Σχολή Αστυφυλάκων

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Και προωθείς αυτή την φυγοπονη νοοτροπία σε πολλές κοπέλες που τυχόν διαβάσουν το μύνημα σου με αποτέλεσμα να μπαίνουν περισσότερες γυναίκες στο σώμα τα κενά που υπάρχουν στους μάχιμους δεν καλύπτονται πλήρως ενώ όλες είναι βολλεμενες σε ένα γραφείο
Ε αμα είναι αυτη η πραγματικοτητα ρε φίλε (που κατα τη γνωμη μου οντως ειναι) γιατι να μην την πει; Και εγω οσες γυναικες-αστυνομικους ξερω βολεμενες σε ενα γραφειο ειναι. Ολο το σ@@@@ οι άντρες το τρωνε κακα τα ψεματα.
 

Mixalis

Νεοφερμένος

Ο Mixalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Είμαι επιλαχών στην αστυφυλάκων αλλά δεν ξέρω ούτε που παρουσιάζομαι ούτε τι πρέπει να έχω μαζί μου για την κατάταξη, μου είπαν ότι θα είμαστε σε επικοινωνία με το αστυνομικό τμήμα, αλλά μετά τις 18 Δεκεμβρίου δεν έχω λάβει καμία ενημέρωση. Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη. Να σημειώσω πως με πήραν τηλέφωνο και έδωσα αφμ , ΑΜΚΑ και πήγα εκεί για αποτυπώματα.
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Είμαι επιλαχών στην αστυφυλάκων αλλά δεν ξέρω ούτε που παρουσιάζομαι ούτε τι πρέπει να έχω μαζί μου για την κατάταξη, μου είπαν ότι θα είμαστε σε επικοινωνία με το αστυνομικό τμήμα, αλλά μετά τις 18 Δεκεμβρίου δεν έχω λάβει καμία ενημέρωση. Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη. Να σημειώσω πως με πήραν τηλέφωνο και έδωσα αφμ , ΑΜΚΑ και πήγα εκεί για αποτυπώματα.
Καλή χρονια! Περιμενεις νεα ειδοποιηση απο το οικειο Α.Τ.
 

deciem

Νεοφερμένος

Η deciem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
1000μετρα είναι ακριβώς 2,5 γυροι
Τα κιλά σου σε σχέση με το βάρος σου είναι αρκετά καλά για στίβο
Μη φανταστείς τίποτα το υπερουαου. Όπως είπα και πριν οποίος θέλει να γίνει κομμάτια θα γίνει. Όποιος θέλει να κάνει μπακα θα την κάνει (χαλαρά).

Ειναι μεν οι ασκήσεις στη γυμναστική απαιτητικές αλλά όχι τόσο ώστε να σε τρομάζουν. Σω.Βε έχει στη δική μου σχολή. Δεν ξέρω τι γίνεται Κομοτηνή και Διδυμότειχο αλλά εμείς τις πρώτες μέρες κυρίως είχε αρκετές κάμψεις. Για πεδίο βολής δεν το συζητώ (εκεί μόνο κάνε το σταυρό σου-υπάρχει σοβαρός λόγος ωστόσο που πριν τις βολές κάνουμε ο, τι κάνουμε )


Η αξιωματικών επειδή είναι αξιωματικών είναι πιο κυριλέ από ο, τι έχω ακούσει. Δεν μπορώ να επεκταθώ άλλο δημοσίως.

Tips θα σου πρότεινα να τρέχεις συχνά να εξασκείσαι. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι κάνεις 6 λεπτά τα 1000μετρα. Ή πας πολύ σιγά ή τρέχεις απόσταση μεγαλύτερη των 1000μ.
Για παραπάνω καλύτερα να απευθυνθείς σε κάποιο γυμναστή όπως κάνουν πολλοί 1-2ημες πριν τα αγωνίσματα.
 

giannist_

Νεοφερμένος

Ο giannist_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σας, σκέφτομαι για τη σχολή αστυφυλάκων και θέλω να ρωτήσω:
1. Πόσο δύσκολα είναι από θέμα εκπαίδευσης;
2. Πόσο γυμνασμενος πρέπει να είμαι;
3. Υπάρχει γενικά το "πέσε και πάρε κάμψεις" ή "βάρα προσοχή" ή καψονια;
Ευχαριστώ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όταν εννοώ καψονια εννοώ ασκήσεις για σκληραγωγηση, πχ πολλές κάμψεις, κοιλιακούς, κτλ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Manolo165

Νεοφερμένος

Ο Manolo165 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Λοιπόν οι πρώτοι μήνες είναι η βασική εκπαίδευση του στρατού οπότε έχει κανονικά καψονια.Καλο είναι να έχεις καλή φυσική κατάσταση γιατί κάθε πρωί έχει τρέξιμο και πιο μετά πάλι γυμναστικη.Ειναι αρκετά απαιτητικά οπότε σκέψου το καλά αν μπορείς να ανταπεξέλθεις
 

giannist_

Νεοφερμένος

Ο giannist_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Λοιπόν οι πρώτοι μήνες είναι η βασική εκπαίδευση του στρατού οπότε έχει κανονικά καψονια.Καλο είναι να έχεις καλή φυσική κατάσταση γιατί κάθε πρωί έχει τρέξιμο και πιο μετά πάλι γυμναστικη.Ειναι αρκετά απαιτητικά οπότε σκέψου το καλά αν μπορείς να ανταπεξέλθεις
Ευχαριστώ για την απάντηση, όταν λες καψονια τι εννοείς;
 

Manolo165

Νεοφερμένος

Ο Manolo165 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.

giannist_

Νεοφερμένος

Ο giannist_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ωραία, ευχαριστώ, και επίσης πως είναι οι σχέσεις μεταξύ των "νέων" και των "παλιών" στη σχολή;
 

Manolo165

Νεοφερμένος

Ο Manolo165 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν νέοι παλιοί όταν έρχονται καινούριοι οι προηγούμενοι βγαίνουν από την σχολή και πάνε για πρακτική σε αστυνομικά τμήματα της Αθήνα
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν νέοι παλιοί όταν έρχονται καινούριοι οι προηγούμενοι βγαίνουν από την σχολή και πάνε για πρακτική σε αστυνομικά τμήματα της Αθήνα
Αυτό τώρα δεν νομίζω να ισχύει αφού έγινε 3ετους φοίτησης
 

giannist_

Νεοφερμένος

Ο giannist_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Oκ, κατάλαβα τώρα, αλλά γενικά από άποψη γυμναστικής, πειθαρχίας, σκληραγωγησης τι περιλαμβάνει η σχολή? Πχ πόσες κάμψεις, έλξεις, κοιλιακούς ??
 

Manolo165

Νεοφερμένος

Ο Manolo165 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Χωρίς παρεξήγηση αν είναι να το σκέφτεσαι τόσο πολύ και να σε προβληματίζει η γυμναστική η πειθαρχία και γενικά η σκληρότητα που θα συναντήσεις μέσα στην σχολή,η αστυφυλάκων δεν είναι για εσένα.Πρεπει να είσαι 100%σιγουρος ότι το θέλεις και από ότι βλέπω εσύ δεν είσαι.Βρες κάποια άλλη σχολή γιατί θα δυσκολευτείς πολύ αν δεν είσαι συνηθισμένος
 

giannist_

Νεοφερμένος

Ο giannist_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Κοίτα, θα μου άρεσε πολύ σαν ιδέα το να είμαι στην αστυφυλάκων, αλλά θέλω γνκ να δω όλο το πλαίσιο, ώστε να είμαι απόλυτα σίγουρος αν μπορώ να ανταπεξέλθω.
Πχ έχω καλή φυσική κατάσταση, χωρις να είμαι "ντουκι" και βγάζω στις ασκήσεις αρκετές επαναλήψεις. Το θέμα της πειθαρχίας στη σχολή δε με ανησυχεί, ξέρω εξάλλου ότι είναι σχολη σώματος ασφαλειας, αλλά νομίζω θα δυσκολευτω πολύ αν πρέπει κάθε μέρα να κάνω ατειλειωτες κάμψεις, ελξεις, κοιλιακούς και δεν ξέρω αν από τους εκπαιδευτές υπάρχουν στην αρχή περιθώρια για προσαρμογή των νέων φοιτητών στις απαιτήσεις ή σε "λιώνουν" μέχρι να καταφέρεις?
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Κοίτα, θα μου άρεσε πολύ σαν ιδέα το να είμαι στην αστυφυλάκων, αλλά θέλω γνκ να δω όλο το πλαίσιο, ώστε να είμαι απόλυτα σίγουρος αν μπορώ να ανταπεξέλθω.
Πχ έχω καλή φυσική κατάσταση, χωρις να είμαι "ντουκι" και βγάζω στις ασκήσεις αρκετές επαναλήψεις. Το θέμα της πειθαρχίας στη σχολή δε με ανησυχεί, ξέρω εξάλλου ότι είναι σχολη σώματος ασφαλειας, αλλά νομίζω θα δυσκολευτω πολύ αν πρέπει κάθε μέρα να κάνω ατειλειωτες κάμψεις, ελξεις, κοιλιακούς και δεν ξέρω αν από τους εκπαιδευτές υπάρχουν στην αρχή περιθώρια για προσαρμογή των νέων φοιτητών στις απαιτήσεις ή σε "λιώνουν" μέχρι να καταφέρεις?
για αρχη σου ευχομαι καλα αποτελεσματα και καλη επιτυχια!κατα δευτερον εκτος απο την κατασταση μεσα στην σχολη πρεπει να σκεφτεις και το μετα...τι εννοω δλδ μικρη εξελιξη μισθου ασχημη επαφη με μερικους πολιτες κλπ κλπ τα σωματα ασφαλειας και ο στρατος ειναι για συγκεκριμενους χαρακτηρες δεν ταιριαζει σε ολους μην κανεις καποια επιλογη και μετα την μετανιωσεις
 

luisnazariodelima

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο luisnazariodelima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Αυτό που λέτε πάντως ότι ο στρατός και τα σώματα ασφαλείας δεν είναι για όλους είναι χαζομάρα. Ενώ οι φιλόλογοι ή οι μαθηματικοί που μπαίνουν στις σχολές με 10 και 11 κάνουν πολύ για αυτά τα επαγγέλματα!😂 Αφήστε ρε παιδιά...
 

Manolo165

Νεοφερμένος

Ο Manolo165 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ναι δεν μπορούν όλοι να γίνουν αστυνομικοί.Εχει πολύ μεγάλη ψυχολογική πίεση βάζεις τον εαυτό σου καθημερινά σε κίνδυνο και η ανταμοιβή για αυτό είναι πολύ μικρή και πραγματικά δεν αξίζει.Πρεπει να το γουστάρεις παρά πολύ προκειμένου να ακολουθήσεις ένα τέτοιο επάγγελμα
 

luisnazariodelima

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο luisnazariodelima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Ναι δεν μπορούν όλοι να γίνουν αστυνομικοί.Εχει πολύ μεγάλη ψυχολογική πίεση βάζεις τον εαυτό σου καθημερινά σε κίνδυνο και η ανταμοιβή για αυτό είναι πολύ μικρή και πραγματικά δεν αξίζει.Πρεπει να το γουστάρεις παρά πολύ προκειμένου να ακολουθήσεις ένα τέτοιο επάγγελμα
στις άλλες δουλειές παίρνουν καλύτερο μισθό θεωρείς; Αν ήταν έτσι δε θα είχαν τέτοιες βαθμολογίες αυτές οι σχολες..
 

Manolo165

Νεοφερμένος

Ο Manolo165 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
στις άλλες δουλειές παίρνουν καλύτερο μισθό θεωρείς; Αν ήταν έτσι δε θα είχαν τέτοιες βαθμολογίες αυτές οι σχολες..
Ρε φίλε στις άλλες δουλειές δεν βάζεις κάθε μέρα σε κίνδυνο την ζωή σου.Μην συγκρίνεις εντελώς ανόμοια πράγματα.Ειναι διαφορετικό να μην παίρνεις καλό μισθό και να είσαι στην ασφάλεια και αλλιώς να δουλεύεις υπό απαίσιες συνθήκες και να παίρνεις ένα μισθό που δεν αναλογεί στην δυσκολία του επαγγέλματος
 

luisnazariodelima

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο luisnazariodelima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Ρε φίλε στις άλλες δουλειές δεν βάζεις κάθε μέρα σε κίνδυνο την ζωή σου.Μην συγκρίνεις εντελώς ανόμοια πράγματα.Ειναι διαφορετικό να μην παίρνεις καλό μισθό και να είσαι στην ασφάλεια και αλλιώς να δουλεύεις υπό απαίσιες συνθήκες και να παίρνεις ένα μισθό που δεν αναλογεί στην δυσκολία του επαγγέλματος
Εξαρτάται που εισαι. Δεν είναι παντού έτσι πρώτον και δεύτερον στο Ελλαδιστάν παρακαλάς να βρεις δουλειά. Δε βρίσκεις έτσι εύκολα με χαμηλό μισθό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top