Απορίες σχετικά με το σπίτι

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! :)
Πόσο δυσκολο ειναι να βρεις σπιτι που να επιτρεπονται κατοικιδια? (συγκεκριμενα στη θεσσαλονικη)
και επισης, συνηθως ο ιδιοκτητης σε αφηνει να βαλεις καρφια, βιδες κτλ στους τοιχους? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΩΓΩ 23

Νεοφερμένος

Η ΓΩΓΩ 23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
απο οσο ξερω καρφια που λες μπορεις να βαλεις.. αλλα οταν φυγεις πρεπει να τα αφησεις όπως τα βρηκες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! :)
Πόσο δυσκολο ειναι να βρεις σπιτι που να επιτρεπονται κατοικιδια? (συγκεκριμενα στη θεσσαλονικη)
και επισης, συνηθως ο ιδιοκτητης σε αφηνει να βαλεις καρφια, βιδες κτλ στους τοιχους? :worry:

Βασικά δεν καταλαβαίνω. Όταν κάποιος έχει κατοικίδιο και θέλει να νοικιάσει σπίτι πρέπει να ρωτήσει τον ιδιοκτητη; Αφού εσύ θα ζεις σε αυτό, όχι αυτός.
Κανονικά δεν θα έπρεπε καν να τα ρωτάνε αυτά, και στη τελική μη του πεις τίποτα. Τι τον νοιάζει; :pfff:

Όσο για το άλλο, φυσικά και μπορείς. Δε θα αφήσεις και άδειους τους τοίχους σου. Σπίτι σου θα είναι, απλά με ενοίκιο, και συμβόλαιο θα' χεις και όλα οκέυ. Και κάτι άλλα χαζά που ακούω, ότι δε μπορείς να βάλεις κλιματιστικό. Φυσικά και μπορείς, απλά όταν με το καλό φύγεις από το σπίτι, το κλιματιστικό θα το πάρεις μαζί σου γιατί ειναι δικιά σου ιδιοκτησία. Δε μπορεί να σου απαγορεύσει κανείς να αγοράσεις, επειδή θα του τρυπήσεις τον τοίχο.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
εγω δεν εχω κατοικιδιο (ειχα ενα γατακι και το σκοτωσε ενα αυτοκινητο και απο τοτε δεν ξαναπηρα γιατι φοβομουνα οτι θα γινει το ιδιο και θα στεναχωρηθω)αλλα η ιδιοκτητρια του σπιτιου μου ειπε πως μπορω να φερω αν εχω και πως δεν υπαρχει προβλημα........τωρα τελευταια σκεφτομαι να παρω ενα γατακι (σαν τον γκαρφιλντ θελω!!!)να μην ειμαι τελειως μονη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Μπορείς να ανοίξεις κανονικά τρύπες γιατί θεωρείται φυσική φθορά και δεν είσαι υποχρεωμένη να κλείσεις τις τρύπες όταν με το καλό φύγεις.
Κατοικίδιο μπορείς να πάρεις κανονικά.Μην δίνεις σημασία αν λέει το συμβόλαιο ότι απαγορεύονται τα κατοικίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Κάποιοι δεν αφήνουν κατοικίδια. Μάλιστα κάποιοι δεν άφηναν να καπνίσεις μέσα στο σπίτι.
Περίεργος κόσμος. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
αρχικα ευχαριστω για τις απαντησεις :)
δηλαδη να μην την ρωτησω καν την ιδιοκτητρια αν εχει προβλημα? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Μην την ρωτησεις καν.
Δηλαδη αν βάλεις γατα μεσα στο σπιτι τι μπορει να κανει το ερμο το ζωο?
Να γκρεμισει κανα τοιχο,να κανει κανα γκραφιτι μεσα στο σπιτι η να χεζει στο ταβανι?
Παρε και μη μασας
Δεν εχει δικαιωμα ουτε να μην σε αφησει να καπνισεις,ουτε να σου πει οτι θα φέρνεις μεχρι 3 ατομα σπιτι(το λεω επειδη το εχω ακουσει) η οτιδηποτε..
Επισης δεν εχει το δικαιωμα να κρατησει αντικλειδι για να ελεγχει το σπιτι..ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ ΟΜΩΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Φανή, είτε ρωτήσεις, είτε όχι, το ίδιο κάνει. Και όχι να σου πουν εσύ έχεις δικαίωμα να έχεις μέχρι 2 κατοικίδια ζώα ανεξάρτητα με το συμβόλαιό σου ή τον κανονισμό της κάθε πολυκατοικίας. Εγώ στη θέση σου θα ρωτούσα πάντως. Καθαρά από ευγένεια και τίποτε άλλο.
Η φθορά που θα προκαλέσει το καρφί στον τοίχο αποκαθίσταται πολύ εύκολα, οπότε δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς. :) Όσο για το αντικλείδι, η σπιτονοικοκυρά μου έχει ένα, για παν ενδεχόμενο. Άνθρωποι είμαστε. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει. Δε μπαίνει για να ελέγχει φυσικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Που το ξέρεις οτι δεν μπαινει να ελεγξει;
Έχεις βάλει κλειστό κύκλωμα παρακολούθησης στο σπίτι που νοικιάζεις και βλέπεις 24/7 τι γίνεται στο σπίτι;
Ποτέ μη λες ποτέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Κάποιοι δεν αφήνουν κατοικίδια. Μάλιστα κάποιοι δεν άφηναν να καπνίσεις μέσα στο σπίτι.
Περίεργος κόσμος. :pfff:

Ναι αλλα πώς θα το ξερει αυτη αμα εσυ καπνιζεις μες στο σπιτι;:hmm:
Νταξει ειπαμε στους κλειστους χωρους ,αλλα οχι και μες στο σπιτι μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
χοχο, Χαρα δεν εχεις μπει μαλλον σε σπιτια φοιτητων που ξενοικιαζουν και χαρμανιαζαν στα σπιτια τους. Οι τοιχοι ειναι κιτρινογκρι σαν να εχουν αρπαξει λιγο στο φουρνο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μπορείς να ανοίξεις κανονικά τρύπες γιατί θεωρείται φυσική φθορά και δεν είσαι υποχρεωμένη να κλείσεις τις τρύπες όταν με το καλό φύγεις.
Κατοικίδιο μπορείς να πάρεις κανονικά. Μην δίνεις σημασία αν λέει το συμβόλαιο ότι απαγορεύονται τα κατοικίδια.
Το συμβόλαιο είναι συμφωνητικό μεταξύ ιδιοκτήτη και ενοικιαστή και εφόσον υπογράφουν αποδέχονται τους όρους. Αν είναι στο κανονισμό της πολυκατοικίας "τον οποίο δεν υπογράφεις" δεν υπάρχει πρόβλημα καθώς η νομοθεσία το επιτρέπει. Αντίθετα αν υπάρχει στο συμβόλαιο τέτοιος όρο νομίζω δεν μπορείς να τον αγνοήσεις.

Συγκεκριμένα η σχετική νομοθεσία είναι αυτή Υ1Β/2000/1995
Επιτρέπεται η διατήρηση σε κάθε κατοικία μόνο ενός σκύλου και μίας γάτας ή δύο σκύλων ή δύο γατών. Προκειμένου για πολυκατοικίες (αποτελούμενες από δύο διαμερίσματα και άνω) επιτρέπεται επίσης η διατήρηση ενός σκύλου και μίας γάτας ή δύο σκύλων ή δύο γατών σε κάθε διαμέρισμα αυτών, ακόμα και εκεί που ο κανονισμός της πολυκατοικίας απαγορεύει τη διατήρηση τέτοιων ζώων, με την προϋπόθεση ότι τα ζώα αυτά θα διατηρούνται στο ίδιο διαμέρισμα όπου διαμένει ο ιδιοκτήτης, και δεν θα παραμένουν μόνιμα στις βεράντες του διαμερίσματος. Απαγορεύεται ρητά η διατήρηση των κατοικίδιων ζώων στους κοινόχρηστους χώρους της πολυκατοικίας (πυλωτή, ταράτσα, βεράντες, ακάλυπτους χώρους κλπ) όπως επίσης και σε αυλή ταράτσα, βεράντες, και λοιπούς ανοικτούς χώρους μονοκατοικιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ravenheart

Νεοφερμένος

Η ravenheart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! :)
Πόσο δυσκολο ειναι να βρεις σπιτι που να επιτρεπονται κατοικιδια? (συγκεκριμενα στη θεσσαλονικη)
και επισης, συνηθως ο ιδιοκτητης σε αφηνει να βαλεις καρφια, βιδες κτλ στους τοιχους? :worry:
Για τα κατοικίδια δεν ξέρω, αλλά καλύτερα να κάνετε μία συζήτηση με τον ιδιοκτήτη έστω από ευγένεια...
Καρφιά μπορείς να βάλεις άνετα;)

Φανή, είτε ρωτήσεις, είτε όχι, το ίδιο κάνει. Και όχι να σου πουν εσύ έχεις δικαίωμα να έχεις μέχρι 2 κατοικίδια ζώα ανεξάρτητα με το συμβόλαιό σου ή τον κανονισμό της κάθε πολυκατοικίας. Εγώ στη θέση σου θα ρωτούσα πάντως. Καθαρά από ευγένεια και τίποτε άλλο.
Η φθορά που θα προκαλέσει το καρφί στον τοίχο αποκαθίσταται πολύ εύκολα, οπότε δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς. :) Όσο για το αντικλείδι, η σπιτονοικοκυρά μου έχει ένα, για παν ενδεχόμενο. Άνθρωποι είμαστε. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει. Δε μπαίνει για να ελέγχει φυσικά :P
Εγώ μόλις μπήκα άλλαξα κλειδαριά:P
Και σου προτείνω να κάνεις κι εσύ το ίδιο. Αν θες κάποιος να έχει αντικλείδι, καλύτερα να το δώσεις σε άτομο που γνωρίζεις κι εμπιστέυεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Εγώ μόλις μπήκα άλλαξα κλειδαριά:P
Και σου προτείνω να κάνεις κι εσύ το ίδιο. Αν θες κάποιος να έχει αντικλείδι, καλύτερα να το δώσεις σε άτομο που γνωρίζεις κι εμπιστέυεσαι...

Ποιον εμπιστεύεσαι περισσότερο εσύ; Συμφοιτητή σου ή τον άνθρωπο που σου νοικιάζει το σπίτι του; Και τη γνωρίζω και την εμπιστεύομαι.

Που το ξέρεις οτι δεν μπαινει να ελεγξει;
Έχεις βάλει κλειστό κύκλωμα παρακολούθησης στο σπίτι που νοικιάζεις και βλέπεις 24/7 τι γίνεται στο σπίτι;
Ποτέ μη λες ποτέ...

Να μπει να ελέγξει τι ακριβώς; :hmm: Αν είναι όρθιοι οι τοίχοι; Δεν έχω κλειστό κύκλωμα, έχω γάτα και η εν λόγω κυρία τις φοβάται πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Άννα μην είσαι τόσο αθώα.
Μπορεί να μπει σπίτι για να ελεγξει να δει μηπως εχει γινει καποια ζημια εως και να σου ξαφρισει προσωπικο αντικειμενο το οτιδηποτε.
Μηπως την γνωριζεις και απο χθες την ιδιοκτητρια;
Απο την στιγμη που νοικιαζεις το σπιτι ειναι ΔΙΚΟ ΣΟΥ και φυσικα δεν εννοω οτι μπορεις να σπασεις πραματα μεσα.

Προσωπικα η δικη μου ιδιοκτητρια ειπε οτι ηθελε να κρατησει ενα κλειδι για ωρα αναγκης χωρις να επιμενει ιδιαιτερα αλλα της ζητησα ολα τα κλειδια με την μια διαφορετικα θα την ψαλιδωνα και θα πηγαινα αλλου να βρω σπιτι η θα αλλαζα κλειδαρια.

Μπορω και να σου πω περιπτωση απο ιδιοκτητρια για να δεις τι μπορει να γινει σε περιπτωση που αφησεις αντικλειδι στην ιδιοκτητρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όσο για το αντικλείδι, η σπιτονοικοκυρά μου έχει ένα, για παν ενδεχόμενο. Άνθρωποι είμαστε. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει. Δε μπαίνει για να ελέγχει φυσικά :P
Λολ. Τι δουλειά έχει να έχει αντικλείδι; ΈΛεος. Αν κλειδωθείς απ' έξω, προσωπικά προτιμώ να πληρώσω κλειδαρά για να μπω μέσα, παρά να έχω δώσει κλειδί σε κάποιον άκυρο.
Εγώ μόλις μπήκα άλλαξα κλειδαριά:P
Και σου προτείνω να κάνεις κι εσύ το ίδιο. Αν θες κάποιος να έχει αντικλείδι, καλύτερα να το δώσεις σε άτομο που γνωρίζεις κι εμπιστέυεσαι...

Ακριβώς. Πρέπει όλοι να αλλάζετε κλειδαριές κανονικά. Σπίτι είναι, πριν από σας ποιος ξέρει ποιος άλλος έμενε εκεί, και πού ξέρεις ότι δεν έχει κρατήσει αντικλείδι;:worry:
Ποτέ δε ξέρεις. Εξάλλου δεν είναι τόσο ακριβή μια νέα κλειδαριά.:P
Να τα προσέχετε αυτά. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δεν είμαι εγώ αθώα. Εσείς είστε καχύποπτοι. :hmm:
Η μητέρα μου έχει δυο διαμερίσματα τα οποία νοικιάζουμε και πάντα κρατάει αντικλείδια. Ποτέ δεν ανοίξαμε ξένο σπίτι ούτε και μας ζήτησαν το κλειδί. Η ώρα ανάγκης δεν είναι να κλειδωθείς απέξω μόνο. Αν υπάρχει κάποια βλάβη ή εγώ ξεχάσω κάτι;
Ψάχνω το σημείο που είπα ότι το σπίτι ανήκει σε άλλον και δεν το βρίσκω. Φυσικά και δικό σου είναι ένα σπίτι από τη στιγμή πληρώνεις γι' αυτό. Δε διαφωνώ πουθενά σε αυτό.

@ KostasTheGreek: Δεν την ήξερα από χθες. Τη γνώρισα όμως. Αν έβλεπα κάτι παράξενο θα ζητούσα το κλειδί μου πίσω. Δεν ξέρω σε τι ανθρώπους έχεις πέσει αλλά ας μην τα ισοπεδώνουμε και όλα. Ίσως λόγω προσωπικής εμπειρίας εγώ να τα βλέπω λίγο πιο ρόδινα αλλά κι εσύ μες τη μαυρίλα. :P Τα δύο άκρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ravenheart

Νεοφερμένος

Η ravenheart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δεν είμαι εγώ αθώα. Εσείς είστε καχύποπτοι. :hmm:
Η μητέρα μου έχει δυο διαμερίσματα τα οποία νοικιάζουμε και πάντα κρατάει αντικλείδια. Ποτέ δεν ανοίξαμε ξένο σπίτι ούτε και μας ζήτησαν το κλειδί. Η ώρα ανάγκης δεν είναι να κλειδωθείς απέξω μόνο. Αν υπάρχει κάποια βλάβη ή εγώ ξεχάσω κάτι;
Ψάχνω το σημείο που είπα ότι το σπίτι ανήκει σε άλλον και δεν το βρίσκω. Φυσικά και δικό σου είναι ένα σπίτι από τη στιγμή πληρώνεις γι' αυτό. Δε διαφωνώ πουθενά σε αυτό.

@ KostasTheGreek: Δεν την ήξερα από χθες. Τη γνώρισα όμως. Αν έβλεπα κάτι παράξενο θα ζητούσα το κλειδί μου πίσω. Δεν ξέρω σε τι ανθρώπους έχεις πέσει αλλά ας μην τα ισοπεδώνουμε και όλα. Ίσως λόγω προσωπικής εμπειρίας εγώ να τα βλέπω λίγο πιο ρόδινα αλλά κι εσύ μες τη μαυρίλα. :P Τα δύο άκρα. :P
Για να 'μαστε καχύποπτοι σημαίνει πως έχουμε δει ένα- δυο πράγματα παραπάνω. Εσείς μπορεί να μην ανοίγετε ξένο σπίτι, αλλά μπορείς να εγγυηθείς πως αυτό ισχύει για όλους;
Την γνώρισες και την εμπιστεύτηκες τόσο γρήγορα;
Ανταλλάξτε ένα τηλέφωνο σε περίπτωση που συμβεί κάτι, αλλά να της δώσεις και το κλειδί;

Άλλωστε, όπως είπε και η ^prinCess^, αντικλείδι μπορεί να έχουν και ένα σωρό άλλοι προηγούμενοι ενοικιαστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Mπορεί να άλλαξε κλειδαριά και να έδωσε αντικλείδι της νέας κλειδαριάς. ;)
Αν θέλει κάποιος να σου κάνει κακό, όπως να σου κλέψει κάτι, θα το κάνει είτε έχει κλειδί είτε όχι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top