ΑΟΘ: Μόνος μου τις καταφέρνω;

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Γειά σας παίδες!:bye:

Λοιπόν, επειδή πήρα στο σχολείο μάθημα επιλογής ΑΟΘ για να είμαι με κάτι φιλαράκια στην τάξη, λέω το μάθημα να το δωσω ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΑ. ΑΛΛΑ επειδή έχω ακούσει ότι είναι αρκετά εύκολο, λέω ότι αν δω μέσα στη χρονιά ότι το κατέχω και πάω για σίγουρο 20άρι να το δώσω και πανελλαδικά. Το θέμα είναι ότι στο φροντιστήριο δεν το διδάσκομαι. Οπότε θέλω εδώ τη γνώμη σας. Μπορώ να γράψω ανευ βοήθειας φροντιστηρίου 20άρι ΑΟΘ εύκολα; Ή όσο εύκολα θα έγραφα με βοήθεια του φροντιστηρίου τέλος πάντων;

Ευχαριστώ! Περιμένω απαντήσεις! :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spystou

Νεοφερμένος

Η spystou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Γεια,
Η γνώμη μου είναι πως για το συγκεκριμένο μάθημα θα χρειαστείς φροντιστήριο αν θες να το δώσεις πανελλαδικά!!!! Είναι μάθημα που μπορείς να πάρεις ένα καλό βαθμό αλλά χρειάζεται καλή προετοιμασία!!!!!! Το μάθημα έχει και ασκήσεις και οι ώρες στο σχολείο είναι λίγες και δε νομίζω ο καθηγητής να προλάβει να ασχοληθεί και πολύ. Άσε που στο σχολειό δε νομίζω να προλάβετε καν να βγάλετε την υλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Συμφωνω!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
angelvasil92, εγω το διδασκω αυτο το μαθημα. Κατα την γνωμη μου, εαν μιλαμε για πανελληνιες, οχι, μονος σου 20 δεν μπορεις να γραψεις. Ισως να μην μπορεις καν να το προσεγγισεις. Οι ΑΟΘ εχουν συγκεκριμενα tricky σημεια στην υλή τους που δυσκολευουν ακομη και καλους μαθητες που δεχονται εξωσχολικη βοηθεια. Και ναι, πιστευω πως ενας μετριος μαθητης που διαβαζει και δεχεται εξωσχολικη βοηθεια μπορει ανετα να περασει το 18.

Αλλα ο μαθητης που διαβαζει μονος του, τα πονηρα σημεια της υλης ειτε θα τα παραβλεψει ή δεν θα καταλαβει οτι εχουν πονηρια μεσα, με αποτελεσμα να την πατησει στο τελος!

Πρωτα λοιπον, αποφασισε αν σε ενδιαφερει εστω και μια σχολη απο το 5ο πεδιο. Αν ναι, τοτε βρες καθηγητη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
μα και να μην τον ενδιαφερει το 5ο πεδιο,το ΑΟΘ ανεβαζει τα μορια σε καθε πεδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
superman, στα υπολοιπα πεδια οι ΑΟΘ υπολογιζεται ως ενα απλο μαθημα, χωρις συντελεστη βαρυτητας. Ως εκ τουτου, ειναι και λιγο δικοπο μαχαιρι: Αν στις ΑΟΘ γραψεις παραπανω απο τον μεσο ορο των υπολοιπων 6 μαθηματων, ναι ανεβαζει τον γενικο μεσο ορο. Αν γραψεις οσο και στα αλλα μαθηματα η λιγοτερο, σου κανει και ζημια απο πανω. Για αυτο ανεφερα το 5ο πεδιο, στο οποιο οι ΑΟΘ ειναι απαραιτητο μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Με ενδιαφερει κυριως το 4ο πεδιο αλλα και το 5ο, δηλαδη εχω και τα οικονομικα στο μυαλο μου. Φροντιστηριο που να κανει ΑΟΘ εδω δεν παιζει. Παιζει ομως ΠΔΣ, παιζει αψογη καθηγητρια στο σχολειο και παιζουν βοηθηματα. Επισης μου εδωσε ο φιλος μου που εδινε προπερσι το τετραδιο του και φυλλαδια.
Δεν νομιζω να μην μπορω να γραψω εστω πανω απο 18 αμα του αλλαξω τα φωτα στο διαβασμα, γιατι να μην μπορω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
superman, στα υπολοιπα πεδια οι ΑΟΘ υπολογιζεται ως ενα απλο μαθημα, χωρις συντελεστη βαρυτητας. Ως εκ τουτου, ειναι και λιγο δικοπο μαχαιρι: Αν στις ΑΟΘ γραψεις παραπανω απο τον μεσο ορο των υπολοιπων 6 μαθηματων, ναι ανεβαζει τον γενικο μεσο ορο. Αν γραψεις οσο και στα αλλα μαθηματα η λιγοτερο, σου κανει και ζημια απο πανω. Για αυτο ανεφερα το 5ο πεδιο, στο οποιο οι ΑΟΘ ειναι απαραιτητο μαθημα.
ναι δικιο εχεις αλλα ολοι οι καθηγητες που ρωταω μου λενε οτι σ αυτο το μαθημα πας για 20...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Rania, το σεναριο που μου παρουσιαζεις ειναι 100% εφικτο. Η μονη προυποθεση που πρεπει να τηρησεις (οχι μονο εσυ, αλλα και ο καθε μαθητης) ειναι να μπορεσεις να επιβαλλεις στον εαυτο σου μια τετοια ποσοτητα και ποιοτητα διαβασματος, οπως θα σου "επεβαλλε" ενας εξωσχολικος καθηγητης. Εδω ειναι η ενσταση μου: Μιλωντας γενικα, δεν νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι μαθητες που, σε ολη την διαρκεια της σχολικης χρονιας, μπορουν να το κανουν αυτο, no offense. Ισως να εισαι μια απο τους λιγους ;)

Επισης, υπαρχουν συγκεκριμενα σημεια της υλης που περιεχουν μερικες παγιδες. Προσεξε τα πολυ καλα.

Superman, ναι, αυτο ειναι ενα μαθημα που μπορεις να πας για 20. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι αποκλειεται καθε αλλο ενδεχομενο, ετσι; :) Το καθαρο 20 ειναι δυσκολο, συνηθως πολλοι μαθητες το αγγιζουν, αλλα δεν το παιρνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Rania, το σεναριο που μου παρουσιαζεις ειναι 100% εφικτο. Η μονη προυποθεση που πρεπει να τηρησεις (οχι μονο εσυ, αλλα και ο καθε μαθητης) ειναι να μπορεσεις να επιβαλλεις στον εαυτο σου μια τετοια ποσοτητα και ποιοτητα διαβασματος, οπως θα σου "επεβαλλε" ενας εξωσχολικος καθηγητης. Εδω ειναι η ενσταση μου: Μιλωντας γενικα, δεν νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι μαθητες που, σε ολη την διαρκεια της σχολικης χρονιας, μπορουν να το κανουν αυτο, no offense. Ισως να εισαι μια απο τους λιγους ;)

Επισης, υπαρχουν συγκεκριμενα σημεια της υλης που περιεχουν μερικες παγιδες. Προσεξε τα πολυ καλα.

Superman, ναι, αυτο ειναι ενα μαθημα που μπορεις να πας για 20. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι αποκλειεται καθε αλλο ενδεχομενο, ετσι; :) Το καθαρο 20 ειναι δυσκολο, συνηθως πολλοι μαθητες το αγγιζουν, αλλα δεν το παιρνουν.
καλα εννοειται οτι καθε μαθημα εχει τις δυσκολιες του ετσι κ αυτο...αλλα σιγουρα προσθετει μορια ενα 20.εγω παντως του χρονου θα το παρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
angelvasil92, εγω το διδασκω αυτο το μαθημα. Κατα την γνωμη μου, εαν μιλαμε για πανελληνιες, οχι, μονος σου 20 δεν μπορεις να γραψεις. Ισως να μην μπορεις καν να το προσεγγισεις. Οι ΑΟΘ εχουν συγκεκριμενα tricky σημεια στην υλή τους που δυσκολευουν ακομη και καλους μαθητες που δεχονται εξωσχολικη βοηθεια. Και ναι, πιστευω πως ενας μετριος μαθητης που διαβαζει και δεχεται εξωσχολικη βοηθεια μπορει ανετα να περασει το 18.

Αλλα ο μαθητης που διαβαζει μονος του, τα πονηρα σημεια της υλης ειτε θα τα παραβλεψει ή δεν θα καταλαβει οτι εχουν πονηρια μεσα, με αποτελεσμα να την πατησει στο τελος!

Πρωτα λοιπον, αποφασισε αν σε ενδιαφερει εστω και μια σχολη απο το 5ο πεδιο. Αν ναι, τοτε βρες καθηγητη :)

Διαφωνω ...
Εγω εδωσα ΑΟΘ πανελλαδικα ... (προφανες μια και περασα λογιστικη και χρηματοοικονομικη στο μακεδονια ...)
Χωρις φροντηστηριο, χωρις ΠΔΣ, μονο με το σχολειο και τα tricky σημεια που λες αμα εχεις λιγο μυαλο στο κεφαλι σου τα καταλαβαινεις γιατι θυμαμε ορισμενα σημεια που με παραξενευαν για διαφορους λογους που δεν μπορω να αναλυσω τωρα και τα ρωτουσα στην σχολικη καθηγητρια και μου τα εξηγουσε ... (πρεπει να ειναι πολυ στριμενη η καθηγητρια για να μην το κανει αμα της το ζητησεις)
Εγγραψα ενα ωραιοτατο 19,5 το οποιο δεν ηταν 20 απο αφηρημαδα ... που μπορει να συμβει σε ολους ανα πασα στιγμη ...
Βεβαια εγω μπορεσα ετσι, αλλος μπορει να ειναι μαθημενος αλλιως και να μην μπορει οποτε πρεπει να βρει την χρυση τομη ... Αλλωστε ο καθενας ξερει τις δυνατοτητες του αν σκεφτεται χωρις υπεροψια ή μετριοπαθεια και πραττει αναλογως ...
-----------------------------------------
καλα εννοειται οτι καθε μαθημα εχει τις δυσκολιες του ετσι κ αυτο...αλλα σιγουρα προσθετει μορια ενα 20.εγω παντως του χρονου θα το παρω...

Και κατα την γνωμη μου καλα θα κανεις ... Εγω στην αρχη δεν το ηθελα και σχεδον με αναγκασαν να το παρω ...
Μετα ομως βρεθηκα στο 5ο πεδιο ... και εκτος αυτου δινει και εξτρα μορια που ειπες ... οχι πολλα αλλα ειναι ευκολο να τα παρεις και μπορει να ειναι αρκετα για να καλυψεις καποια γκαφα που πιθανον εκανες σε αλλο μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
sosat, οπως λεω και σε αλλο μηνυμα μου, δεν ειναι κατι που το θεωρω αδυνατο, αλλα δυσκολο. Οι κρισιμες φρασεις σου [οι οποιες στην ουσια μας κανουν να καταληγουμε στο ιδιο πραγμα] ειναι οι εξης:

Βεβαια εγω μπορεσα ετσι, αλλος μπορει να ειναι μαθημενος αλλιως και να μην μπορει οποτε πρεπει να βρει την χρυση τομη ... Αλλωστε ο καθενας ξερει τις δυνατοτητες του αν σκεφτεται χωρις υπεροψια ή μετριοπαθεια και πραττει αναλογως ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
ΑΟΘ να μαθαινω θεωρια παπαγαλια; Θελω να γραψω 20(ΧΑ, και ποιος δεν θελει; )και i'm willing to try. Οσο πιο πολυ μπορω.
Sourotiri εσυ που εισαι και εντος χωρου, πες πες πες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
ρανια παντωσ να ξεσ οτι το μαθημα δεν εχει και πολλεσ παγιδεσ

με ενα ωραιο συνηδητοποιημενο διαβασμα ο μεγαλοσ βαθοσ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΣΕΠΑΚΙ ΣΟΥ

τωρα αν φορασ φουστα ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εχω φουστα με τσεπες.
Τελικα να μαθαινω παπαγαλια τη θεωρια του ΑΟΘ; Οπως μαθαινω του ΑΟΔΕ δηλαδη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Εχω φουστα με τσεπες.
Τελικα να μαθαινω παπαγαλια τη θεωρια του ΑΟΘ; Οπως μαθαινω του ΑΟΔΕ δηλαδη;
Μπα,νομιζω οτι δε χρειαζεται οπως του ΑΟΔΕ(βεβαια εγω παπαγαλια το εμαθα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
εγω ρανια την μαθαινα παπαγαλια
πιστευω οτι προσφερεται η αποστηθηση και σε αυτο το μαθημα ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ

θα μου πεισ εσυ εχεισ τσεπεσ [ΚΑΙ ΣΤΗ ΦΟΥΣΤΑ]ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Nαι ειναι πιο καταναοητο απο το ΑΟΔΕ.Γρηγορη που περασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
αστυνομια περασα αρη

παντωσ οντωσ ειναι ποιο κατανοητο και ισωσ καποια κοματια να θελουν οχι και τοσο σκληροπυρινηκη αποστηθηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Ωραιος!!!

Σιγουρα καποια κοματια δεν θελουν τοσο αποστηθηση...μπορεις να γραψεις και με δικα σου λογια,αρκει να μην ξεφευγεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top