Αγόρι και αυστηροί γονείς

Mina.01

Νεοφερμένος

Η Mina.01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Λοιπόν κλασική μάνα δν αφήνει να πέσει τπτ κάτω πρήζει για τα πάντα και εσύ ως αποτέλεσμα να αγχώνεσαι για τα πάντα και να μην απολαμβάνεις την σχέση σου
Τελειο;
Πας να κανεις κάτι καινούργιο πετάγεται σαν μύγα ελεος όμως
Πως μπορώ να την αντιμετώπιση με συζήτηση να της ανοιχτό για το συγκεκριμένο άτομο δν υπάρχει περίπτωση.....
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν κλασική μάνα δν αφήνει να πέσει τπτ κάτω πρήζει για τα πάντα και εσύ ως αποτέλεσμα να αγχώνεσαι για τα πάντα και να μην απολαμβάνεις την σχέση σου
Τελειο;
Πας να κανεις κάτι καινούργιο πετάγεται σαν μύγα ελεος όμως
Πως μπορώ να την αντιμετώπιση με συζήτηση να της ανοιχτό για το συγκεκριμένο άτομο δν υπάρχει περίπτωση.....
Βοήθησέ μας λίγο λέγοντάς μας ποιο είναι το πρόβλημα συγκεκριμένα.
 

Mina.01

Νεοφερμένος

Η Mina.01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Βοήθησέ μας λίγο λέγοντάς μας ποιο είναι το πρόβλημα συγκεκριμένα.
Το ότι όταν βγαίνω ακμ και με παρέα ρωτάει που θα είμαι με ποιον ρωτάει αλλά πρόσωπα ώστε αν ήμουν εκεί και όλη η φαση με αγχώνει φουλλ
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Το ότι όταν βγαίνω ακμ και με παρέα ρωτάει που θα είμαι με ποιον ρωτάει αλλά πρόσωπα ώστε αν ήμουν εκεί και όλη η φαση με αγχώνει φουλλ
Δηλαδή μας λες ότι δε σου "επιτρέπουν" να έχεις σχέση και εσύ έχεις συνάψει μία και τους την κρύβεις;
Θεωρώ ότι η μόνη λύση είναι να μιλήσετε ανοιχτά και να μην τους κρύβεις τόσο το ότι είσαι σε σχέση όσο και το που πας για την ασφάλεια σου.

Καλά το να σου απαγορεύουν να έχεις σχέση το βρίσκω γελοίο, αλλά δυστυχώς είναι συχνό φαινόμενο στην ελληνική κοινωνία όσον αφορά τα κορίτσια. Λες και τα στρέιτ αγόρια (που συνήθως οι γονείς τους δεν έχουν θέμα με το να έχουν κοπέλα) συνάπτουν σχέση με τις καλαμιές του κάμπου... :upside:
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Δηλαδή μας λες ότι δε σου "επιτρέπουν" να έχεις σχέση και εσύ έχεις συνάψει μία και τους την κρύβεις;
Θεωρώ ότι η μόνη λύση είναι να μιλήσετε ανοιχτά και να μην τους κρύβεις τόσο το ότι είσαι σε σχέση όσο και το που πας για την ασφάλεια σου.

Καλά το να σου απαγορεύουν να έχεις σχέση το βρίσκω γελοίο, αλλά δυστυχώς είναι συχνό φαινόμενο στην ελληνική κοινωνία όσον αφορά τα κορίτσια. Λες και τα στρέιτ αγόρια (που συνήθως οι γονείς τους δεν έχουν θέμα με το να έχουν κοπέλα) συνάπτουν σχέση με τις καλαμιές του κάμπου... :upside:
τρομερη υποκρισια προφανως και το καλυτερο γινεται οταν στην οικογενεια υπαρχει και μια κοπελα.. ωστοσο η συγκεκριμενη δεν επιτρεπεται να εχει σχεσεις ωστοσο το αγορι της οικογενειας επιβαλεται :)
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χρειάζεται να κάνεις μια ανοιχτή συζήτηση με τη μητέρα σου. Την οποία φαντάζομαι κάπως έτσι
Μαμά, καταλαβαίνω ότι ανησυχείς για εμένα και θέλεις να είμαι ασφαλής. Ωστόσο αυτό δε σημαίνει ότι μπορείς να με εκθέτεις ρωτώντας άλλους ανθρώπους για το πού είμαι κι αν ήμουν στο μέρος που ήμουν.
Αν θέλεις να σου λέω πού είμαι και με ποιον θα πρέπει να αποδεχτείς ότι μεγάλωσα, ότι είναι λογικό να έχω κάποια σχέση, ότι είναι λογικό να βγαίνω με τους φίλους μου Αν με εκθέτεις, με κατακρίνεις, προσπαθείς να μου βάλεις εμπόδια θα με αναγκάσεις να σου λέω ψέματα. Με τη συμπεριφορά σου πιο πολύ με απομακρύνεις και δεν το θέλω. Θα ήθελα να έχουμε μια όμορφη σχέση, αλλά αυτό απαιτεί να με σέβεσαι και να θυμάσαι ότι δεν είμαι πια μικρό παιδί ώστε να έχεις πλήρη έλεγχο των κινήσεων μου. Με στεναχωρεί ο τρόπος σου και δεν μπορώ να απολαύσω τα φυσιολογικά πραγματα που απολαμβάνουν όλα τα παιδιά στην ηλικία μου.

Με δικά σου λόγια.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
τρομερη υποκρισια προφανως και το καλυτερο γινεται οταν στην οικογενεια υπαρχει και μια κοπελα.. ωστοσο η συγκεκριμενη δεν επιτρεπεται να εχει σχεσεις ωστοσο το αγορι της οικογενειας επιβαλεται :)
Οι λόγοι λογικά είναι το ότι δεν μπορούν να δεχτούν ότι η κόρη τους έχει και ερωτική πλευρά και ο φόβος για μια ανεπιθύμητη κύηση. Και αντί να δεχτούν ότι το μικρό τους κορίτσι μεγάλωσε και έχει και κάποιες άλλες ανάγκες και να ενδιαφερθούν για τη σεξουαλική διαπαιδαγώγηση του, ώστε να κάνει ασφαλές σεξ του απαγορεύουν να συνάψει σχέση. Κάτι το οποία αργά ή γρήγορα θα κάνει και πιθανότατα πίσω από την πλάτη τους. Μηδενική λογική...
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,851 μηνύματα.
Δηλαδή μας λες ότι δε σου "επιτρέπουν" να έχεις σχέση και εσύ έχεις συνάψει μία και τους την κρύβεις;
Θεωρώ ότι η μόνη λύση είναι να μιλήσετε ανοιχτά και να μην τους κρύβεις τόσο το ότι είσαι σε σχέση όσο και το που πας για την ασφάλεια σου.

Καλά το να σου απαγορεύουν να έχεις σχέση το βρίσκω γελοίο, αλλά δυστυχώς είναι συχνό φαινόμενο στην ελληνική κοινωνία όσον αφορά τα κορίτσια. Λες και τα στρέιτ αγόρια (που συνήθως οι γονείς τους δεν έχουν θέμα με το να έχουν κοπέλα) συνάπτουν σχέση με τις καλαμιές του κάμπου... :upside:
Α και εμένα οι γονείς μου έτσι ήταν αλλά τους έβαλα στην θέση τους μετά τα 18! Εντάξει μη φανταστείς ότι σταμάτησαν να με πρήζουν (τους δικαιολογώ εν μέρει) αλλά το ελάττωσαν! Και όσον αφορά την σχέση, γιατί πρέπει να το ξέρουν? :/
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Τελειο;
Πας να κανεις κάτι καινούργιο πετάγεται σαν μύγα ελεος όμως
Πως μπορώ να την αντιμετώπιση με συζήτηση να της ανοιχτό για το συγκεκριμένο άτομο δν υπάρχει περίπτωση.....
Όλες οι μανάδες ανησυχούν, η δουλειά τους αυτή είναι, οπότε μην τρελένεσαι :laugh: . Με αυτά που βλέπουμε τελευταία ειδικά στις ειδήσεις, μάλλον είναι καλύτερο να σε πρήζουν λίγο παραπάνω απο το να σε έχουν πεταμένο απο μικρό.

Ωστόσο, υπάρχει το εξής θέμα. Εαν η μητέρα σου δεν δουλεύει και κάθεται σπίτι και ασχολείται με τα οικιακά(το υποθέτω δεν ξέρω εαν ισχύει), είναι λογικό να υπάρχουν κενά στο πρόγραμμα της, οπότε να επικεντρώνεται πλήρως στο που και με ποιον είσαι. Το οποίο σαφώς σε πνίγει και να είσαι σίγουρη οτι αγχώνει πολύ και την ίδια. Προσπάθησε λοιπόν να την παροτρύνεις να βρει και άλλες ασχολίες. Επίσης, θα ήταν προτιμότερο να την ενημερώνεις εσύ εκ των προτέρων για αυτά τα πράγματα έτσι ώστε να ξέρει οτι είσαι καλά.

Μόλις ηρεμήσει,έχει και άλλα πράγματα να κάνει που την ηρεμούν και την ευχαριστούν και ξέρει οτι υπάρχει ανοικτή επικοινωνία εαν χρειαστεί, θα σταματήσει να σε κυνηγάει τόσο πολύ. Εαν ο πατέρας σου είναι πιο συζητήσιμος, καλό θα ήταν να τα πεις και μαζί του αυτά.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Α και εμένα οι γονείς μου έτσι ήταν αλλά τους έβαλα στην θέση τους μετά τα 18! Εντάξει μη φανταστείς ότι σταμάτησαν να με πρήζουν (τους δικαιολογώ εν μέρει) αλλά το ελάττωσαν! Και όσον αφορά την σχέση, γιατί πρέπει να το ξέρουν? :/
Θεωρώ ότι γενικότερα είναι καλό να ξέρουν με ποιον άνθρωπο είσαι σε σχέση ιδίως αν μιλάμε για ανήλικα παιδιά, χωρίς φυσικά σώνει και ντε να πρέπει να ξέρουν. Είναι σύνηθες φαινόμενο έφηβα παιδιά να κρύβουν το ότι έχουν σχέση και να βρίσκονται κρυφά και γενικότερα σε καταστάσεις που ενέχουν κινδύνους.

Νομίζω μία παρατήρηση στον περίγυρο μας μπορεί να μας δώσει την απάντηση.

Υ. Γ Να πω και εγώ κάτι προσωπικό. Στο γυμνάσιο ήταν πεπεισμένοι ότι έχω σχέση και επέμεναν να τους το παραδεχτώ, απλά για να ξέρουν αν είναι "καλό" παιδί. Ελα που εμένα στο γυμνάσιο ο μέσος συμμαθητής μου μου εστριβε τα άντερα και δεν είχα σχέση.. Μου είχαν πρήξει λίγο το συκωτάκι :hehe:
Δεν ξέρω γιατί είχαν πειστεί ότι είχα, εφόσον δεν είχα. Αβυσσος το μυαλό των γονιών...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Πες ότι βγαίνεις με μια φίλη σου και προειδοποίησε την φίλη σου ότι σε περίπτωση που την καλέσει να πει ότι είναι μαζί σου . Αν σε ζητήσει μπορείς να έχεις στείλει στη φίλη σου ένα ηχητικό μήνυμα που να λες γεια σου μαμά και η φίλη σου να το παίξει την ώρα την κλήσης .

Επίσης Είσαι ενήλικη .
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πες ότι βγαίνεις με μια φίλη σου και προειδοποίησε την φίλη σου ότι σε περίπτωση που την καλέσει να πει ότι είναι μαζί σου . Αν σε ζητήσει μπορείς να έχεις στείλει στη φίλη σου ένα ηχητικό μήνυμα που να λες γεια σου μαμά και η φίλη σου να το παίξει την ώρα την κλήσης .

Επίσης Είσαι ενήλικη .
Ακριβώς επειδή είναι ενήλικη, θα πρέπει να φερθεί ενήλικα.
Οπότε αυτό που περιγράφεις είναι λίγο...οξύμωρο.
Να χτίσει ολόκληρη πλεκτάνη που στηρίζεται σε ένα ψέμα;
Το θέμα είναι να υποστηρίξει την αλήθεια της και να θέσει όρια στους γονείς της.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ακριβώς επειδή είναι ενήλικη, θα πρέπει να φερθεί ενήλικα.
Οπότε αυτό που περιγράφεις είναι λίγο...οξύμωρο.
Να χτίσει ολόκληρη πλεκτάνη που στηρίζεται σε ένα ψέμα;
Το θέμα είναι να υποστηρίξει την αλήθεια της και να θέσει όρια στους γονείς της.
Ναι ... Στη θεωρία όλα είναι εύκολα ... Στην πράξη όμως ?
Γι αυτό της το είπα αυτό δεν υποστηρίζω το ψέμμα αλλά κάποιες φορές ... Σώζει .
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι ... Στη θεωρία όλα είναι εύκολα ... Στην πράξη όμως ?
Γι αυτό της το είπα αυτό δεν υποστηρίζω το ψέμμα αλλά κάποιες φορές ... Σώζει .
Μμμ το να είσαι ενήλικας έχει και τις δυσκολίες του.
Οι γονείς έχουν μια ευθύνη απέναντι στα παιδιά τους κι ένα άγχος. Όσο χρόνων και να είναι αυτά. Δεν μπορούμε να το αρνηθούμε.
Τα παιδιά από τη μεριά τους, με τα σωστά τους και τα λάθη τους αποδεικνύουν με τις πράξεις τους ότι "μαμά, μπαμπά μπορώ. Μην αγχώνεστε. Πατάω στα πόδια μου. Παίρνω τις αποφάσεις μου. Αναλαμβάνω τις ευθύνες μου. Έχω το θάρρος της γνώμης μου. Ξέρω να προστατεύω τον εαυτό μου. Μπορείς να με εμπιστευτείς"

Τα ψέματα φέρνουν ψέματα και κλονίζουν την εμπιστοσύνη.
Ναι μπορεί να ζει ο,τι θέλει μέσα στα ψέματα. Αλλά ένας πραγματικός ενήλικας δεν έχει ανάγκη τα ψέματα. Ένας ενήλικας παίρνει αποφάσεις και τις υποστηρίζει. Με το τίμημα τους.

Η σχέση γονέα - παιδιού περνάει από σημεία καμπής και θέλει αναπροσαρμογές. Κι από τους δύο.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μμμ το να είσαι ενήλικας έχει και τις δυσκολίες του.
Οι γονείς έχουν μια ευθύνη απέναντι στα παιδιά τους κι ένα άγχος. Όσο χρόνων και να είναι αυτά. Δεν μπορούμε να το αρνηθούμε.
Τα παιδιά από τη μεριά τους, με τα σωστά τους και τα λάθη τους αποδεικνύουν με τις πράξεις τους ότι "μαμά, μπαμπά μπορώ. Μην αγχώνεστε. Πατάω στα πόδια μου. Παίρνω τις αποφάσεις μου. Αναλαμβάνω τις ευθύνες μου. Έχω το θάρρος της γνώμης μου. Ξέρω να προστατεύω τον εαυτό μου. Μπορείς να με εμπιστευτείς"

Τα ψέματα φέρνουν ψέματα και κλονίζουν την εμπιστοσύνη.
Ναι μπορεί να ζει ο,τι θέλει μέσα στα ψέματα. Αλλά ένας πραγματικός ενήλικας δεν έχει ανάγκη τα ψέματα. Ένας ενήλικας παίρνει αποφάσεις και τις υποστηρίζει. Με το τίμημα τους.

Η σχέση γονέα - παιδιού περνάει από σημεία καμπής και θέλει αναπροσαρμογές. Κι από τους δύο.
Αυτό που λες είναι και το σωστό . Ο δύσκολος δρόμος !!!!!!
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Αυτό που λες είναι και το σωστό . Ο δύσκολος δρόμος !!!!!!
Είναι καλύτερα έτσι όμως. Έχεις την συνείδηση σου καθαρή.
Το ψέμα μπορεί να βολέψει την δεδομένη στιγμή αλλά έχει το κακό οτι άπαξ και καλλιεργηθεί, μπορεί να επεκταθεί. Τα μικρότερα ψέματα μπορούν να γίνουν πιο μεγάλα, και αναπόφευκτα σε βάθος χρόνου όχι μόνο προδίδεις την εμπιστοσύνη των άλλων, το οποίο θα σε γεμίσει ενοχές και θα πληγώσει και τους γύρω σου, αλλά και ο ίδιος φθείρεις τις σχέσεις σου μαζί τους, γιατί δεν μπορείς πλέον να τους εμπιστευτείς και να στηριχτείς πάνω τους.

Γενικά οι γονείς δεν είναι πάντα εύκολη υπόθεση. Αλλά, σκεφτείτε πόσο χρόνο και κόπο επενδύουν απο την ζωή τους για να μας μεγαλώσουν. Ναι μπορούν να γίνουν υπερβολικοί, αλλά δεν νομίζω οτι πρέπει να τους βλέπουμε ως παρασιτικά στοιχεία στην ζωή μας για αυτό τον λόγο, όσο σπαστικό και εαν μπορεί να γίνει. Φανταστείτε οτι υπάρχουν γονείς που όντως βλέπουν παρασιτικά τα παιδιά τους. Σαν ένα βάρος που τους έχει φάει την ζωή,και δεν είναι καθόλου μα καθόλου ωραίο.
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να ξεκαθαρίσω βέβαια ότι και οι γονείς είναι ενήλικοι και χρειάζεται να μετριάσουν το άγχος τους και τις ανασφάλειες τους και να κάνουν κι αυτοί ένα βήμα για μια πιο ποιοτική σχέση.
Διότι αν οι γονείς δεν αναπροσαρμόζονται και δεν προσπαθούν να γεφυρώσουν το χάσμα, εξίσου, τότε δυστυχώς καταδικάζουν τη σχέση με το παιδί τους.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εντάξει παιδιά συγγνώμη τυχαία το είπα όχι ότι το έχω κάνει :wheel:


Πες την αλήθεια Μίνα.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,851 μηνύματα.
Θεωρώ ότι γενικότερα είναι καλό να ξέρουν με ποιον άνθρωπο είσαι σε σχέση ιδίως αν μιλάμε για ανήλικα παιδιά, χωρίς φυσικά σώνει και ντε να πρέπει να ξέρουν. Είναι σύνηθες φαινόμενο έφηβα παιδιά να κρύβουν το ότι έχουν σχέση και να βρίσκονται κρυφά και γενικότερα σε καταστάσεις που ενέχουν κινδύνους.

Νομίζω μία παρατήρηση στον περίγυρο μας μπορεί να μας δώσει την απάντηση.

Υ. Γ Να πω και εγώ κάτι προσωπικό. Στο γυμνάσιο ήταν πεπεισμένοι ότι έχω σχέση και επέμεναν να τους το παραδεχτώ, απλά για να ξέρουν αν είναι "καλό" παιδί. Ελα που εμένα στο γυμνάσιο ο μέσος συμμαθητής μου μου εστριβε τα άντερα και δεν είχα σχέση.. Μου είχαν πρήξει λίγο το συκωτάκι :hehe:
Δεν ξέρω γιατί είχαν πειστεί ότι είχα, εφόσον δεν είχα. Αβυσσος το μυαλό των γονιών...
Είχα φάει ξύλο για τον ίδιο λόγο! Νόμιζαν ότι τα έχω με μεγαλύτερο (δεν ξέρω ποιος και γιατί τους είπε τέτοιο πράγμα) όταν ήμουν 16 και έφαγα σφαλιάρα από την μάνα μου για να της πω την αλήθεια, ενώ χτυπιομουν να της λέω ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο! Ευτυχώς τώρα ησύχασαν
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντάξει παιδιά συγγνώμη τυχαία το είπα όχι ότι το έχω κάνει :wheel:


Πες την αλήθεια Μίνα.
Όλοι έχουμε πει ψέματα. Από την προσωπική μου εμπειρία ωστόσο, πιστεύω ότι καλό θα ήταν από πολύ νωρίς να μπαίνουν τα θεμέλια μιας πιο υγιούς σχέσης.
Τα όρια πρέπει να μπουν, αργά ή γρήγορα. Και τα όρια θα μπουν από το παιδί.
Αν γύριζα το χρόνο πίσω θα έβαζα τα όρια μου στα 18, στα 20. Γιατί θέλει και χρόνο να εδραιωθούν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top