Αυνανισμός

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
οκ καινουρια στο φορουμ και το δευτερο ποστ μου θα ειναι αυτο.το ελεος αλλα γδφ.
εχω μια μεγαλη ανησυχια,θελω να ακουσω αποψεις για να καθησυχαστω λιγο,μονο κοπελες μπορουν να με βοηθησουν.
φοβαμαι οτι εχω προβλημα.εχω και μαμα γυναικολογο,της μιλαω πολυ ανοιχτα,αλλα οχι τοσο ανοιχτα για να της πω αυτο που με καιει τωρα.

λοιπον,το θεμα ειναι οτι οταν αυνανιζομαι τελειωνω υπερβολικα γρηγορα,συνολικη διαρκεια τριαντα δευτερα μεχρι ενα λεπτο.και την περισσοτερη ωρα κραταω την ανασα μου.οι φιλες μου μου λενε οτι τους παιρνει πολληηη περισσοτερη ωρα και κουραζονται αρκετα.φοβαμαι οτι δεν ειναι φυσιολογικη η περιπτωση μου και οτι η συνηθεια του να τελειωνω τοσο γρηγορα και με αυτο τον τροπο(το κρατημα ανασας εννοω σαφως,οχι τον αυνανισμο)προκαλει προβληματα στο σεξ (<χμ ελλειψη οργασμου,χμχμ) πλιζ πειτε μου οτι δεν ισχυει

Αφού λες οτι εχεις οργασμο δε νομιζω οτι γινεται να τον χάσεις τόσο απλά, οχι τουλαχιστον πριν την κλιμακτήριο. :D
Δεν ξερω αν αντιμετωπιζεις το ιδιο και οταν κανεις σεξ, αν ναι, τότε ισως εισαι πρόωρη (πρωτη φορα το ακουω σε γυναίκα), είτε απλώς εχεις άγχος να τελειωσεις και το σκεφτεσαι συνέχεια. Ισως το δευτερο συμβαινει, βασικα θελει να μην εχεις καθολου αγχος γενικα, το σεξ (και ο αυνανισμός) δεν γινεται για να γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sylvia19

Νεοφερμένος

Η sylvia19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
αυνανισμος χωρις οργασμο δεν υφισταται.σεξ χωρις οργασμο δυστυχως υφισταται.επισης:οι πολλαπλοι οργασμοι ειναι θεμιτότατοι,αλλο τοσο και οι προωροι,αυτο που φοβαμαι ειναι οτι ο 'λαθος αυνανισμος' να το πω ετσι μπορει να οδηγησει μακροπροθεσμα σε ανοργασμικο σεξ.(απο την πλευρα μου παντα,η αλλη πλευρα και το τάιμινγκ της δε με απασχολει καθολου).θα κρατησω ομως το λινκ για να το συμβουλευτω σε περιπτωση που καποτε με πιασει κριση αλτρουισμου,θενκσ:)
μαλλον ειδικος μου χρειαζεται,και μαλλον και αλλος γιατρος περαιτερω του σεξολογου
-----------------------------------------
μίβ,δεν τοχεις ακουσει ποτε γιατι δεν υπαρχει,αλλα ακουγεται πολυ ωραια αχαα.οχι οχι τελειως αλλη ειναι η περιπτωση.δε με νοιαζει να μαθω να αυνανιζομαι σωστα,ουτωςοιαλλως αυτο δεν αλλαζει οπως δεν αλλαζουν και οι ανθρωποι,απλα ανησυχω μηπως επιφερει αδυναμια οργασμου,οχι προωρο οργασμο.αχου ντραπηκα τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teh

Νεοφερμένος

Ο teh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Απο τη στιγμη που εχεις το προτερημα των πολλαπλων οργασμων τι σε πειραζει; :P
Ξερω κοριτσια που τελειωνουν μεσα σε 2-3 λεπτα αλλα δεν ειναι θεμα. Επισης, μην κρατας την ανασα σου και μην σφιγγεσαι. ;)
Αν καποιος αντρας τελειωνε σε 30 δευτερα τωρα εκει υπαρχει προβλημα...αλλα και παλι μπορεις να το ελεγξεις υπο φυσιολογικες συνθηκες.

Υπαρχουν καποιοι μυες στο σωμα που αν τους σφιξεις εν ωρα αυνανισμου σε κανουν να τελειωνεις πιο γρηγορα και κατεπεκταση δεν ειναι τοσο ευχαριστο. Ειναι κατι τεχνικες- μου ειχε πει ενας φιλος που εκανε επαγγελματικο μασαζ- οπου αν αφηνεις ολο σου το σωμα χαλαρο και αναπνεεις φυσιολογικα τοτε φτανεις στην κλιμακτηριο πιο ευχαριστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εγώ αυνανίζομαι αλλά όχι καθημερινώς...Ντρέπομαι βασικά που το λέω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sylvia19

Νεοφερμένος

Η sylvia19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ειναι κατι τεχνικες- μου ειχε πει ενας φιλος που εκανε επαγγελματικο μασαζ- οπου αν αφηνεις ολο σου το σωμα χαλαρο και αναπνεεις φυσιολογικα τοτε φτανεις στην κλιμακτηριο πιο ευχαριστα.

φτανεις στην κλιμακωση εννοεισ,λωλ*124.στην κλιμακτηριο εχω ακομα καμια τριανταπενταρια χρονακια ευτυχως;)
παντως σευχαριστω για την απαντηση,αυτο για το χαλαρωμα που λες πολυ σημαντικο.επισης αυτο με τους μυες τεραστίας σημασιας.
-----------------------------------------
Εγώ αυνανίζομαι αλλά όχι καθημερινώς...Ντρέπομαι βασικά που το λέω

there you go boy!μη ντρεπεσαι,απολαυσε απενοχοποιημενα.το καλο σεξ με τον εαυτο μας ειναι παντα προτιμοτερο απο το κακο σεξ με 2 ατομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ αυνανίζομαι αλλά όχι καθημερινώς...Ντρέπομαι βασικά που το λέω

Φανταζομαι στην ηλικια σου το κανουν σχεδόν όλοι και μαλιστα σε αρκετα μεγαλυτερη συχνότητα, γιατι να ντρεπεσαι? Καντο τωρα που μπορεις οσο μπορεις γιατι μετα με τις γυναικες δεν θα βρισκεις δικαιολογια να το κανεις. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
καντο τωρα που εχεις και ελευθερο χρονο καθε μερα....οταν μεγαλωσεις θα δεις θαχεις λιγοτερο χρονο αλλα και παλι οταν θαχεις ή θα εχεις να κανεις διαφορα ή θα νοιωθεις κουρασμενος απο το τρεξιμο της μερας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
οκ καινουρια στο φορουμ και το δευτερο ποστ μου θα ειναι αυτο.το ελεος αλλα γδφ.
εχω μια μεγαλη ανησυχια,θελω να ακουσω αποψεις για να καθησυχαστω λιγο,μονο κοπελες μπορουν να με βοηθησουν.
φοβαμαι οτι εχω προβλημα.εχω και μαμα γυναικολογο,της μιλαω πολυ ανοιχτα,αλλα οχι τοσο ανοιχτα για να της πω αυτο που με καιει τωρα.

λοιπον,το θεμα ειναι οτι οταν αυνανιζομαι τελειωνω υπερβολικα γρηγορα,συνολικη διαρκεια τριαντα δευτερα μεχρι ενα λεπτο.και την περισσοτερη ωρα κραταω την ανασα μου.οι φιλες μου μου λενε οτι τους παιρνει πολληηη περισσοτερη ωρα και κουραζονται αρκετα.φοβαμαι οτι δεν ειναι φυσιολογικη η περιπτωση μου και οτι η συνηθεια του να τελειωνω τοσο γρηγορα και με αυτο τον τροπο(το κρατημα ανασας εννοω σαφως,οχι τον αυνανισμο)προκαλει προβληματα στο σεξ (<χμ ελλειψη οργασμου,χμχμ) πλιζ πειτε μου οτι δεν ισχυει


αυτό που κρατάς την ανάσα σου πρώτη φορά το ακούω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Θα πρέπει να γίνει κάποια έρευνα για τη συχνότητα αυνανισμού, συναρτήσει παρουσίας ή όχι internet στα σπίτια.
Θα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Θα πρέπει να γίνει κάποια έρευνα για τη συχνότητα αυνανισμού, συναρτήσει παρουσίας ή όχι internet στα σπίτια.
Θα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον

Είναι γεγονός ότι η τεχνολογία έχει προνοήσει και για αυτό το σκοπό... Καλό παράδειγμα μου έδωσες, θα το χρησιμοποιώ στις εκθέσεις μου.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Θα πρέπει να γίνει κάποια έρευνα για τη συχνότητα αυνανισμού, συναρτήσει παρουσίας ή όχι internet στα σπίτια.
Θα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον

υπαρχουν και τα DVD....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
πραγματικα καλες σχεσεις.'μαμα εμεινε το προφυλακτικο μεσα,πηρα το χαπι της επομενης χωρις να σε ρωτησω,δεν εκανα καλα?'λωλ.αλλα πιστεψε με,την ξερω καλα και ξερω οτι αν τη ρωτησω το προηγουμενο θα τη φερω σε δυσκολη θεση.αλλιως γιατι να γραφω νυχτιατικα τον πονο μου σε φοrουμ του οποιου το πλειστον των μελών ειναι μαθητες?αχαχα.ελα ομως που σε ολα τα υπολοιπα φορουμς εχω δημιουργησει σοβαρη εικονα,δε μπορω,κωλυομαι:)

Χαχαχαχα σε λατρευω.

Μηπως φταιει η συχνοτητα με την οποια "επιτελεις το εργον";:P
Θελω να πω, αυνανιζεσαι συχνα ή σπανια; Περναμε σε αλλου επιπεδου ερωτησεις βεβαια, αλλα κοιτα το απο μια πιο "λογικη" σκοπια πριν απευθυνθεις σε γυναικολογο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sylvia19

Νεοφερμένος

Η sylvia19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
μααλον οχι,ειδικα τωρα που μουχει κατσει κιολας οτι μπορει να εχει επιπτωσεις στην 'ερωτικη συνευρεση' ουτε που το πλησιαζω το χερακι:xixi:
μμμ τελοσ πάν ντων,βλεποντασ και κανοντασ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Φανταζομαι στην ηλικια σου το κανουν σχεδόν όλοι και μαλιστα σε αρκετα μεγαλυτερη συχνότητα, γιατι να ντρεπεσαι? Καντο τωρα που μπορεις οσο μπορεις γιατι μετα με τις γυναικες δεν θα βρισκεις δικαιολογια να το κανεις. :D
Γιατι να μη μπορει καποιος να το κανει οταν θα βρισκεται σε σχεση?
Απο την στιγμη που θα θελει να αυνανιστει και εφοσον αυτο ειναι ευχαριστιση για καθε αγορι γιατι να μη το κανει?
Ακομη αν το κανει μπροστα της μπορει να της δειξει και την τεχνικη που του αρεσει πιο πολυ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Γιατι να μη μπορει καποιος να το κανει οταν θα βρισκεται σε σχεση?
Απο την στιγμη που θα θελει να αυνανιστει και εφοσον αυτο ειναι ευχαριστιση για καθε αγορι γιατι να μη το κανει?
Ακομη αν το κανει μπροστα της μπορει να της δειξει και την τεχνικη που του αρεσει πιο πολυ:P


Τι λέτε ρε....:hmm::hmm:
Αυτό είναι τρανταχτό παράδειγμα σεξο-παθολογίας. Αλλο να σου λείπει η κοπέλα σου, να τη σκέφτεσαι και να το κάνεις. Αλλά να αυνανίζεσαι, τη στιγμή που έχεις τη δυνατότητα να κάνεις έρωτα το θεωρώ προβληματικό.
Ας με βοηθήσει και κανένας φοιτητής Ιατρικής....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
:Dγεια σου
για αυτο εβαλα τα ερωτιματικα γιατι δε γνωριζω αν κατι τετοιο θα εχει επιπτωσεις κατα την δικη τους συνευρεση..:hmm:
:!: δεν ειπα να παιρνει περιοδικα και να συνεχιζει να αυνανιζεται
αλλα σαν βιολογικη του αναγκη νομιζω πως δε θα ειναι τοσο κακο, αλλα οκ.. δεν ειπα να γινεται και σε καθημερινη βαση

αα.. και σιγουρα θα ειναι πιο αποδεκτο απο την κοπελα αν γνωριζει πως το κανει καθως σκεφτεται την ιδια και οχι καμια Πετρουλα -.-




:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sylvia19

Νεοφερμένος

Η sylvia19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
δεν ειπα να παιρνει περιοδικα και να συνεχιζει να αυνανιζεται

(τρελα αστειο!)

πανω σαυτο που λετε αφηνω τη μερια μου και λεγω:απο τη μερια του αλλου μου φαινεται απολυτως φυσιολογικο και καθολου παθολογικο το να συμβει αυτο παρουσια μου,ισα ισα θελει πολυ θαρρος και δειχνει ανεση.πολυ ενοχλητικο το ταμπου που εχουν καποιοι αντρες κατα τη διαρκεια των προκαταρκτικων οτι 'δεν κανει' καν να αγγιξουν τα 'γεννητικα τους οργανα'(επισης αστειο οπωςακουγεται)μπροστα στην κοπελα,μονο αυτη επιτρεπεται να τους τα αγγιξει.σιγα,δε θα πεσαι και κεραυνος να τους καψει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Τι λέτε ρε γαμώ το κερατό μου....:hmm::hmm:
Αυτό είναι τρανταχτό παράδειγμα σεξο-παθολογίας. Αλλο να σου λείπει η κοπέλα σου, να τη σκέφτεσαι και να το κάνεις. Αλλά να αυνανίζεσαι, τη στιγμή που έχεις τη δυνατότητα να κάνεις έρωτα το θεωρώ προβληματικό.
Ας με βοηθήσει και κανένας φοιτητής Ιατρικής....

https://en.wikipedia.org/wiki/Non-penetrative_sex
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sylvia19

Νεοφερμένος

Η sylvia19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

('αλσο known as 'dry humping' !λΩλλλ)

' Outercourse in preparation for intercourse can form part of foreplay'


οριστε το λεει και η γουικιπιντια αρα οκ:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 303 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top