• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ανησυχίες ιατρικής φύσεως

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,240 μηνύματα.
Να πάω σε ψυχολόγο επειδή έπεσα πριν δύο εβδομάδες και στραμπουληξα το πόδι μου και ακόμα πονάει? Δεν νομίζω να με δεχτεί 😂 Το ότι γράφετε κάτι απλά και μόνο για να πείτε κάτι είναι πολύ άσχημο:)
-Οπότε βλέπω οτι έπεσες και στραμπούληξες το πόδι σου.
-Σωστά τα λέτε.
-Και πως νιώθεις για αυτό ;
-Πονάω.
-Sounds about right. Θα περάσει. Φέρε το 50αρικο τώρα.

:hehe:
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Να πάω σε ψυχολόγο επειδή έπεσα πριν δύο εβδομάδες και στραμπουληξα το πόδι μου και ακόμα πονάει? Δεν νομίζω να με δεχτεί 😂 Το ότι γράφετε κάτι απλά και μόνο για να πείτε κάτι είναι πολύ άσχημο:)
Δεν το έγραψα απλά για να γράψω κάτι. Απλά από όσα έχουν ειπωθεί πριν προτείνω μια άλλη πλευρά. Χωρίς κακία. Συγνώμη αν ακούστηκε κακό/ειρωνικό
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
ε που να τρεξει αφου εχει οιδημα ακομα( πρηξιμο). Αυτος που θα την βοηθησει συντομα ειναι ο ορθοπεδικος . Θα τις ''σπασει'' το οιδημα για να αποροφηθει συντομα και θα τις το θερμανει με λειζερ.
Και ο ορθοππεδικος που πηγε καλα τις ταπε αλλα δεν ηταν συνετη ασθενης.
Βεβαια για να παει φυσιοθεραπεια θα πρεπει να την γραψει πρωτα ο ορθοπεδικος ,αν την γραψει.
Αυτα απο ενα μη σχετικο με ορθοπεδικη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ε ναι καλα στα ειπε , μηπως σου ειπε να μην βολταρεις κιολας?
εσυ ειπαμε εισαι ανήσυχο και ανενταχτο πνευμα , θελεις αντιμετωπιση αθλητου οχι γιαγιας.
φιαχτο γρηγορα να παω να παιξω και εγω μια απο τα ιδια ειμαι.
αυτα ομως τα κανουν μονο φυσιοθεραπευτες.
Το περίεργο είναι ότι όταν πατάω τον αστράγαλο με το χέρι μου, όση δύναμη και να βάλω δεν πονάει ΚΑΘΟΛΟΥ! Όταν βάζω παπούτσι και περπατάω τότε πονάω... Δεν μπορώ να το εξηγήσω, αν είχα διάστρεμμα δεν θα πονούσε αν το χτυπούσα με το χέρι?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,437 μηνύματα.
-Οπότε βλέπω οτι έπεσες και στραμπούληξες το πόδι σου.
-Σωστά τα λέτε.
-Και πως νιώθεις για αυτό ;
-Πονάω.
-Sounds about right. Θα περάσει. Φέρε το 50αρικο τώρα.

:hehe:
Επιασεε παγωνιά ξαφνικά ή είναι η ιδέα μου; :cold2:
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
-Οπότε βλέπω οτι έπεσες και στραμπούληξες το πόδι σου.
-Σωστά τα λέτε.
-Και πως νιώθεις για αυτό ;
-Πονάω.
-Sounds about right. Θα περάσει. Φέρε το 50αρικο τώρα.

:hehe:
-Μίλησε μου για τις φορές που στραμπούληξες το ποδι σου στην παιδική σου ηλικία. Πώς σε έκανε να νιώσεις αυτό;
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,240 μηνύματα.
Επιασεε παγωνιά ξαφνικά ή είναι η ιδέα μου; :cold2:
Και τι με πέρασες το καλοριφέρ σου ; :pfff:
Το περίεργο είναι ότι όταν πατάω τον αστράγαλο με το χέρι μου, όση δύναμη και να βάλω δεν πονάει ΚΑΘΟΛΟΥ! Όταν βάζω παπούτσι και περπατάω τότε πονάω... Δεν μπορώ να το εξηγήσω, αν είχα διάστρεμμα δεν θα πονούσε αν το χτυπούσα με το χέρι?
Λογικό μου ακούγεται. Κάποια σημεία στο σώμα, όταν έχουν τραυματιστεί, χρειάζεται να καταπονηθουν με συγκεκριμένο τρόπο για να νιώσεις ότι όντως έχουν τραυματιστεί. Κάποιες κινήσεις που κάνεις ασυνείδητα σχεδόν(π.χ. περπάτημα) μπορούν να παρέχουν φυσικά αυτούς τους τρόπους καταπόνησης. Ενώ εάν πας τεχνητά να τους βρεις, να μην είναι τόσο εύκολο.
-Μίλησε μου για τις φορές που στραμπούληξες το ποδι σου στην παιδική σου ηλικία. Πώς σε έκανε να νιώσεις αυτό;
- Αρκετες. Οπότε εαν πω : "απρόσεκτος", θα είναι +50 ;
-οχι...θα είναι : περνά από την αφετηρία όσες φορές το είχες στραμπουληξει και πλήρωσε 100 για κάθε φορά που πέρασες.

:hehe:
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Και τι με πέρασες το καλοριφέρ σου ; :pfff:

Λογικό μου ακούγεται. Κάποια σημεία στο σώμα, όταν έχουν τραυματιστεί, χρειάζεται να καταπονηθουν με συγκεκριμένο τρόπο για να νιώσεις ότι όντως έχουν τραυματιστεί. Κάποιες κινήσεις που κάνεις ασυνείδητα σχεδόν(π.χ. περπάτημα) μπορούν να παρέχουν φυσικά αυτούς τους τρόπους καταπόνησης. Ενώ εάν πας τεχνητά να τους βρεις, να μην είναι τόσο εύκολο.
- Αρκετες. Οπότε εαν πω : "απρόσεκτος", θα είναι +50 ;
-οχι...θα είναι : περνά από την αφετηρία όσες φορές το είχες στραμπουληξει και πλήρωσε 100 για κάθε φορά που πέρασες.

:hehe:
-Και κανε και μια καταγγελία για αμέλεια παιδιού στους γονείς σου γιατί σε είχαν γραμμένο στα παλιά τους τα παπούτσια.
Πλάκα πλάκα στην παιδική μου ηλικία ήμουν σαββατο παρα σαββατο για ράμματα. Ένας γιατρος δεν αναρωτήθηκε τι κάνει αυτό το παιδί κι όλο ανοίγει το κεφάλι του
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
-Και κανε και μια καταγγελία για αμέλεια παιδιού στους γονείς σου γιατί σε είχαν γραμμένο στα παλιά τους τα παπούτσια.
Πλάκα πλάκα στην παιδική μου ηλικία ήμουν σαββατο παρα σαββατο για ράμματα. Ένας γιατρος δεν αναρωτήθηκε τι κάνει αυτό το παιδί κι όλο ανοίγει το κεφάλι του
Εγώ που δεν έχω πάθει ΤΙΠΟΤΑ στα 19 μου χρόνια και τα έπαθα όλα τον φετινό Μάρτη τι να πω? :(
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 568 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,437 μηνύματα.
Και τι με πέρασες το καλοριφέρ σου ; :pfff:
Πώς να σε περάσω για καλοριφέρ με τόσο κρύο χιουμορ βρε Σαμαελακο; :P

Ντάξει και γω εχω κάνει αποτυχημένες προσπάθειες, αλλα τουλάχιστον ήταν πρωτότυπα αστεία :pfff:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,240 μηνύματα.
-Και κανε και μια καταγγελία για αμέλεια παιδιού στους γονείς σου γιατί σε είχαν γραμμένο στα παλιά τους τα παπούτσια.
Πλάκα πλάκα στην παιδική μου ηλικία ήμουν σαββατο παρα σαββατο για ράμματα. Ένας γιατρος δεν αναρωτήθηκε τι κάνει αυτό το παιδί κι όλο ανοίγει το κεφάλι του
Meanwhile γιατρός στα επείγοντα :
1649355382957.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πώς να σε περάσω για καλοριφέρ με τόσο κρύο χιουμορ βρε Σαμαελακο; :P
Αντί να λες και ευχαριστώ που θα σου κάνω εξοικονόμηση ενέργειας το καλοκαίρι και δεν θα χρειάζεσαι aircondition,μιλάς και απο πάνω...εκτίμηση σου λέει μετά :pfff:.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
Meanwhile γιατρός στα επείγοντα :
View attachment 100398
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αντί να λες και ευχαριστώ που θα σου κάνω εξοικονόμηση ενέργειας το καλοκαίρι και δεν θα χρειάζεσαι aircondition,μιλάς και απο πάνω...εκτίμηση σου λέει μετά :pfff:.
Πλέον δεν με πονάει καθόλου, εκτός και αν το πατήσω επίτηδες πολύ, αλλά είναι πρησμένο ακόμα... Γιατί? Πώς και πότε θα φύγει?
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,240 μηνύματα.
Πλέον δεν με πονάει καθόλου, εκτός και αν το πατήσω επίτηδες πολύ, αλλά είναι πρησμένο ακόμα... Γιατί? Πώς και πότε θα φύγει?
Καλό θα ήταν να μην το πατάς επίτηδες πολύ τότε :laugh:.
Δυστυχώς δεν γνωρίζω. Σίγουρα εξαρτάται απο την σοβαρότητα. Αλλά να μην πάρει 2-3 βδομαδούλες ;
Πάντως μην αγχώνεσαι, είναι λογικό να είναι πρησμένο αφού το σακάτεψες :P. Εδώ δάχτυλο ποδιού σε βαράκι είχα βαρέσει...και χρόνια μετά μια ευαισθησία, έστω και πολύ μικρή, την έχει. Γενικά αυτά τα ατυχήματα είναι σπαστικά διότι τον χρειάζονται τον χρόνο τους για να φτιάξουν, δεν γίνονται απο την μια μέρα στην άλλη. Οπότε υπομονή και μην το κουράζεις. Εφόσον δεν σε πονάει κιόλας απο μόνο του, είσαι μια χαρά.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
Καλό θα ήταν να μην το πατάς επίτηδες πολύ τότε :laugh:.
Δυστυχώς δεν γνωρίζω. Σίγουρα εξαρτάται απο την σοβαρότητα. Αλλά να μην πάρει 2-3 βδομαδούλες ;
Πάντως μην αγχώνεσαι, είναι λογικό να είναι πρησμένο αφού το σακάτεψες :P. Εδώ δάχτυλο ποδιού σε βαράκι είχα βαρέσει...και χρόνια μετά μια ευαισθησία, έστω και πολύ μικρή, την έχει. Γενικά αυτά τα ατυχήματα είναι σπαστικά διότι τον χρειάζονται τον χρόνο τους για να φτιάξουν, δεν γίνονται απο την μια μέρα στην άλλη. Οπότε υπομονή και μην το κουράζεις.
Καλέ αύριο κλείνω τρεις εβδομάδες που το έπαθα 🥲😂 χτύπησες δάχτυλο με βαράκι? Ο Χριστός! Αυτό πόνεσε πιο πολύ...
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,240 μηνύματα.
Καλέ αύριο κλείνω τρεις εβδομάδες που το έπαθα 🥲😂 χτύπησες δάχτυλο με βαράκι? Ο Χριστός! Αυτό πόνεσε πιο πολύ...
Εε μπορεί να πάρει και παραπάνω,μην το δένεις. Όπως είπα εξαρτάται απο την σοβαρότητα του ατυχήματος...και δεύτερον, να ξέρεις οτι πρώτα υποχωρεί ο πόνος , αλλά το πρήξιμο σε αρκετά ατυχήματα εξακολουθεί να υφίσταται για ένα διάστημα και υποχωρεί αργότερα. Αυτό έχω παρατηρήσει εμπειρικά τουλάχιστον.

Σαν να το χτυπάς σε πόδι τραπεζιού,but worse. Ναι ήμουν κάπως έτσι :
1649545593828.png


Αλλά υπάρχουν και χειρότερα. Μια φορά είχα γλιστρήσει βγαίνοντας απο το μπάνιο, και για κακή μου τύχη έσκασα με όλο μου το βάρος, και με φόρα, πάνω στα δάχτυλα των ποδιών μου, και δυστυχώς κυρίως σε ένα. Αυτό πόνεσε πιο πολύ και απο το βαράκι. Γενικά τα πιο επίπονα ατυχήματα.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
Εε μπορεί να πάρει και παραπάνω,μην το δένεις. Όπως είπα εξαρτάται απο την σοβαρότητα του ατυχήματος...και δεύτερον, να ξέρεις οτι πρώτα υποχωρεί ο πόνος , αλλά το πρήξιμο σε αρκετά ατυχήματα εξακολουθεί να υφίσταται για ένα διάστημα και υποχωρεί αργότερα. Αυτό έχω παρατηρήσει εμπειρικά τουλάχιστον.

Σαν να το χτυπάς σε πόδι τραπεζιού,but worse. Ναι ήμουν κάπως έτσι :
View attachment 100596

Αλλά υπάρχουν και χειρότερα. Μια φορά είχα γλιστρήσει βγαίνοντας απο το μπάνιο, και για κακή μου τύχη έσκασα με όλο μου το βάρος, και με φόρα, πάνω στα δάχτυλα των ποδιών μου, και δυστυχώς κυρίως σε ένα. Αυτό πόνεσε πιο πολύ και απο το βαράκι. Γενικά τα πιο επίπονα ατυχήματα.
Αουτς... Εντάξει εγώ τουλάχιστον μόνο αυτό έχω πάθει 😂 και ένα άλλο θυμάμαι πολύ παλιά, κοπάνησα το χέρι μου στο χερούλι της πόρτας και από τον πόνο είδα μαύρα αστεράκια 😂
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,240 μηνύματα.
Αουτς... Εντάξει εγώ τουλάχιστον μόνο αυτό έχω πάθει 😂 και ένα άλλο θυμάμαι πολύ παλιά, κοπάνησα το χέρι μου στο χερούλι της πόρτας και από τον πόνο είδα μαύρα αστεράκια 😂
Και ελπίζω ειλικρινά να μην πάθεις τίποτα άλλο :bleh: .
To χέρι ε ; Well,αυτό και εαν θα πρέπει να ήταν δυνατό για να φτάσεις στο σημείο να δεις μαύρα αστεράκια...
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
Και ελπίζω ειλικρινά να μην πάθεις τίποτα άλλο :bleh: .
To χέρι ε ; Well,αυτό και εαν θα πρέπει να ήταν δυνατό για να φτάσεις στο σημείο να δεις μαύρα αστεράκια...
Και πάνω που είχε περάσει, χθες που ανέβηκα το βουνό της φιλοσοφικής ξανά πόνεσε ακόμα πιο πολύ... Καλά θα πάει αυτό 😂 βρείτε μου έναν ορθοπεδικό καλό στην Αθήνα γιατί δεν αντέχω άλλο...🥲
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,240 μηνύματα.
Και πάνω που είχε περάσει, χθες που ανέβηκα το βουνό της φιλοσοφικής ξανά πόνεσε ακόμα πιο πολύ... Καλά θα πάει αυτό 😂 βρείτε μου έναν ορθοπεδικό καλό στην Αθήνα γιατί δεν αντέχω άλλο...🥲

Και ποιος σου είπε να αρχίσεις να ανεβαίνεις βουνά τόσο σύντομα ; :hehe:
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top