Απειλούν οι ερωτικές σχέσεις τις φιλικές;

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν, έχω παρατηρήσει μετά από έρευνα χρόνων και αφηγήσεις πολλών :P ότι με το που δημιουργείται μία σχέση πολλές φορές οι φίλοι του ενός και του άλλου περνούν σε δεύτερη μοίρα. Το ζεύγος περνάει τόσο χρόνο μαζί που η γυναίκα ξεχνάει στις επαφές του κινητού της ότι υπάρχει και μία φίλη που περιμένει αγωνιωδώς ένα τηλέφωνο γιατί κουράστηκε να παίρνει συνέχεια αυτή. Αυτό συμβαίνει και με τους άντρες αλλά πιστεύω σε μικρότερο βαθμό τις περισσότερες φορές.
Μου φαίνεται δηλαδή ότι τελικά το παν είναι να καλυφθεί το ερωτικό κενό. Όταν καλυφθεί αντίο κόσμε. Όταν είναι ακάλυπτο μπορείς να περάσεις ώρες με τον φίλο-φίλη σου να συζητάτε ΄Γιατί δεν έχω γκομενο?Θέλω γκόμενο.Πότε θα βρω εγώ γκόμενο.Θελω να ερωτευτώ.Πιστευεις οτι εχω προβλημα?Τι κανω λάθος.Βρήκα κάποιον! Τα φτιαξαμε!Περνάω τέλεια.Δεν μπορώ να σου μιλήσω αυτή τη στιγμή θα σε πάρω αργότερα.

Όταν έλεγες αργότερα εννοούσες μετά από μια βδομάδα?


Εσύ τι έχετε να πείτε για όλα αυτά?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο! Αυτό αλλάζει από άτομο σε άτομο και από σχέση σε σχέση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Στις αρχές της σχέσης είναι κάπως "φυσιολογικό" νομίζω,οι φίλοι να κάνουν λίγη υπομονή παραπάνω ας πούμε,όσο αφορά τις εξόδους,την ώρα που μπορεί να διαθέσει ο άλλος κι έτσι.

Αλλά υπάρχουνε και όρια.
Π.χ. το να μην σηκώνει καν το τηλέφωνο να δεί τι κάνεις,να έχετε να βγείτε 1-2 βδομάδες. Ε είναι άσχημο.

Το θέμα είναι να υπάρχουν κάποιες προτεραιότητες. Θα βγώ με το αγόρι μου,αλλά θα κανονίσω να βρεθώ και με τις φίλες μου,με γνωστούς.
Δεν σημαίνει ότι επειδή έχω σχέση,σταματάω όλες τις συναναστροφές μου με τους υπόλοιπους ανθρώπους. :confused:
Πόσο μάλλον όσο αφορά φίλους.
Στην τελική,αν τύχει κάτι στην σχέση,χωρίσετε,μαλώσετε,πάλι στον φίλο θα "τρέξεις" μετά.
Αλλά τότε εκείνος θα έχει κάθε δίκιο να απαντήσει: "A τώρα μας θυμήθηκες? :whistle:"

Εν ολίγοις,το θέμα είναι να υπάρχει ισορροπία.
Δεν νομίζω πως "απειλούν" οι ερωτικές σχέσεις τις φιλικές,αν ξέρεις πως να φερθείς και είσαι σωστός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Λοιπόν, έχω παρατηρήσει μετά από έρευνα χρόνων και αφηγήσεις πολλών :P ότι με το που δημιουργείται μία σχέση πολλές φορές οι φίλοι του ενός και του άλλου περνούν σε δεύτερη μοίρα. Το ζεύγος περνάει τόσο χρόνο μαζί που η γυναίκα ξεχνάει στις επαφές του κινητού της ότι υπάρχει και μία φίλη που περιμένει αγωνιωδώς ένα τηλέφωνο γιατί κουράστηκε να παίρνει συνέχεια αυτή. Αυτό συμβαίνει και με τους άντρες αλλά πιστεύω σε μικρότερο βαθμό τις περισσότερες φορές.
Μου φαίνεται δηλαδή ότι τελικά το παν είναι να καλυφθεί το ερωτικό κενό. Όταν καλυφθεί αντίο κόσμε. Όταν είναι ακάλυπτο μπορείς να περάσεις ώρες με τον φίλο-φίλη σου να συζητάτε ΄Γιατί δεν έχω γκομενο?Θέλω γκόμενο.Πότε θα βρω εγώ γκόμενο.Θελω να ερωτευτώ.Πιστευεις οτι εχω προβλημα?Τι κανω λάθος.Βρήκα κάποιον! Τα φτιαξαμε!Περνάω τέλεια.Δεν μπορώ να σου μιλήσω αυτή τη στιγμή θα σε πάρω αργότερα.

Όταν έλεγες αργότερα εννοούσες μετά από μια βδομάδα?


Εσύ τι έχετε να πείτε για όλα αυτά?:D

Εξαιρετικο θεμα προς συζητηση καταρχην.
Δευτερον, εχει τυχει και σε μενα μια φιλη με την οποια να εχουμε περασει πολλα,να με εχει ακουσει στους μεγαλυτερους χωρισμους μου και να ειναι εκει να ξενυχταει μαζι μου,οταν σερνομουν στα πατωματα για γκομενο.Οταν βρηκε γκομενο,then, ηταν καθε μερα εξω,αυτο το ''δεν μπορω να σου μιλησω τωρα ειμαι μαζι του'' που περιγραφεις,τ εχω ζησει 100% αλλα δεν της μιλησα ,δεν της ειπα οτι με εχει γραμμενη στα τετοια της γιατι και εγω οταν ειχα αναγκη απο ψυχολογικη στηριξη ηταν εκει.το θεμα ειναι να μην παραγινεται το κακο,δηλαδη να οταν εισαι μαζι με τη φιλη σου να σου μιλαει μονο για τον γκομενο της λες και αλλα θεματα προς συζητηση δεν υπαρχουν,λες και ο κοσμος γυριζει γυρω απο εκεινον.Ειναι σημαντικο να διατηρουνται οι ισορροπιες αλλα ακομα και οταν δεν υπαρχουν να τις κανουμε να υπαρχουν.Να λεμε με το πρωτο τι μας ενοχλει αλλα παντα σε στυλ συζητησης,αλλωστε και φιλος γ αυτο λεγεται φιλος!ειναι ο ανθρωπος που μας καταλαβαινει και μας ακουει και κανουμε και εμεισ το ιδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
τις περισσότερες φορές αυτό γίνεται (από τη μεριά των γυναικών κυρίως).. λες και τόσο καιρό ο γκόμενος 'η η γκόμενα σου συμπαραστεκόταν ή ήταν δίπλα σου στις καλές στιγμές! Αλλά δε χρειάζεται να στενοχωριόμαστε άμα συμβεί αυτό και σε εμάς..Ίσα ίσα που μας ανοίγουν τα μάτια και βλέπουμε τελικά ποιοι είναι και ποιοι δεν είναι φίλοι πραγματικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Σε ένα βαθμό είναι κατανοητό. Η εβδομάδα έχει μόλις 7 ημέρες, οπότε αν "χωρέσεις" μέσα στην εβδομάδα και την σχέση σου, τότε από κάπου θα πρέπει να κόψεις ή να αντικαταστήσεις. Και συνήθως ο κλήρος πέφτει στην αντικατάσταση λίγου από τον χρόνο που έβγαινες με τους φίλους σου.

Το έχω δει και εγώ, προφανώς, σε προσωπικό επίπεδο να μειώνεται ο χρόνος που περνάω με κάποια άτομα όταν έχουν κοπέλα. Αλλά, γνωρίζοντας πόσο δύσκολο είναι να βρεις ένα άτομο με το οποίο πραγματικά ταιριάζεις, δεν συνηθίζω να είμαι ο ξενέρωτος της παρέας και αφήνω τα παιδιά να χαρούν την παρέα του συντρόφου τους, αν τόσο πολύ την έχουν ανάγκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αργύρης96

Νεοφερμένος

Ο Αργύρης96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
πρέπει και οι φίλοι να έχουν την κατάλληλη κατανόηση και να σου δώσουν το χρόνο που χρειάζεσαι για να τα προσαρμόσεις έτσι τα πράγματα, ώστε να μην παρατήσεις καμία από τις δύο πλευρές!

Βέβαια, πρέπει και να μην το παρακάνεις!


Οι φιλικές σχέσεις κινδυνεύουν (αν και δεν το πιστεύω) όταν εμπλακεί η ερωτική σχεση ανάμεσα στα δύο άτομα. Το έχω ζήσει και κατάλαβα οτι χωρίσαμε με την δικαιολογία "Καλύτερα Φίλοι".

Τι να πω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Moυ εχει τυχει μια απο τις φιλες μου(κολλητη δηθεν)να με παρατησει επειδη βρηκε καποιον μ...... και κολλησε πανω του λες και ηταν το κελεπουρι...!!!Και που να 'ξερε...Απομονωσε ολες τις φιλες της,μαζι και μενα,και εμεινε μονη της....Στην αρχη στεναχωριομουν γιατι πιστευα οτι εκανα εγω καποιο λαθος αλλα πλεον εχω καταλαβει οτι δεν αξιζε τιποτα! :/:
Οταν την παρατησει και συνειδητοποιησει τη συμπεριφορα της,εγω δεν θα ειμαι διπλα της ουτε και κανενας αλλος!!
:no:
Γιατι ειναι τοσο δυσκολο να συμβαδισεις τη φιλια με τον ερωτα;;;Δεν νομιζω!!!:beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
εμας παντως ο κολλητος μου οποτε τα βρισκει με την κοπελα του μας παραταει..ειναι πολυ σπαστικο.μεχρι που πηραμε αποφαση να τον γραψουμε ομαδικως και οταν χωρισει μαζι της να το καταλαβει..(ειναι απο τα ζευγαρια που τα φτιαχνουν και χωριζουν καθε βδομαδα):whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
ωραίο θέμα, κρίμα που έχει χαθεί!!!
για να πω και γω τη γνώμη μου, όντως είναι πλεον γνωστο ότι με το που τα φτιάξει ένας φίλος σου με άλλον, τέλος, τον ΄χανεις. αν η φιλία είναι απλή οκ δεν είναι τραγικό γιατί όλο και κάποια στιγμή θα τα πείτε, όλο και θα βγείτε για ένα καφέ. όμως, το χειρότερο είναι όταν ο άλλος είναι ο κολλητός/ή σου... τότε αυτόματα μετατρέπεται σε "απλά φίλος". δεν ξέρω για σας, αλλά εμένα μου έτυχε πρόσφατα και κυριολεκτικά μου έχει σπάσει τα νεύρα, καθώς νιώθω ότι πλέον δεν έχω κάποιον να ακούει τον πόνο μου και να με καταλαβαίνει. τα θέματα συζήτησης είναι εκτενή μόνο όταν αναφέρονται στον γκόμενο/α του άλλου, και κάθε άλλο θέμα ο άλλος το βαριέται. για να μην πω για τις εξόδους, εκεί που βγαίνατε συνέχεια τώρα άντε να βγείτε μία φορά στις 2 βδομάδες, και όχι τίποτα, θα σου κουβαλήσει και τον γκόμενο... δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα αλλά ρε παιδι υπάρχουν στιγμές που... θες να πεις τους προβληματισμους σου στον κολλητό/ή και όχι και στο ταίρι του...! και είναι δύσκολο να πεις στον άλλον "κοίτα, μην φέρεις τη σχέση σου"... και, όταν τύχει και βγείτε μόνοι ή με την παρέα σας -που εμπιστέυεσαι κ μπορείς να μιλήσεις ελεύθερα- τότε πάλι υπάρχει πρόβλημα καθώς ο άλλος όλην ώρα στο κινητό ή στέλνει μηνύματα στη σχέση του ή μιλάνε ασταμάτητα στο κινητό.

εγώ προσωπικά επειδή τα έχω τραβήξει έχω δώσει υπόσχεση στον εαυτό μου ότι ποτέ δεν θα κάνω το ίδιο στα κοντινά μου άτομα, γιατί δεν θέλω να νιώσουν το ίδιο!
θα ήθελα να ακούσω και τη γνώμη ατόμων που είναι στην άλλη πλευρά... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ο μεγαλύτερος κίνδυνος :)
ειδικά όταν δεν έχει ξεκαθαρίσει κάποιος ποιο θεωρεί ποιο σημαντικό..φιλία ή σχέση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Μην υπερβάλλουμε. Ο σύντροφος συμπαραστέκεται στον άλλον. Δεν είναι μόνο δουλειά του φίλου. Απλά αν μαλώσεις με φίλο σ θα το πεις στον γκόμενο σ ενώ αν μαλώσεις με τον γκόμενο σ θα τ πεις στ φίλο σ. Στ υπόλοιπα θέματα συμπαραστέκονται κ οι 2 τ ίθδιο. τουλάχισοτν αν είναι σωστοί.
Γιατί θα πρέπει να υπάρχει ανταγωνιστικότητα ανάμεσα στους φίλους κ τους συντρόφους. Είναι σα να έχεις δύο πολύ καλούς φίλους οι οποίοι δεν κάνουν παρέα γ τον έναν ή τον άλλον λόγο. Δεν θα παρατήσεις για τον άλλον. Νιώθεις διαφορετικά με τον καθένα. Δεν υπάρχει ένα άτομο με το οποίο μπορούμε να κάνουμνε τ πάντα στη ζωή μας. χρειαζόμαστε πολλά άτομα δίπλα μας. τώρα αν σε κάποια φάση μέσα στ σχέση κάνεις κ 2 βδομάδες να μιλήσεις με τον άλλον ενώ μιλούσαΤΕ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ λόγω του γκόμενου υπάρχει πρόβλημα. Τ συζητάς με τον άλλον κ είτε λύνεται τ πρόβλημα είτε απομακρύνεστε γτ καταλαβαίνεις πως δεν έχεις τόση αξία γ τον άλλον τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
αυτό το έχω βιώσει με μια φίλη μου, πλέον οχι τόσο.. Όλο πρέπει να συζηταμε για τον γκομενό της και τις τρέλες που κάνει σε αυτήν που δεν της αρέσουν, αλλα τις δέχεται.. Το πιο σπαστικο είναι όταν πας να πείς κατι που σε απασχολεί , και σε κόβει στα καλά καθούμενα και σου λέει κάτι για τον γκόμενο που στο έχει πει ένα σωσρό φορές..

Εξαρτάται απο την σχέση που έχει ο φίλος/φίλη.. Για παράδειγμα όταν βγαίνω με τα ξαδέρφια μου, και τις σχέσεις του φέρνουν και καλά περνάμε όλα μαζί και με πειράζουν μιας και συνήθως είμαι η πιο μικρή της παρέας! Αλλα η διαφορά της φίλης μου απο τα ξαδέρφια μου, είναι πως τα ξαδέρφια μου έχουν σοβαρές σχέσεις(δλδ δεν είναι σχέση της πλάκας) ενω η φίλη μου έχει μια χαζοσχέση με έναν μεγαλύτερο που ξεκίνησε μέσω διαδικτύου και εξακολουθεί να είναι σχέση τηλεφώνου/διαδικτύου και ελάχιστες συναντήσεις απο κοντά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Μην υπερβάλλουμε. Ο σύντροφος συμπαραστέκεται στον άλλον. Δεν είναι μόνο δουλειά του φίλου. Απλά αν μαλώσεις με φίλο σ θα το πεις στον γκόμενο σ ενώ αν μαλώσεις με τον γκόμενο σ θα τ πεις στ φίλο σ. Στ υπόλοιπα θέματα συμπαραστέκονται κ οι 2 τ ίθδιο. τουλάχισοτν αν είναι σωστοί.
Γιατί θα πρέπει να υπάρχει ανταγωνιστικότητα ανάμεσα στους φίλους κ τους συντρόφους. Είναι σα να έχεις δύο πολύ καλούς φίλους οι οποίοι δεν κάνουν παρέα γ τον έναν ή τον άλλον λόγο. Δεν θα παρατήσεις για τον άλλον. Νιώθεις διαφορετικά με τον καθένα. Δεν υπάρχει ένα άτομο με το οποίο μπορούμε να κάνουμνε τ πάντα στη ζωή μας. χρειαζόμαστε πολλά άτομα δίπλα μας. τώρα αν σε κάποια φάση μέσα στ σχέση κάνεις κ 2 βδομάδες να μιλήσεις με τον άλλον ενώ μιλούσαΤΕ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ λόγω του γκόμενου υπάρχει πρόβλημα. Τ συζητάς με τον άλλον κ είτε λύνεται τ πρόβλημα είτε απομακρύνεστε γτ καταλαβαίνεις πως δεν έχεις τόση αξία γ τον άλλον τελικά.
αχα ωραία τα λες... κοίτα νομίζω πως ίσως κύρια σημασία έχει το αν είναι κ η 1η σου σχέση... τότε τα πάνω γίνονται κάτω... αλλά το θέμα είναι όπως λέει και η αγγελική ότι και να θες να συζητήσεις μαζί του σε κόβει για να σπου πει πράγματα που εσένα δεν σε ενδιαφέρουν... ώρες ώρες αυτό μάλιστα λαμβάνει και εγωιστικές show-off εκτάσεις... εντάξει και μεις είχαμε τα ρομάντζα μας αλλά δεν κοκορευόμασταν για το τι κάναμε στον άλλον χωρίς να μας ρωτήσει :/
αυτό το έχω βιώσει με μια φίλη μου, πλέον οχι τόσο.. Όλο πρέπει να συζηταμε για τον γκομενό της και τις τρέλες που κάνει σε αυτήν που δεν της αρέσουν, αλλα τις δέχεται.. Το πιο σπαστικο είναι όταν πας να πείς κατι που σε απασχολεί , και σε κόβει στα καλά καθούμενα και σου λέει κάτι για τον γκόμενο που στο έχει πει ένα σωσρό φορές..

Εξαρτάται απο την σχέση που έχει ο φίλος/φίλη.. Για παράδειγμα όταν βγαίνω με τα ξαδέρφια μου, και τις σχέσεις του φέρνουν και καλά περνάμε όλα μαζί και με πειράζουν μιας και συνήθως είμαι η πιο μικρή της παρέας! Αλλα η διαφορά της φίλης μου απο τα ξαδέρφια μου, είναι πως τα ξαδέρφια μου έχουν σοβαρές σχέσεις(δλδ δεν είναι σχέση της πλάκας) ενω η φίλη μου έχει μια χαζοσχέση με έναν μεγαλύτερο που ξεκίνησε μέσω διαδικτύου και εξακολουθεί να είναι σχέση τηλεφώνου/διαδικτύου και ελάχιστες συναντήσεις απο κοντά.
:eek::hmm::eek::hmm::eek::hmm: η αντίδραση μου στα λόγια σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
:eek::hmm:α:hmm::eek::hmm: η αντίδραση μου στα λόγια σου!!!

Βασικά μπορεί να μην αποτύπωσα το συγκεκριμένο προσωπικό μου παράδειγμα τόσο σωστά με τον γραπτό λόγο! Όταν είναι κάτι υγιές , δεν έχω πρόβλημα.. Και η συζήτηση μου αρέσει με μια γνωστή/φίλη για τα προσωπικά της και την σχέση της, αλλα να μιλήσουμε και για κανένα άλλο θέμα.. Σχεδόν με όλα τα άτομα, κυρίως γνωστές/φιλες/ξαδερφες και για τις σχέσεις συζητάμε, αλλα ειλικρινά λέμε και κάτι άλλο.. Με αυτή την κοπέλα που ανέφερα και με την διαδικτυακή σχέση , δεν συμβαίνει αυτό! Απλώς επειδή αυτή η σχέση που έχει δεν είναι τόσο υγιής, καταστρεπτική σχεδόν για αυτή, και για την υγεία της και την ψυχολογία της, μπορεί να πάει η κουβέντα εκεί, εγω να θέλω με ήρεμο τρόπο να της δείξω πως οι συνέπειες αυτής της σχέσης δεν είναι τόσο καλές γι αυτήν, αλλα εκείνη ανένδοτη! Αφού εδω και ένα χρόνο προσπαθώ να την βοηθήσω και εκείη τίποτα, αποφάσισα να μην της μιλάω συνέχεια γι αυτό.. Φαντάσου εσυ να έχεις βγει με μια φίλη σου ή ένα φίλο σου και να λες:"πωπω Κατερίνα σκέφτομαι να κάνω αυτό" και να σου λέει στα καλά καθούμενα:"Λες να μίλησα απότομα στον Νίκο;".. Μόνο με αυτή την κοπέλα το έχω πάθει, που αυτή η σχέση δεν είναι τόσο υγιής! Αρα οταν υπάρχει μια υγιης ερωτικη σχέση , θεωρω πως δεν απειλεί την φιλική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
συνηθως οι φιλοι που γκρινιαζουν οτι οι φιλοι τους τους ''παρατανε'' για την κοπελα ή το αγορι τους δεν εχουν σχεση και δεν εχουν περασει αναλογη φαση!αλλιως δεν θα γκρινιαζαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Το θεμα ειναι να υπαρχει χαλαροτητα στις σχεσεις , δε γινεται να ειμαι σα παντρεμενη με τις φιλες μου ,
δε θα αντεχα να ειχα φιλες που αν δε βρισκομασταν για μια βδομαδα να ερχοταν το τελος του κοσμου , εχουμε και δουλειες .
Οσο για την προτεραιοτητα ειδικα αν μια σχεση ειναι στην αρχη τοτε καλα θα κανει αυτος που ειναι σε αυτη τη σχεση να τη ζησει στο επακρο και χωρις εκπτωσεις αν οι φιλοι ειναι πραγματικοι φιλοι θα χαιρονται με τη χαρα του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα μόλις είδα το θέμα:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Το χειρότερο είναι αυτό, όταν πρόκειται για γυναικοπαρέα. Οι άνδρες συμπεριφέρονται διαφορετικά.
Ένα απλό παράδειγμα
Ένα αγόρι έχει ραντεβού με ένα κορίτσι. Το θέμα πάει καλά και υπάρχουν και άλλα ραντεβού.
Η αντροπαρέα θα πει, μάγκα έπιασες γκόμενα, μπράβο ρε κλπ κλπ
Η γυναικοπαρέα θα κατινιάσει ότι πια τις ξεχνάει,δεν περνάνε χρόνο κλπ κλπ όταν είναι φυσιολογικό στην αρχή μιας σχέσης να υπάρχει ενθουσιασμός.
Για το λόγο αυτό πιστεύω ότι μέχρι τώρα δεν έχω βρει φίλες που να χαίρονται για μένα, όπως χαιρόμουν εγώ για εκείνες. Αλλά δεν πειράζει νέοι είμαστε ακόμα, δεν χάνουμε την εμπιστοσύνη στους ανθρώπους. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Το χειρότερο είναι αυτό, όταν πρόκειται για γυναικοπαρέα. Οι άνδρες συμπεριφέρονται διαφορετικά.
Ένα απλό παράδειγμα
Ένα αγόρι έχει ραντεβού με ένα κορίτσι. Το θέμα πάει καλά και υπάρχουν και άλλα ραντεβού.
Η αντροπαρέα θα πει, μάγκα έπιασες γκόμενα, μπράβο ρε κλπ κλπ
Η γυναικοπαρέα θα κατινιάσει ότι πια τις ξεχνάει,δεν περνάνε χρόνο κλπ κλπ όταν είναι φυσιολογικό στην αρχή μιας σχέσης να υπάρχει ενθουσιασμός.
Για το λόγο αυτό πιστεύω ότι μέχρι τώρα δεν έχω βρει φίλες που να χαίρονται για μένα, όπως χαιρόμουν εγώ για εκείνες. Αλλά δεν πειράζει νέοι είμαστε ακόμα, δεν χάνουμε την εμπιστοσύνη στους ανθρώπους. :)
Ναι συνήθως μέσα σε μια γυναικοπαρέα τα πράγματα είναι πιο δύσκολα, αλλά δεν σημαίνει πως και μεταξύ αντρών δεν μπορεί να γίνει τέτοια παρεξήγηση:/:Το ξαναλέω..πρέπει να εχεις ξεκαθαρίσει τί είναι σημαντικότερο για σένα..π.χ για μένα θα είναι πάντα η φιλία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top