Αγγλική Γλώσσα και Φιλολογία vs Ελληνική Φιλολογία

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ποιο από τα δύο πιστεύετε έχει καλύτερες προοπτικές και γενικά τι νομίζετε για το καθένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Ενδιαφέρουσες σχολές και οι δύο αλλά κατά την ταπεινή μου γνώμη, η Κλασική Φιλολογία είναι σίγουρα γλωσσικά ανώτερη απ'την Αγγλική. Η ελληνική γλώσσα έχει πενταπλάσιο λεξιλόγιο απ'την Αγγλική και απύθμενους τρόπους έκφρασης. Μη μιλήσω για την Αρχαία Ελληνική, η ομορφιά της δε συγκρίνεται με τίποτα, για όποιον τολμήσει να βυθιστεί στη μαγεία της. Αν και λατρεύω τα Αγγλικά. Για αποκατάσταση δεν ξέρω, δεν απαντώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetawaves

Νεοφερμένος

Ο Thetawaves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Δεν είναι πολύ διαφορετικές σχολές για να τις συγκρίνεις; Προσωπικά θα διάλεγα αγγλική φιλολογία, πιο πρακτικό να γνωρίζεις αγγλικά σήμερα παρά αρχαία ελληνικά. Η γνώμη μου φυσικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Παιδιά μπορεί κανείς να μου πει κάποια γνώμη;; Είμαι σε δίλημμα :/ Να βάλω αγγλική φιλολογία ή κλασσική φιλολογία; Σκέφτομαι ότι αν πάω φιλολογία μιας που έχω και προφισιενσι θα μπορώ να ασχοληθώ ως καθηγήτρια και των 2. Επίσης με ενδιαφέρει και η δημοσιογραφία, οπότε από τη φιλολογία θα μπορούσα να κάνω και κάτι πάνω σε αυτό αν προκύψει (να γράφω δηλαδή κάπου). Τα μαθήματα της αγγλικής απ'ότι είδα μου αρέσουν μέχρι τα 2 πρώτα χρόνια, μετά όχι τόσο, δεν μπορώ να ξέρω κιόλας βέβαια. Εξάλλου πιστεύω πως η ελληνική γλώσσα, φιλοσοφία και σκέψη είναι κατά πολύ ανώτερη και μου αρέσει πολύ. Εσείς τι πιστεύετε; υπάρχει κάποιος φοιτητής αγγλικής ή κλασσικής φιλολογίας εδώ να με βοηθήσει; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και καλά αποτελέσματα σε όλους εύχομαι! :)

Εγώ σπουδάζω Φιλολογία!!

Είναι πραγματικά μία πολύ ωραία σχολή. Δεν περίμενα ότι θα μου άρεσε τόσο πολύ πριν μπω στην σχολή. Τώρα όμως, αν έκανα ξανά μηχανογραφικό αυτήν την σχολή μόνο θα δήλωνα.

Και να ξέρεις ότι Φιλολογία δεν είναι μόνο η ανάλυση αρχαίων κειμένων ή λογοτεχνικών αλλά είναι και η επιστημονική μελέτη της γλώσσας.

Ό,τι θέλεις μπορείς να με ρωτήσεις και εγώ με χαρά θα σου απαντήσω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Να πας εκει που σ αρεσει περισσοτερο. Με τα μαθηματα δε θα χεις προβλημα ας μην σ αρεσουν ολα οπως στην αγγλικη. Στο σχολειο σ αρεσαν ολα? οχι αλλα τα μαθες. Ουτε στη φιλολογια θα σ αρεσουν ολα. Τωρα για δημοσιογραφια μπορεις να πας απ οπουδηποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Εγώ σπουδάζω Φιλολογία!!

Είναι πραγματικά μία πολύ ωραία σχολή. Δεν περίμενα ότι θα μου άρεσε τόσο πολύ πριν μπω στην σχολή. Τώρα όμως, αν έκανα ξανά μηχανογραφικό αυτήν την σχολή μόνο θα δήλωνα.

Και να ξέρεις ότι Φιλολογία δεν είναι μόνο η ανάλυση αρχαίων κειμένων ή λογοτεχνικών αλλά είναι και η επιστημονική μελέτη της γλώσσας.

Ό,τι θέλεις μπορείς να με ρωτήσεις και εγώ με χαρά θα σου απαντήσω. :)

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου να μου απαντήσεις! Έχω κάποιες απορίες. Μπορείς να κάνεις πρακτική άσκηση; δηλαδή να σε στείλουν σε κάποιο σχολείο; Επίσης, υπάρχουν μαθήματα ψυχολογίας-παιδαγωγικής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana in sky

Νεοφερμένος

Η Iliana in sky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Παιδιά μπορεί κανείς να μου πει κάποια γνώμη;; Είμαι σε δίλημμα :/ Να βάλω αγγλική φιλολογία ή κλασσική φιλολογία; Σκέφτομαι ότι αν πάω φιλολογία μιας που έχω και προφισιενσι θα μπορώ να ασχοληθώ ως καθηγήτρια και των 2. Επίσης με ενδιαφέρει και η δημοσιογραφία, οπότε από τη φιλολογία θα μπορούσα να κάνω και κάτι πάνω σε αυτό αν προκύψει (να γράφω δηλαδή κάπου). Τα μαθήματα της αγγλικής απ'ότι είδα μου αρέσουν μέχρι τα 2 πρώτα χρόνια, μετά όχι τόσο, δεν μπορώ να ξέρω κιόλας βέβαια. Εξάλλου πιστεύω πως η ελληνική γλώσσα, φιλοσοφία και σκέψη είναι κατά πολύ ανώτερη και μου αρέσει πολύ. Εσείς τι πιστεύετε; υπάρχει κάποιος φοιτητής αγγλικής ή κλασσικής φιλολογίας εδώ να με βοηθήσει; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και καλά αποτελέσματα σε όλους εύχομαι! :)

Εγώ σπουδάζω φιλολογία!! Τι θα ήθελες να μάθεις;; :) :)
Γενικά,επειδή λες ότι τα μαθήματα της αγγλικής σου άρεσαν μόνο μεχρι το 2 έτος,η δική μου άποψη είναι ότι αν δεν τα παρακολουθήσεις δεν μπορείς να είσαι σίγουρη! :) Μπορεί κάποια που νομίζεις ότι θα σου αρέσουν,να μην τα συμπαθήσεις και κάποια άλλα που δεν σου άρεσαν να τα λατρέψεις.(απευθύνομαι γενικά)

Εγώ σπουδάζω Φιλολογία!!

Είναι πραγματικά μία πολύ ωραία σχολή. Δεν περίμενα ότι θα μου άρεσε τόσο πολύ πριν μπω στην σχολή. Τώρα όμως, αν έκανα ξανά μηχανογραφικό αυτήν την σχολή μόνο θα δήλωνα.

Και να ξέρεις ότι Φιλολογία δεν είναι μόνο η ανάλυση αρχαίων κειμένων ή λογοτεχνικών αλλά είναι και η επιστημονική μελέτη της γλώσσας.

Ό,τι θέλεις μπορείς να με ρωτήσεις και εγώ με χαρά θα σου απαντήσω. :)

Τώρα είδα ότι κι εγώ της απάντησα με την ίδια πρόταση!! ('' Εγώ σπουδάζω φιλολογία'') χιχιχιχιχι :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Παιδιά μπορεί κανείς να μου πει κάποια γνώμη;; Είμαι σε δίλημμα :/ Να βάλω αγγλική φιλολογία ή κλασσική φιλολογία; Σκέφτομαι ότι αν πάω φιλολογία μιας που έχω και προφισιενσι θα μπορώ να ασχοληθώ ως καθηγήτρια και των 2. Επίσης με ενδιαφέρει και η δημοσιογραφία, οπότε από τη φιλολογία θα μπορούσα να κάνω και κάτι πάνω σε αυτό αν προκύψει (να γράφω δηλαδή κάπου). Τα μαθήματα της αγγλικής απ'ότι είδα μου αρέσουν μέχρι τα 2 πρώτα χρόνια, μετά όχι τόσο, δεν μπορώ να ξέρω κιόλας βέβαια. Εξάλλου πιστεύω πως η ελληνική γλώσσα, φιλοσοφία και σκέψη είναι κατά πολύ ανώτερη και μου αρέσει πολύ. Εσείς τι πιστεύετε; υπάρχει κάποιος φοιτητής αγγλικής ή κλασσικής φιλολογίας εδώ να με βοηθήσει; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και καλά αποτελέσματα σε όλους εύχομαι!

Εγώ αν ήταν να διαλέξω μια σχολή από το 1ο πεδίο θα διάλεγα τη δημοσιογραφία.:)

Μια γνωστή μου πέρυσι είχε το ίδιο δίλημμα και τελικά επέλεξε την αγγλική φιλολογία.Νομίζω ότι περισσότερες διεξόδους θα έχεις από εκεί.Δεν το έχω ψάξει το θέμα,απλώς έτσι μου φαίνεται.:redface:

Ό,τι σου αρέσει εσένα περισσότερο να διαλέξεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου να μου απαντήσεις! Έχω κάποιες απορίες. Μπορείς να κάνεις πρακτική άσκηση; δηλαδή να σε στείλουν σε κάποιο σχολείο; Επίσης, υπάρχουν μαθήματα ψυχολογίας-παιδαγωγικής;

Ποια πόλη σε ενδιαφέρει;

Εγώ είμαι στην φιλολογία Ρεθύμνου.

Σε εμάς λοιπόν:

1) Η διδακτική άσκηση είναι υποχρεωτική για να πάρεις πτυχίο. Σε στέλνουν σε κάποιο σχολείο για να διδάξεις και πληρώνεσαι.

2) Ναι, σύμφωνα με το νέο πρόγραμμα σπουδών μας έχουμε 8 μαθήματα παιδαγωγικής, τα οποία τα παίρνουμε από το τμήμα δημοτικής εκπαίδευσης. Έτσι παίρνουμε πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας.

Τα μαθήματα που πρέπει να βγάλουμε μέχρι το πτυχίο είναι 50.

Μπορείς να με ρωτήσεις ό,τι άλλο θέλεις.

Iliana in sky
συνάδελφε!! σε ποια πόλη σπουδάζεις φιλολογία; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ποια πόλη σε ενδιαφέρει;

Εγώ είμαι στην φιλολογία Ρεθύμνου.

Σε εμάς λοιπόν:

1) Η διδακτική άσκηση είναι υποχρεωτική για να πάρεις πτυχίο. Σε στέλνουν σε κάποιο σχολείο για να διδάξεις και πληρώνεσαι.

2) Ναι, σύμφωνα με το νέο πρόγραμμα σπουδών μας έχουμε 8 μαθήματα παιδαγωγικής, τα οποία τα παίρνουμε από το τμήμα δημοτικής εκπαίδευσης. Έτσι παίρνουμε πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας.

Τα μαθήματα που πρέπει να βγάλουμε μέχρι το πτυχίο είναι 50.

Μπορείς να με ρωτήσεις ό,τι άλλο θέλεις.

Για Αθήνα θέλω, στο ΕΚΠΑ ;) Σε ποιο εξάμηνο κάνεις πρακτική άσκηση; πόσο πληρώνεσαι αν επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Στην Φιλολογία Ρεθύμνου είναι από το 3ο έτος και πάνω. Δεν γνωρίζω πόσα παίρνεις και τι ισχύει για τις άλλες φιλολογίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana in sky

Νεοφερμένος

Η Iliana in sky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ποια πόλη σε ενδιαφέρει;

Εγώ είμαι στην φιλολογία Ρεθύμνου.

Σε εμάς λοιπόν:

1) Η διδακτική άσκηση είναι υποχρεωτική για να πάρεις πτυχίο. Σε στέλνουν σε κάποιο σχολείο για να διδάξεις και πληρώνεσαι.

2) Ναι, σύμφωνα με το νέο πρόγραμμα σπουδών μας έχουμε 8 μαθήματα παιδαγωγικής, τα οποία τα παίρνουμε από το τμήμα δημοτικής εκπαίδευσης. Έτσι παίρνουμε πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας.

Τα μαθήματα που πρέπει να βγάλουμε μέχρι το πτυχίο είναι 50.

Μπορείς να με ρωτήσεις ό,τι άλλο θέλεις.

Iliana in sky
συνάδελφε!! σε ποια πόλη σπουδάζεις φιλολογία; :)


Θεσσαλονίκη είμαι!! :) Τι ωραία που έχετε πρακτική άσκηση! :D Εμείς δεν έχουμε!:mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος φοιτητής στην φιλολογία Αθήνας τι μεταπτυχιακά προγράμματα υπάρχουν;; Αν κάποιος πάρει πτυχίο φιλολογίας και θέλει να κάνει μεταπτυχιακό στην ψυχολογία, μπορεί;; πρέπει να πληρώσει;;..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fann

Νεοφερμένος

Η Fann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γεια σας,

Θα μπορούσα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την Φιλολογια και την Κλασσικη Φιλολογια;Τι μαθήματα περιέχει η κάθε μια;Ποιες οι κύριες διάφορες τους; Ιστορία και αρχαία διδάσκονται υποχρεωτικά και στις δυο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Φιλολογια -Κλασικη Φιλολογια ειναι το ιδιο πραγμα.Για τα μαθηματα που διδασκονται ριξε μια ματια στα προγραμματα σπουδων καθε σχολης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Θα μιλήσω για την Αγγλική του ΑΠΘ γιατί σε αυτήν φοιτώ. Ιστορία δεν έχει. Ούτε αρχαία όπως τα φαντάζεσαι αλλά μαθήματα στα οποία έρχεσαι σε επαφή με παλαιότερες μορφές τις αγγλικής γλώσσας. Ως φιλολογίες και οι 2 σχολές έχουν μαθήματα λογοτεχνίας και γλωσσολογίας. Η Αγγλική φιλολογία έχει όμως και κάποια μαθήματα μετάφρασης, κινηματογράφου κ.α
Η πιο σημαντική διαφορά τους είναι ότι στην Αγγλική η διδασκαλία γίνεται στα αγγλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fann

Νεοφερμένος

Η Fann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
:).Ωστοσο κοίταξε τα προγράμματα με τα μαθήματα που διδάσκονται σε κάθε σχολή αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη μετάξυ της Νεοελληνικής Φιλολογίας και Κλασικής Φιλολογίας όσο αναφορά τον αν διδάσκονται αρχαία και στις δυο κατευθύνσεις και αν διδάσκονται την ίδια ιστορία.Ποια η κυρία διαφορά των δυο κατευθύνσεων;

Θα μιλήσω για την Αγγλική του ΑΠΘ γιατί σε αυτήν φοιτώ. Ιστορία δεν έχει. Ούτε αρχαία όπως τα φαντάζεσαι αλλά μαθήματα στα οποία έρχεσαι σε επαφή με παλαιότερες μορφές τις αγγλικής γλώσσας. Ως φιλολογίες και οι 2 σχολές έχουν μαθήματα λογοτεχνίας και γλωσσολογίας. Η Αγγλική φιλολογία έχει όμως και κάποια μαθήματα μετάφρασης, κινηματογράφου κ.α
Η πιο σημαντική διαφορά τους είναι ότι στην Αγγλική η διδασκαλία γίνεται στα αγγλικά.


Όταν λες όχι έχει και κάποια μαθηματα κινηματογράφου τι εννοείς;
Κατά την γνώμη σου τι επίπεδο γνώσεων απαιτεί η σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
:).Ωστοσο κοίταξε τα προγράμματα με τα μαθήματα που διδάσκονται σε κάθε σχολή αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη μετάξυ της Νεοελληνικής Φιλολογίας και Κλασικής Φιλολογίας όσο αναφορά τον αν διδάσκονται αρχαία και στις δυο κατευθύνσεις και αν διδάσκονται την ίδια ιστορία.Ποια η κυρία διαφορά των δυο κατευθύνσεων;
Νεοελληνικη η Κλασικη φιλολογια ειναι 2 κατευθυνσεις που παιρνεις οποια θελεις(μερικες φιλολογιες εχουν και τριτη κατευθυνση Γλωσολογια)μετα απο το 2ο ετος.
Ιστορια οι φιλολογιες οι περισσοτερες εχουν μονο ελευθερης επιλογης μαθηματα τα οποια τα διαλεγεις αν σου αρεσουν.Ιστορικο Αρχαιολογικο εχουν Ιστορια υποχρεωτικα και οχι η καθαρη Φιλολογια.
Τα πρωτα 2 ετη διδασκεσαι Αρχαια,Λατινικα,Νεα Ελληνικα ,Βυζαντινη η Μεσαιωνικη Φιλολογια ,Γλωσολογια και παιδαγωγικα.Πανω κατω τα ιδια σε ολες τις φιλολογιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Τα μαθήματα κινηματογράφου ασχολούνται με τη θεωρία του κινηματογράφου, τις μεταφορές κειμένων στο κινηματογράφο κ.α
Κατά την γνώμη μου, ο/η υποψήφιος πρέπει να έχει τουλάχιστον επίπεδο Β2 και να εξασκεί τα αγγλικά του/της με ταινίες κ.α γιατί το επίπεδο ανεβαίνει ανά εξάμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fann

Νεοφερμένος

Η Fann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Δηλαδή αρχικά το επίπεδο είναι B2 αλλά το επόμενο εξάμηνο C1 δεύτερο έτος το επίπεδο είναι C2....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top