό άμα το κάνεις όποτε πρέπει, δεν ξεφεύγεις και δεν σου επηρεάζει την καθημερινότητα τότε δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα - γιατί εδώ μιλάω για το φυσιολογικό αυνανισμό όχι υπερβολές. Επίσης πριν που ανέφερες για ψυχική δύναμη όλοι μας μια χαρά την έχουμε αλλιώς όποτε είχαμε σεξουαλική διέγερση θα προχωρούσαμε πχ όταν βγαίναμε με φίλους οπότε και αυτό δεν ισχύει. και επειδή πιστεύεις κάπου μην νομίζεις ότι με αυτά εσύ καλλιεργείς την έννοια της δύναμης του νου καλύτερα απ΄όσους δεν πιστεύουν σε κάποιον θεό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
οχι δεν ειναι παρα φυσιν αφου και αυτο ο Θεος το εφτιαξε. Αλλα επειδη απλα και μονο το ζηταει ο οργανισμός δεν σημαίνει πως πρέπει και να το δώσεις. Ξέρεις άμα φας ζαχαρωτά ο οργανισμός αρχίζει να ζητάει περισσότερα και να νιώθει καλά α και επίσης ο οργανισμός ποτέ δεν θα σου ζητήσει να κάνεις σωματικη ασκηση γιατι δεν αισθανεται καλα και κουραζετε. Το σωστο ομως δεν ειναι να κανεις μονο οτι σου ζηταει ο οργανισμος γιατι τοτε θα καταστραφεις. Η αποχη και η νηστεια ξερεις αυτο το σκοπο εχουν να καλλιεργησουν την δυναμη του νου ωστε να επιβαλλεται στα ενστικτα. Και αυτα που μαθαινεις απο τον ασκητισμο τα κουβαλας και χρησιμεουν και σε αλλους τομεις της ζωης. Και αυτ τα λενε ολες οι θρησκειες. Μαλλον τοσα δισεκατομμύρια ανθρωποι ειναι ολοι χαζοι

Γιατι πιστευεις ομως οτι δεν ειναι σωστός ο αυνανισμος; Και μη μου πεις επειδη το λεει η εκκλησία. Φαντάζομαι θα υπάρχει καποιος λόγος που το λεει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Γιατι πιστευεις ομως οτι δεν ειναι σωστός ο αυνανισμος; Και μη μου πεις επειδη το λεει η εκκλησία. Φαντάζομαι θα υπάρχει καποιος λόγος που το λεει.

Γιατί πολύ απλά ο αυνανισμός εγείρει διάφορες πονηρές και σαρκικες επιθυμίες, οι οποίες, είναι αμαρτία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
γιατι ειστε τοσοι πολλοι, γιατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Γιατί πολύ απλά ο αυνανισμός εγείρει διάφορες πονηρές και σαρκικες επιθυμίες, οι οποίες, είναι αμαρτία!!

Και το σεξ σαρκική επιθυμία και πράξη είναι αλλά δε θεωρείται αμαρτία (βέβαια δε θεωρείται αμαρτία μόνο αν γίνεται με σκοπό την τεκνοποίηση αλλά άλλο είναι το ποιντ μου).

Η Εκκλησία θεωρεί αμαρτία τον αυνανισμό επειδή είναι μια πράξη άκρως εγωιστική, για την ικανοποίηση αυτών ακριβώς των "μη πνευματικών και άρα κατώτερων" ηδονών. Υποτίθεται ότι στο δόγμα της Εκκλησίας δε χωρούν οι εγωιστικές πράξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Να αρχίσω να ανησυχώ που όλοι οι μέχρι τώρα απέχοντες είναι κάτω των 18?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top