Αν κερδίζατε 500 εκατομμύρια Ευρώ τι θα τα κάνατε;

Geonax

Νεοφερμένος

Ο Geonax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Για να ακούσω..... :morning1:

1. Σπουδές
2. Ταξίδια
3. Επιχείρηση
4. Κοινωνική συνεισφορά (δρόμους, σχολεία, ίδρυση ιδρυματων)
5. Χρήματα στην άκρη.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Με μισό δισεκατομμύριο(με την ακόλουθη σειρά):
  1. θα άλλαζα το επίθετό μου σε Παπανδρέου,
  2. θα πλαστογραφούσα ό,τι είναι απαραίτητο για να φαίνομαι σαν γιος της Μιμής που έχει δώσει για υιοθεσία - βγαίνει οριακά με την ηλικία μου αυτό,
  3. θα πλήρωνα όλα τα χρέη του ΠΑΣΟΚ,
  4. θα γραφόμουν στο ΠΑΣΟΚ - μέχρι και αυτό κοστίζει, πχια...,
  5. θα απαιτούσα εσωκομματικές εκλογές,
  6. θα κατέβαινα υποψήφιος,
  7. θα έκανα τα απαραίτητα για να βγω πρόεδρος του κινήματος.
Τα υπόλοιπα, όπως έχει δείξει η ιστορία, έρχονται μόνα τους.

Υ.Γ.: Ίσως να διοργάνωνα και ένα τηλεπαιχνίδι του τύπου «Be my next Koskotas» γιατί, Παπανδρέου χωρίς Κοσκωτά δε γίνεται...
 

Nick234

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nick234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 804 μηνύματα.
Με μισό δισεκατομμύριο(με την ακόλουθη σειρά):
  1. θα άλλαζα το επίθετό μου σε Παπανδρέου,
  2. θα πλαστογραφούσα ό,τι είναι απαραίτητο για να φαίνομαι σαν γιος της Μιμής που έχει δώσει για υιοθεσία - βγαίνει οριακά με την ηλικία μου αυτό,
  3. θα πλήρωνα όλα τα χρέη του ΠΑΣΟΚ,
  4. θα γραφόμουν στο ΠΑΣΟΚ - μέχρι και αυτό κοστίζει, πχια...,
  5. θα απαιτούσα εσωκομματικές εκλογές,
  6. θα κατέβαινα υποψήφιος,
  7. θα έκανα τα απαραίτητα για να βγω πρόεδρος του κινήματος.
Τα υπόλοιπα, όπως έχει δείξει η ιστορία, έρχονται μόνα τους.

Υ.Γ.: Ίσως να διοργάνωνα και ένα τηλεπαιχνίδι του τύπου «Be my next Koskotas» γιατί, Παπανδρέου χωρίς Κοσκωτά δε γίνεται...
:star: Θα τον μεθύσουμε τον ήλιο σίγουρα ναι!:star: :kitty:
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Εσύ τι θα έκανες με 500.000.000 ευρώ ;
 

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σίγουρα ένα μεγάλο ποσό θα πήγαινε σε investments.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Drinks, drugs and glam metal...

δεν θα άλλαζα κάτι.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,307 μηνύματα.
Επενδύσεις με στόχο την ανάπτυξη του Έθνους . Δύσκολο να επιτευχθεί κάτι τέτοιο βέβαια μιας που αν στοχεύεις να χτίσεις κάτι προσιτό προς τον απλό λαό θα σε έτρωγαν άλλοι "παράγοντες" .
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 947 μηνύματα.
Σπουδές, ταξίδια, πολλά βιβλία, οικονομική ενίσχυση συγγενών με χρέη, δάνεια κλπ, φιλανθρωπία, δώρα σε αγαπημένα πρόσωπα και ένα μεγάλο ποσό αποταμίευση.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Θα αγοραζα ένα σπίτι, ενα δευτερο σπιτι κοντα σε βουνο και σε θαλασσα, θα βοηθουσα φιλους που εχουν προβληματα, θα εργαζομουν λιγοτερες ωρες. Οσες ωρες χρειάζεται για τα ενσημα μου... αλλα θα εκανα και δυο τρεις ιδιωτικές ασφαλίσεις...
Θα εβαζα ενα ευσεβές ποσο σε ελβετικες τραπεζες.
Θα πηγαινα συχνα διακοπες στην υπερποντια Γαλλια... κυριως Γουαδελούπη, Καληδονία και Μαρτινικα...
Θα αγοραζα το αησκουλ... :P
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Θα προσλάμβανα πρώτα από όλα σωματοφύλακες, γιατί διαφορετικά δεν παίζει να την βγάλεις καθαρή.

Χρήματα στην άκρη δεν θα χρειαζόταν να βάλω. Ούτε επενδύσεις θα έκανα, ώστε να τα αυξήσω. Δεν τελειώνουν τόσα χρήματα καθόλου εύκολα.

Έναν σοφέρ θα είχα σίγουρα.

Θα αγόραζα τη Lamborghini Urus στον σύντροφό μου, που την αγαπάει ιδιαίτερα. Nα αλλάξει και αυτοκίνητο μετά από τόσα χρόνια, που λέει διαρκώς :P.

Ένα σπίτι σίγουρα θα έχτιζα.

Έναν μάγειρα θα είχα να μου ετοιμάζει το φαγητό κάθε μερα.

Κάποια χρήματα θα έδινα για φιλανθρωπικό σκοπό.

Και θα ήμουν έτοιμος για τις φουρτούνες, που φέρνουν τόσα χρήματα....
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
• Medschool στο Harvard και άντε γεια!
• Ένα ωραιότατο loft δικό μου για να μένω.
• Ένα Jeep Wrangler που το λατρεύω!
• Αλλο ένα στον μπαμπά μου που με μύησε στην τέχνη.
•Ένα ποσό στους δικούς μου για να τα επενδύσουν στην επιχείρηση τους.
•Τα υπόλοιπα στην τράπεζα να παίρνω τα επιτόκια. Και στο μέλλον θα τε χρησιμοποιήσω κι εγώ στην δουλειά μου
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θα ήθελα να κερδίσω τόσα χρήματα!
Πιστεύω ότι δεν θα ήξερα τι να τα κάνω και θα μου δημιουργούσαν προβλήματα!
Θα ήθελα να συνεχίσω τη ζωή μου όπως την έχω οργανώσει και να κερδίσω πχ 100.000 ευρώ τα οποία θα με διευκόλυναν να πραγματοποιώ τις επιθυμίες μου, χωρίς να πρέπει να καταστρώνω οικονομικό πλάνο.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Θα έπαιρνα 2 μπουκαλάκια νερό να γινόντουσαν 499.999.999€
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Θα αγόραζα την ΚΑΕ Παναθηναϊκός και θα έφερνα πίσω τον Καλάθη.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Θα έπαιρνα 2 μπουκαλάκια νερό να γινόντουσαν 499.999.999€

...
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Αρχικά,ένα σπίτι για να μένω και άλλο ένα να το νοικιάσω.
Και θα πήγαινα ένα ταξίδι με τους γονείς μου και τον αδερφό μου,μιας και δεν έχουν κάνει ποτέ καλοκαιρινές διακοπές.
Τα υπόλοιπα θα τα έδινα είτε στον αδερφό μου (είτε για να σπουδάσει,είτε να πάρει δικό του σπίτι) είτε θα τα έδινα στους γονείς μου να ζήσουν μια καλύτερη ζωή.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ένας πολυεκατομμύριιούχος θα έλεγε δεν ξέρουμε να ζούμε. 500.000.000 είναι αυτά με ένα σπίτι και αυτοκινητάκια θα τη βγάλουμε; :dance3:

Εισιτήριο για τον Άρη (τον πλανήτη, όχι την ποδοσφαιρική ομάδα) θα αγόραζα, κανένα yacht, αεροπλανάκι, κανένα νησί, να έχουμε να παίζουμε :P
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Ένας πολυεκατομμύριιούχος θα έλεγε δεν ξέρουμε να ζούμε. 500.000.000 είναι αυτά με ένα σπίτι και αυτοκινητάκια θα τη βγάλουμε; :dance3:

Εισιτήριο για τον Άρη (τον πλανήτη, όχι την ποδοσφαιρική ομάδα) θα αγόραζα, κανένα yacht, αεροπλανάκι, κανένα νησί, να έχουμε να παίζουμε :P
Πιστεύω όμως αυτά τα πολύ ακριβά δεν θα είναι και τόσο εύκολα διαχειρίσιμα.
Δεν έχεις ακούσει ιστορίες ανθρώπων που κέρδισαν το τζόκερ και τα χάλασαν όλα γτ πήραν yacht και αεροπλάνα,ενώ δεν ήξεραν πως να τα διατηρήσουν 😂😂.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
100 τζόκερ (τα καλά τα τζόκερ ομως, όχι τα ψεύτο ποσά 1-2 εκατομμύρια) είναι αυτό το ποσό και βάλε 😅. Εδώ λίγα εκατομμύρια και σφάζονται οι οικογένειες, φαντάσου 500 να έχεις.
 

Asha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Asha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Θα σπούδαζα χωρίς να με νοιάζει αν θα πάρω υποτροφία και ποιός θα με συντηρεί κατά την διάρκεια των σπουδών μου (θα έκανα διδακτορικό, ξένες γλώσσες, κανένα άλλο μεταπτυχιακό έτσι από χόμπυ κτλ) και μετά δεν θα με ένοιαζε αν θα έπιανα δουλειά. Θα δούλευα από χόμπυ σε κάτι που μου άρεσε να γεμίσω τον χρόνο μου.
Θα αγόραζα και καμία βίλα να μένω και θα έκανα και πολλά ταξίδια. Θα έκανα και καμιά δωρεά να στηρίξω κάποια φιλανθρωπική οργάνωση/ την έρευνα.
 
Top