Ασκήσεις στη Φυσική Γενικής Παιδείας

Mariaathens

Νεοφερμένος

Η Mariaathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Βοηθεια με αυτές μέχρι αύριο, παρακαλω. Ευχαριστώ!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ελυσα την πρώτη, απλά αν μπορει να μου πει κάποιος αν είναι σωστή...
 

Συνημμένα

  • 20211114_181705.jpg
    20211114_181705.jpg
    74.4 KB · Εμφανίσεις: 147
  • 20211114_181723.jpg
    20211114_181723.jpg
    52.2 KB · Εμφανίσεις: 165
  • 20211114_181746.jpg
    20211114_181746.jpg
    83.7 KB · Εμφανίσεις: 147
  • 20211114_181812.jpg
    20211114_181812.jpg
    73.2 KB · Εμφανίσεις: 140
  • 20211114_181830.jpg
    20211114_181830.jpg
    83.1 KB · Εμφανίσεις: 160
  • 20211114_195509.jpg
    20211114_195509.jpg
    1.2 MB · Εμφανίσεις: 146
  • 20211114_195534.jpg
    20211114_195534.jpg
    1.3 MB · Εμφανίσεις: 140
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,224 μηνύματα.
@γιαννης_00 έλα, εχεις πάλι ξενύχτι.

Βέβαια οπως ειπα και την προηγούμενη φορά το σωστό ειναι να τις λύσει η Μαρια. Δεν μιλάμε για μια ασκηση...
Αλλα τι να κάνουμε το αγορι μας ειναι φιλότιμο
 

Mariaathens

Νεοφερμένος

Η Mariaathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
@γιαννης_00 έλα, εχεις πάλι ξενύχτι.

Βέβαια οπως ειπα και την προηγούμενη φορά το σωστό ειναι να τις λύσει η Μαρια. Δεν μιλάμε για μια ασκηση...
Αλλα τι να κάνουμε το αγορι μας ειναι φιλότιμο
Ήδη οπως είδατε ελυσα την πρώτη άσκηση και θα προσπαθήσω να λύσω και τις άλλες... ουτε εγώ θέλω να κουράζω κανέναν και ειδικα τον κύριο Γιαννη, που με έχει βοηθήσει τόσο πολύ. Όταν ολοκληρώσω και άλλη ασκηση θα την ανεβάσω.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,224 μηνύματα.
Ήδη οπως είδατε ελυσα την πρώτη άσκηση και θα προσπαθήσω να λύσω και τις άλλες... ουτε εγώ θέλω να κουράζω κανέναν και ειδικα τον κύριο Γιαννη, που με έχει βοηθήσει τόσο πολύ. Όταν ολοκληρώσω και άλλη ασκηση θα την ανεβάσω.

Δεν χρειάζεται να δικαιολογησε δεν ειμαι ουτε η μαμα σου ουτε η καθηγήτρια σου. Την προηγούμενη φορα πέρασαν ποσες ωρες και δεν ανέβασες καμια λυμενη οποτε...
Καλα τώρα που στο ειπα είμαι σίγουρη οτι κάποια θα ανεβάσεις.

Για καλο τα λεω και μην το παιρνεις προσωπικά, ειναι απλα μια φιλική συμβουλή ❤️
 

Mariaathens

Νεοφερμένος

Η Mariaathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Καταρχάς φυσικά και δεν χρειάζεται να δικαιολογήσει κανεις κανενας. Δεύτερον τις φωτογραφίες τις ανέβασα πολυ πριν μου πείτε κάτι και τέλος, σας απάντησα γιατί θεωρώ ότι έχετε δίκιο και προσπαθώ να γίνω έστω και λίγο καλύτερη στη φυσικη, και για αυτό προσπαθώ τις ασκήσεις που πιστεύω ότι ίσως μπορώ να λύσω να τις λυνω. Σας ευχαριστω πολυ!
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,224 μηνύματα.
Καταρχάς φυσικά και δεν χρειάζεται να δικαιολογήσει κανεις κανενας. Δεύτερον τις φωτογραφίες τις ανέβασα πολυ πριν μου πείτε κάτι και τέλος, σας απάντησα γιατί θεωρώ ότι έχετε δίκιο και προσπαθώ να γίνω έστω και λίγο καλύτερη στη φυσικη, και για αυτό προσπαθώ τις ασκήσεις που πιστεύω ότι ίσως μπορώ να λύσω να τις λυνω. Σας ευχαριστω πολυ!
Η αλήθεια ειναι οτι διακρίνω μια ένταση. Αλλα θα σταθω σε αυτο που είπες οτι προσπαθείς να γίνεις καλύτερη στη φυσική.
Αν όντως προσπαθείς,να ζητήσεις βοήθεια απο τον καθηγητή καθηγήτρια, πολλοί ειναι πρόθυμοι να βοηθήσουν επιπλέον τους μαθητές τους.

Ελπιζω να μη σε στενοχώρησα ,δεν ήταν αυτος ο σκοπός μου. Και ο πληθυντικός ειναι περιττός
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mariaathens

Νεοφερμένος

Η Mariaathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Μόνο από σεβασμο σας μιλάω στον πληθυντικο και για τίποτα άλλο. Το ξέρω ότι το λέτε για το καλό μου και σας ευχαριστω πολυ για αυτό. Δεν θελω για κανέναν λόγο να γίνω αγενής.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Βοηθεια με αυτές μέχρι αύριο, παρακαλω. Ευχαριστώ!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ελυσα την πρώτη, απλά αν μπορει να μου πει κάποιος αν είναι σωστή...
Maria να ρωτησω, αυτες ειναι ασκησεις Β λυκειου γενικης παιδιας?
Δυσκολα σας βαζουν?
 

Mariaathens

Νεοφερμένος

Η Mariaathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ε, ναι β λυκειου γενικής... απλά έχουμε πολλη θεωρία την οποία δεν μας την εξηγούν και μετά μας βάζουν και όλες αυτές τις ασκήσεις, που πραγματικά δεν ξέρω ποιος μπορεί να τις λύσει. Απλά οι καθηγητές αυτοί έρχονται από ιδιωτικά και έχουν σπουδάσει και εξω και νομίζουν ότι έτσι μας βοηθάνε....
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Ε, ναι β λυκειου γενικής... απλά έχουμε πολλη θεωρία την οποία δεν μας την εξηγούν και μετά μας βάζουν και όλες αυτές τις ασκήσεις, που πραγματικά δεν ξέρω ποιος μπορεί να τις λύσει. Απλά οι καθηγητές αυτοί έρχονται από ιδιωτικά και έχουν σπουδάσει και εξω και νομίζουν ότι έτσι μας βοηθάνε....
Εσύ θεωρητική είσαι ;;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Ε, ναι β λυκειου γενικής... απλά έχουμε πολλη θεωρία την οποία δεν μας την εξηγούν και μετά μας βάζουν και όλες αυτές τις ασκήσεις, που πραγματικά δεν ξέρω ποιος μπορεί να τις λύσει. Απλά οι καθηγητές αυτοί έρχονται από ιδιωτικά και έχουν σπουδάσει και εξω και νομίζουν ότι έτσι μας βοηθάνε....
Ειχα την εντυπωση οτι στα ιδιωτικα και στο εξωτερικο βαζουν ευκολοτερα.
Ισως σας προετοιμαζουν για την τραπεζα θεματων.
 

Mariaathens

Νεοφερμένος

Η Mariaathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ειχα την εντυπωση οτι στα ιδιωτικα και στο εξωτερικο βαζουν ευκολοτερα.
Ισως σας προετοιμαζουν για την τραπεζα θεματων.
Μπορει, τι να σας πω... αλλα για να καταλάβετε πέρυσι είχαμε έναν κύριο στα μαθηματικά που επειδή είχαμε καραντίνα από ένα σημείο και μετά μας έκανε μόνο ύλη τρίτης λυκειου, για να βοηθήσει τα παιδιά που θα πανε οικονομικά... και οι ασκησεις που μας εβαζε ήταν πανδυσκολες... ίσως και επίπεδο πανελληνίων, τις οποίες φυσικά έλυνε μόνος του. Αλλα επειδή έχω δει την τράπεζα θεματων πραγματικα δεν έχει τόσο δύσκολα θεματα... τελοσπαντων!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Μπορει, τι να σας πω... αλλα για να καταλάβετε πέρυσι είχαμε έναν κύριο στα μαθηματικά που επειδή είχαμε καραντίνα από ένα σημείο και μετά μας έκανε μόνο ύλη τρίτης λυκειου, για να βοηθήσει τα παιδιά που θα πανε οικονομικά... και οι ασκησεις που μας εβαζε ήταν πανδυσκολες... ίσως και επίπεδο πανελληνίων, τις οποίες φυσικά έλυνε μόνος του. Αλλα επειδή έχω δει την τράπεζα θεματων πραγματικα δεν έχει τόσο δύσκολα θεματα... τελοσπαντων!
Α... αν εχει πιο ευκολα η τραπεζα , καλο ειναι.
Σε ζοριζω τωρα για να τα βρεις πιο ευκολα μετα , οκ ,εχει και αυτο νοημα.
Η φυσικη κουλομπ ειναι γλυκια φυσικη , ευχομαι να μη σε τρομαξει.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά θα γίνω κακός. Οι ασκήσεις που σας βάζουν να λύσετε είναι φυσιολογικού επιπέδου και μάλιστα προς το εύκολο. Αυτές τις ασκήσεις ένας μαθητής ή μαθήτρια που ενδιαφέρεται για το μάθημα θα μπορούσε να τις λύσει χωρίς βοήθεια.

1636921728561.png
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά θα γίνω κακός. Οι ασκήσεις που σας βάζουν να λύσετε είναι φυσιολογικού επιπέδου και μάλιστα προς το εύκολο. Αυτές τις ασκήσεις ένας μαθητής ή μαθήτρια που ενδιαφέρεται για το μάθημα θα μπορούσε να τις λύσει χωρίς βοήθεια.

Εσυ ξερεις
Εμεις ειμαστε οικονομικα ασθενεστεροι.

 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
1636934513600.png

Α) ξεχασα την φορα το Ε , ειναι απο τα Α προς το Β επειδη εινα θετικο το Ε
 

Συνημμένα

  • 1636934433251.png
    1636934433251.png
    398.7 KB · Εμφανίσεις: 124
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top