Αγγλική Φιλολογία, Φιλολογία ή Δημοσιογραφία;

hollaback

Νεοφερμένος

Ο hollaback αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ειμαι πλεον αναμεσα σε αυτες τις 3..
Βασικα σκεφτομαι οτι δημοσιογραφια θα μπορω να κανω και μετα ως δευτερο πτυχιο μετα απο καποιο απο τα αλλα 2.
Εσεις τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

na_s_ia

Νεοφερμένος

Η na_s_ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Να μαι κ εγω να σου απαντησω..λοιπον εχω γνωστους κ στα 3 τμηματα..Ξεκιναω απο αγγλικη..ειναι σχετικα ευκολη κ ευχαριστη σχολη..εχει κ αγγλικα κ ελληνικα μαθηματα..βεβαια ειναι ευκολη αν την παρακολουθεις..εχει μεσα διαφορετικα μαθηματα κ λιγα..(5 μαθηματα σε καθε εξεταστικη)..εχει καποια μαθηματα οπως γλωσσολογια,πεζογραφια,ποιηση..αυτα αν σ αρεσουν ειναι οκ..μετα υπαρχουν καποια πολυ ενδιαφεροντα οπως παιδαγωγικα κ ψυχολογια,μεταφραση,πως μετατρεπεισ κειμενα σε επισημα,τιτλουσ σε εφημεριδες κ τετοια..κ στο 30 ετος διαλεγεις κατευθυνση..η μια εχει σχεση με γλωσσολογια κ μεταφραση κ η αλλη με πεζα κ ποιηση..αυτα για την αγγλικη..η φιλολογια ειναι δυσκολη σαν σχολη κ εχει διαβασμα..εκτος αν σου αρεσουν αυτα που κανουν..ξερειςσ ιστορια,αρχαια,λατινικα κτλ..δ εχω κατι αλλο να πω για τη φιλολογια..κ τωρα ΜΜΕ..κ αυτη ειναι πολυ ενδιαφερουσα σχολη με εργασιες,πρακτικες κ τετοια..λοιπον για να συνοψισουμε..απο την αγγλικη κ την ελλ. φιλολογια εχεισ διεξοδους..κ να μην διοριστεις εχεις ιδιαιτερα,μπαινεις σε υπουργεια..τωρα για ΜΜΕ θελει ΜΕΣΟΝ για να το πω απλα..αμα το χεις εισαι εξασφαλισμενος!κ απο τα ΜΜΕ λεφτα εχει μονο η τηλεοραση..ΞΑδερφη μου με μεσο πριν τελειωσει δουλευει στον ομορφο κοσμο..αλλα μιλαμε για μεσο..αλλα γενικοτερα δεν υπαρχει δουλεια..κ αυτο που ειπες ισχυει..μπορεις να την κανεις ανετα μετα απο καποια αλλη σχολη..κανε την καλυτερη επιλογη για ΣΕΝΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

na_s_ia

Νεοφερμένος

Η na_s_ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Επισης κατι αλλο που ισως σε βοηθησει..μπες στη διευθυνση καθε σχολης κ δες ποια μαθηματα ειναι αυτα που σ ενδιαφερουν πιο πολυ..κ αν σ αρεσει θα βρεις το δρομο σου ειτε υπαρχει ειτε δ υπαρχει κορεσμος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hollaback

Νεοφερμένος

Ο hollaback αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Να μαι κ εγω να σου απαντησω..λοιπον εχω γνωστους κ στα 3 τμηματα..Ξεκιναω απο αγγλικη..ειναι σχετικα ευκολη κ ευχαριστη σχολη..εχει κ αγγλικα κ ελληνικα μαθηματα..βεβαια ειναι ευκολη αν την παρακολουθεις..εχει μεσα διαφορετικα μαθηματα κ λιγα..(5 μαθηματα σε καθε εξεταστικη)..εχει καποια μαθηματα οπως γλωσσολογια,πεζογραφια,ποιηση..αυτα αν σ αρεσουν ειναι οκ..μετα υπαρχουν καποια πολυ ενδιαφεροντα οπως παιδαγωγικα κ ψυχολογια,μεταφραση,πως μετατρεπεισ κειμενα σε επισημα,τιτλουσ σε εφημεριδες κ τετοια..κ στο 30 ετος διαλεγεις κατευθυνση..η μια εχει σχεση με γλωσσολογια κ μεταφραση κ η αλλη με πεζα κ ποιηση..αυτα για την αγγλικη..η φιλολογια ειναι δυσκολη σαν σχολη κ εχει διαβασμα..εκτος αν σου αρεσουν αυτα που κανουν..ξερειςσ ιστορια,αρχαια,λατινικα κτλ..δ εχω κατι αλλο να πω για τη φιλολογια..κ τωρα ΜΜΕ..κ αυτη ειναι πολυ ενδιαφερουσα σχολη με εργασιες,πρακτικες κ τετοια..λοιπον για να συνοψισουμε..απο την αγγλικη κ την ελλ. φιλολογια εχεισ διεξοδους..κ να μην διοριστεις εχεις ιδιαιτερα,μπαινεις σε υπουργεια..τωρα για ΜΜΕ θελει ΜΕΣΟΝ για να το πω απλα..αμα το χεις εισαι εξασφαλισμενος!κ απο τα ΜΜΕ λεφτα εχει μονο η τηλεοραση..ΞΑδερφη μου με μεσο πριν τελειωσει δουλευει στον ομορφο κοσμο..αλλα μιλαμε για μεσο..αλλα γενικοτερα δεν υπαρχει δουλεια..κ αυτο που ειπες ισχυει..μπορεις να την κανεις ανετα μετα απο καποια αλλη σχολη..κανε την καλυτερη επιλογη για ΣΕΝΑ!


Ευχαριστω παρα πολυ! Εχω και αλλη μια ερωτηση.. Σχετικα με την αγγλικη φιλολογια κανουν μεσα και μαθηματα αγγλικων, δηλαδη γραμματικης, λεξιλογιου και συντακτικου η θεωρειται ηδη οτι τα ξερεις αριστα και μπαινεις κατευθειαν στο ψητο με τα μαθηματα που ειναι στα αγγλικα?
Δεν θελω να ειμαι συνεχεια με ενα λεξικο στο χερι. Οκαυ ξερω αγγλικα αλλα οχι και ολες τις λεξεις της γλωσσας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

na_s_ia

Νεοφερμένος

Η na_s_ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
χαχα..το ιδιο μυαλο εχουμε..ειναι η αδερφη μου στην αγγλικη κ το πρωτο πραγμα που την ρωτησα ηταν αυτο..οχι δ εχει καθολου γραμματικη κ τετοιου τυπου μαθηματα..σου ειπα ποια ειναι τα μαθηματα..κ εγω δ ξερω τα τελεια αγγλικα γιαυτο δ ηθελα να παω καπου κ να μην τα βγαζω περα..δ εχει καμια σχεση μου εχει πει με το ειδος του μαθηματος που καναμε στα φροντιστηρια..ειναι πιο ελευθερα τα μαθηματα..κ γενικα μου ειπε οτι ειναι μια σχολη που παιρνεις γνωσεις κ τριβεται το μυαλο..κ εγω ειχα ενδοιασμο αν θα την εβαζα 2η επιλογη μου..κ οκ ακουω αυτα που μου λεει η αδερφη μου αλλα μετα σκεφτομαι.."στο σχολειο εχουν περασει κατι καθηγητριες αγγλικων που δ ξερουν στην κυριολεξια την τυφλα τους!Εγω δ θα μπορεσω να τη βγαλω???"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hollaback

Νεοφερμένος

Ο hollaback αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
χαχα..το ιδιο μυαλο εχουμε..ειναι η αδερφη μου στην αγγλικη κ το πρωτο πραγμα που την ρωτησα ηταν αυτο..οχι δ εχει καθολου γραμματικη κ τετοιου τυπου μαθηματα..σου ειπα ποια ειναι τα μαθηματα..κ εγω δ ξερω τα τελεια αγγλικα γιαυτο δ ηθελα να παω καπου κ να μην τα βγαζω περα..δ εχει καμια σχεση μου εχει πει με το ειδος του μαθηματος που καναμε στα φροντιστηρια..ειναι πιο ελευθερα τα μαθηματα..κ γενικα μου ειπε οτι ειναι μια σχολη που παιρνεις γνωσεις κ τριβεται το μυαλο..κ εγω ειχα ενδοιασμο αν θα την εβαζα 2η επιλογη μου..κ οκ ακουω αυτα που μου λεει η αδερφη μου αλλα μετα σκεφτομαι.."στο σχολειο εχουν περασει κατι καθηγητριες αγγλικων που δ ξερουν στην κυριολεξια την τυφλα τους!Εγω δ θα μπορεσω να τη βγαλω???"


Χμμμ.. δεν εχεις και αδικο αλλα και παλι φαντασου να μην καταλαβαινουμε καποιες φορες αυτα που πρεπει να διαβασουμε.. Ειμαι εντελως μπερδεμενος :P
Εσυ αθηνα θα βαλεις αν βαλεις, η θεσσαλονικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

na_s_ia

Νεοφερμένος

Η na_s_ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Μα εννοειται αυτο οτι θα συμβαινει..κανεις δ ξερει τα παντα..μη σε τρομαζει αυτο..ειναι πολυ λογικο..κ η αδερφη μου δ ξερει τα παντα απο θεμα λεξιλογιου..οταν δ ξερει κατι το βρισκει στο λεξικο..κ οσο ψαχνεις μαθαινεις..κανεις δ ειναι τελειος!εννοειται οτι θα εχεις αγνωστες λεξεις..ετσι μαθαινεις ομως..να σιγουρευτεις ομως οτι θες οντως να κανεις αυτο..κ να μην επηρεαζεσαι..οτι σ αρεσει καλυτερα..εγω σκεφτομαι το αλλο..να μπω αγγλικη,να τελειωσω κ να διοριστω κ να παω μετα σε κανα λυκειο κ να με ρωτανε λεξεις κ να μην ξερω..χαχα:D...εχω σκεφτει κ απαντηση!θα τους το βαζω για εργασια στο σπιτι..χοχοχοχο..λοιπον εγω θα βαλω πρωτα νηπιαγωγων αθηνας κ μετα αγγλικη αθηνας..περα απ το οτι ειναι η αδερφη μου στην θεσσ ειναι αλλα τα μαθηματα..ειναι μονο αγγλικα κ παιρνεις πτυχιο αγγλικης φιλολογιας ενω στην αθηνα κανεις κ ελληνικα μαθηματα κ παιρνεισ πτυχιο αγγλικης κ ελληνικης φιλολογιας..οχι οτι κανεις αρχαια κ τετοια απλα ετσι γραφει το πτυχιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hollaback

Νεοφερμένος

Ο hollaback αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Μα εννοειται αυτο οτι θα συμβαινει..κανεις δ ξερει τα παντα..μη σε τρομαζει αυτο..ειναι πολυ λογικο..κ η αδερφη μου δ ξερει τα παντα απο θεμα λεξιλογιου..οταν δ ξερει κατι το βρισκει στο λεξικο..κ οσο ψαχνεις μαθαινεις..κανεις δ ειναι τελειος!εννοειται οτι θα εχεις αγνωστες λεξεις..ετσι μαθαινεις ομως..να σιγουρευτεις ομως οτι θες οντως να κανεις αυτο..κ να μην επηρεαζεσαι..οτι σ αρεσει καλυτερα..εγω σκεφτομαι το αλλο..να μπω αγγλικη,να τελειωσω κ να διοριστω κ να παω μετα σε κανα λυκειο κ να με ρωτανε λεξεις κ να μην ξερω..χαχα:D...εχω σκεφτει κ απαντηση!θα τους το βαζω για εργασια στο σπιτι..χοχοχοχο..λοιπον εγω θα βαλω πρωτα νηπιαγωγων αθηνας κ μετα αγγλικη αθηνας..περα απ το οτι ειναι η αδερφη μου στην θεσσ ειναι αλλα τα μαθηματα..ειναι μονο αγγλικα κ παιρνεις πτυχιο αγγλικης φιλολογιας ενω στην αθηνα κανεις κ ελληνικα μαθηματα κ παιρνεισ πτυχιο αγγλικης κ ελληνικης φιλολογιας..οχι οτι κανεις αρχαια κ τετοια απλα ετσι γραφει το πτυχιο..



Στην αθηνα δηλαδη αν τελειωσεις αγγλικη φιλολογια μπορεις να εργαστεις και ως φιλολογος της ελληνικης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ποιος τα διαδίδει αυτά ρε παιδιά, έλεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

na_s_ia

Νεοφερμένος

Η na_s_ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Οχι βεβαια..σου ειπα δ κανεις μεσα αρχαι κ τετοια..το ξεκαθαρισα οταν το ειπα..απλα ετσι γραφει το πτυχιο λογω του οτι κανεις μεσα κ καποια ελληνικα μαθηματα οπως γλωσσολογια,ποιηση κ τετοια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hollaback

Νεοφερμένος

Ο hollaback αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Οχι βεβαια..σου ειπα δ κανεις μεσα αρχαι κ τετοια..το ξεκαθαρισα οταν το ειπα..απλα ετσι γραφει το πτυχιο λογω του οτι κανεις μεσα κ καποια ελληνικα μαθηματα οπως γλωσσολογια,ποιηση κ τετοια..



αααα. ειπα και εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

na_s_ia

Νεοφερμένος

Η na_s_ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
οχι οχι,δ παιζει 2 σε 1 στην περιπτωση αυτη..λοιπον γενικοτερα μπες μεσα στισ διευθυνσεις καθε σχολης κ δες τι σου κανει κλικ..με τι νομιζεις οτι θα εισαι καλα κ δ θα το κανεις απο αγγαρια..ειναι πολυ βαικο να σ αρεσει αυτο που κανεις..γιατι πλεον κορεσμος υπαρχει παντου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

th@nasis

Νεοφερμένος

Ο th@nasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ας δωσω και εγω τα φωτα μου ως φοιτητης της αγγλικης.Το μονο δικαιωμα που εχουμε με πτυχιο ελληνικης και αγγλικης ειναι να διδασκουμε στο σχολειο που θα διοριστουμε ιστορια και κειμενα τπτ αλλο.Οσο για τα μαθηματα οκ ειναι ευκολα αλλα οχι και τοσο θελουν διαβασμα και αρκετη προσπαθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hollaback

Νεοφερμένος

Ο hollaback αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Τελικα λεω να βαλω αγγλικη φιλολογια, μετα ελληνικη και μετα δημοσιογραφια.
Ευχαριστω για τη βοηθεια. :no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leonigp

Νεοφερμένος

Η leonigp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Όταν τελειώσεις Αγγλική, διδάσκεις Αγγλικά (και μεταφράζεις). (ΠΕ 06 κλάδος εκπαιδευτικών)
Όταν τελειώσεις Φιλολογία, διδάσκεις τα φιλολογικά (Αρχαία, Νέα, ιστορία). (ΠΕ 02 κλάδος εκπαιδευτικών)
Στη σελίδα του www.uoa.gr (πανεπιστήμιο αθηνών) υπάρχει λινκ για αγγλική αθήνας.
Στην ίδια σελίδα, μπορείτε να πάρετε μια ιδέα από την κατεύθυνση γλωσσολογίας του τμήματος φιλολογίας (όπου και έχω τελειώσει). Σε μεγάλο βαθμό τα μαθήματα είναι κοινά ή παρόμοια μεταξύ των τριών κατευθύνσεων.
Υπάρχουν και τουλάχιστον δύο σελίδες με φόρουμ φοιτητών Φιλοσοφικής (Αγγλική και Ελληνική)

Για ΜΜΕ: υπάρχει το τμήμα του Αθηνών και υπάρχει ένα παραπλήσιο του Παντείου. βρείτε τα προγράμματα σπουδών και δείτε πού μπορεί να συμμετέχουν οι φοιτητές (φόρουμ). Το Πάντειο έχει αναπτύξει το ίδιο ως πανεπιστήμιο ένα, αλλά είναι πρόσφατο.

Δυσκολία: παρακολουθήσεις, εργασίες, διάβασμα. Αγγλική και ΜΜΕ έχουν, απ' όσο έχω διαβάσει, περισσότερα φροντιστηριακά ή εργαστηριακά (υποχρεωτικά). Ακόμα και εκεί που δεν επιβάλλεται τυπικά η παρακολούθηση, επιβάλλεται εκ των πραγμάτων.
Αν το ενδιαφέρον μοιράζεται ισοδύναμα, ας έχετε υπόψη ότι η δημοσιογραφία ως επάγγελμα δεν απαιτεί για να το εξασκήσεις συγκεκριμένες σπουδές. Φαντάζομαι, βέβαια, ότι βοηθάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hollaback

Νεοφερμένος

Ο hollaback αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Να ρωτησω και κατι τελευταιο που το ξερω απλα θελω να το επιβεβαιωσω. Για αγγλικη φιλολογια πολλαπλασιαζουμε τον βαθμο στα αγγλικα με το 200 ετσι? Και στη δημοσιογραφια με το 100 επειδη εχει συντελεστη 1?
Αρα εγω με 17161 και με 14.5 στα αγγλικα εχω 20.061 μορια για αγγλ φιλολ και 18.611 για δημοσιογραφια, σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leonigp

Νεοφερμένος

Η leonigp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ναι έτσι είναι. Αυτά τα βρίσκεις και στο φυλλάδιο για την πρόσβαση που μοίρασε το υπουργείο παιδείας. Υπάρχει και στη σελίδα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thra

Νεοφερμένος

Ο Thra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Εγώ σου προτείνω δημοσιογραφία χωρίς δεύτερη σκέψη. Τα άλλα δυο δεν έχουν μέλλον, ιδίως η ελληνική φιλολογία, εκτός και αν έχεις τρέλα με τα αγγλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Ρε φίλε,συγγνώμη κιόλας αλλα με 14,5 αγγλικά,και ας την πιάνεις τη σχολή,μήπως πρέπει να το ξανασκεφτείς για Αγγλική Φιλολογία???Γιατί τα έχω δεί τα θέματα και για έναν κάτοχο proficiency μην σου πω και lower(cambridge oμως) είναι σχετικά εύκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hollaback

Νεοφερμένος

Ο hollaback αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ρε φίλε,συγγνώμη κιόλας αλλα με 14,5 αγγλικά,και ας την πιάνεις τη σχολή,μήπως πρέπει να το ξανασκεφτείς για Αγγλική Φιλολογία???Γιατί τα έχω δεί τα θέματα και για έναν κάτοχο proficiency μην σου πω και lower(cambridge oμως) είναι σχετικά εύκολα!

1.Τα φετινα θεματα ηταν επιπεδου proficiency
2. Και 10.1 να επαιρνα παλι θα το σκεφτομουν. Οποιος εχει πανω απο 10 δικαιουται να τα δηλωσει. Αν ηταν θα ελεγαν οποιος εχει πανω απο 18.
3. Και τραβα στο φορουμ σου τωρα, εδω ειναι Γ Λυκειου και Αποφοιτοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top