Αγορά εκτυπωτή

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Ο εκτυπωτης μου ειναι παλιος και τρωει πολυ μελανι.Ειπα να παρω εναν λειζερ ΗP αλλα μετα εμαθα οτι δε παιρνει τονερ και οτι το μελανι του στοιχιζει 100 ευρω.Τελικα μου ειπαν για εναν epson οτι βγαζει λεει 8000 σελιδες και ειναι φθηνο μετα το μελανι?Εσεις ποιον μου προτεινετε που να ειστε ευχαριστημενοι και να παιρνει τονερ?Εχει κανεις epson να μου πει αν ειναι καλοι?Ευχαριστω!!( δε μπορω να διαβαζω τις σημειωσεις των καθηγητων απ το λαπτοπ)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,524 μηνύματα.
Ο εκτυπωτης μου ειναι παλιος και τρωει πολυ μελανι.Ειπα να παρω εναν λειζερ ΗP αλλα μετα εμαθα οτι δε παιρνει τονερ και οτι το μελανι του στοιχιζει 100 ευρω.Τελικα μου ειπαν για εναν epson οτι βγαζει λεει 8000 σελιδες και ειναι φθηνο μετα το μελανι?Εσεις ποιον μου προτεινετε που να ειστε ευχαριστημενοι και να παιρνει τονερ?Εχει κανεις epson να μου πει αν ειναι καλοι?Ευχαριστω!!( δε μπορω να διαβαζω τις σημειωσεις των καθηγητων απ το λαπτοπ)
Δεν ειναι αναγκη να βαλεις οριτζιναλ τονερ και τα μαιμου καλα ειναι .
Εγω εχω lexmark και με 30€ τονερ λεω οτι θα βγαλω το πανεπιστημιο
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Δεν ειναι αναγκη να βαλεις οριτζιναλ τονερ και τα μαιμου καλα ειναι .
Εγω εχω lexmark και με 30€ τονερ λεω οτι θα βγαλω το πανεπιστημιο
πηγα να παρω τονερ για τον παλιο εκτυπωτη και μου ειπε αυτος που τα πουλαει δεν αξιζει παλι λιγες σελιδες βγαζει.Μου προτειναν εναν ΗP leizer που παιρνει τονερ και βγαζει πολλες σελιδες αλλα δεν υπαρχει πλεον πουθενα για αγορα.Ο δικος σου ποιος ειναι ?,μπορεις να μου στειλεις το λινκ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,524 μηνύματα.
πηγα να παρω τονερ για τον παλιο εκτυπωτη και μου ειπε αυτος που τα πουλαει δεν αξιζει παλι λιγες σελιδες βγαζει.Μου προτειναν εναν ΗP leizer που παιρνει τονερ και βγαζει πολλες σελιδες αλλα δεν υπαρχει πλεον πουθενα για αγορα.Ο δικος σου ποιος ειναι ?,μπορεις να μου στειλεις το λινκ?
ε τι να σου πω.. και ο δικος μου πολυ παλιος ειναι lexmark 360d ,,αλλα τονερ υπαρχει. Οι lexmark ειναι το μεγαλο εμπορικο ονομα στους εκτυπωτές λαιζερ οπως αντίστοιχα ειναι οι hp στους ink jet και τα πολυμηχανηματα

ε τωρα οι λειζερ πριντερς βρωμανε στην αγορα ...μπορεις να παρεις και 2ο χερι λειτουργικο και ψιλοτζαμπε με 70€

Εχε υπο οψιν σου οτι οι λειζερ πριντερς εχουν καλη εξιοπιστια και δεν αναμενονται βλαβες ..εκτος βεβαια του αναλωσιμου υλικου.... τονερ και drum.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Θα σου προτεινα κ εγω εκτυπωτη λειζερ αντι για ινκτζετ, διοτι θα ξεχασεις να βαζεις τονερ, αντιθετα με τους ινκτζετ, οπου αν δεν εκτυπωσεις κατι για κανα διμηνο, ξεραινονται τα μελανια και ειναι για πεταμα...
Ξεκινα την ερευνα αγορας αντιστροφα. Δες πρωτα τις τιμες των τονερ και παρε τον εκτυπωτη που παιρνει τα πιο οικονομικα. Αν κοιτας βεβαια για ασπρομαυρο και σε νορμαλ τιμη, δε νομιζω πως εχεις και πολλες επιλογες, κανα 3αρι μοντελα παιζουν στην αγορα. Να προσεξεις μονο να μην ειναι με τσιπακι τα τονερ, γιατι θα πρεπει καθε φορα να αγοραζεις τονερ με τσιπακι μετα που ειναι πιο ακριβα, ή θα πρεπει να βγαζεις το τσιπακι απο γνησιο τονερ και να το βαζεις στα αφτερμαρκετ, που ειναι λιγο φασαρια...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top