• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ανησυχίες ιατρικής φύσεως

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
παιδιά βοήθεια! ξεντύθηκα πριν και είδα ότι έχω 10 μικρά ροζ εξανθήματα σαν σπυράκια στον αγκώνα και δύο τρία στο χέρι... τι έπαθα? πρώτη φορά βγάζω τέτοια σημάδια, λέτε να φταίει το μαλακτικό ρούχων?
 

georgia1213

Δραστήριο μέλος

Η georgia1213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 510 μηνύματα.
σε δερματολογο να πας
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
σε δερματολογο να πας
όλο μου το δεξί χέρι έχει γεμίσει κοκκινίλες... τώρα που ξύπνησα έχω και άλλες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

σε δερματολογο να πας
βασικά μοιάζει με δερματίτιδα... το φούτερ που φορούσα μύριζε πολύ έντονα μαλακτικό, προφανώς από αυτό θα είναι
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Σε δερματολόγο και γρήγορα... Τι μαλακτικό είναι αυτό ;; Κι εγώ χρησιμοποιώ δεν μου έχει τύχει ποτέ
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.
όλο μου το δεξί χέρι έχει γεμίσει κοκκινίλες... τώρα που ξύπνησα έχω και άλλες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


βασικά μοιάζει με δερματίτιδα... το φούτερ που φορούσα μύριζε πολύ έντονα μαλακτικό, προφανώς από αυτό θα είναι
Tο αν είναι από το μαλακτικό δεν μπορείς να το ξέρεις. Ακόμη κι αν είναι δεν σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να το δει δερματολόγος.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
όλο μου το δεξί χέρι έχει γεμίσει κοκκινίλες... τώρα που ξύπνησα έχω και άλλες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


βασικά μοιάζει με δερματίτιδα... το φούτερ που φορούσα μύριζε πολύ έντονα μαλακτικό, προφανώς από αυτό θα είναι
καλα μεχρι να πας στο δερματολογο, βγαλτα μια φωτο και κανε πλυσεις με ξυδι αμα δεν τσουζει.
Αμα εχεις υγρο σαπουνι ουδετερου ph τυπου lactacyd ή sanex ροζ ή Pharmasept hygienic shower πλυντα πριν με αυτο.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
καλα μεχρι να πας στο δερματολογο, βγαλτα μια φωτο και κανε πλυσεις με ξυδι αμα δεν τσουζει.
Αμα εχεις υγρο σαπουνι ουδετερου ph τυπου lactacyd ή sanex ροζ ή Pharmasept hygienic shower πλυντα πριν με αυτο.
ρε παιδιά τώρα εξαφανίστηκαν... τι φάση? αλλά χθες το βράδυ παρά ήταν ... τι ήταν αυτό? έχασα και την σχολή σήμερα γιατί φοβήθηκα να πάω με τα σπυριά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σε δερματολόγο και γρήγορα... Τι μαλακτικό είναι αυτό ;; Κι εγώ χρησιμοποιώ δεν μου έχει τύχει ποτέ
το μαλακτικό ήταν είμαι σίγουρη... υποτίθεται είναι και για μωρά... το ρούχο αποκλείεται να ήταν γιατί ήταν αθλητικής μάρκας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
ρε παιδιά τώρα εξαφανίστηκαν... τι φάση? αλλά χθες το βράδυ παρά ήταν ... τι ήταν αυτό? έχασα και την σχολή σήμερα γιατί φοβήθηκα να πάω με τα σπυριά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


το μαλακτικό ήταν είμαι σίγουρη... υποτίθεται είναι και για μωρά... το ρούχο αποκλείεται να ήταν γιατί ήταν αθλητικής μάρκας.
Μήπως ήταν κανένα αλλεργικό σοκ ; Έφαγες κάτι περίεργο ??
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,359 μηνύματα.
παιδιά βοήθεια! ξεντύθηκα πριν και είδα ότι έχω 10 μικρά ροζ εξανθήματα σαν σπυράκια στον αγκώνα και δύο τρία στο χέρι... τι έπαθα? πρώτη φορά βγάζω τέτοια σημάδια, λέτε να φταίει το μαλακτικό ρούχων?
Κανονικά πρέπει να πας σε ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ.

Αλλα μια φιλη μου το πάθαινε αμα ακουμπούσε για πολλες ωρες τους αγκώνες της σε έπιπλα, αντικείμενα

Αλλα να πας σε δερματολόγο γιατι δεν σημαίνει οτι αυτο που είπα ισχύει και στην δικη σου περίπτωση
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
Κανονικά πρέπει να πας σε ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ.

Αλλα μια φιλη μου το πάθαινε αμα ακουμπούσε για πολλες ωρες τους αγκώνες της σε έπιπλα, αντικείμενα ακόμα και αν φόραγε μπλουζα.

Αλλα να πας σε δερματολόγο γιατι δεν σημαίνει οτι αυτο που είπα ισχύει και στην δικη σου περίπτωση
ναι χθές ακουμπούσα το δεξί χέρι στο ξύλινο που έχουν τα αμφιθέατρα...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,359 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μπορεί να έχεις πολύ ευαίσθητο δέρμα
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
παιδιά βοήθεια! ξεντύθηκα πριν και είδα ότι έχω 10 μικρά ροζ εξανθήματα σαν σπυράκια στον αγκώνα και δύο τρία στο χέρι... τι έπαθα? πρώτη φορά βγάζω τέτοια σημάδια, λέτε να φταίει το μαλακτικό ρούχων?
Αν και το βλέπω 8 μέρες μετά,ελπίζω να πήγες σε δερματολόγο.Είχα πάθει κάτι παρόμοιο αλλά και σε χέρια και σε πόδια και ήταν από βρώμικη πισίνα.Η δερματολόγος μου είπε ότι ήταν δερματίτιδα και μου έδωσε μια ειδική κρέμα που την έφτιαξαν στο φαρμακείο,με κορτιζόνη.Στις 5 μέρες ήμουν καλά.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
Αν και το βλέπω 8 μέρες μετά,ελπίζω να πήγες σε δερματολόγο.Είχα πάθει κάτι παρόμοιο αλλά και σε χέρια και σε πόδια και ήταν από βρώμικη πισίνα.Η δερματολόγος μου είπε ότι ήταν δερματίτιδα και μου έδωσε μια ειδική κρέμα που την έφτιαξαν στο φαρμακείο,με κορτιζόνη.Στις 5 μέρες ήμουν καλά.
μου πέρασε σχεδόν κατευθείαν... εμένα ήταν από το ξύλο στο πανεπιστήμιο... θυμήθηκα ότι και στο σχολείο στο θρανίο το ίδιο πάθαινα!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top