Αγγλικη φιλολογία vs νηπιαγωγών

na_s_ia

Νεοφερμένος

Η na_s_ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.τι κανετε?Ειμαι καινουρια κ δε ξερω αν βαζω την ερωτηση σε σωστο θεμα...Λοιπον εδωσα πανελληνιες κ επιασα στο 1ο πεδιο 17477..Το προβλημα μου ειναι οτι ποτε δ ειχα κατι που να λεω οτι αυτο θελω να γινω..Κ ετσι βρισκομαι σε μια κατασταση πανικου τωρα..Το μονο που ξερω οτι θελω ειναι να μπω σε σχολειο,να ασχοληθω με αιθουσα..Η ελληνικη φιλολογια δε μου αρεσει..Σκεφτομαι οτι μου αρεσει η νηπιαγωγων αρκετα..ειμαι 760 μορια πανω αλλα ποτε δε ξερεις..Λετε να ανεβουν?Περσυ π.χ πηραν 1300!!!!Ποσο λετε εσεις οτι μπορει να ανεβει φετος στην αθηνα?κ τωρα εχω το μεγαλο διλημμα..να βαλω 2η σχολη νηπιαγωγων βολου η αγγλικη φιλολογια αθηνας?ειναι η αδερφη μου στην αγγλικη κ εχω δει πανω κατω τη παιζει..κ γενικα με τα αγγλικα δ εχω καποια ιδιαιτερη δυσκολια..εχω κ τo proficiency κ εδωσα κ ειδικο κ πιστευω οτι πηγα καλα..δ ξερω..εσεις τι εχετε να μου προτεινετε?σας ζαλισα ε?απλα θελω να παιρνω γνωμες..ευχαριστω(μετεφερα το μηνυμα σε νεο θεμα γιατι εκει που το ειχα δεν απαντουσε κανεις..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μη γράφεις 2 φορές το ίδιο πράγμα σε διαφορετικά threads. Έσβησα το άλλο, αυτό εδώ θα το δούν περισσότεροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

na_s_ia

Νεοφερμένος

Η na_s_ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Σ ευχαριστω..παντως ειπα οτι ειμαι καινουρια κ οτι δ ξερω κ πολυ καλα..sorry..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hollaback

Νεοφερμένος

Ο hollaback αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Καταρχην εδωσες πανελληνιες Αγγλικα?
Μονο τοτε, και μονο αν πηρες πανω απο 10 μπορεις να δηλωσεις αγγλικη φιλολογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

na_s_ia

Νεοφερμένος

Η na_s_ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
εδωσα καλε αγγλικα!7 του μηνα βγαινουν τα αποτελεσματα..αλλα πιστευω οτι εχω παει καλα..κ εω κ αλλη μια ερωτηση..οι βασεις της αγγλικης φιλολογιας επηρεαζονται απο το πως πηγαν οσοι εδωσαν αγγλικα?​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Όχι αγάπη μου, εσένα ρωτάνε άμα θες να μπεις και τη βάση αν γουστάρει ν' ανέβει, μην ανησυχείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Επηρεάζονται απο τα μόρια που έχουν μαζέψει αυτοί που θα δηλώσουν τη σχολή, τα οποία μόρια με τη σειρά τους προφανώς επηρεάζονται απο το πόσο καλά έγραψαν στα Αγγλικά οι υποψήφιοι αυτοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Όου, κι εσείς απ' το MIT;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ναι οι βάσεις των σχολών αγγλικής φιλολογίας ήταν το θέμα του διδακτορικού μου, γι'αυτό είμαι τόσο ενήμερος πάνω σε αυτό το πολύπλοκο ζήτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hollaback

Νεοφερμένος

Ο hollaback αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Και ισχυει αυτο που ειπε η προηγουμενη, θα βγουν 7 Ιουλιου?

Το σχολειο μου παραδιδει μηχανογραφικο 4 και 7 Ιουλιου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

na_s_ia

Νεοφερμένος

Η na_s_ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ναι ισχυει..7 ιουλιου βγαινουν τα αποτελεσματα των αγγλικων..κ εγω 8 ειναι να καταθεσω αλλα δε θα παω..θα παω αργοτερα..αποκλειεται να αποφασισω σε λιγοτερο απο μια μερα τι θα βαλω 2η επιλογη..εδινες κ εσυ αγγλικα?πως πηγες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Γιατί δεν τ' αποφασίζεις από τώρα δηλαδή; Προσποιήσου ότι δεν πέρασες και σκέψου τι άλλο θα σου άρεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

na_s_ia

Νεοφερμένος

Η na_s_ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Μ αρεσουν κ τα 2 εξισου..απλα πιστευω οτι η σχολη των νηπιαγωγων ειναι πιο ευκολη μεσα..οχι οτι της αγγλικης θεωρειται δυσκολη..Το κολλημα που εχω ειναι οτι σπουδαζει κ η αδερφη μου αθηνα κ θα ηθελα να ειμαι κ εγω εκει κ για προσωπικους κ μετα για οικονομικους λογους..(βεβαια μου εχουν πει οι δικοι μου οτι οτι αποφασισω ειναι δεκτο,κ αν χρειαστει να παω κ σε αλλη πολη)..ξερω οτι δ καθοριζει η πολη τις προτιμησεις αλλα τι να κανουμε..δ ειχα ποτε κατι που να τρελαινομαι να κανω..το μονο που ξερω οτι θελω ειναι να μπω σε σχολειο..που γινεται κ απο τις 2 σχολες..γιαυτο ειμαι σε τετοιο διλημμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Εντάξει με ΑΣΕΠ είναι πιο δύσκολο + το ότι στ' Αγγλικά γίνεται της μουρλής (ειδικά στα λύκεια) οπότε θα νιώθεις λίγο άχρηστη, άρα αν δεν θες ιδιαίτερα/φροντιστήρια ή κάποια άλλη απασχόληση καλύτερα Νηπιαγωγών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
εγω παντως χωρις να θελω να σε επηρρεασω πιστευ οτι αγγλικης φιλολογιας ειναι καλυτερα.περισσοτερες προοπτικες(σχολεια,φροντιστηρια κτλ),κι μπορει να σε βοηθησει η αδερφη σου τοσο στην σχολη οσο και στην μετ'επειτα πορεια σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

na_s_ia

Νεοφερμένος

Η na_s_ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ναι ενταξει σιγουρα θα εχω βοηθεια..κ σιγουρα υπαρχει ευρυ πεδιο στην αγγλικη φιλολογια..ενω νηπιαγωγος δ μπορω να κανω κατι αλλο..μετα κοιταω κ τους διορισμουσ του ΑΣΕΠ περσυ κ στην αγγλικη ειναι 1 στους 8 κ στο νηπιαγωγων 1 στους 10...Οι καθηγητες μου ειναι κατα των παιδαγωγικων κ μου λενε οτι εχουν αρχισει και κλεινουν ηδη..δ ξερω..μπερδεμα..ειναι η πρωτη φορα που πρεπει να βαλω σε μεγαλη ταξη το μυαλο μου κ δ μπορω..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hollaback

Νεοφερμένος

Ο hollaback αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ναι ισχυει..7 ιουλιου βγαινουν τα αποτελεσματα των αγγλικων..κ εγω 8 ειναι να καταθεσω αλλα δε θα παω..θα παω αργοτερα..αποκλειεται να αποφασισω σε λιγοτερο απο μια μερα τι θα βαλω 2η επιλογη..εδινες κ εσυ αγγλικα?πως πηγες?


Ναι εδωσα. Πιστευω καλα αλλα ποτε δεν ξερεις. Σε συμβουλευω να εισαι ετοιμη για ολα επειδη πολλα ακουγονται για τα αγγλικα. Κανε αυτο που θα κανω και εγω. Θα ετοιμασω 2 λιστες. Μια με τις σχολες που εχουν αγγλικα και μια χωρις και αν περασω η οχι, θα καταθεσω και την αντιστοιχη λιστα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hollaback

Νεοφερμένος

Ο hollaback αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Τη Δευτέρα 7 Ιουλίου ή την Τρίτη 8 Ιουλίου αναμένεται από το ΥΠΕΠΘ να ανακοινωθούν τα αποτελέσματα των ειδικών μαθημάτων των πανελλαδικών εξετάσεων του Γενικού Λυκείου.


Μας δουλευει ο μεγαλος. Πιο αργα δεν μπορουνε? Τι να κανω εγω που πρεπει να παραδωσω μηχανογραφ στις 7 αν βγουν στις 8?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ22136

Νεοφερμένος

Η Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Μας δουλευει ο μεγαλος. Πιο αργα δεν μπορουνε? Τι να κανω εγω που πρεπει να παραδωσω μηχανογραφ στις 7 αν βγουν στις 8?
Μπορείς να καταθέσεις το μηχανογραφικό μεχρι τις 14/07, εως τις 12:00... υπαρχει και σχετικη νομοθεσια, που οριζει πως αν δεν ξερεις τους βαθμους σου, δεν μπορει να σε αναγκασει κανεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μπορείς να παραδώσεις το μηχανογραφικό όποτε θέλεις μέσα στην προθεσμία, οι ημερομηνίες είναι ενδεικτικές (αλφαβητικά νομίζω το πάνε; ) για να μην υπάρξει συνωστισμός.

εδιτ: Γιούλη με πρόλαβες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top